شستن صورت بعد از بوتاکس

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس ! چه زمانی بهتر است و چگونه باید باشد؟

شستن صورت بعد از بوتاکس یا وضو بعد از بوتاکس :

همان طور که می دانید این روش، با تزریق سم بوتولینوم و فلج کردن عضلات همراه است. در نتیجه برای ماندگاری بیشتر و کاهش عوارض بوتاکس، اهمیت بسیار ویژه‌ای مراقبت بعد از بوتاکس پیدا می کند.

چند ساعت بعد از بوتاکس میشود صورت را شست ؟ متخصصان بهارین توصیه شان این است که حداقل تا ۲۴ ساعت از شستن صورت بعد از بوتاکس پرهیز کنید.
اما چون تمیز نگه داشتن اطراف محل های تزریق مهم است، اگر در موقعیتی ضروری قرار گرفتید که مجبور هستید صورتتان را بشویید، به آرامی، بدون ماساژ یا لمس و با آب سرد بشویید.

نکته ی مهمی است زیباجویان بعد از تزریق بوتاکس، تمام نکات مراقبتی پس از تزریق را کاملا رعایت کنند تا اثرات و ماندگاری بوتاکس طولانی شود.
یکی از مهم‌ترین نکات مراقبتی، زمان و نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس است، چرا که شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند در نتیجه نهایی تزریق بسیار تاثیرگذار باشد، که پزشک معالج شما حتما تمامی نکات مهم را به شما خواهد گفت، ولی ما هم در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس به طور کامل صحبت کنیم. 

اهمیت شستن صورت بعد از بوتاکس

شستن صورت بعد از بوتاکس | زمان شستن صورت بعد از بوتاکس

همان طور که در بالا اشاره کردیم، شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است که می تواند در نتیجه نهایی تزریق تاثیر بگذارد.
شستن صورت بعد از بوتاکس به این دلیل حائز اهمیت است که بوتاکسی که تازه تزریق شده نسبت به دما و همچنین فشار حساس است. در شستشوی صورت باید توجه داشته باشید که از آب با دمای بالا استفاده نکنید چرا که دمای بالای آب سبب تغییر در ساختار بوتاکس می شود، در صورتی که فشار زیادی نیز به صورت شخص وارد شود، بوتاکس شروع به حرکت کرده و ممکن است عوارضی مانند افتادگی پلک را به دنبال داشته باشد. 
یکی از نکات مهم شستن صورت بعد از بوتاکس زمان شستن آن است که باید حواستان به این باشد که چقدر بعد از بوتاکس می توان صورت را شست.

چند ساعت بعد از بوتاکس میشود صورت را شست ؟ | چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست ؟

چند ساعت بعد از بوتاکس میشود صورت را شست ؟ | چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست ؟

سوال پر تکرار زیبا‌جویانی که تزریق بوتاکس انجام داده اند درباره زمان شستن صورت بعد از بوتاکس این است که : “چند ساعت بعد از بوتاکس صورت را بشوییم ؟” ” چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست ؟” یا “چند ساعت بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست ؟”

پزشکان بهارین و تمام پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا ۲۴ ساعت از شستن صورت بعد از بوتاکس پرهیز شود.
اما اگر در موقعیتی ضروری قرار گرفتید که مجبور هستید صورتتان را بشویید،
 بهتر است که بسیار آرام آب را روی صورت بریزید و به هیچ‌وجه پوست را ماساژ ندهید.

برای انجام شست و شوی صورت بعد از بوتاکس می‌توانید از یک اسفنج یا گلوله پنبه بزرگ که با آب خیسانده شده است استفاده کنید و آن را به آرامی و بدون کوچکترین فشاری، روی صورت خود بمالید.
در کل هدف از نشستن صورت بعد از بوتاکس این است که تحت هیچ شرایطی بوتاکس در ناحیه تزریق تکان نخورد تا به قسمت‌های اطراف نواحی تزریقی گسترش نیابد.

اگر سوال یا مشکلی داشتید، می توانید با متخصصین ما در کلینیک بهارین تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس | چگونه باید شست و شو صورت بعد از بوتاکس انجام شود؟

نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس

نحوه صحیح شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس  بسیار مهم است و باید به این شکل باشد که از پایین آوردن سر به شدت خودداری شود، برای شستن صورت هیچ فشار و ماساژی توسط دست بر روی پوست صورت اعمال نشود و در حین شستن از آب گرم استفاده نشود.

نکات مهم در مورد نحوه صحیح شستشوی پوست بعد از تزریق بوتاکس

 پس به طور دقیق برای شست وشوی صورت پس از تزریق بوتاکس باید موارد زیر رعایت شوند:

 • دمای آب

اولین مورد دمای آب است؛ فرد پس از تزریق بوتاکس باید از آب خنک و ولرم استفاده نماید تا به مشکلی برنخورد، چرا که حرارت آب بسیار گرم و بخار داغ باعث افزایش جریان خون در ناحیه صورت می‌شود؛ با افزایش جریان خون در زیر پوست ممکن است ماده بوتاکس کمی حرکت کرده و به ناحیه دیگری منتقل شود، این موضوع سبب می‌شود تا نتایج ناخوش‌آیند و ظاهری غیر طبیعی بروز پیدا کند و کبودی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 • نوع فشاری که به صورت وارد می کنید

برای این که بوتاکس به دیگر عظلات کوچ نکند و عوارضی چون کبودی و تورم اوج نگیرد، فشاری که به صورت زمان شستشوی آن وارد می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است؛ یعنی این فشار باید بسیار کم باشد و شستشوی صورت کاملا ملایم انجام گردد تا نهایتا سبب حرکت بوتاکس نگردد.

 • نوع شوینده

بهتر است از شوینده های قوی استفاده نشود، چرا که شستشوی صورت باید در روز‌های بعد از بوتاکس با مواد ملایم باشد. با این وجود، هنوز هم می‌توانید از همان پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌هایی که همیشه استفاده می‌کنید را مصرف نمایید. این محصولات به نتایج بوتاکس شما آسیب نمی‌رسانند.
همچنین استفاده از کرم‌هایی که در مواد تشکیل‌دهنده خود ویتامین K دارند برای کاهش کبودی ناشی از بوتاکس بسیار مناسب است.

 • نحوه ی حرکت دست

حرکت دست ها در زمان شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس نیز باید به صورت دورانی بوده و فشار زیادی به صورت وارد نگردد.

وضو بعد از بوتاکس

برای وضو بعد از بوتاکس، نظر کارشناسان بهارین این است که تا 24 ساعت نباید به پیشانی آب بخورد و شما باید صبر کنید 24 ساعت از تزریق بوتاکس تان بگذرد و بعد از آن وضو بگیرید.

حمام بعد از بوتاکس | چه مدت بعد از تزریق بوتاکس نباید دوش گرفت؟

حمام بعد از بوتاکس | تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دوش گرفت.

به گفته پزشکان 24 ساعت اول پس از بوتاکس مهم‌ترین زمان برای رسیدن به نتیجه دلخواه هست. در طول این مدت است که بوتاکس می‌تواند جابجا شده و در مکان دیگری مستقر شود. پس تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دوش گرفت و نباید از حمام بسیار گرم استفاده کنید اما خوشبختانه این خطر تنها یک روز طول می‌کشد و شما می‌توانید یک روز بعد از تزریق بوتاکس خود حمام کنید.

نکات مهم برای حمام بعد از بوتاکس

همان طور که در بالا هم گفتیم 24 ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس بسیار زمان طلایی برای مراقبت از نواحی تحت درمان است، بنابراین تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید صورت را شست یا دوش گرفت.

اما برخی می گویند دوش گرفتن بعد از بوتاکس خوب است! این دمای آب و ماساژ صورت است که می‌تواند بر نتایج این درمان تأثیر منفی بگذارد. پس باید موارد زیر را رعایت کنید:

 1. دوش آب داغ گرفتن: این مورد برای بوتاکس شما بسیار مضر است.
 2. ماندن در وان یا نشستن در حمام: وقتی در حمام نشسته اید، درجه حرارت بالای آن مکان برای محل بوتاکس شما مشکل ساز می شود.
 3. شستن یا پاک کردن صورت یا محل بوتاکس با آب داغ
 4. نشستن در سونای بخار یا خشک (مانند دوش آب گرم، بخار و گرما در داخل سونا و یا اتاق سولاریوم افزایش می‌یابد و می‌تواند باعث تغییر مکان بوتاکس شود و نتیجه‌ای را که دوست ندارید برای شما ایجاد کند).

مراقبت های دیگر بعد از تزریق بوتاکس

اگر می خواهید درباره سایر مراقبت های بعد از بوتاکس بدانید خواندن مقالات زیر را پیشنهاد می کنیم :

هم چنین برای اطلاع از عوارض بوتاکس و دانستن راه های کاهش عوارض بوتاکس مقالات زیر توصیه می شود:

سوالات درباره شستن صورت بعد از بوتاکس

می توانم بعد از تزریق بوتاکس صورتم را بشویم ؟

بهتره تا 24 ساعت از شستن صورت بعد از بوتاکس خودداری کنید و با اب سرد باشد و بدون ماساژ باشد.

بعد از بوتاکس تا کی نباید حمام رفت؟

تا 24 ساعت حمام نکنید چون آب گرم یا ولرم باعث تحریک بوتاکس می شود.

بعد از تزریق بوتاکس می توانم آرایش کنم ؟

برای اینکه محل تزریق لمس نشود و ماده تزریق شده از جای خود حرکت نکند آرایش بعد از بوتاکس در روز های اول توصیه نمی شود.

بعد از تزریق بوتاکس می توانم فعالیت ورزشی داشته باشم ؟

ورزش بعد از بوتاکس تا 24 ممنوع می باشد چرا که موجب افزایش فشار خون می شود و نتیجه تزریق بوتاکس را دچار اختلال خواهد نمود.

آیا شستن صورت بعد از بوتاکس ضرر دارد؟

شستن صورت بعد از بوتاکس در زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است. البته باید صورت خود را تمیز نگه دارید تا از هرگونه تحریک یا خطر عفونت مخصوصا در نواحی تزریق جلوگیری کنید.

آیا شستن صورت بعد از بوتاکس بلامانع است؟

شستن صورت بعد از بوتاکس بلامانع است، فقط باید این کار را خیلی ملایم و آرام انجام دهید و از اسکراب پوست صورت خودداری کنید. تمیز نگه داشتن و شستن صورت بعد از بوتاکس، به خصوص در اطراف محل های تزریق، به کاهش خطر تحریک یا عفونت کمک می کند.

5/5 - (15 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

2 پاسخ

 1. سلام، ممنون از مطلب کاملتون🌻
  دمای آب برای شستن صورت بعد از بوتاکس چقدر باید باشه؟

  1. سلام، ممنون از لطفتون 🙏
   توصیه میشه آب سرد باشه و داغ یا روبه دغ نباشه چون گرما باعث حرکت بوتاککس میشه.
   تا جایی که سردی آب اذیتتون نمیکنه بهتره از آب سرد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *