کبودی بعد از فیلر زیر چشم

کبودی بعد از فیلر زیر چشم از جمله عارضه های تزریق فیلر زیر چشم می‌باشد که امکان دارد در اکثر افراد به وجود آید. از جمله عواملی که زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد شامل افتادگی پوست، خط های ریز و چین و چروک می‌باشند. تزریق فیلر از راهکار های کاهش چین و چروک چشم می‌باشد. تزریق فیلر قادر است باعث به وجود آمدن کبودی گردد. کبودی یک نوع آسیب پوستی می‌باشد که در آن رگ های خونی در زیر پوست به علت های متفاوت از جمله تزریق، فشار، آسیب و … پاره می‌گردند که این پاره شدن این رگ های خونی باعث خون مردگی در زیر پوست و در پی آن ایجاد لکه و کبودی می‌گردند. که این کبودی پس از گذشت مدت زمانی به صورت خودکار از بین می رود. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با کبودی بعد از فیلر زیر چشم آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

کبودی بعد از فیلر زیر چشم

زیر چشم از ناحیه های حساس صورت محسوب می‌شود. این ناحیه پوست نازک دارد که مویرگ های فراوانی دارد. تزریق فیلر زیر چشم یکی از روش های درمانی بسیار حساس و پیچیده ای می‌باشد. و در صورت اشتباه کردن و عدم تجربه کافی قادر است عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. از جمله عوارض رایج بعد از فیلر زیر چشم، کبودی است که امکان دارد به وجود آید. همانطور که ذکر شد علت کبودی بعد از فیلر زیر چشم پارگی مویرگ های سطحی پوست به خاطر تزریق فیلر یا ژل می‌باشد. این کبودی ها با توجه به میزان شدت ممکن است در طی یک یا چند هفته رفع شوند. لازم به ذکر است که شدت کبودی اکثرا یک روز بعد از تزریق به حداکثر مقدار خود می‌رسد.

راه هایی برای از بین بردن کبودی بعد از فیلر زیر چشم

زمانی که کبودی بعد از فیلر زیر چشم تا مدت زیادی باقی بماند، لازم است برای رفع آن از روش های درمانی استفاده گردد. در ادامه به توضیح چند راه حل برای رفع این کبودی می‌پردازیم:

  • از مصرف دخانیات و الکل خودداری نمایید.

 تا یک روز بعد از تزریق فیلر زیر چشم از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید. چرا که نیکوتین و الکل هر دو در افزایش کبودی بعد از فیلر زیر چشم تاثیر گذار هستند.

  • یک رژیم غذایی صحیح را دنبال کنید.

کنترل نمودن رژیم غذایی و مصرف کردن فراورده های طبیعی، یکی از راه های ساده رفع کبودی بعد از فیلر زیر چشم می‌باشد.

توصیه می‌شود از میوه ها و صیفی جات مانند اسفناج، کلم، خیار سبز و… استفاده کنید.

  • از پماد آرنیکا استفاده کنید.

 آرنیکا یک گیاه بهار کوهی و هومیوپاتی است که از یک گیاه گلدار استخراج می‌گردد. از عصاره این گیاه به شکل قرص، پماد و کرم استفاده می‌شود. مصرف آرنیکا قادر است التهاب، تورم و کبودی بعد از فیلر زیر چشم را پایین آورد. برای رفع یا کاهش کبودی، می توانید از پماد و ژل آرنیکا روزی چند بار استفاده نمایید.

  • مکمل و دارو مصرف نکنید.

از سایر درمان های کبودی بعد از فیلر زیر چشم، این است که از دارو ها و مکمل ها بدون تجویز پزشک استفاده نکنید. بعضی دارو ها و هم چنین بعضی از مکمل های غذایی اکثرا موجب رقیق شدن خون می شوند. لازم به ذکر است که این دارو ها امکان دارد از تشکیل پلاکت‌ هایی که موجب کاهش خونریزی یا کند شدن آن می‌گردند و هم چنین موجب کاهش کبودی می‌شوند، کند می‌نمایند. در صورتی که پلاکت ها نتوانند به ترمیم مویرگ های پاره شده بپردازند، قادر هستند خطر کبودی را بالا ببرند. پس، برای پایین آوردن میزان خطر کبودی، از مصرف دارو هایی مثل آسپرین، مکمل های غذایی و آن ساید ها از جمله ناپروکسن و ایبوپروفن که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید.

  • از کیسه یخ استفاده کنید.

 از راه های دیگر کاهش کبودی بعد از فیلر زیر چشم استفاده نمودن از کمپرس یخ می‌باشد. استفاده از کیسه های سرد یخ موجب منقبض شدن رگ های خونی و پایین آمدن جریان خون در محل های تزریق شده می‌شود.

سوالات درمورد کبودی بعد از فیلر زیر چشم

آیا کبودی بعد از فیلر چشم ماندگار است؟

خیر. پس از گذشت یک مدت زمان مشخص و با انجام مراقبت های پس از تزریق فیلر زیر چشم این کبودی از بین می‌رود.

کبودی بعد از فیلر زیر چشم خطرناک است؟

در صورت رعایت نمودن مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم این عارضه به صورت کامل از بین می‌رود بنابراین هیچ خطری ندارد.

آیا تمام افراد بعد از تزریق فیلر زیر چشم دچار کبودی می‌شوند؟

خیر. این عارضه تنها ممکن است در برخی از افراد که به زیر چشم، فیلر تزریق نموده‌اند ایجاد گردد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *