پروفایلو صورت چیست

پروفایلو صورت چیست؟

فهرست محتوا نمایش

افزایش سن و بروز اولین نشانه‌های پیری افراد را به فکر استفاده از روش‌هایی برای حفظ جوانی و شادابی پوست خود می اندازد.
امروزه برای افراد با پوست‌های مختلف و شرایط سنی متفاوت روش‌های گوناگونی ابداع شده است.
روش‌هایی که به کمک آن‌ها می‌توان پیری را به تاخیر انداخت و جلوی از بین رفتن کلاژن، الاستین یا هیالورونیک اسید پوست را گرفت. یکی از این شیوه‌ها تزریق ژل پروفایلو است.
از تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی کلی صورت، رفع افتادگی پوست صورت، رفع افتادگی پوست گردن، رفع چروک پوست گردن و جوانسازی پوست دست استفاده می‌شود. تزریق پروفایلو صورت یک درمان پیشرفته است که با تکیه بر فناوری مهندسی به جای پر کردن چروک ها، آن ها را هم سطح پوست می کند.

در این مطلب درباره مزایا، قیمت، نقاط تزریق ژل پروفایلو و مراقبت های قبل و بعد از تزریق پروفایلو نکات مهمی را می‌خوانید.

پروفایلو چیست؟

پروفایلو صورت چیست؟

ژل پروفایلو از هیالورونیک اسید ساخته شده و بافتی شبیه به همین مواد طبیعی داخل پوست دارد؛
ژل پروفایلو با داشتن تکنولوژی پیشرفته در بافت خود به بازسازی ساختارهای پوستی کمک می کند. این ماده به طرز موثری تولید الاستین و کلاژن طبیعی را در پوست تحریک کرده و به آن طراوت و زیبایی دوباره می بخشد. پروفایلو به دلیل رهایش آهسته هیالورونیک اسید تولید 4 نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می کند.
این تحریک به بهبود چشمگیر کیفیت بافت پوست منجر می شود. در حال حاضر، پروفایلو تنها محصولی است که می تواند تولید طبیعی تمامی 4 نوع کلاژن و الاستین را تحریک کند. این ویژگی، ژل پروفایلو را به محصولی بی همتا تبدیل کرده است. از آنجایی که نتایج تزریق ژل پروفایلو ظرف مدت اندک 2 هفته نمایان می شوند، این درمان یک گزینه عالی برای افرادی به شمار می رود که با مواردی چون افزایش سن، خستگی یا تیرگی پوست و کاهش حجم صورت دست و پنجه می کنند.

کاربردهای ژل پروفایلو

کاربردهای ژل پروفایلو

ژل پروفایلو برای جوانسازی، لیفت، باز شدن خطوط و چروک، آبرسانی، رفع شلی و افتادگی پوست در نواحی مختلف بدن تزریق می‏‌شود.  
از آن جایی که پروفایلو مانند دیگر ژل‏ ها باعث افزایش حجم و برجسته شدن ناحیه تزریقی نمی‏ شود، می تواند با هیالورونیک اسید موجود در آن موجب هم سطح، صاف و یک دست شدن پوست شود.

ژل پروفایلو  در اغلب مواقع برای نواحی صورت استفاده می شود، با این حال نیز می تواند به طور موثر برای جوانسازی گردن، نواحی شانه و جلوی سینه، بازو، زانو و دست استفاده شود.
ناحیه گردن به طور چشمگیری مورد استقبال برای استفاده از پروفایلو قرار گرفته است. قابلیت این ماده در کمک به کاهش چروکیدگی و افتادگی پوست این ناحیه و همچنین ایجاد ظاهری با قوام بیشتر است.

کاندید مناسب پروفایلو

اگر قصد استفاده از ژل پروفایلو برای برگرداندن زیبایی به چهره خود دارید، باید بدانید که تزریق این ژل محدودیت سنی ندارد.
تزریق این ژل برای خانم‌ها و آقایان در هر سنی مناسب است و باعث جوان‌تر شدن و جذاب‌تر شدن چهره آن‌ها می‌شود.
 با این حال توصیه  پزشکان متخصص این است که افراد بالای ۳۰ سال از این ژل استفاده کنند.
چرا که نتایج درمانی این ژل در افراد مسن‌تر معمولا بهتر است. استفاده از این ژل برای افراد بالای ۶۰ سال با چین و چروک‌های عمیق یا پوست انعطاف ناپذیر می‌تواند موثر باشد.

به این نکته توجه کنید که  بهتر است تا پیش از بروز چروک‌های پوستی یا آسیب‌ها برای تزریق ژل اقدام نکنید.
علاوه بر این افرادی که به دنبال روشی بدون جراحی برای برطرف کردن اشکالات موجود در چهره خود هستند می‌توانند تزریق ژل پروفایلو را امتحان کنند.

افرادی که به دنبال روشی بدون جراحی برای برطرف کردن اشکالات موجود در چهره خود هستند می‌توانند تزریق ژل پروفایلو را امتحان کنند.

در هر صورت با پزشک متخصص، مشورت کنید. تا او تشخیص دهد کدام روش به جز نواحی مختلف صورت می‌توان از تزریق ژل پروفایلو برای رفع شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک پوستی استفاده کرد. این نواحی شامل گردن، سینه، بازو و دست می‌شوند. توجه کنید که حساسیت تزریق ژل در نواحی مختلف گردن بالا است. بنابراین این کار باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک معتبر انجام بگیرد. منظور از تزریق ژل در سینه نیز ناحیه دکلته است.برای پوست شما مناسب است.

نقاط تزریق ژل پروفایلو

از اصلی‌ترین سوالات درباره تزریق ژل پروفایلو این است که این ژل برای تزریق در کدام نواحی مناسب است؟ باید پاسخ داد، به طور کلی ژل پروفایلو برای برطرف کردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود در نتیجه تزریق این ژل در نواحی مختلف صورت باعث از بین رفتن چین و چروک‌ها شده و فرمی طبیعی به صورت می‌بخشد.

۵ نقطه اساسی در صورت برای تزریق ژل پروفایلو وجود دارد. این نقاط با نام نقاط زیبایی زیستی معروف اند و دارای بیشترین مقدار هیالورونیک اسید هستند. بنابراین کاهش حجم این ماده در نقاط زیبایی زیستی می‌تواند چین و چروک عمیق‌تری در آن‌ها ایجاد کند.

ویژگی مشترک نقاط زیبایی زیستی این است که همگی از رگ‌ها و اعصاب مهم دور هستند و بنابراین تزریق در این نواحی کاملا بی‌خطر است.
پنج نقطه زیبایی زیستی در صورت شامل بخش‌های زیر می‌شوند.

 • برآمدگی گونه: قسمت بالای گونه در حدود دو سانتیمتری گوشه خارجی چشم،
 • پایه بینی: در صورتی که خطی فرضی از میانه مردمک چشم به پایین در نظر بگیرید و خطی نیز در امتداد لاله گوش به صورت افقی به سمت پره‌های بینی بکشیم، محل تلاقی این خطوط نقطه پایه بینی خواهد بود.
 • تراگوس: این نقطه کمی جلوتر از قسمت پایینی لاله گوش قرار دارد.
 • چانه: اگر از وسط چانه خطی فرضی به صورت عمودی رسم کنیم و از یک سوم بالایی همان خط، خط فرضی افقی بکشیم، باید از محل تقاطع دو خط ۱.۵ سانتیمتر به سمت گوشه لب حرکت کنیم تا نقطه چانه به دست آید.
 • زاویه ماندیبولار: اگر از کنار گوش خود به سمت پایین حرکت کرده و فک پایینی خود را لمس کنید، زاویه‌ای را احساس خواهید کرد که به آن زاویه ماندیبولار گفته و یکی از نقاط زیبایی زیستی در تزریق ژل پروفایلو محسوب می‌شود.

به جز نواحی مختلف صورت می‌توان از تزریق ژل پروفایلو برای رفع شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک پوستی استفاده کرد. این نواحی شامل گردن، سینه، بازو و دست می‌شوند. توجه کنید که حساسیت تزریق ژل در نواحی مختلف گردن بالا است. بنابراین این کار باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک معتبر انجام بگیرد. منظور از تزریق ژل در سینه نیز ناحیه دکلته است.

مزایای پروفایلو

مزایای پروفایلو

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق ژل پروفایلو تاثیرگذاری سریع آن است. شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق نتایج آن را مشاهده کنید. البته مشخص است که پس از چند روز با برطرف شدن همه عوارض تاثیر ژل بیشتر نمایان شده و چهره شما را بیش از پیش زیبا خواهد کرد. مزیت بعدی این است که تزریق این ژل نیازی به مراقبت‌های پیچیده یا استراحت مطلق ندارد. بلافاصله پس از تزریق می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه را از سر بگیرید.

ژل پروفایلو کاملا بی‌خطر بوده و از ترکیبات سازگار با پوست ساخته شده است. بنابراین خیلی زود در نواحی تزریق جا افتاده و حالت طبیعی و جوان پوست را به آن برمی‌گرداند. این ژل تنها روشی برای زیبایی نیست، بلکه شیوه‌ای برای درمان نیز می باشد. با استفاده از این ژل بافت چربی و بافت‌های زیر پوستی ترمیم شده و بنابراین پوستی شاداب‌تر، شفاف‌تر و جوان‌تر خواهید داشت. به علاوه تزریق ژل پروفایلو به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کرده و استحکام آن را زیاد می‌کند. توجه کنید که تزریق ژل پروفایلو نسبت به دیگر روش‌های زیبایی نیاز به تعداد جلسات کمتری داشته و برای برطرف کردن چین و چروک‌های عمیق یا سطحی کاملا مناسب است.

به طور کلی، مزایای پروفایلو که می تواند برای افراد به همراه داشته باشد:

✅ افزایش قوام و حالت ارتجاعی بدن

✅ احیای درخشندگی پوست صورت

✅ بهبود بافت و رنگ پوست

✅ آبرسانی به پوست

مراقبت های قبل از تزریق ژل پروفایلو

 • لطفا به مدت ۲۴ ساعت قبل از درمان از نوشیدن هر گونه الکل پرهیز کنید.
 • بجز در موارد ابتلا به بیماری های مزمن پزشکی، از مصرف داروی آسپرین یا دیگر داروهای ضد التهاب غیر استروییدی،چند روز پیش از درمان اجتناب کنید.خودداری از مصرف این داروها خطر کبودی در محل تزریق را از بین می برد.
 • در ارتباط با هر گونه نگرانی خود از تکنسین پزشکی سوال بپرسید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل پروفایلو در میزان اثرگذاری ژل و طبیعی‌تر شدن نتایج آن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. هم چنین باعث می‌شود احتمال هرگونه خطری به صفر رسیده و عوارض ایجاد شده زودتر از بین بروند.
در صورت تزریق ژل پروفایلو، حتما مراقبت‌های زیر را انجام دهید:

 • از لمس، فشار یا ماساژ محل‌های تزریق پرهیز کنید.
 • اگر تزریق را در صورت انجام داده‌اید از کرم‌های آرایشی استفاده نکنید.
 • حتی‌الامکان تا چند روز پس از تزریق بر روی صورت نخوابید.
 • مصرف دخانیات و الکل را تا حداقل یک هفته پس از تزریق آغاز نکنید.
 • تا سه روز پس از تزریق از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون اجتناب کنید.
 • از کمپرس یخ بر روی محل‌های تزریق استفاده کنید تا عوارض تزریق زودتر از بین بروند.
 • تا چند روز از رفتن به استخر، سونا یا حمام بخار و حتی شست و شوی محل‌های تزریق با آب گرم خودداری کنید.
 • حتی‌الامکان از نور خورشید دوری کرده و در صورتی که مجبور به خروج از خانه هستید، از کرم ضد آفتاب بدون رنگ و بو با حداقل spf سی درصد استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و ورزش کردن تا چند روز پس از تزریق خودداری کنید.

قیمت ژل پروفایلو

ژل پروفایلو یکی از انواع متریال های درمانی مورد استفاده می باشد که دارای عمر بسیار کمی است و در اصل از نوع ژل موقت است. تنها پس از گذشت ۶ ماه از تزریق ژل پروفایلو، شما نیازمند تزریق دوباره این ماده خواهید بود و در اصل هر شش ماه یک بار باید به پرداخت هزینه ای مشخص اقدام کنید. به همین دلیل دانستن قیمت پروفایلو صورت اهمیت زیادی پیدا می‌کند.
تعیین هزینه ای روش درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان به برند ژل تزریقی، کلینیک درمانی، متخصص تزریق کننده، تعداد جلسات … اشاره داشت.
میزان ژل مورد استفاده در هر جلسه نیز می‌تواند بر هزینه‌های شما موثر باشد. چرا که قیمت پایه انواع ژل پروفایلو بر اساس سی‌سی تعیین شده و در هر جلسه حداقل دو سی‌سی از این ژل نیاز است.
بسته به نوع و میزان آسیب در پوست شما تعداد جلسات تزریق متفاوت است. برای هر دوره شش ماهه بسته به میزان ژل مورد نیاز ممکن است تعداد جلسات بیشتری لازم باشد. فاصله این جلسات بین دو تا چهار هفته بوده و هزینه هر جلسه با توجه به مقدار ژل مورد استفاده تعیین می‌شود.
 علاوه بر این‌ها شهر محل زندگی شما، محل و سابقه کلینیک، مقدار دستمزد پزشک و داروهای مورد نیاز پس از تزریق نیز از عوامل موثر بر روی هزینه هر جلسه است.

تفاوت فیلر با پروفایلو چیست؟

تفاوت فیلر با پروفایلو چیست؟

تنها شباهت بین پرکننده های پوستی و Profhilo این است که هر دو از اسید هیالورونیک ساخته شده و به بافت شما تزریق می شود.فیلر کاملاً ژل های اسید هیالورونیک ضخیمی هستند که برای بازگرداندن حجم و تعریف در مناطقی مانند گونه ها و لب ها و همچنین صاف شدن چین و چروک های خاص مانند خطوط بینی از دهان استفاده می شوند.

پرکننده ها کاملاً ژل های اسید هیالورونیک ضخیمی هستند که برای بازگرداندن حجم و حجیم کردن مناطقی مانند گونه ها و لب ها و همچنین صاف شدن چین و چروک های خاص مانند خطوط دهان استفاده می شوند. Profhilo قوام بیشتری نسبت به مواد پرکننده دارد و فقط به لایه های فوقانی پوست تزریق می شود تا آبرسانی شده و با پدیده بیو مدلسازی، کیفیت پوست شما را بهبود بخشد.

شباهت هاتفاوت ها
درمانهای فیلر و Profhilo هر دو از طریق تزریق توسط پزشک مجرب انجام میشوند.تزریق پروفایلو برای رفع مشکلات کل یک ناحیه است، درحالی که پرکننده ها فقط برای بهبود مشکلات یک بخش خاص از صورت یا بدن مورد استفاده قرار میگیرند.
برای کسب نتیجه مطلوب از هر دو درمان نیاز به تکرار مجدد در گذر زمان استProfhiloبرای آبرسانی و بهبود کیفیت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق فیلر برای حجیم کردن یک بخش استفاده میشود.
پرکننده های پوستی و پروفایلو حاوی اسید هیالورونیک هستند که برای مبارزه با فرایندهای پیری مفید است.Profhiloمنحصرا برای مقابله با پیری استفاده میشود.

سوالات درباره تزریق پروفایلو صورت:

میزان ماندگاری ژل پروفایلو چقدر است ؟

بسته به سن و سال، نوع پوست و مقدار آسیب فرد تزریق کننده ماندگاری ژل پروفایلو از شش تا نه ماه متغیر است. اما توصیه ما این است که پیش از آن که اثر تزریق به طور کامل از بین برود، برای تمدید آن مراجعه کنید.

آیا می‌توان در کنار تزریق پروفایلو دیگر روش‌های درمانی را نیز امتحان کرد ؟

نتایج تزریق ژل پروفایلو بر روی پوست شما معمولا رضایت بخش است. بنابراین نیازی به استفاده از دیگر شیوه‌های درمانی نیست. ما اگر بر این موضوع اصرار دارید باید بدانید که استفاده از این روش در کنار دیگر شیوه‌ها نظیر لیزر درمانی، تزریق فیلر یا چربی و… اشکالی ایجاد نمی‌کند. اما باز هم توصیه می‌کنیم که حتی‌الامکان از این کار اجتناب کنید.

آیا تزریق ژل پروفایلو محدودیت سنی دارد ؟

نمی‌توان به طور دقیق گفت که شروع تزریق این ژل از چه سنی مناسب است. اما تجربه نشان داده است که نتایج تزریق برای افراد در بازه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال بسیار بهتر است. بنابراین توصیه ما این است که پیش از ۳۰ سالگی از این شیوه درمانی استفاده نکنید. اما برای سنین بالاتر نیز این روش می‌تواند بسیار موثر باشد. تنها نکته مهم اینجا است که افراد بالای ۶۰ سال بهتر است شرکت در جلسات مشاوره و معاینه را جدی‌تر بگیرند تا مقدار و نوع ژل مورد استفاده با دقت بیشتری تعیین شود.

آیا تزریق ژل پروفایلو درد دارد ؟

حین تزریق پزشک از مواد بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌کند یا به همراه ژل کمی ماده بی‌حس کننده نیز تزریق می‌کند. بنابراین در طول انجام عمل شما دردی احساس نخواهید کرد. به علاوه اینکه به طور کلی این روش را می‌توان روش کم دردتری نسبت به دیگر روش‌های تزریق ژل دانست.

فاصله‌های زمانی بین جلسات تزریق چقدر است ؟

به طور کلی برای فردی که در هر بار تمدید تنها نیاز به یک جلسه تزریق دارد، فاصله زمانی جلسات بین ۶ تا ۹ ماه یعنی به اندازه ماندگاری ژل است. اما برخی افراد بسته به مقدار ژل مورد نیاز ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. بنا بر تشخیص پزشک فاصله این جلسات بین دو تا چهار هفته متغیر است.

آیا پس از انجام درمان، به استراحت نیاز خواهم داشت؟

مدت استراحت پس از این تزریق ژل پروفایلو، کمترین مقدار است. هنگامی که از تکنیک ۵ نقطه در هر طرف صورت برای تزریق استفاده می شود، هر نقطه بلافاصله قابل دیدن است. با این حال، این نقاط به سرعت شروع به فروکش کردن کرده و تا روز بعد به طور کامل از بین می روند.
پس از این درمان، توصیه می شود تا از انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی به مدت ۲۴ ساعت اجتناب شود. لطفا علاوه بر آن، به مدت ۴۸ ساعت، از انجام فرایندهای زیبایی بیشتر خودداری نمایید.
همچنین، رفتن به سونا یا حمام بخار در چند روز اول پس از درمان توصیه نمی گردد. در صورت بروز هر گونه کبودی یا تورم مداوم بهترین کار اجتناب از قرار گیری در معرض نور خورشید است.

آیا باید انتظار ایجاد برآمدگی در محل تزریق پروفایلو را داشت؟ این برآمدگی ها تا چه مدت باقی می مانند؟

پس از انجام درمان پروفایلو این امکان وجود دارد که برآمدگی های موضعی در محل تزریق به وجود آیند. این برآمدگی ها معمولا ۴ تا ۶ ساعت پس از درمان فروکش می کنند، اما می توانند تا ۲۴ ساعت نیز دوام داشته باشند.
همه افراد به این تورم ها دچار نمی شوند. در صورت انجام درمان و داشتن نگرانی با پزشک، تماس بگیرید.

آیا مردم متوجه خواهند شد که این درمان را انجام داده ام؟

معمولا، افراد قادر نیستند تا انجام این درمان را تشخیص دهند؛ اما این موضوع به مشکل پوستی درمان شده و همچنین نتایج دلخواه شما، بستگی دارد.
پروفایلو می تواند با افزایش تراکم بافتی، افتادگی پوست را به طرز قابل توجهی بهبود بخشد. برخی بیماران مقداری پوست خود را لیفت می کنند که این مورد می تواند جلب توجه کند.
اغلب بیماران بیان می کنند که دیگران از تازگی ظاهر آن ها تعریف کرده اما به ندرت درباره انجام هر گونه درمان از آن ها سوال پرسیده اند.

آیا تزریق ژل پروفایلو در دوران بارداری یا شیر دهی ایمن است؟

در صورت بارداری یا مشکوک بودن به آن، ما انجام هیچ گونه درمان تزریقی را توصیه نمی کنیم. علاوه بر آن، توصیه می کنیم قبل از بازگشت به انجام درمان های زیبایی، دوره شیر دهی خود را به پایان برسانید.زیرا یک قانون ثابت داریم انجام هر گونه عمل غیرضروری در دوران بارداری و شیردهی ممنون است وگرنه هیچ تداخلی ندارند

در صورتی که از نتایج راضی نبوده و یا بسیار غیر طبیعی به نظر برسم، چه کاری باید انجام دهم؟

درمان های فیلر پوستی برای همه یکسان نبوده و فردی که تزریق می کند، بهترین ظاهر فرد را در مشاوره ای دقیق با او در میان می گذرد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که درمان شما به صورت کاملا ایمن انجام شده و طبق خواسته های شما در جلسه مشاوره خواهد بود.
فیلر های پوستی درمان هایی محبوب هستند؛ زیرا اغلب افراد از نتایج آن کاملا راضی اند. فردی که تزریق را انجام می دهد، تلاش خواهد کرد تا انتظارات شما را به طور کامل درک کند.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *