اصلاح صورت بعد از بوتاکس + بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟ + بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را اصلاح و یا لیزر کرد یا بند انداخت؟

بعد از انجام بوتاکس این یکی از سوالات مهمی است که پرسیده می شود و پاسخ این است که؛ توصیه می شود اصلاح صورت و ابرو بعد از بوتاکس به خصوص اگر با استفاده از نخ و موچین می باشد (بند انداختن بعد از بوتاکس)، به 4 الی 7 روز بعد از تزریق بوتاکس، و لیزر موهای زائد صورت را به ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس موکول کنید.

همان طور که امروزه در جریان هستید،  تزریق بوتاکس از پرطرفدار ترین روش های جوانسازی پوست است که مورد استقبال بسیاری از زیباجویان قرار گرفته است، می‌توان گفت که حدود ۷۰ درصد از بانوان از این روش برای جوانسازی پوست خود استفاده می کنند.
بنابراین افرادی که می‌خواهند از بوتاکس استفاده کنند سوالات زیادی درباره مراقبت های بعد از بوتاکس خواهند داشت، یکی از دغدغه های این زیباجویان بعد از بوتاکس، دانستن عوارض اصلاح صورت بعد از بوتاکس و بند انداختن صورت بعد از بوتاکس است که مسئله ی مهمی نیز در مراقبت های تزریق بوتاکس به حساب می‌آید؛ چرا که اکثرا بدون اطلاع اصلاح صورت بعد از بوتاکس را انجام داده و باعث گسترش مایع بوتاکس در نواحی دیگر از صورت می‌شوند که این موضوع چندان خوشایند نیست و ممکن است باعث بروز عوارض بوتاکس شود.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

در خصوص اصلاح صورت بعد از بوتاکس نمی‌توان نظر قطعی داد، اما بنا به نظر اکثر کارشناسان زیبایی، معمولا اصلاح صورت بعد از بوتاکس توصیه نمی‌شود، به دلیل این‌که ممکن است به پوست صدمه وارد کرده و باعث کم شدن تاثیر بوتاکس بر چین و چروک‌ها شود.
متخصصان حوزه زیبایی معتقدند، معمولا برای انجام کارهایی مانند اصلاح صورت بعد از بوتاکس، مرتب کردن ابروها بعد از بوتاکس پیشانی و وکس صورت، باید حداقل یک هفته از تزریق بوتاکس به نواحی مورد نظر بگذرد تا بوتاکس تاثیر صد‌در‌صدی خود را گذاشته و سپس اقدام به کار های اصلاح کرد.

اصلاح صورت با وکسینگ بعد از بوتاکس

یکی دیگر از روش‌های معمول اصلاح صورت، وکس است. در این روش از موم گرم و رقیق برای رفع موی زائد صورت و اطراف ابروها استفاده می‌شود. در وکسینگ صورت پوست کمی کشیده شده و موها از ریشه کنده می‌شوند. به همین خاطر درد زیادی به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر، وکسینگ صورت باعث تحریک پوست و آسیب‌های سطحی از جمله کبودی، قرمی و جوش می‌شود؛ لذا اصلاح صورت بعد از بوتاکس با استفاده از وکس گزینه ایده آل و مناسبی برای رهایی از شر موهای زائد نیست.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با استفاده از لیزر

یکی دیگر از روش‌های رفع موهای زائد،  لیزر موهای زائد کل بدن است که در آن از گرمای متمرکز استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که بوتاکس تازه تزریق شده در روزهای اولیه نسبت به دما و اعمال فشار حساس است. به همین دلیل است که لیزر صورت با هدف رهایی از شر موهای زائد تا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس توصیه نمی‌شود.

اصلاح با تیغ و ژیلت

24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس قادر به شیو کردن موهای صورت با تیغ و ژیلت هستید. البته لازم به ذکر است که فرآیند شیو کردن را باید به آرامی و بدون اعمال فشار انجام دهید و از آب سرد برای شستن صورت استفاده کنید.

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس | چند روز بعد از بوتاکس میتوان بند انداخت ؟

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

اصلاح بعد از بوتاکس با نخ مخصوص و موچین
یکی از روش‌های قدیمی و رایج اصلاح صورت، اصلاح با استفاده از نخ مخصوص است. همچنین، استفاده از موچین بهترین راه برای اصلاح و تمیز سازی ابروها است. اما سوالی که وجود دارد این است که اصلاح صورت بعد از بوتاکس با استفاده از موچین امکان‌پذیر است؟
بعد از اتمام جلسات جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس، پزشک مربوطه به شما توصیه می‌کند تا به مدت 48 ساعت از ماساژ و اعمال فشار به ناحیه تزریق بپرهیزید.
پس در پاسخ به این که چند روز بعد از بوتاکس میتوان بند انداخت ؟ باید گفت:

مرتب سازی ابرو و بند انداختن صورت بعد از بوتاکس به مدت 48 الی 72 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است.

چند روز بعد بوتاکس میشه اصلاح کرد ؟

چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد ؟

بعد از این سوال شایع‌ که “ آیا بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد؟” سوال این پیش میاید که ” چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد ؟ یا بهترین زمان برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس چه زمانی است؟”
توجه داشته باشید که اصلاح صورت و ابرو نیاز به حرکت ابرو و لپ‌ها دارد. حرکت و پایین آوردن ابرو بعد از بوتاکس می‌تواند باعث حرکت مواد بوتاکس به نواحی دیگر شده و بر نتیجه نهایی تزریق تاثیر منفی بگذارد. مخصوصا اگر برای رفع افتادگی پلک و ابرو از تکنیک‌های نظیر لیفت یا بوتاکس ابرو استفاده کرده‌اید، بهتر است که اجازه دهید حداقل ۱ هفته از تزریق بگذرد، سپس اقدام به برداشتن ابرو و اصلاح صورت نمایید.

اما به طور کلی در پاسخ به سوال “چند روز بعد از بوتاکس میتوان اصلاح کرد” توصیه می‌شود که اصلاح صورت و ابرو بعد از بوتاکس و با استفاده از نخ و موچین را به 4 الی 7 روز بعد از تزریق، و لیزر موهای زائد صورت را به دو هفته بعد از تزریق بوتاکس موکول کنید.

اصلاح ابرو بعد از بوتاکس یا برداشتن ابرو بعد از بوتاکس :

اگر برای رفع افتادگی پلک و ابرو از تکنیک‌های نظیر لیفت یا بوتاکس ابرو استفاده کرده‌اید، بهتر است که اجازه دهید حداقل 1 هفته از تزریق بگذرد، سپس اقدام به برداشتن ابرو و اصلاح صورت کنید.
همچنین، جهت استفاده از سایر روش‌های برداشتن ابرو بعد از بوتاکس، لازم است با پزشک ‌خود مشورت کنید. زیرا، طیف گسترده‌ای از پوست‌ وجود دارد که برخی از آن‌ها نیاز به مراقبت‌های مخصوص و متفاوت دارند. یکی دیگر از مواردی که به آن توجه نمی‌شود و می‌تواند محل تزریق را تحریک نماید، استفاده از لوازم آرایش و مداد ابرو بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس است. بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

رعایت مراقبت بعد از بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش به سایر این مراقبت ها اشاره می کنیم:

فعالیت زیاد : سعی کنید تا ۲۴ ساعت کاملا استراحت کنید تا مواد تزریق شده به صورت، به خوبی میان ماهیچه های زیر پوستتان نفوذ کند.

ضربه به محل تزریق: ممکن است بعد از تزریق بوتاکس، به دلیل داشتن حس ناخوشایند تمایل به دست زدن به ناحیه تحت درمان را داشته باشید. اما این نکته حائز اهمیت است که ماساژ یا فشار دادن آن نواحی موجب می شود تا ماده تزریق شده در صورت جا به جا شود و نتایج نامطلوبی باقی می گذارد.

خوابیدن به روی صورت بعد از تزریق بوتاکس: در بیشتر موارد دو تا چهار ساعت بعد از تزریق بوتاکس، پوست ترمیم خواهد شد ولی توصیه می شود بیمار از  خوابیدن بعد از بوتاکس صورت به روی پوست پرهیز کنند؛ چرا که با انجام این کار عوارض نا مطلوبی برای بیمار خواهد داشت. به هنگام دراز کشیدن سر خود بالا تر از حد معمول قرار دهید.

نوشیدن الکل: ممکن است بر اثر مصرف الکل فرد دچار کبودی شود. بنابراین حداقل تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید.

مصرف دارو های رقیق کننده: تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس، استفاده از هر دارویی که موجب رقیق شدن خون می شود مانند اروهای ضد التهاب و استروئیدی همچون ژلوفن و پروفن، ممنوع است.

شستن صورت: بعد از گذشت شش الی هفت ساعت  شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس با آب و صابون مانعی ندارد. اما توجه داشته باشید که به صورت فشار وارد نشود و به آرامی اقدام به شستن کنید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب: تا زمانی که صورت قرمز و متورم باشد، از قرا گرفتن در معرض گرما و تابش شدید خورشید پرهیز کنید. بنابراین از رفتن به حمام آب داغ، سونا و جکوزی پرهیز کنید. توصیه می شود تا چند روز برای رفتن به استخر دست نگه دارید.

 آرایش بعد از بوتاکس یا کرم زدن بعد از بوتاکس : بهتر است که تا ۴ ساعت بعد از بوتاکس به هیچ عنوان، هیچگونه آرایشی روی صورت انجام نگیرد.
البته باید بیشتر به شرایط فیزیکی صورت هر فرد هم توجه کرد. بیشتر پزشکان توصیه می کنند، حداقل ۱۲ ساعت اول فرد از آرایش کردن خودداری کند.

 ورزش و نماز خواندن بعد از بوتاکس:  به صورت کلی در اولین روز‌ ها بعد از تزریق بوتاکس، از هر فعالیتی که موجب ایجاد فشار زیاد بر روی ناحیه تزریق شده می شود صرف نظر کند. ورزش سنگین نیز یکی از این کار‌ ها محسوب می شود. انجام فعالیت های شدید به چند دلیل، بر روی نتایج حاصل از تزریق بوتاکس تاثیر می گذارند.

 بهتر است برای خواندن نماز پس از تزريق بوتاکس به مدت ۲۴ ساعت به صورت نشسته نماز را بخوانید و سعی کنید خم نشوید و تا جایی که ممکن است برای سجده کردن مهر را به پیشانی خود در حالت نشسته بچسبانید.

سوالات درباره اصلاح صورت بعد از بوتاکس:

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است ؟

اصلاح صورت بعد از بوتاکس با روش‌هایی از جمله: نخ مخصوص و موچین، وکسینگ صورت، استفاده از لیزر و اصلاح با تیغ و ژیلت صورت می‌گیرد. اصلاح صورت بعد از بوتاکس بسته به نوع روش حداقل باید 24 تا 72 ساعت بعد از تزریق باشد. همچنین بخاطر داشته باشید که این فرایند باید بصورت بسیار آرام صورت پذیرد.

چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد ؟

توجه داشته باشید که اصلاح صورت و ابرو نیاز به حرکت ابرو و لپ‌ها دارد. حرکت و پایین آوردن ابرو بعد از بوتاکس می‌تواند باعث حرکت مواد بوتاکس به نواحی دیگر شده و بر نتیجه نهایی تزریق تاثیر منفی بگذارد.
به طور کلی در پاسخ به سوال ” چند روز بعد از بوتاکس میتوان اصلاح کرد ” توصیه می‌شود که اصلاح صورت و ابرو بعد از بوتاکس و با استفاده از نخ و موچین را به 4 الی 7 روز بعد از تزریق، و لیزر موهای زائد صورت را به دو هفته بعد از تزریق بوتاکس موکول کنید.

در هنگام اصلاح بعد از بوتاکس چه نکاتی را باید توجه نمود؟

حتما قبل از اصلاح بعد از بوتاکس در این رابطه از پزشک خود راهنمایی های لازم را بخواهید.
اصلاح بعد از بوتاکس باید به آرامی و بدون هیچگونه فشاری صورت پذیرد.
در صورت امکان حداقل به مدت 72 ساعت اصلاح بعد از بوتاکس را به تعویق بیندازید.

آیا تزریق بوتاکس با تزریق بوتاکس باز هم پوست به حالت اولیه برمی گردد؟

بله، معمولا انجام اکثر تزریق های زیبایی تاریخ انقضا دارند و ماندگاری تزریق بوتاکس نیز با توجه به مارک و میزان مایع تزریق شده متغیر است.

چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد

در جواب این سوال که چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد نمی توان پاسخ دقیقی داد اما بهتر است یک هفته بعد از تزریق صبور باشید.

5/5 - (9 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *