نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس صورت

خوابیدن بعد از بوتاکس صورت + بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید؟

فهرست محتوا نمایش

یکی از راه های سریع و موثر برای رفع چین و چروک و خطوط، تزریق بوتاکس است که امروزه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.
نکته مهم که بسیار هم حائز اهمیت است، چرا که هم به تاثیر بیشتر بوتاکس کمک می کند و هم کاهش عوارض بوتاکس، این است که مراقبت های بعد از بوتاکس را به صورت جدی رعایت کنیم.
یکی از مهم ترین مراقبت بعد از بوتاکس، نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس است.


اصولی و درست خوابیدن بعد از بوتاکس یک روش کاملا ساده، بدون خرج و بسیار موثر است که در عین سادگی، راهکار بسیار خوبی برای دور ماندن از عوارض ناشی از پخش شدن ناخواسته سم بوتولینوم در صورت و بدن است و فرد را از برخی خطرات احتمالی دور می‌کند.
در این مقاله به سوالی چون بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید ؟، تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟، به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس، نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس خواهیم پرداخت.

نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس

نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس

بعد از گذشت حداقل 5 ساعت تزریق بوتاکس، می توانید بخوابید ولی نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس بسیار مهم است.
طبق عکس، باید برخی نکات یادآوری شود که:

  • خوابیدن به پهلو تا 24 تا 48 ساعت کاملا ممنوع است.
  • بهترین حالت خوابیدن، خوابیدن به صورت پشت هست، و لازم است با گذاشتن بالش از غلتیدن به روی صورت جلوگیری کنید.
  • بهتر است که از دو بالش استفاده کنید که سر خیلی به عقب خم نشود.

آیا می توان بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله خوابید؟

آیا می توان بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله خوابید؟ | تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید

یکی از پر تکرارترین سوالات زیباجویان این است که آیا می‌توان بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس خوابید؟ یا ” تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید

خب این موضوع طبیعی است که هر فردی بعد از تزریق بوتاکس تمایل به استراحت کردن داشته باشد اما نکته مهمی در مورد زمان انجام آن وجود دارد! بسته به نظر پزشکان، حداقل 5 الی 6 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دراز کشید، دولا و راست شد و یا اخم کرد. خوابیدن و استراحت بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی جدی برای زیباجو شود.
بزرگ ‌ترین خطر ناشی از خوابیدن یا دراز کشیدن بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس یا اعمال گرما یا فشار به محل ‌های تزریق، رفتن و پخش شدن بوتاکس در نقاط دیگر صورت است.

به عبارتی در صورت بروز این اتفاق بوتاکس به اجبار از ناحیه تحت تزریق دور شده و به طور بالقوه می‌ تواند منجر به تورم بیش از حد شود و دیگر پوست شما صاف به نظر نخواهد رسید. پس به منظور حفظ نتایج دلخواه مورد نظرتان حدود 5 الی 6 ساعت صبر کنید و بعد با رعایت نکات مرتبط با نحوه خوابیدن بعد بوتاکس استراحت کنید.

آیا بعد از تزریق بوتاکس می‌توان دراز کشید؟خیر تا 5 ساعت بهتر است از خوابیدن پرهیز کرده و سپس به مدت یک هفته، در زمان خواب سر بالاتر از بدن باشد تا ورم برطرف شده و احتمال جابجایی بوتاکس وجود نداشته باشد.
عوارض خوابیدن بلافاصله بعد از تزریق Botoxحرکت بوتاکس به ناحیه‌های غیر هدف و در نتیجه بروز مشکلات جدی همانند افتادگی پلک، برهم خوردن تقارن صورت بر اثر جابجایی بوتاکس و بروز مشکلاتی همانند حالت تهوع و یا سردرد شدید
تا چند روز بعد از بوتاکس نباید به پهلو خوابید؟ یا بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید؟ مهم است که از خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 ساعت خودداری کنید؛ در برخی افراد ممکن است این زمان کم‌تر یا بیشتر باشد، بنابراین بهتر است نظر پزشکتان را جویا شوید.
نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس خوب است؟
از بهترین انواع نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس می‌توان به نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس اشاره نمود که کمترین میزان فشار را به صورت وارد می‌کند و در عین حال سر را به سمت بالا نگه می‌دارد.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد خوابیدن بعد از بوتاکس دارید، می توانید با متخصصان ما در کلینیک بهارین تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

چرا بلافاصله بعد بوتاکس نباید خوابید ؟

علت این که خوابیدن بعد از بوتاکس پرهیز کنید را در این جا شرح می دهیم، خوابیدن تنها در شرایط اضطراری مجاز است. توصیه به نخوابیدن بعد از بوتاکس به دو علت زیر است:

  1. نوروتوکسین از مکان مورد تزریق مهاجرت می‌کند

همانطور که قبلاً ذکر شد، نوروتوکسین‌هایی (neurotoxin) که به عضلات خاصی تزریق می‌شوند زمان زیادی لازم دارند تا به طور موثر در آن عضلات نفوذ کنند. دراز کشیدن بعد از بوتاکس، می‌تواند باعث پخش سم در عضلات اطراف شود که می‌تواند نتایج مورد انتظار شما را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین عضلاتی که نوروتوکسین‌های مهاجر را جذب کرده‌اند، در امان نخواهند بود و مستعد عوارض جانبی می‌شوند که می‌تواند باعث جوش، تحریک و کبودی گردد.

  1. افزایش تورم

مشاهده درجات خفیفی از تورم در ناحیه درمان بعد از تزریق بوتاکس طبیعی است. با این حال، زود خوابیدن بعد از بوتاکس می‌تواند تورم را بدتر کرده و عوارض جانبی دیگر مانند قرمزی و تحریک را باعث شود. در این مواقع تورم ممکن است به حدی شدید شود که فرد دیگر نتواند به محل کار خود برود، از این گذشته، احتمال دارد که اعتماد به نفس وی را به شدت کاهش داده و باعث هجوم موجی از استرس به ذهنش شود.

اگر به هر دلیلی بعد از بوتاکس دراز کشیدید نگران نباشید

اگر بعد از بوتاکس بخوابیم چه میشود ؟

اگر قبل از گذشت ۴ تا ۶ ساعت از درمان بوتاکس دراز کشیدید، نباید نگران باشید زیرا تورم و انتقال دوز همیشه فوراً بعد از خوابیدن اتفاق نمی‌افتد. با آرامش بنشینید تا فشار از محل‌های تزریق برداشته شود. در صورت نگرانی با پزشک خود تماس بگیرید.

نکات خوابیدن بعد از بوتاکس

چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید؟

به دلیل افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی (به عنوان مثال مهاجرت بوتاکس به عضلات دیگر و به دنبال آن فلجی موقت یا آسیب به بافت‌های مجاور) معمولاً توصیه می‌شود که حداقل 5 الی 6 ساعت از خوابیدن بعد از بوتاکس جلوگیری کنید! 

بهترین راه برای در امان ماندن از خواب آلودگی بعد از بوتاکس

اگر نگران هستید که بعد از تزریق احساس خستگی و خواب آلودگی کنید، سعی کنید عملیات پوستی و جوانسازی خود را صبح زود انجام دهید که تا اوایل بعد از ظهر سم بوتاکس متمرکز شده باشد و شما در هنگام عصر بتوانید به راحتی استراحت کنید.
تزریق بوتاکس در زمان ابتدایی ساعت کاری، به شما فرصت زیادی می‌دهد تا روز خود را بدون نگرانی در حالت ایستاده پشت سر بگذارید.

چگونگی خوابیدن بعد از بوتاکس

چگونگی خوابیدن بعد از بوتاکس

برای جلوگیری از فشار محل تزریق به پشت بخوابید

تا زمانی که ۴۸ ساعت از تزریق بگذرد، بهترین حالت برای خوابیدن بعد از درمان بوتاکس به پشت است، زیرا این حالت از تماس صورت شما با بالش جلوگیری می کند و در نتیجه از هرگونه فشار وارده بر محل های تزریق که می تواند باعث شود، جلوگیری می کند.
با این حال، از ۴ تا ۶ ساعت بعد از زمان تزریق بوتاکس نخوابید یا به محل های تزریق و نواحی اطراف آن فشار وارد نکنید، خطر ورود نوروتوکسین ها به عضلات و بافت های اطراف نسبتاً کم است اما اگر رعایت نکنید ممکن است این اتفاقات بیوفتد.در نهایت بعد از بوتاکس به روی شکم یا پهلو نخوابید، در این صورت احتمال واکنش نامطلوب به حداقل می رسد.
اما برای جلوگیری از هر گونه عارضه ای، باید تمام تلاش خود را بکنید که دو شب اول پس از تزریق بوتاکس به پشت بخوابید.

برای جلوگیری از خوابیدن پهلو و شکم از بالش استفاده کنید

اگر عادت دارید که به شکم  یا پهلو می خوابید، پس باید بالش هایی را در اطراف بدن خود قرار دهید تا مطمئن شوید که به پشت بخوابید و تا دو شب بعد از درمان بوتاکس از غلت زدن اجتناب کنید.

برای این کار می‌توانید از بالش‌های معمولی استفاده کنید، و آن‌ها را در دو طرف باسن/بدن خود قرار دهید تا از برگرداندن شما جلوگیری کند.

بهترین روش خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

ممکن است برخی عوارض بوتاکس بر روی خواب و استراحت شما تاثیر بگذارد. بعضی از افراد احساس خستگی و سرگیجه بیش از حد بلافاصله بعد از تزریق را گزارش کرده اند. بنابراین چنین حالتی می تواند شما را مجبور به دراز کشیدن و خوابیدن کند.
هنگامی که به مدت طولانی در حالت دراز کشیدن و یا خم شدن قرار بگیرید تاثیر نیروی جاذبه بر بدن بیشتر شده و موجب تکان خوردن مواد بوتاکس در زیر پوست می گردد. با این حرکت ممکن است ماده بوتاکس وارد حفره چشمی شود و عوارض آن افتادگی پلک و دوبینی می باشد. اگر موقع خواب به روی صورت غلت بزنید و بوتاکس وارد حفره چشمی شود بهبود و درمان آن سه ماه و یا بیشتر زمان می برد.

بر اساس توصیه پزشکان نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس به این شکل است که در چند روز اول اصلا به حالت دمر نخوابید و حتما به پشت دراز بکشید تا از ایجاد ناهمواری در زیر پوست جلوگیری شود. یعنی تا زمانی که 48 ساعت از تزریق بوتاکس بگذرد، بهترین حالت برای خوابیدن بعد از درمان بوتاکس به پشت است (حالت طاق باز) زیرا این حالت از تماس صورت با بالش جلوگیری می‌کند و در نتیجه از هرگونه فشار وارده بر محل‌های تزریق جلوگیری می‌کند.

به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس

به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس

سوال رایج دیگر زیباجویان این است که تا چند روز بعد از بوتاکس نباید به پهلو خوابید؟ یا بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید؟
خب جواب این مورد نیز بنا به تشخیص پزشک شما و ویژگی‌های عضلات صورتتان متفاوت است. همان طور که احتمالا می‌دانید خواب آلودگی یکی از اصلی‌ترین عوارض تزریق بوتاکس است و متخصصان مطمئن نیستند که این امر ناشی از سمیت این دارو است یا دلایل دیگر. با این حال اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از انجام متد جوانسازی خود داشته باشید، مهم است که از خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 ساعت خودداری کنید؛ در برخی افراد ممکن است این زمان کم‌تر یا بیشتر باشد، بنابراین بهتر است نظر پزشکتان را جویا شوید.

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

 نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

از بهترین انواع نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس می‌توان به نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس اشاره نمود که کمترین میزان فشار را به صورت وارد می‌کند و در عین حال سر را به سمت بالا نگه می‌دارد.
اگر تزریق خود را حوالی غروب یا شب انجام داده‌اید و خواب آلود هستید، توصیه می‌کنیم که با استفاده از چند بالش، یک تکیه گاه برای خود ایجاد کرده و شب را استثنا به صورت نشسته بخوابید.
این نکته بسیار مهم است که به هیچ وجه سرتان نباید خم شود (به ویژه در ساعات ابتدایی خواب)، به این منظور می‌توانید از بالش‌های گردنی برای حفظ ایستایی ناحیه گردن و جلوگیری از انحراف آن در هنگام خواب استفاده کنید.

رعایت نکات ضروری درباره مراقبت های بعد از بوتاکس

بعد از بوتاکس لازم است مراقبت هایی را جدی بگیرید، که موارد زیر بخشی از آن ها هستند.

 اصلاح صورت بعد از بوتاکس 

 شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس

سوالات درباره خوابیدن بعد از بوتاکس:

آیا می ‌توان بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس خوابید؟

باتوجه به نظر پزشکان، حداقل 4 الی 6 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دراز کشید، خم و راست شد و یا اخم کرد. خوابیدن و استراحت بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می ‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی جدی برای افراد شود.

چقدر بعد از بوتاکس می توانم بخوابم؟

از آنجایی که تزریق بوتاکس به زمان نیاز دارد تا ثابت شود، باید حداقل چهار تا شش ساعت قبل از خواب صبر کنید.

تا چند روز بعد از بوتاکس نباید به پهلو خوابید؟

بنا به تشخیص پزشک شما و ویژگی‌ های عضلات صورتتان متفاوت خواهد بود.

ایا بعد از بوتاکس میتوان به پهلو خوابید؟

مهم است که از خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 ساعت خودداری کنید

بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید؟

بعد از بوتاکس از خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 ساعت خودداری کنید.

5/5 - (19 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

3 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز
      به توصیه پزشک ها بهتره خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 صورت نگیره البته بسته تشخیص پزشک شما و ویژگی‌ های عضلات صورتتان این زمان می تونه متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *