پلاسما جت پلک چیست؟

پلاسما جت پلک

پلاسما جت یک فناوری پیشرفته است که برای سفت کردن پوست و لیفت پوست بدون جراحی استفاده می شود. برای لیفت غیر جراحی، کیسه های چشم، سفت کردن پوست گردن و اطراف دهان، جوانسازی دست و همچنین رفع خال، برچسب پوستی و زگیل استفاده می شود.اما در این مقاله میخواهیم برای شما از  پلاسما جت پلک بگویم پس تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

پلاسما جت پلک چیست؟

پلاسما یکی از چهار حالت اساسی ماده است که بقیه حالت جامد، مایع و گاز است. پلاسما برخلاف سایر حالت ها دارای خواصی است. پلاسما از طریق یونیزاسیون گازهای اتمسفر تشکیل می شود، این یک گاز یونیزه شده متشکل از یون ها و الکترون ها است که از جدا شدن الکترون ها از لایه الکترونی اتم های گاز یا گسیختگی مولکول ها (یونیزاسیون) ایجاد می شود.
بر خلاف بسیاری از دستگاه های پلاسما موجود در بازار، قلم پلاسما جت پلک از جریان مستقیم (DC) به جای جریان متناوب (AC) استفاده می کند که به آن اجازه می‌دهد پوست و همچنین نقطه را اسکن کند. این بدان معنی است که همه کاره تر است، می تواند در مناطق بزرگتر بدون ایجاد آسیب زیاد استفاده شود و زمان از کار افتادن آن می تواند کمتر از سایر دستگاه های پلاسما باشد.

پلاسما جت پلک برای چه کارهای دیگری استفاده می شود؟

پلاسما جت یک جایگزین غیرجراحی برای بسیاری از بیماری های پوستی ارائه می دهد که قبلا فقط با جراحی می توانست به آن دست یابد.

این روش را می توان برای موارد استفاده کرد :

لیفت پلک بدون جراحی (بلفاروپلاستی غیر جراحی)
رفع چین و چروک اطراف دهان (خطوط سیگاری ها) و چشم ها (پای کلاغ)
برداشتن تگ های پوستی، فیبروم و زگیل
بهبود اسکار آکنه
کاهش لکه های رنگدانه
کاهش علائم کشش و شلی پوست
لیفت و سفت کردن پوست صورت، گردن و بدن از جمله لیفت ابرو و پا کلاغ
جوانسازی دست.
علاوه بر از بین بردن پوست اضافی برای ایجاد یک اثر لیفت، تولید کلاژن را برای جوانسازی طولانی مدت پوست نیز تقویت می کند.

بیشتر نواحی پوست را می توان درمان کرد و می توان از آن برای خطوط ریز و چین و چروک صورت یا بدن مانند، ناحیه بالا و پایین چشم، خطوط سیگاری، خطوط صورت، ناحیه ناف، ران، دکلته، دکلته استفاده کرد.

همچنین می توان از آن برای اصلاح اسکار (از جمله اسکار آکنه)، شلی پوست، رنگدانه های بیش از حد، حذف تگ های پوستی زگیل و غیره استفاده کرد.

این کار نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بسیاری از روش ها را می توان در کمتر از یک ساعت انجام داد و نتایج آن حتی تا پنج سال ادامه دارد.

دستگاه‌های پلاسمای AC فقط می‌توانند «نقطه» را با دستگاه انجام دهند، اما جت پلاسما می‌تواند جریان مداوم پلاسما را ارائه دهد که به دستگاه اجازه می‌دهد تا در یک حرکت «اسکن» روی پوست حرکت کند.

این امر باعث می شود که ناحیه با آسیب کمتری نسبت به روش سنتی “نقطه” درمان شود. نقاط پلاسمای جت نیز کوچکتر و با عمق ثابتی هستند که به ادعای سازندگان آن، هنگام اعمال بر روی پوست، دقیق‌تر می‌شود. هر دو روش ممکن است در یک روش برای دستیابی به نتیجه مطلوب مورد استفاده قرار گیرند.

پلاسما جت پلک چگونه است؟

معمولاً یک بی‌حسی موضعی، بسته به ناحیه تحت درمان که در اینجا پلک‌ها است ، ممکن است تزریق یا کرم بی‌حس‌کننده باشد. به عنوان مثال، برداشتن خال به تزریق بی حسی نیاز دارد در حالی که لیفت بدون جراحی پلک معمولاً با کرم بی حس کننده انجام می شود.

هنگامی که پلاسما به پوست متصل می شود ممکن است احساس گرما ایجاد شود. بسته به آستانه درد شما، این ممکن است ناراحتی خفیفی باشد که به محض پایان عمل فروکش می کند. ناحیه چشم و اطراف دهان می تواند بسیار حساس باشد و ممکن است دردناک تر باشد.

فرآیند درمان پلاسما جت پلک

قبل از درمان، ناحیه تمیز می شود و از بی حسی موضعی یا با تزریق یا کرم موضعی استفاده می شود. پس از بی حس شدن ناحیه، درمان شروع می شود. این شامل ایجاد یک سری نقاط درمانی در سراسر پوست تحت درمان است. این نقاط زمانی ایجاد می شوند که جرقه ای از نوک پلاسما جت به پوست می رسد. مقداری گرما در این فرآیند ایجاد می‌شود، اما از آنجایی که ناحیه بی‌حس شده است، باید درد کمی ایجاد کند.

این جرقه پاسخی را در پوست ایجاد می کند که منجر به القا یا تولید کلاژن و متعاقب آن اثر جوان کننده می شود. در نتیجه ولتاژ الکتریکی، آبشاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی رخ می دهد که منجر به سفت شدن غشای سلولی می شود. هنگامی که اکثر سلول های ناحیه درمان سفت می شوند، با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. این درمان شامل بریدن، تزریق، سوزاندن یا برداشتن پوست یا بافت نیست. این به ویژه در کار بر روی نواحی کوچک پوست با خطوط سنگین مانند بالا و پایین چشم، خطوط سیگاری روی دهان و خطوط آکاردئونی روی گونه ها خوب است.

پس از درمان، پزشک مقداری کرم روی ناحیه مورد نظر می‌مالد. نقاط قهوه ای کوچک قابل مشاهده ای در سراسر پوست وجود خواهد داشت که شبیه نقاطی هستند که از قلم به جا مانده است. این ناحیه باید به مدت 24 ساعت بدون آرایش تمیز نگه داشته شود. پس از آن دوره، می توان از آرایش استفاده کرد، همانطور که اگر نمی توانید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید، باید از ضد آفتاب SPF استفاده کنید. در طی چند روز آینده، نقاط قهوه ای پوسته می شوند و باید رها شوند تا خود به خود از بین بروند.

عوارض جانبی پلاسما جت پلک چه هستند؟

عوارض جانبی پلاسما جت پلک شامل التهاب و برافروختگی ناحیه تحت درمان است که ممکن است دو تا سه روز طول بکشد. در اطراف ناحیه چشم ممکن است بیشتر طول بکشد – تا ده روز و ممکن است تورم وجود داشته باشد که ممکن است چند روز طول بکشد. خوابیدن با چند بالش اضافی برای بالا نگه داشتن سر می تواند کمک کننده باشد.

همچنین پوسته پوسته یا نقطه های کوچکی مانند دلمه روی پوست وجود خواهد داشت که بین یک هفته تا ده روز باقی می ماند. مهم است که این منطقه را از بین نبرید یا خراش ندهید و اجازه دهید پوسته ها بدون دخالت شما ناپدید شوند.

اگر یک خال باشد که تحت درمان قرار گرفته است، ناحیه ای معادل اندازه خال پوسته می شود. دلمه در عرض 1-2 هفته کاهش می یابد.

حداقل تا 24 ساعت پس از درمان از آرایش کردن خودداری کنید.

عوارض جانبی فوری هستند و ممکن است شامل تورم و قرمزی ناحیه تحت درمان به مدت 2-3 روز باشد. روند بهبود شامل پوسته پوسته شدن (که باید به طور طبیعی رها شود) در طول حدود یک هفته خواهد بود.

درمان‌ها گاهی اوقات منجر به قرمزی و تورم طولانی‌تر می‌شوند، در حالی که پوست بهبود می‌یابد، زمانی که پلک‌ها یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، احتمال بیشتری دارد. بهبودی کامل برای برخی افراد ممکن است بین 7 تا 10 روز طول بکشد.

آرایش را می توان در صورت نیاز به عنوان پوشش استفاده کرد، اما نباید تا 24 ساعت پس از درمان استفاده شود. نتایج آنی هستند و در طی 2-4 هفته آینده بهبود می یابند.

آیا پلاسما جت پلک برای همه مناسب است؟

خیر، پلاسما جت پلک برای همه مناسب نیست.پلاسما جت پلک برای افرادی که دارای موارد زیر هستند مناسب نیست که عبارتند از:

افرادی که ضربان ساز داشته باشید
در دوران حاملگی هستند
صرع داشته باشند
هر گونه ایمپلنت فلزی داشته باشید
سرطان داشته باشد
یک وضعیت التهابی حاد داشته باشید
مقدار زیادی پوست برای برداشتن داشته باشید.

چند درمان برای پلاسما جت پلک مورد نیاز است؟

لیفت چشم بدون جراحی و جوانسازی پوست معمولاً فقط یک یا دو جلسه طول می کشد تا به نتیجه مطلوب برسید. با این حال، اکثر بیماران تنها پس از یک جلسه پاسخ مثبت می دهند. نتایج اولیه را فوراً مشاهده خواهید کرد و نتیجه در ماه‌های آینده به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و ممکن است حتی تا 5 سال باقی بماند.

برداشتن خال، زگیل و برچسب پوستی یک روش یکباره است.

قیمت پلاسما جت پلک چقدر است؟

قیمت پلاسما جت پلک به عوامل متعدد بستگی دارد. شما میتوانید با تماس گرفتن با کلینیک ما از هزینه دقیق این نوع عمل اطلاعات کافی کسب کنید.

آیا پلاسما جت پلک ارزشش را دارد؟

پلاسما جت پلک می تواند یک راه موثر برای از بین بردن پلک های افتاده ، برچسب های پوستی و زگیل باشد. برای این روش ها نسبتاً بدون درد است و تأثیر آن چشمگیر است. اگر مستعد ایجاد لکه های رنگدانه هستید یا پوست تیره ای دارید از پزشک خود در مورد احتمال لکه های رنگدانه سوال کنید.

برای سفت کردن پوست و لیفت چشم غیر جراحی بسیار ارزانتر از جایگزین های جراحی است و متخصصان می گویند که نتایج می تواند تا پنج سال دوام داشته باشد و آن را با جراحی قابل مقایسه می کند.

اطمینان حاصل کنید که فردی که این روش را انجام می دهد، یک پزشک است که در انجام این روش ها به درستی آموزش دیده است.

توجه: متخصص زیبایی می‌تواند این روش‌ها را انجام دهد، اما دستگاه‌هایی که روی آن‌ها آموزش دیده‌اند به اندازه‌ای قدرتمند نیستند، بنابراین ممکن است به آن اندازه که فکر میکنید مؤثر نباشند.

مراقبت های بعد از پلاسما جت پلک

شما اکنون درمان خود را برای جت پلاسما تکمیل کرده اید و باید دستورالعمل های مراقبت های بعدی زیر را دنبال کنید.

بلافاصله پس از آن، ممکن است تورم، کبودی و قرمزی ناحیه تحت درمان را تجربه کنید. این به طور کلی دو تا سه روز طول می کشد. روند بهبود شامل پوسته پوسته شدن (که باید به طور طبیعی رها شود) در طول حدود یک هفته خواهد بود. ممکن است گاهی اوقات اشک در منطقه وجود داشته باشد و این طبیعی است.

لطفا موارد زیر را به خاطر بسپارید:

تا 48 ساعت پس از درمان ورزش نکنید و از بخار گرما یا عرق خودداری کنید.
پوسته را نچینید ، بگذارید خودش بیفتد.
از یک پاک کننده ملایم روی صورت استفاده کنید و تا زمانی که پوسته ها از بین رفته و ناحیه بهبود نیافته از هرگونه لایه برداری خودداری کنید.
از شنا در آب کلردار خودداری کنید.
از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و پس از افتادن پوسته ها از ضد آفتاب SPF 50+ استفاده کنید. برای کاهش خطر هیپرپیگمانتاسیون، تا زمانی که ناحیه هنوز در حال بهبود است، کلاه بپوشید.
تا هفته بعد تا زمانی که پوست شما از بین برود و شروع به بهبودی کنید، از استفاده از محصولات مراقبت از پوست با مواد فعال مانند رتینول (ویتامین A) و ویتامین C خودداری کنید.
مردان باید حداقل به مدت 7 روز از اصلاح ناحیه تحت درمان خودداری کنند تا بهبود یابد.
اگر ناحیه چشم را حداقل یک ماه یا بیشتر تا زمانی که آن ناحیه بهبود نیابد، از اپیلاسیون ابروها خودداری کنید. با موچین می توانید موهای ناخواسته را از این ناحیه بچینید.
آرایش را می توان در صورت نیاز به عنوان پوشش استفاده کرد، اما نباید تا 24 ساعت پس از درمان استفاده شود.

سوالات درباره پلاسماجت پلک:

طرحواره پیدا نشد.
2/5 - (4 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *