عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارند، اما امروزه خیلی از افراد از ساده ترین و البته تاثیرگذارترین روش از بین بردن موهای زائد به نام لیزر استفاده می کنند. افراد از لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد تمام قسمت های بدن استفاده می کنند. ما در اینجا به بررسی عوارض لیزر موهای زائد کل بدن می پردازیم.

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، دارای عوارض زیادی نمی باشد. اما از وحشتناک ترین و عمومی ترین آنها می توان به التهاب پوست، قرمزی، خارش، سوزش، ایجاد زخم های کوچک، جوش و لک، تغییر رنگ در پوست های تیره و روشن اشاره کرد.
ایجاد هر یک از این عوارض و مقدار آنها همگی بستگی به دستگاه لیزر به کار رفته، طول موج اشعه انتخابی، مدت زمان تاباندن اشعه بر روی پوست و مهارت پزشک دارد.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد تمام قسمت های صورت می تواند کار خوبی باشد. اما لیزر علاوه بر تاثیر بر رنگدانه های موها، می تواند به رنگدانه های پوست نیز آسیب بزند و برای مدتی سبب ایجاد لک و یا تیرگی در پوست شود.

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

زیر بغل عموما دارای پوستی است که به صورت لایه به لایه روی هم قرار می گیرد. افرادی که به لیزر موهای زائد این قسمت از بدن خود می پردازند، ممکن است دچار سوزش و التهاب شوند.
به همین دلیل این افراد بهتر است بعد از استفاده از این روش سعی کنند، لباس هایی بپوشند که با زیر بغل تماس نداشته باشند و یا بتوانند سبب رد و بدل شدن هوا شوند و از ایجاد عرق در این ناحیه از بدن جلوگیری کنند.

عوارض لیزر بیکینی

عوارض لیزر موهای زائد بیکینی و یا واژن و هر قسمت از بدن خانم ها به ژن، سن و نوع پوست آنها بستگی دارد. پوست بیکینی بسیار حساس می باشد و استفاده از لیزر برای رفع موهای آن در بسیاری از افراد سبب ایجاد سوزش، قرمزی و التهاب می شود، البته این عوارض به مرور کم می شوند.
تعداد جلسات استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد این قسمت از بدن، ممکن است تا هشت جلسه طول بکشد.

عوارض لیزر مو برای دختران

عوارض لیزر مو های زائد برای دختران جوان

دختران نیز می توانند از روش لیزر برای رفع موهای زائد تمام قسمت های بدن استفاده کنند. در این میان خیلی از افراد معتقد هستند که لیزر بیکینی می تواند بر باروری آنها تاثیرگذار باشد.
در صورتی که مشکلی ایجاد نمی شود، زیرا طول موج اشعه نوری لیزر حداکثر سه میلی متر می باشد و فقط بر فولیکول های مو تاثیرگذار است و تاثیری بر اندام داخلی بدن و تخمدان های آنها ندارد.
البته دختران بهتر است زمانی از روش لیزر برای رفع موهای زائد بدن خود استفاده کنند که دوران بلوغ خود را گذرانده اند، زیرا تغییرات هورمونی می توانند سبب رشد بیشتر آنها شوند.

عوارض لیزر برای نوجوانان

به طور کلی نوجوانان دارای پوستی حساس تر می باشند و از عوارض لیزر موهای زائد در آنها می توان به خارش، سوزش، التهاب و تغییر رنگ پوست اشاره کرد که البته این عوارض به مرور زمان از بین می روند.
در این میان نوجوانان دائما در حال رشد هستند، به همین دلیل تعداد دفعات مراجعه آنها به پزشک برای رفع موهای زائد بیشتر می باشد.

عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری

در دوران بارداری پوست خانم ها حساس تر می باشد و استفاده از این روش می تواند خارش و سوزش پوست آنها را بیشتر کند. همچنین در دوران بارداری میزان ترشحات هورمونی بدن خانم ها نیز تغییر می کند. به همین دلیل ممکن است رشد موهای آنها بیشتر شود و نیاز بیشتری به جلسات رفع موهای زائد بدن داشته باشند.

آیا لیزر سرطان زاست؟

آیا لیزر سرطان زاست؟

خیلی از افراد معتقد هستند که یکی از عوارض لیزر موهای زائد، ابتلا به بیماری سرطان می باشد. در صورتی که اینگونه نیست و عمق نفوذ اشعه به پوست سطحی است و فقط ریشه موها را می سوزاند و ضمن کم کردن رشد آنها، تعداد فولیکول های موجود در موها را نیز کاهش می دهد.

آیا لیزر باعث ناباروری می شود؟

لیزر و اشعه های آن بر روی رنگدانه های موها تاثیرگذار می باشد و نمی تواند سبب ایجاد مشکل در اندام تناسلی خانم ها و آقایان شود و آسیبی به آنها وارد کند. در نتیجه مشکل ناباروری ربطی به استفاده از لیزر ندارد.

سوالات عوارض لیزر موهای زائد کل بدن:

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

دو سه روز بعد از لیزر، ممکن است پوست ناحیه‌ی تحت درمان کمی قرمز و کم درد را داشته باشد. بسیاری از بیماران می‌گویند که این درد مشابه با درد آفتاب سوختگی است و به خوبی تحمل می‌شود. اما خود فرآیند لیزر معمولاً دردناک نیست.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

روش لیزر موهای زائد عوارض خاصی ندارد. تنها زمانی ممکن است فرد دچار عوارض بعد از لیزر شود که دستگاه لیزر استاندارد نبوده و یا اپراتور دستگاه با تجربه و آموزش دیده نباشد. لیزر تنها لایه سطحی پوست و فولیکول مو را تحت تاثیر قرار می دهد و وارد اندام های داخلی بدن نمی شود.

عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی چیست ؟

باید بدانید به گفته متخصصان لیزر به هیچ کدام از بخش‌های داخلی بدن نفوذ نمی‌کند و هیچ آسیبی به بدن فرد وارد نمی‌کند. مضررات لیزر بدن بسیار سطحی بوده و در حد قرمزی، التهاب و ... هستند.

لیزر موهای زائد مخصوصا در ناحیه بیکینی، نازایی می آورد؟

یکی از شایعات نادرست در خصوص عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد، نازایی در اثر لیزر ناحیه بیکینی است. این شایعه کاملا اشتباه است و تمام متخصصین پوست و مو معتقدند که انرژی لیزر به حدی نیست که بتواند روی تخمدان های بانوان تاثیر بگذارد و موجب نازایی شود.

لیزر مو به عصب های بدن آسیب می رساند؟

عوارض جانبی وحشتناک لیزر موهای زائد شامل آسیب رسیدن به عصب های بدن نمی شود. البته ممکن است در اثر خطای اپراتور یا استفاده نادرست از لیزر آسیب‌هایی روی پوست مشاهده شود اما تاثیر لیزر مو آنقدر نیست که بتواند از عصب های بدن را دچار مشکل کند.

4.7/5 - (13 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *