انواع تزریق مدل ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لب + جدید ترین ها

امروزه تزریق ژل به لب را می توان یکی از محبوب ترین اقدامات زیبایی دانست که بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد چرا که لب های خوش فرم و برجسته تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره دارد و از آنجایی که روش‌های تزریقی برای حجیم کردن لب، کم عوارض‌تر و ارزان‌تر از روش‌های دیگر هستند ،تزریق ژل لب، طرفداران بیشتری دارد. اما مسئله مهم، انتخاب مدل است که به چهره مان بنشیند.
در این مقاله به معرفی برخی از این مدل ها می پردازیم.

رایج ترین انواع مدل تزریق ژل لب

رایج ترین انواع مدل تزریق ژل لب

امروزه تکنیک های مختلفی برای تزریق ژل لب بین پزشکان حرفه ای رایج است که با توجه به میزان و محل تزریق فیلر نتایج کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند.
برای بهترین انتخاب میان انواع مدل های تزریق ژل لب باید در وهله اول به این نکته توجه کنید که کدام مدل برای لب های شما مناسب تر است، انتخاب بهترین تکنیک با مشورت پزشک و با در نظر گرفتن ویژگی ها، زوایای صورت و علاقمندی مراجعه کننده باید صورت بگیرد.
در ادامه با انواع تکنیک ها بیشتر آشنا می شویم:

مدل لب نچرال (طبیعی، کلاسیک)

این روش یک تکنیک مناسب برای ترمیم ایراد های جزئی لب ها است. در تزریق ژل لب مدل کلاسیک یا طبیعی هدف بازیابی شکل طبیعی لبها است. تصحیح شکل طبیعی لب، افزایش حجم لب بالا یا پایین و خوش فرم کردن لب از جمله اقداماتی هست که در این مدل صورت می گیرد.
در این روش افزایش حجم لب بسیار جزئی، نا محسوس و در عین حال تغییرات قابل مشاهده و زیبا که معمولا دارای طبیعی‌ترین نتیجه هست به همراه دارد.
 خانم هایی که با افزایش سن حجم طبیعی لب خود را از دست داده اند و یا افرادی که لب های کاملا هم ترازی با یکدیگر دارند، بهترین کاندیدا برای تزریق ژل لب مدل نچرال یا طبیعی هستند.
این مدل از تزریق ژل لب برای کسانی که می خواهند تغییرات جزئی بر روی شکل و ظاهر لبهای خود ایجاد کنند، مناسب است.
مدل لب کلاسیک به همه افراد و با هر فرم صورت می آید. لب بالا و لب پایین در حالت کلاسیک نسبت به یکدیگر متعادل هستند و ظاهر طبیعی اولیه را حفظ می کنند.

مدل لب روسی

مدل روسی مناسب برای کسانی که لب باریک دارند.

 ژل لب مدل روسی، این تکنیک تزریق ژل لب به تازگی مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. این مدل، از شکل لب اغلب خانم های روس، الهام گرفته شده است چرا که مردمان روسیه به عنوان زیبارویان در کل جهان شناخته شده اند.
در این مدل، تزریق ژل بیشتر در ناحیه ی V شکل و برای کشیدگی و تیزی حاشیه ی لب ها انجام می شود، لب‌ها ظاهر صاف‌تری می گیرند و به اندازه مدل قلبی برجسته نیستند.
بر خلاف پرکننده‌های متداول لب، تکنیک روسی لب یک فرم کاملا مادلینگ است، بدون اینکه لب ها هیچ گونه حجم یا برآمدگی اضافه تری بگیرند. بیشتر تمرکز این تغییرات بر لب بالایی است. در حین تزریق، سوزن کاملا عمودی و رو به بالا قرار می گیرد و ارتفاع لب را پهن تر می کند. در واقع تکنیک ژل لب روسی قد لب بالا را افزایش می دهد و فرم لب از حالت یکنواختی در می آید. این نکته را به یاد داشته باشید که تزریق این روش زمان بر است و نیازمند تجربه و مهارت بالای پزشک می باشد.
از آنجا که هدف از این نوع تزریق افزایش نقطه اوج لب ها برای بهبود ظرافت و زیبایی ست، بنابراین برای افرادی که به دنبال ظاهر طبیعی هستند می تواند ایده‌آل باشد اما توجه داشته باشید که به دلیل بزرگ شدن و کشیدگی بیش از حد لب ها، این روش، برای افرادی با لب های بزرگ یا چشم های کوچک، پیشنهاد نمی شود. بهترین کاندید مدل روسی افرادی هستند که قبلا هیچ گونه تزریق ژل لب انجام نداده باشند اما راه حلی برای کسانی که ژل لب دارند هم وجود دارد این که باید چندین ماه از تزریق گذشته و حجم زیادی از ژل جذب و از بین رفته باشد.
تکنیک روسی برای افرادی که لب های باریک و کوچکی دارند نتایج بسیار زیبایی به همراه خواهد داشت.

مدل لب قلوه‌ ای

مدل قلوه ای با شکل نامنظمی که دارد می تواند زیبایی بسیار خاصی را در افراد به وجود آورد. در مدل این مدل تزریق ژل لب، مقدار مشخصی از فیلر به تمام قسمت‌های دو لب تزریق می شود. لبها بعد از تزریق تا حد زیادی برجسته، حجیم می شوند.
باید توجه داشت به خاطر به حجیم شدن لب در این روش، کسانی که می خواهند این نوع مدل را انجام دهند باید صورتی گرد داشته باشند و میزان برجستگی لبهایشان بیش از حد نباشد.
همچنین برای افرادی که چشمهای ریز دارند و اجزای صورتشان متراکم است این روش هرگز پیشنهاد نمی شود. در مجموع تناسب این مدل با سایر اجزای صورت بسیار مهم است.

مدل لب سه دکمه ای

مدل سه دکمه‌ای، یکی از پرطرفدارترین مدل های تزریق ژل لب بود. در این مدل لب بالا دارای سه قسمت مهم میانه‌ی لب بالا (V شکل) و دو سمت آن است.
در روش سه دکمه‌ای، تزریق به این شکل است که سه ناحیه یعنی ناحیه میانی لب بالا و دو قسمت راست و چپ لب پایین با ژل حجیم می شوند تا حالتی خوشایند به لب‌ها بدهند. یعنی لب‌ها علاوه بر حجیم شدن، یک شکل جدید و منحصر بفرد به خود بگیرند.

مدل لب کمانی

تزریق ژل لب مدل کمانی باعث جوان تر شدن می شود.

در تزریق ژل لب مدل کمانی، تمرکز اصلی بر روی لب بالایی است تا به کمان شود.
آن دسته از افرادی که می خواهند تزریق ژل لب بسیار طبیعی به نظر بیاید، انتخاب حالت کمانی بسیار مناسب و معقولانه است.
از آن جایی که حالت کمانی لب ها،احساس جوانی را به صورت انتقال می کند بنابر این افرادی که پا به سن گذاشته اند و کلاژن و طراوت لب هایشان کاسته شده است، می توانند با تزریق ژل لب جوانی را به چهره خود بازگردانند.

مدل لب صدفی

 در تزریق ژل لب مدل صدفی، تمرکز بیشتر بر لب پایین است و از این جهت می توان گفت، برخلاف حالت کمانی است. با تزریق ژل و حجم دهی لب پایین، به شکل دو قطره اشک در مرکز لب، باعث می شود که شکل لب پایینی به صدف شباهت دار شود و این که می توان شکل صدفی لب پایین را با مدل های دیگر برای لب بالا ترکیب شود و یک فرم منحصر به فرد بدست آید.

مدل لب قلبی

تمرکز تزریق ژل در مدل قلبی، نقطه V شکل لب بالا و امتداد لب پایین است. فرم هدف همانند اسم این مدل، شکل قلب انسان است. روش قلبی باعث ایجاد فاصله در بین قسمت بالایی دو حاشیه لب شده و ظاهری قلب مانند به آن می دهد. لب‌های قلبی شکل زیبا و زنانه هستند.
این تکنیک شکل خاص‌تری نسبت به سایر روش های معمولی تزریق ژل لب ایجاد می‌کند. زیرا تکنیک تزریق ژل بسیار حرفه‌ای‌تر است و در نتیجه باعث برجسته شدن و خوش فرم شدن لب‌ها می‌شود.
این روش تزریق معمولا برای خانم‌های جوانی مناسب است که صورت آن‌ها بیضی شکل است، زیرا ظاهری طبیعی و زیبا و لبخندی زنانه در آن‌ها ایجاد می‌کند. به دلیل تغییر حالت لب ها در صورت نارضایتی فرد، خارج سازی فیلر مشکل خواهد بود.

مدل لب عروسکی (باربی)

در این تکنیک لب ها به حالت عروسک باربی حجم دهی می شوند و هدف فرم دهی صورت به شکل عروسک ها و کارتون های پرطرفدار دخترانه است. در این مدل تزریق، ظاهر چهره شما جذاب و عروسکی و شاداب می‌شود و هم‌چنین جوان‌تر از قبل به نظر می‌رسید.
در روش عروسکی میزان فیلر تزریق شده در لب پایین بیشتر از لب بالا است و لب پایین شما حجیم تر  می شود و حاشیه لب پایین مستطیل شکل خواهد شد.
قسمت V شکل لب بالا تقویت می‌شود و تزریق در قسمت های کناری لب بالا بیشتر از مرکز آن است. مدل عروسکی تا حدودی به پوشیده شدن لثه ها هنگام خندیدن (گامی اسمیل) هم کمک می کند.
 لب های عروسکی در بین خانم ها جوان طرفدارانی دارد که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر صورت آنها می شود و حس جوانی و شیک بودن به ظاهرشان می دهد، اما لازم است پیش از انتخاب تکنیک عروسکی با پزشک مشورت کنید تا با توجه به سبک چهره شما به درستی انتخاب کنید.

مدل لب فانتزی

مدل فانتزی برای کسانی که دوست دارند لب شان برجسته شود.

این روش تزریق باعث برجسته شدن لب می شود و لب ها را از حالت و فرم طبیعی خود خارج می کند.
تکنیک فانتزی
 مناسب افرادی است که علاقه مند برجسته سازی لب های خود با حجم بالا هستند. ساختار صورت فرد و اندازه فاصله لب تا بینی و همچنین فاصله لب تا چانه، اصلی ترین عوامل تعیین کننده کاندیدای مناسب تکنیک فانتزی است.

سوالات درباره انواع مدل تزریق ژل لب:

ژل لب تا چه زمانی ماندگاری خود را حفظ می کند ؟

هزینه تزریق ژل بر اساس حجم ژلی که مصرف می شود و برند آن متفاوت است.

تزریق ژل لب برای چه کسانی مضر است و ممنوعیت دارد ؟

تزریق ژل لب برای گروه های زیر که بیان می کنیم ضرر دارد : • خانم هایی که دوره بارداری و یا شیردهی را می گذرانند. • افرادی که به بیماری هایی مانند آسم، دیابت و بیماری های قلبی مبتلا هستند. • کسانی که سابقه سکته های مغزی و قلبی دارند. • کسانی که دارو هایی مربوط به رقیق کنندگی خون مصرف می کنند مانند آسپرین.

بعد از تزریق ژل لب چه مراقبت هایی لازم است که انجام دهیم ؟

بعد از تزریق ژل لب مراقب های زیر را باید انجام داد : • از مصرف بعضی از دارو ها و مواد قبل از تزریق باید خودداری کنیم. مانند : ویتامین E، امگا 3، داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول. • بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید تا از خون مردگی جلوگیری کنید. • تا قبل از اینکه بی حسی لب های شما از بین برود از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید. چون ممکن است لب خود را گاز بگیرید و به آسیب وارد شود. • تا دو هفته بعد از تزریق ژل نباید در معرض گرما قرار بگیرید. • نباید بعد از تزریق ژل به لب الکل نوشید. • تا 24 ساعت بعد از تزریق از فعالیت سنگین بدنی و ورزش خودداری کنید.

نتیجه تزریق ژل چه زمانی قابل مشاهده می باشد ؟

مشاهده نتیجه تزریق ژل فوری است و تنها تورمی که در اثر تزریق به وجود می اید ممکن است که مانع از مشاهده درست تزریق ژل شود. پس باید صبر کنیم تورم از بین برود تا نتیجه را به خوبی مشاهده کنیم.

هزینه تزریق ژل چقدر می باشد ؟

هزینه تزریق ژل بر اساس حجم ژلی که مصرف می شود و برند آن متفاوت است.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *