میزان ماندگاری میکرونیدلینگ

ماندگاری میکرونیدلینگ چقدره؟

حتما قبل از این که این مقاله را بخوانید درباره این که میکرونیدلینگ چیست و چه اثراتی دارد، خوانده اید و می دانید که امروزه یکی از روش هایی که به جوانسازی پوست کمک می کند و بر روی از بین رفتن لک های پوست اثر مفید می گذارد، روش میکرونیدلینگ است.

اما یکی از سوالات و دغدغه هایی که مطرح است این است که میزان ماندگاری میکرونیدلینگ تا چه زمانی است؟ آیا می توان امیدوار بود که اثرات آن تا همیشه باقی می ماند؟
در این مقاله می خواهیم به این سوال جواب دهیم که میزان ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است، پس در ادامه با ما همراه باشید.

میزان مااندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

میزان ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

باید گفت حقیقت این است که هیچ عمل زیبایی پوست، مادام العمر نیست و اثر دائمی نخواهد داشت، چون که بافت پوست حالتی پویا دارد و مدام در حال رشد و تغییر است.
میکرونیدلینگ نیز همین طور است و نمی توان گفت اثر دائمی می گذارد، اما تاثیر آن در صورتی که درمان به طور کامل انجام شود و نکات مراقبتی پس از انجام میکرونیدلینگ به طور کامل رعایت شود، ماندگاری آن طولانی خواهد بود.

پوست هر شخصی متفاوت است، ضمن این که پوست هر فردی نسبت به آسیب ها و زخم ها، به شکل متفاوتی واکنش می دهد، به همین دلیل پاسخ مشخص و واضحی وجود نخواهد داشت. اما به طور کلی می توان گفت برگشت یک شیوه درمانی مثل میکرونیدلینگ به دو عامل بستگی دارد:

۱- نوع اسکار یا زخم یا چروکی که برای از بین بردن آن از میکرونیدلینگ کمک می گیرید
۲- نوع پوست فرد

برای گرفتن نتیجه مطلوب از میکرونیدلینگ، چند جلسه نیاز است؟

پاسخ دقیقی برای این پرسش وجود ندارد. همه چیز بستگی به جنس و مشکلات پوست شما و روش درمانی انجام میکرونیدلینگ دارد.
اما در حالت کلی، برای گرفتن نتیجه موردنظر به حدود چهار الی شش جلسه نیاز است. البته در نهایت پزشک یک برنامه درمان را بر اساس اهداف و خواسته‌های فردی شما تعیین می کند. بیماران با چروک‌های عمیق، آسیب‌های پیشرفته ناشی از آفتاب، ترک‌های پوستی یا هر نوع زخم، معمولا برای دستیابی به نتایج مورد نظر 6 جلسه یا بیشتر نیاز دارند.
فاصله زمانی بین هر جلسه نیز ثابت نیست و معمولا پزشک متخصص تعیین می کند که جلسه بعدی چه زمانی باید باشد.
اما معمولا یک هفته بعد از جلسه اول می توانید فواید و مزایای میکرونیدلینگ را ببینید و نتایج مثبت آن، خود را نشان خواهند داد.

چگونه می توان میزان تاثیر و ماندگاری میکرونیدلینگ را بیشتر کرد؟

افزایش تاثیر و ماندگاری میکرونیدلینگ

اگر پزشکان حین درمان با میکرونیدلینگ از كوكتل های مزوتراپی استفاده کنند، تاثیر میکرونیدلینگ را چندبرابر می کنند، به این روش میکرونیدلینگ با مواد مزو، مزونیدلینگ می گویند.
علت تاثیر بیشتر به این خاطر است که ایجاد منافذ میکرومتری بین کلون های سلولی، جذب دارو را چندبرابر می کند و تاثیر کوکتل های مزو و نیدلینگ بیشتر می شود.
هم چنین استفاده از پی آر پی هنگام میکرونیدلینگ، برای ازبین بردن اسکار جوش، لکهای حاملگی و لکهای حاصل از آفتاب و پیری تاثیر زیادی دارد.

پزشکان بهارین برای افزایش ماندگاری و تاثیر میکرونیدلینگ صورت ورسیدن نتایج رضایت بخش تر از ترکیب این دو استفاده می کند، شما می توانید هزینه میکرونیدلینگ صورت را در صفحه تعرفه خدمات مشاهده کنید.

چه مدت طول خواهد کشید تا نتایج را ببینم؟

اکثرا همه بیماران پس از اولین جلسه درمان میکرونیدلینگ نتایج را می‌بینند. نتایج فردی بسته به سلامت پوست فرد متفاوت است. شایعترین نوع شروع تغییرات واقعی یا نتایج مثبت به زودی به مدت 1 تا 2 هفته پس از اولین درمان است. بسیاری از بیماران از تغییرات مثبت حتی در زمان کمتری اطلاع می‌دهند. (اغلب تغییر تنها در عرض چند روز چشمگیر است).

مراقبت های مهم بعد از میکرونیدلینگ برای ماندگاری بیشتر

برای افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ لازم است مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را جدی بگیرید!

مراقبت ها برای ماندگاری بیشتر میکرونیدلینگ صورت

 • اثر التهابی پوست ممکن است 12 تا 48 ساعت طول بکشد. به پوست خود دست نزنید و تنها از دست‌های خود به آرامی برای خشک کردن صورت استفاده کنید.
 • بسیار توصیه می‌شود که از داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن، Martin یا Advil استفاده نکنید، چرا که مانع روند طبیعی التهاب بدن می‌شود.
 • استفاده از داروهای بدون نسخه ضد درد که ضد التهابی نیستند، تنها در صورت نیاز برای هر گونه ناراحتی توصیه می‌شود.
 • خوردن آناناس تازه کمک می‌کند تا فرایند بهبود افزایش یابد.
 • پوست انداختن ممکن است 3 تا 5 روز پس از لایه برداری یا پیلینگ شروع شود. روی پوست درمان شده را نکنید و نخارانید.
 • پوست را مرطوب نگه دارید.
 • به شدت توصیه می‌شود که از ورزش شدید یا عرق کردن به مدت 24 ساعت به علت منافذ باز پرهیز کنید.
 • در صورتی که ناراحتی بیش از حد، سوزش، قرمزی یا تورم ماندگار باشد، استفاده از کمپرس‌های سرد به کاهش ناراحتی کمک می‌کنند.
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب حداقل به مدت 3 روز تا 10 روز خودداری کنید.
 • در کمتر از 2 روز پس از فرآیند عمل میکرونیدلینگ شما می‌توانید انتظار خشکی و پوسته پوسته شدن را به علت افزایش بازده سلول‌های پوست داشته باشید.
 • این در طول این دوره است که مرطوب کننده پوست ممکن است اعمال شود، اما هر دستورالعملی را که توسط پزشک به شما داده شده است، دنبال کنید.

سوالات مهم درباره ماندگاری میکرونیدلینگ:

چه کسانی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

افرادی که روی ناحیه ای از پوست شان که قرار است میکرونیدلینگ انجام بپذیرد، جای زخمی دارند که هنوز بهبود نیافته است.
افرادی که در طول یک سال اخیر، تحت اشعه درمانی و یا پرتو درمانی قرار گرفته اند.
افرادی که در ناحیه پوستی که قرار است میکرونیدلینگ روی آن انجام شود، تبخال و یا عفونت دارند.
زنان باردار و یا زنانی که در حال شیردهی هستند.
افرادی که مبتلا به بیماری های دیابت و یا هموفیلی هستند و از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می نمایند.

میزان ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

حقیقت این است که هیچ عمل زیبایی پوستی مادام العمر نیست و اثر دائمی نخواهد داشت. چرا که بافت پوست حالتی پویا دارد و مدام در حال تغییر است.
میکرونیدلینگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما تاثیر آن در صورتی که درمان به طور کامل انجام شود و نکات مراقبتی پس از انجام میکرونیدلینگ به طور کامل رعایت شوند، اثر آن بسیار طولانی خواهد بود.

دوران نقاهت پس از درمان میکرونیدلینگ به چه شکل است؟

تورم و التهاب پوست بسیار موقت بوده و در عرض چندین ساعت پس از درمان به میزان چشمگیری کاهش می یابد. اما ممکن است پوست شما تا ۴۸ ساعت پس از درمان، به رنگ صورتی روشن باقی بماند.

برای انجام درمان میکرویدلینگ نیازمند چند جلسه مراجعه هستم و هر چند وقت یک بار امکان تکرار این درمان وجود دارد؟

می توانید با خیال راحت درمان میکرونیدلینگ را در صورت لزوم هر ۴ تا ۶ هفته تکرار کنید. کلاژن سازی نیازمند حداقل ۳ جلسه مراجعه است. در حالی که درمان آثار جوش و زخم ناشی از آکنه، نیازمند ۳ تا ۶ جلسه مراجعه برای درمان کامل است. به خاطر داشته باشید که بین ۴ تا ۶ هفته باید بین هر یک از درمان ها فاصله باشد. اما به صورت دقیق تر، تعداد جلسات درمانی به شرایط هر فرد بستگی دارد.

5/5 - (12 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *