لک بعد از میکرونیدلینگ (مزونیدلینگ) + روش درمان + کرم ضد لک بعد از میکرونیدلینگ

لک بعد از میکرونیدلینگ (مزونیدلینگ) + روش درمان + کرم ضد لک بعد از میکرونیدلینگ

درباره میکرونیدلینگ و مزایای میکرونیدلینگ و ماندگاری میکرونیدلینگ حتما خواندید و می دانید چه تاثیرات و مزیت هایی دارد، به طوری که در سال های اخیر تبدیل به محبوب ترین روش‌های جوان سازی پوست شده است.
اما یکی از سوالاتی که از ما می پرسند این است “علت لک بعد از میکرونیدلینگ چیست؟” یا “چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد؟” ” آیا میکرونیدلینگ باعث لک می‌شود؟” و حتی درباره این که “بعد از میکرونیدلینگ چه کرمی بزنیم؟ ” هم برای زیبا جویان سوال پیش می آید.
چرا که بسیاری از کسانی که میکرونیدلینگ را انجام داده اند، بعد از میکرونیدلینگ شاهد پدیدار شدن لک هایی در صورت شان هستند و ابزار نگرانی می کنند.
در این مقاله به بررسی این علت ها می پردازیم و درباره کرم ضد لک بعد از میکرونیدلینگ هم صحبت می‌کنیم.

درمان و علت لک بعد از میکرونیدلینگ

لک بعد از میکرونیدلینگ (مزونیدلینگ)

لک صورت که با نام علمی ملاسما هم به کار می رود، در صورتی ایجاد می شود که ملانین که همان رنگدانه طبیعی پوست هستند در بخشی از صورت به اندازه زیادی تولید شوند. عواملی چون بودن زیر نور خورشید، بیماری های پوستی، حادثه یا سوختگی یا جای جوش، استفاده از دارو های خاص و بارداری می توانند در ایجاد این لک ها نقش داشته باشند.

این لک ها در بیشتر هم در ناحیه گونه، پیشانی و چانه به صورت پدیدار می شوند، ممکن است در برخی از مواقع  با درمان های موضعی و خانگی درمان شوند و گاهی هم این نیاز دارند که از درمان تخصصی تر از جمله میکرونیدلینگ  برای آن هااستفاده شود.
البته  برخی از لک هایی که ناشی حادثه، زخم و جای جوش باشند موثر است و برای لک هایی که ارثی باشند و یا باداری و کک و مک تاثیر چندانی ندارد و ممکن است اثر عکس بگذارد.
پس میکرونیدلینگ، می تواند بهترین راه درمانی این لک ها باشد، چرا که در روش میکرونیدلینگ با زخمی کردن پوست توسط سوزن ها، پوست مشغول ترمیم زخم ها می شود و در حین این ترمیم تولید کلاژن و الاستین را به حد اعلای خود می رساند و اکسیژن زیادی را به پوست انتقال می دهد و با از بین رفتن زخم ها، لک های صورت و پوست نیز ترمیم و درمان می شوند.

چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد؟ آیا میکرونیدلینگ باعث لک می‌شود؟

آیا میکرونیدلینگ باعث لک دن صورت میشه؟

با توجه به این مزیت از بین برنده لک میکرونیدلینگ، اما چرا بسیاری از افراد از لک بعد از میکرونیدلینگ شکایت می کنند و بیان می کنند که بعد از میکرونیدلینگ لک های صورت آنها زیادتر شده است.

اول این که باید توجه داشته باشید که این لک های بعد از میکرونیدلینگ ممکن است نشانه ی طی شدن مراحل درمان باشد و بعد از چند جلسه درمانی از بین برود، شما باید جلسات درمانی تان را منظم ادامه دهید و این پروسه را تکمیل کنید.
اما آگاه باشید که میکرونیدلینگ، اگر به روش درست و توسط یک متخصص معتبر و ماهر انجام نشود، می تواند منجر به آسیب های پوستی از جمله لک بعد از میکرونیدلینگ شود؛ در این صورت ممکن است پوست شما تخریب شده و تا آخر عمرتان هم باقی بماند.

طبق نظر پزشکان کلینیک بهارین، میکرونیدلینگ اگر درست انجام شود و مهم تر از آن مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ به خوبی و درستی کامل رعایت و انجام شود و مواردی چون استفاده از ضد آفتاب و ترمیم کننده ها فراموش نشود و به طور کامل استفاده شود، عموما لکی بعد از میکرونیدلینگ ایجاد نمی شود.

می توانید برای مشاوره بیشتر با متخصصان ما تماس بگیرید.😊

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

درمان لک بعد از میکرونیدلینگ

اگر این مراقبت ها را انجام دادید، اما به هر دلیلی باعث ایجاد لک بعد از میکرونیدلینگ شدید، باید صبر کنید تا بعد از این که پوست بهبود پیدا کرد، یعنی زمانی که پوست، یک پوست سالم و بدون التهاب و پوسته ریزی شد، آن زمان می توانند از کرم های ضد لک استفاده کنید.

کرم ضد لک بعد از میکرونیدلینگ

پیشنهاد پزشکان کلینیک بهارین برای کرم ضد لک مناسب بعد از میکرونیدلینگ که می تواند بهتون کمک کند، کرم ضد لک درما لیفت هست و هم چنین کرم ضد لک  فیس دوکس. البته شما می‌توانید در کنار این کرم از شوینده ها و پن های ضد لک مثل پن ضد لک درما لیفت هم استفاده کنید.

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

بعد از میکرونیدلینگ عوارض جانبی مانند تورم، احساس ناراحتی در محل درمان، خشکی، پوسته پوسته شدن، قرمزی ممکن است اتفاق بیافتد که کاملا طبیعی است که پوست شما پس از انجام میکرونیدلینگ قرمز شود، اما بیشتر این قرمزشدگی باید در طی ۲۴ ساعت فروکش کند.

لک بعد از میکرونیدلینگ هم یکی از این عوارض میکرونیدلینگ است، که برخی از دلایل زیر ممکن است باعث بروز لک بعد از میکرونیدلینگ شود:

حساسیت به میکرونیدلینگ

ممکن است  به خاطر بی حسی های موضعی که از طریق میکرونیدل ها به پوست وارد می شوند، ایجاد شود. یکی از علائم حساسیت به میکرونیدلینگ ایجاد لک می باشد که معمولا ۳۶ ساعت پس از درمان مشاهده می شود.

حساس شدن پوست به نور آفتاب

در میکرونیدلینگ بالاترین لایه ی پوست دچار اختلال می شود، به همین دلیل پوست نسبت به آفتاب حساس تر است و ممکن است در اثر نور آفتاب دچار لک شود.
برای مراقبت و جلوگیر از آن لازم است که به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزید،به این دلیل که لایه ی بالایی پوست ۲۸ روز زمان لازم دارد تا آسیب دیدگی های ضربات میکرونیدلینگ را ترمیم کند.
اما اگر این مدت دوری از نور مستقیم خورشید برای شما ممکن نیست، حد الامکان سعی کنید که در چند روز اول بهبودی کاملا از نور خورشید اجتناب کنید.
فراموش نکنید که باید به مدت یک ماه و به طور مداوم از کلاه و کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.

جوش بعد از میکرونیدلینگ

علت لک بعد از میکرونیدلینگ می تواند جوش بعد از میکرونیدلینگ باشد.

اگر دارای بیماری هستید، حتما پیش از انجام میکرونیدلینگ آن را با پزشک خود مطرح کنید؛ چرا که این عمل می تواند باعث گسترش آن و یا حتی ایجاد لک بعد از میکرونیدلینگ شود. این وضعیت به طور ویژه مربوط به موقعی است که جوش ها و ضایعه های فعال روی پوست خود داشته باشید؛ چرا که این درمان باعث بدتر شدن آنها می شود. اگرچه که میکرونیدلینگ می تواند عملکرد شگفت انگیزی روی زخم های آکنه ای داشته باشد، اما در واقع می تواند منجر به گسترش باکتری ها روی پوست و بدتر شدن بیماری هم شود.

اثرات قابل مشاهده ی کوچک روی پوست

به خاطر اینکه در عمل میکرونیدلینگ، چند صد آسیب ریز و کنترل شده روی پوست ایجاد می شود، غیرمعمول نیست که پس از انجام این عمل، علائم بسیار کوچکی روی پوست ایجاد شوند. با این حال چیزی برای نگرانی وجود ندارد؛ به خاطر اینکه بیشتر این اثراتی که دیده می شوند لک بعد از میکرونیدلینگ نیستند و عمر کوتاهی دارند.

هزینه میکرونیدلینگ صورت

برای این که عوارضی چون لک صورت بعد از میگرونیدلینگ پیش نیاید، به مراکز ارزان قیمت انجام میکرونیدلینگ حواستان باشد، هر مرکزی ممکن است نکات بهداشتی را رعایت نکند و عوارض ناگواری بر جای بگذارد.
هر چند عوامل مختلفی بر روی هزینه میکرونیدلینگ تاثیر می گذارد که در مقاله مربوط به آن مفصلا صحبت کرده ایم.

سایر مقالات دریاره خدمات زیبایی در کلینیک بهارین

مزوتراپی صورت چیست؟

برای اطلاع از مزوتراپی صورت به این مقاله مراجعه کنید.

فیلر بینی چیست؟

برای اطلاع از تزریق فیلر بینی به این مقاله مراجعه کنید.

خوابیدن بعد از بوتاکس صورت

برای اطلاع از تزریق خوابیدن بعد از بوتاکس به این مقاله مراجعه کنید.

سوالات درباره لک بعد از میکرونیدلینگ (مزونیدلینگ):

انجام روتین پوستی بعد از میکرونیدلینگ ممکن است؟

بله شروع روتین پوستی با محصولات فاقد الکل 72 ساعت بعد از میکرونیدلینگ موردی ندارد.

علت لک بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

علت لک بعد از میکرونیدلینگ نشانه این است که پروسه درمانی شما برای از بین بردن لک های صورت در حال طی شدن است و نیاز است تا روند درمانی خود را در جلسات منظم ادامه بدهید.

قیمت میکرونیدلینگ صورت چقدر است؟

در گلینیک بهارین قیمت میکرونیدلینگ صورت با توجه به عوامل مختلف 1.500.000 تومان است.

4.4/5 - (9 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *