فیشیال صورت چیست؟

فشیال صورت چیست؟ + فیلم مراحل فیشیال

فشیال صورت چیست و چگونه انجام می شود؟ آیا فیشیال صورت دارای عوارض جانبی است؟

فشیال صورت یکی از بهترین روشهای درمانی – زیبایی برای پاکسازی عمیق پوست است که از طریق آن میتوان به پوستی درخشان و سرزنده رسید. انجام این درمان به افرادی توصیه می‌شود که احساس می‌کنند شادابی و سرزندگی پوستشان از بین رفته و به دلیل استفاده از مواد آرایشی در دراز مدت، پوستشان تیره شده است.

در این مقاله به توضیح درباره فشیال صورت پرداخته ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه کنید تا با مزایا و عوارض این روش پاکسازی بیشتر آشنا شوید. برای آگاهی از هزینه فیشیال صورت ۱۴۰۲ می‌توانید به مقاله آن یا صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید.

فشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت چیست
فشیال صورت

باید بدانید که سطح پوست، پوشیده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش پوست قرار می‌گیرند. وظیفه سلول‌های مرده محافظت از پوست است و در اصل باید گفت این سلول‌ها نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی هستند.
در حالت نرمال، بدن تقریباً ماهی یک‌بار سلول‌های شاخی شکل را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدتری را جایگزین آنها می‌کند. به همین دلیل این سلول‌های مرده روی پوست تجمع کرده و باعث کاهش درخشندگی و شادابی پوست می‌شوند. برداشت این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.

پس به یک روش درمانی نیاز ست، فیشیال یک روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان است.
در واقع فشیال صورت نوعی درمان پوستی، پاکسازی، لایه برداری، آب رسانی عمقی به شمار می آید که اقدام به پاکسازی و بستن منافذ باز صورت می کند، همچنین سلول های مرده پوست را بیرون می‌کشد و با یک ماسک معمولی شروع به درمان می کند.هدف نهایی این روش، بهبود ظاهر پوست و کمک به آرامش و نرمی و لطافت آن است.

انواع روش‌های پاکسازی پوست

پاکسازی پوست یکی از خدمات رایج درمانی و زیبایی در اسپاها است و مدت زمان خاص یا محصولات خاصی ندارد. در واقع هر فرایند پاکسازی پوست با توجه به نوع پوست شما و ویژگی‌های خاص پوست صورت‌تان، ممکن است متغیر باشد. در واقع برای اجرای فرایندهای درمانی مختلف، همه این عوامل در نظر گرفته می‌شود و بعد، درمان‌های گوناگون و محصولات مختلف مورد استفاده در فرایند، انتخاب می‌شود. مثلا برای کسانی که پوست‌های حساسی دارند، لایه برداری پوست صورت با ماسک های طبیعی انجام می شود.

پیلینگ شیمیایی

لایه‌بردارهای شیمیایی که در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند قدرت پاکسازی بسیار بالایی دارند. این ترکیبات می‌توانند جای جوش و انواع لکه‌های پوستی را از بین ببرند. پیلینگ یا لایه‌برداری بسته به نوع و عمق آن بین یک تا چهارده روز طول خواهد کشید. در این مدت بعد از پوسته ریزی، پوست جدید جایگزین شده و عمق این پاکسازی به نوع داروهای شیمیایی و مدت زمان استفاده آنها روی پوست بستگی دارد.

پیلینگ مکانیکی

در این روش پوست به وسیله ابزار الکترومکانیکی مورد لایه‌برداری قرار می‌گیرد. این روش برای از بین بردن جای اسکار زخم‌ها روی پوست بسیار مناسب است.

پیلینگ لیزری

این روش به دو صورت لیزر دی‌اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ انجام می‌گیرد. در این روش از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی بهره برده می‌شود.

مراحل انجام فیشیال پوست صورت

مراحل انجام فیشیال پوست صورت
مراحل انجام فیشیال پوست صورت

مراحل فیشیال صورت برای هر فرد با فرد دیگر ممکن است متفاوت باشد. اما می توان گفت به طور کلی فیشیال صورت دارای مراحل زیر است:

مشورت با مشتری

هر جلسه فیشیال پوست باید با مشورت شروع شود. معمولا در مورد بیماری‌های پوستی که ممکن است فرد مراجعه کننده دشته باشد سوال می‌شود تا درمان، آسیب بیشتری به پوست‌ فرد نزند.
هم چنین از مراجعه کننده خواسته می‌شود که فرمی را پر کند که شامل قسمت‌های مختلف از جمله بیماری‌های پوستی، رژیم غذایی، مقدار آبی که فرد در روز می‌نوشد، داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کند و محصولات مراقبت از پوستی است که فرد در حال حاضر از آن استفاده می‌کند. مثلا داروهایی مثل Retin-A یا داروهای دیگر ممکن است روی پوست صورت تاثیرگذار باشند.
بعد از جلسه مشورت مشخص خواه شد که متخصص پوست کدام مراحل را برای شما انجام خواهد داد.

پاک سازی پوست

توسط حوله یا هدبندی موهای مراجعه کننده پیچیده می‌شود تا حین کار با مواد برخورد نکند.
سپس با استفاده از گلوله‌های پنبه یا پد‌های مخصوص محصولات پاک کننده، لایه بیرونی پوست را تمیز می کنند. گاهی اوقات در فیشیال بهتر و تخصصی تر، این مرحله دو بار تکرار می‌شود تا کاملا از تمیز شدن سطح پوست، اطمینان حاصل کنند.
در این مرحله یک کار مهم هم انجام می شود و آن این که پزشک پوست را زیر نور مشاهده می‌کند و با استفاده از ذره‌بین، نوع پوست شما را به دقت آنالیز می‌کند تا متوجه شود که نوع پوست شما چیست و آیا پوست حساسی دارید یا خیر. پایه پوستتان چه حالتی دارد(خشک، چرب یا روغنی، مختلط، حساس یا معمولی) و مشکلات پوست را مثل جوش سر سیاه، جوش سرسفید، چین و چروک و پیری، آسیب با نور خورشید، کمبود آب و … را بررسی می کند.
سپس محصولات مناسب، برای ادامه درمان را پیشنهاد می دهد.

بخار دادن پوست

در این مرحله صورت بخور گرم داده می‌شود. بخور صورت هم آرامش بخش است و هم باعث می‌شود که خارج کردن جوش‌های سرسیاه و سرسفید راحت‌تر انجام شود.
البته اگر پوست خیلی حساسی باشد ممکن است این مرحله انجام نشود.

لایه برداری پوست صورت

در مرحله لایه برداری پوست‌های مرده از روی صورت شما برداشته می‌شوند. گاهی از لایه بردارهای شیمیایی حاوی آنزیم‌ها و اسیدها استفاده می‌شود. لایه برداری عمیق‌تر برای کسانی که پوست حساس ندارند انجام می‌شود.

استخراج آلودگی‌ها و جوش از زیر پوست | درماپلنینگ (Dermaplaning)

مراحل قبلی باعث می‌شود که پوست و منافذ آن شل‌تر شود تا آلودگی‌های عمقی و جوش‌ها در این مرحله به راحتی خارج شوند. این مرحله برای پاکسازی و باز کردن منافذ پوست فردی استفاده می‌شود که چربی اضافی یا سلول‌های مرده ، پوست او را مسدود کرده‌ است. در این مرحله، در صورت نیاز، جوش‌هاى سر سیاه و سر سفید پوست تخلیه مى‌شوند.
این مرحله برای کسانی که جوش‌های سرسیاه و سرسفید دارند انجام می‌شوند. اگر پوست حساسی داشته باشید یا جوش سرسیاه نداشته باشید، ممکن است از این مرحله صرف نظر شود.

ماساژ پوست

گام بعدی در اجرای فیشیال صورت، ماساژ صورت و گاهاً گردن و ناحیه بالای بدن است. هر چقدر این ماساژ با اهتمام بیشتری از سوی متخصص صورت پذیرد، تأثیر گذاری آن بیشتر شده و حتی می‌تواند به گردش مناسب مایع لنفاوی در بدن کمک کند و فرایند سم زدایی بدن را تسریع بخشد.
ماساژ پوست صورت باعث می‌شود که خون در پوست جریان پیدا کند. در نتیجه، پوستی شاداب‌تر و شفاف‌تر خواهید داشت. ماساژ صورت احساس خوبی دارد و خستگی را از پوست صورت دور می‌کند. اگر نکات مهم در ماساژ صورت برای جوان سازی پوست رعایت شود با ماساژ می‌توانید عضلات صورت را نیز ریلکس کنید.

استفاده از ماسک‌های صورت

سپس با توجه به نوع پوست و نیازهای پوست‌تان، از انواع ماسک صورت گیاهی و شیمیایی مخصوص برای تقویت پوست استفاده می‌شود. در این مرحله باید حتما از نوع پوست خود اطلاع داشته باشید تا ماسک مناسبی برای پوست‌تان استفاده شود. برای جوانی و شادابی هر چه بیشتر پوستتان، از انواع ماسک روشن کننده پوست استفاده می شود. بعد از ماسک، ممکن است از محصولات تقویتی دیگری مثل سرم، مرطوب‌کننده یا ضدآفتاب هم استفاده شود.

پکیچ های فیشیال در کلینیک بهارین و قیمت آن ها

مراحل فیشیال VIP صورت و پوست در کلینیک بهارین
مراحل فیشیال ویژه در کلینیک بهارین
مراحل فیشیال کلاسیک در کلینیک بهارین

هزینه فیشیال چقدر است؟

هزینه فیشیال صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند اکثر خدمات زیبایی.
از عواملی که می تواند قیمت فیشیال صورت را تعیین کند، معالجات خاص و ماسک و لایه بردارهایی که استفاده شده است. مثلا فشیال صورتی که شامل میکرودرم ابریژن یا یک لایه برداری شیمیایی ویژه است،هزینه اش بیشتر است.
پس در نتیجه دستمزد پزشک، مرکزی که در آن این کار را انجام می‌دهید، نوع فشیالی که انجام می‌دهید، کیفیت موادی که پزشک برای درمان استفاده می‌کند، همه از عواملی است که بر هزینه تاثیر دارد.

شما در کلینیک بهارین می‌توانید با خیال راحت از بهترین خدمات فیشیال صورت با نازلترین قیمت‌ها بهره ببرید. با تماس با این کلینیک برای انجام فیشیال صورت وقت مشاوره بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

فواید فیشیال صورت

تا این جا با فشیال و مراحل آن آشنا شدید، حال این سوال پیش می آید که فواید فیشیال صورت چیست؟، این به بخشی از مزایای فیشیال اشاره می کنیم:

مزایای فیشیال پوست صورت
مزایای فیشیال پوست صورت
 • با یک جلسه به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید.
 • پاکسازی پوست از آلودگی های محیطی و رادیکال های آزاد
 • ماساژ صورت موجب ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس می شود.
 • جوانسازی، کاهش چین و چروک ها، شادابی و درخشان شدن پوست
 • برطرف کردن آسیب های پوستی و بهبود گردش خون
 • رفع جوش های سرسیاه، سرسفید و منافذ باز پوست
 • لیفت و سفت شدن پوست
 • درمان گودی، سیاهی و پف زیرچشم
 • صاف و یکدست شدن رنگ پوست
 • پاکسازی پوست از آلودگی‌های روزانه
 • ماساژ صورت برای ریلکس شدن عضلات منقبض شده
 • از بین بردن آثار به جا مانده از جوش و آکنه

عوارض فیشیال صورت

آیا فشیال صورت هم می تواند عوارض حاد داشته باشد؟
باید گفت در همه مواقع خیر، اگر از برند های معتبر استفاده نشود و یا به مراکزی مراجعه شود که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند، میتواند عوارض حاد و عفونت داشته باشد اما عوارض فیشیال صورت در حالت کلی که طی چند روز رفع می شود می‌تواند موارد زیر باشد:

 • قرمزی و تحریک شدن پوست
 • حساسیت پوست تا 24 ساعت
 • بیرون زدن جوش های صورت
 • خشکی و خارش پوست

انجام فیشیال صورت به چه کسانی توصیه می شود؟

ممکن است در ذهتان بپرسید آیا من فرد مناسبی برای انجام فیشیال هستم یا خیر؟! و یا چه کسانی باید این کار را انجام دهند؟
افراد می‌توانند از سن بیست سالگی به بعد این کار را انجام دهند تا از همان سن های کم پوست شاداب و درخشان داشته باشند. فیشیال می‌تواند به عنوان یک درمان از روند پیری پوست شما جلوگیری کند و لک و جوش پوستی را از بین ببرد.

مراقبت‌های بعد از انجام فیشیال صورت

مراقبت‌های بعد از انجام فیشیال پوست صورت

مراقبت های بعد از فیشیال صورت بسته به نوع پوست شما متفاوت است. مراقبت های پس از پاکسازی پوست بسیار مهم و حیاتی است. زیرا پوست صورت در حین مراحل فشیال دچار تحولاتی شده که باید فرصت جبران آن به پوست داده شود.

 • بعد از فشیال اصلاً پوستتان را دستکاری نکنید و جوش های صورتتان را نکنید؛ زیرا صورتتان زخم خواهد شد.
 • بعد از انجام فشیال صورت به هیچ عنوان آرایش نکنید و از محصولات مراقبت پوستی استفاده نکنید و اجازه دهید پوستتان مدتی استراحت کند.
 • سعی کنید یک یا دو روز ورزش نکنید تا پوستتان عرق نکند؛ زیرا عرق باعث ایجاد آلودگی روی پوست می‌شود. و چون هنوز منافذ پوست باز هستند، به راحتی این آلودگی ها به پوست نفوذ کرده و در اعماق پوست جای می‌گیرند.
 • تا سه روز بعد از فشیال صورت از لایه بردار استفاده نکنید؛ زیرا لایه برداری بیش از حد پوست باعث آسیب رسیدن خواهد شد.
 • تا چند روز بعد از انجام فشیال در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید و سعی کنید حتماً از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا یک هفته بعد از فیشیال صورتتان را بند نندازید و وکس نکنید. همچنین تا مدتی نباید لیزر بروید.
 • هنگام شست و شو دقت کنید و این کار را با ملایمت انجام دهید؛ زیرا پوست شما به شدت حساس شده است.
 • پس از فیشیال صورت پوست خود را ماساژ ندهید.

فواصل زمانی انجام فشیال

این مورد برای هر فردی متغیر است. در حالت ایده آل، بهتر است که هر چند ماه انجام شود. یک ماه، زمانی است که پوست برای احیا به زمان نیاز دارد. سعی کنید هر سه ماه، یعنی چهار بار در سال و با تغییر فصل، فیشیال صورت را انجام دهید.
البته این را پزشک متخصص می تواند با عوامل زیر تشخیص دهد که به چند جلسه فشیال پوست نیاز دارید.اما به صورت کلی بسته به شرایط زیر فواصل فیشیال تعیین می شود.
نوع پوست تان: درصورتی که پوستی چرب دارید که مستعد جوش و اکنه است، پس هر دو هفته یک بار احتیاج به فیشیال پوست دارید( تا هنگامی که مشکل پوستی تان کاهش بیابد). در صورتی که پوست تان ترکیبی از خشک و معمولی یا طبیعی است، ماهی یک بار فشیال پوست کافیست.
وضعیت پوست تان: چنانچه جوش سرسیاه دارید، اکنه یا لکه های تیره روی صورت خویش دارید، این عارضه های میتوانند فاصله های جلسات فشیال پوست‌تان را معلوم کنند.
مقصود تان از مراقبت از پوست: چنانچه میخواهید پوست تان مدام زیبا و شاداب بنظر برسد، باید مراقبت خاص از پوست تان را هر چه سریعتر آغاز کنید. مراقبت های مرتب و دائمی از پوست برای حفظ سلامت و زیبایی آن لازم است.

آیا فشیال صورت برای آقایان وجود دارد؟

اگرچه صورت‌های مردانه تقریباً شبیه به صورت خانم‌ها است اما نیازهای منحصر به فرد خودشان را دارند. آن‌ها معمولاً با مشکلات پوستی متفاوتی مانند سوزش در اثر اصلاح صورت با تیغ ، موهای زائد فرو رفته در پوست ، افتادگی و حساسیت پوست مواجه هستند و به همین خاطر فیشیال پوست آقایان مراحل و ماسک‌های مخصوص خودش را دارد.

سوالات متداول درباره فیشیال صورت:

مدت زمان لازم برای انجام فیشیال چقدر است؟

بسته به نوع فیشیالی که دریافت میکنید، احتمالا این زمان متغیر خواهد بود. اما در حالت کلی، برای این درمان حداکثر به 1 ساعت زمان نیاز است.

آیا فیشیال برای رفع چین و چروک صورت مناسب است؟

به طور کلی هیچ درمان قطعی برای از بین بردن چین و چروک های صورت به طور کامل وجود ندارد. اما در صورتی که فیشیال صورت از همان 20 سالگی به صورت منظم انجام شود، از پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل آمده و این فرآیند تا حد زیادی به تعویق می افتد.

برندهای مناسب برای انجام فیشال صورت کدام است؟

هر یک از برندهای زیر برای انجام فیشیال مناسب هستند:

گينو (guinot)
مورد (murad)
دكتر اسپيلر (dr spiller)
فريمن (freeman)
سيگل (segull)
سينره (cinere)
رويتاكر (revitacare)
استيمكس (estemex)
محصولات پوستی تگودر اسپانیا (tegoder)
محصولات یانسن آلمان (janssen)

فیشال صورت هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

زمان مناسب برای انجام فیشال صورت 4 بار در سال و همراه با تغییر فصول می باشد. اما اگر قصد از بین بردن جای جوش سر سیاه و سر سفید را دارید بهتر است هر 2 ماه یکبار به انجام فیشیال بپردازید.

هزینه فیشیال صورت چقدر است؟

پاسخ به این سوال به صورت مشخص و دقیق ممکن نیست. چرا که همه قیمت فیشال صورت به عوامل زیر بستگی دارد:
• مرکزی که برای انجام این درمان به آن مراجعه میکنید.
• نوع فیشیالی که انجام میدهید.
• کیفیت موادی که برای این درمان مورد استفاده قرار میگیرد.

4.9/5 - (14 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *