هزینه تزریق بوتاکس صورت ۱۴۰۲

هزینه تزریق بوتاکس صورت (قیمت بوتاکس) { آذر ماه ۱۴۰۲}

هزینه تزریق بوتاکس صورت ۱۴۰۲:

قیمت بوتاکس مصبورت برای صورت ناحیه پیشانی
هزینه تزریق بوتاکس دیستوت برای صورت و زیر بغل

در کلینیک بهارین در حال حاضر از بوتاکس مصبورت و دیستون استفاده می شود؛ هزینه تزریق بوتاکس مصبورت در ناحیه زیر بغل 3 میلیون تومان ، هزینه تزریق بوتاکس صورت (سه ناحیه پیشانی) 1.5 میلیون تومان است.
قیمت بوتاکس صورت با دیستون 1 میلیون تومان و بوتاکس زیر بغل 2 میلیون تومان است.


افزایش سن و عوامل دیگر موجب می‌شود تا برخی از افراد دچار چین و چروک پوست شوند و برای از بین بردن آن، روش های جوانسازی پوست را امتحان کنند.
بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی خود به دنبال راهکارهای نوین هستند، روش‌های متعددی نظیر تزریق بوتاکس و چربی برای از بین بردن چین و چروک پوستی و پر کردن حفره‌های صورت وجود دارد، اما ممکن است افراد از هزینه‌های آن بی اطلاع باشند. ممکن است برای این افراد که تمایل به تزریق بوتاکس دارند این سوال‌ها مطرح شود که هزینه ‌های بوتاکس چقدر است؟ آیا هزینه تزریق بوتاکس تحت پوشش بیمه است؟ هزینه های بوتاکس به عواملی بستگی دارد که می‌تواند در انتخاب شما برای انجام این روش درمانی تاثیر گذار باشد. از این رو، در این مطلب قصد داریم تا شما را با عوامل موثر در تعیین هزینه بوتاکس و قیمت حدودی بوتاکس آشنا کنیم.

قیمت و هزینه تزریق بوتاکس در آذرماه ۱۴۰۲ کلینیک بهارین

در کلینیک بهارین از سه برند بوتاکس، بوتاکس زئومین (XEOMIN) (قبلا استفاده می شد ولی در حال حاضر تزریق نمی‌شود) و بوتاکس مصبورت و بوتاکس دیستون، استفاده می شود؛ که با توجه به عوامل زیر قیمت ها به شرح زیر است:

قیمت
هزینه تزریق بوتاکس مصبورت سه ناحیه روی پیشانی1.500.000 تومان
هزینه تزریق بوتاکس مصبورتناحیه زیربغل3.000.000 تومان
هزینه تزریق بوتاکس دیستونسه ناحیه پیشانی 1.000.000 تومان
هزینه بوتاکس زئومین آلماندر حال حاضر موجود نیست
هزینه تزریق بوتاکس

در کلینیک بهارین سعی می شود بهترین مواد با مقرون ترین قیمت به زیبا جویان ارائه شود. اما باید بدانید که تمام این قیمت‌های گفته شده حدودی هستند و به دلیل نوسانات بازار و نوسان در قیمت تجهیزات پزشکی نمی‌توان رقم دقیقی را بیان کرد.
معمولا، هزینه عمل‌های پزشکی روز به روز در حال تغییر هستند و به دلیل بی‌ثباتی و تورم هیچگاه قیمتی ثابت نداشته‌اند. از این رو، بهتر است قبل از انجام عمل بوتاکس یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا از هزینه‌ها و شرایط عمل آگاه شوید. این جلسات بسیار مهم هستند و علاوه‌بر آگاهی از قیمت‌ها به پزشک خود کمک می‌کنید تا از جنس پوست و انتظارات شما باخبر شود.
هزینه‌های تزریق بستگی به چند فاکتور مهم دارد که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • قیمت بوتاکس پیشانی1.500.000 تومان
 • هزینه تزریق بوتاکس مصبورت برای ناحیه زیربغل: 3.000.000 تومان
 • هزینه تزریق بوتاکس دیستون برای سه ناحیه روی پیشانی: 1.000.000 تومان
 • هزینه تزریق بوتاکس دیستون برای ناحیه زیربغل: 2.000.000 تومان
 • هزینه بوتاکس زئومین آلمان : ۲.۷۰۰.۰۰۰ هزار تومان (در حال حاضر موجود نیست)

عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس بستگی به نوع و برند بوتاکس استفاده شده میزان تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ‌های بوتاکس و حق‌الزحمه پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد.
 بنابراین هزینه تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است، و نمی توان قیمت مشخصی بر آورد کرد.

میزان تزریق بوتاکس

از اساسی‌ترین فاکتور در تعیین هزینه تزریق بوتاکس، مقدار واحد‌های مورد نیاز برای تزریق است که بسته به نوع درمان انتخابی می‌تواند متفاوت باشد.

هر بخشی از صورت و بدن نیازمند حجم مشخصی از ماده بوتاکس هستند. علاوه بر آن با توجه به سن فرد و شدت چین و چروک و افتادگی که در منطقه هدف وجود دارد، پزشک واحد بوتاکس کمتر و یا بیشتری را تزریق می‌کند. هر چه حجم بوتاکس مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه ایده‌آل بیشتر باشد هزینه‌ای که باید بابت این کار پرداخت شود نیز بیشتر خواهد شد.
از این رو، بهتر است قبل از انجام عمل با مراجعه به پزشک از مقدار مورد نیاز برای تزریق مطلع شوید.
البته، نمی‌توان در این جلسات مشاوره از مقدار دقیق تزریق مطلع شد چرا که ممکن است در حین عمل میزان آن تغییر کند و پزشک مجبور به تزریق محلول بیشتری شود.

بصورت کلی میزان بوتاکس مورد نیاز پس از معاینه پزشک متخصص و بررسی نیاز مراجعه کننده به صورت دقیق مشخص می شود اما در ادامه مقدار حدودی بوتاکس مورد نیاز برای هر ناحیه را مشخص کرده ایم.

 • تعداد واحد بوتاکس برای پیشانی ها: ۲۰ واحد در کل (۴ واحد در هر ۵ محل تزریق در سراسر پیشانی)
 • واحد بوتاکس برای خطوط اخم: ۲۰ واحد در کل (۴ واحد در هر ۵ محل تزریق بین ابرو)
 • تعداد واحد بوتاکس برای ناحیه پاکلاغی: ۲۴ واحد در کل (۴ واحد در هر ۳ ناحیه در اطراف چشم راست و چپ)

 ناحیه مورد نظر تزریق

همچنین اندام هدف برای تزریق نیز از دو جهت، تعیین‌کننده قیمت بوتاکس خواهد بود.
از یک جهت این که در مواردی که متخصص قرار است تزریق به ناحیه دور چشم را انجام دهد، حساسیت و دقت بیشتری برای کار نیاز خواهد بود در نتیجه قیمت تزریق بوتاکس نیز بیشتر می‌شود.

اندازه منطقه‌ای که نیاز به تزریق دارد

طبیعتا با افزایش محدوده‌، نیاز به تزریق بیشتری است که به دنبال آن هزینه درمان نیز گران‌تر خواهد شد. به عنوان مثال افرادی که قصد برجسته‌تر کردن و درمان افتادگی ناحیه گونه را دارند باید در مقایسه با افرادی که قصد از بین بردن خط اخم را دارند هزینه بیشتری پرداخت کنند چرا که گونه‌ها در مقایسه با خط اخم بین ابرو به واحد بیشتری از ماده بوتاکس نیاز دارند.
بنابراین، هزینه تزریق به اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد بستگی داشته و برای هر شخص متغیر است.

 برند تزریقی بوتاکس

بوتاکس‌های موجود در بازار از لحاظ کیفیت و برند تولیدی تنوع بسیار زیادی دارند.
این مواد از لحاظ کشور سازنده، مواد اولیه به کار رفته در ترکیبات، کیفیت ساخت و … متفاوت اند و در نتیجه قیمت‌های مختلفی دارند، مخصوصا بوتاکس های خارجی که با توجه به وارداتی بودن شان قیمت بالاتری دارند.
اما کاندیدهای تزریق بوتاکس می‌توانند با توجه به بودجه و شرایطی که دارند، برند مناسب بوتاکس را با مشورت پزشک انتخاب کرده تا از نتیجه مثبت تزریق آن لذت ببرند.
بوتاکس های تزریقی در کلینیک بهارین، بوتاکس مصبورت ایرانی و زئومین آلمانی است که همه تاییدیه وزارت بهداشت را دارند.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود هر شخصی مبلغ متفاوتی را برای تزریق بوتاکس خود پرداخت کند، مراجعه به کلینیک‌ها و پزشک‌های متفاوت برای این منظور است چرا که هر کلینیکی با توجه به کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه متفاوتی را از مراجعه‌کنندگان خود دریافت می‌کند.
جدا از هزینه‌هایی که بابت خرید ماده بوتاکس پرداخت می‌شود، تعرفه‌های ارائه شده توسط کلینیک‌ها و پزشک‌ها نیز در تزریق بوتاکس متفاوت خواهند بود.
پزشکان نیز با توجه به تجربه و تخصصی که دارند دستمزد مختلفی را برای خود در نظر می‌گیرند
مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت بسیار موثر بوده و پزشکانی که دارای تجربه بالایی هستند، دستمزد بالاتری درخواست می‌کنند. البته پرداخت مبلغ ناچیزی برای دستمزد پزشک مجرب و ماهرتر جهت کمتر شدن عوارض ناشی از تزریق نادرست به نظر مقرون به صرفه می آید.
همچنین تفاوت در استفاده از کانول و تزریق سوزن نیز می‌تواند تاثیر‌گذار باشد در واقع کانول یک سوزن با نوک بسیار شفاف و البته ابزار بسیار پیشرفته‌ای است که موجب می‌گردد فرد پس از تزریق بوتاکس کمتر احساس کبودی در ناحیه تزریق داشته باشد. اگر پزشک از این وسیله برای تزریق استفاده کند، هزینه کار بیشتر خواهد شد.
کلینیک انتخابی برای تزریق بوتاکس نیز بر هزینه بوتاکس تاثیر می‌گذارد. کلینیک‌های معتبر با تجهیزات مدرن، قیمت بالاتری نسبت به آرایشگاه‌ها و مراکز غیرمعتبر دارند.
موقعیت مکانی کلینیک و شهرت پزشک نیز در این زمینه دخیل است؛ به گونه‌ای که هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر مسلما بیشتر از کلینیک‌های تازه تاسیس و معمولی می‌باشد.
به همین دلیل اولین قدم برای اطلاع از قیمت این کار، انتخاب یک کلینیک معتبر و شناخته شده و پزشک متخصص در این زمینه است.

نیاز به تزریق مجدد بوتاکس

در برخی از مواقع پزشک تشخیص می‌دهد که باید عمل تزریق طی چند جلسه درمانی انجام شود. این امر بستگی به عمیق بودن چین و چروک‌ها بستگی دارد. از این رو، یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس  تعداد جلسات درمانی می‌باشد. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد به طبع هزینه‌ها نیز افزایش خواهد یافت. البته، برخی مواقع پزشک در یک جلسه درمانی کار چندین جلسه را انجام می‌دهد که در این صورت نیز بسته به زمان عمل، هزینه‌ها متغیر خواهند بود.

هزینه‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

برای اینکه پزشک از جنس پوست شما مطلع شود باید آزمایشاتی را انجام دهید. این آزمایش‌ها به تشخیص پزشک بوده و تنها زمانی اینکار انجام می‌شود که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بیهوشی بدهد. البته، بندرت این قضیه پیش می‌آید چراکه بیش از ۹۰ درصد عمل‌های به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

هزینه تزریق بوتاکس بعد از عمل نیز بستگی به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. اگر فرایند عمل طول کشیده باشد، ممکن است پزشک داروهای تقویتی تجویز کند که مصرف آن‌ها به کاهش تورم و بهبودی پوست کمک کند. بهتر است، قبل از مراجعه به کلینیک از افرادی که تجربه انجام این عمل را داشته‌اند پرس و جو کنید تا از سایر هزینه‌های احتمالی مطلع شوید.

نتایج و عکس قبل و بعد از تزریق بوتاکس در کلینیک بهارین

عکس قبل و بعد بوتاکس
قبل و بعد بوتاکس

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

آیا هزینه تزریق بوتاکس شامل بیمه می شود ؟

خیر، بیمه هزینه ‌تزریق بوتاکس را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، چرا که در حالت کلی سازمان‌های بیمه هزینه عمل‌های زیبایی را متقبل نمی‌شوند.
بنابراین فرد باید قبل از انجام تزریق بوتاکس ابتدا به طور کامل از هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت نماید اطلاعات کامل کسب کند.
البته در صورتی که هدف از بوتاکس، درمان برخی از بیماری‌ها همانند میگرن، اسپاسم عضلانی و … باشد شاید شرکت بیمه بخشی از هزینه‌ها متقبل شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس برای صرف در هزینه بوتاکس

اگر می خواهید هزینه ای که برای بوتاکس کرده اید به صرفه و نتیجه بخش باشد و هم چنین عوارض بوتاکس کاهش پیدا کند باید مراقبت بعد از بوتاکس را جدی بگیرید. برخی از مراقبت ها شامل :

سوالات درباره هزینه تزریق بوتاکس صورت:

قیمت تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

هزینه بوتاکس صورت، بسته به میزان مواد مورد نیاز تزریق، برند بوتاکس و عوامل دیگر حدود ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.

نتایج تزریق بوتاکس چه مدت باقی می‌ماند؟

تاثیر تزریق بوتاکس دائمی نیست. نتایج قابل مشاهده نشان داده‌اند که تاثیر بوتاکس حداکثر تا ۴ ماه باقی می‌ماند و برای حفظ بهترین نتایج، نیاز به تکرار درمان است. بعضی از بیماران ادعا می‌کنند که نتایج تزریق برایشان تا شش ماه ماندگار بوده است. در بسیاری از این موارد، اثرات واقعی بوتاکس از بین رفته است اما حافظه عضلانی دچار اختلال شده و بیمار همچنان به اندازه قبل اخم نکرده و یا چشمانش را تنگ نمی‌کند. به هر حال نتایج برای افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.

تزریق بوتاکس هر چند وقت یکبار تکرار شود؟

برای بهترین نتایج، تزریق بوتاکس باید ۳-۴ بار در سال تکرار شود. در حالت ایده‌آل، تزریق بعدی باید قبل از اینکه نتایج آخرین تزریق بوتاکس کاملا از بین برود، انجام شود.
حتی یک بار تزریق بوتاکس در سال بهتر از آن است که اصلا بوتاکس نزنید. دو بار تزریق در سال بهتر از یک بار تزریق است. اما در بهترین حالت، برای کسب بهترین نتایج، آن است که تزریق بوتاکس ۳ تا ۴ بار در سال تمدید شود.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

تزریق بوتاکس معمولا دردناک نیست، با این حال، بیشتر بیماران بعد از تزریق احساسی شبیه یک ویشگون ملایم را دارند. از آنجا که سوزن تزریق بوتاکس بسیار ظریف و نازک است، ناراحتی حاصل از تزریق بسیار کم است. ممکن است بیمار بخواهد قبل از تزریق، روی محل درمان یک بسته یخ گذاشته و یا از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کند. کل درمان تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، و شما می‌توانید بلافاصله پس از آن فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

4.9/5 - (27 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

4 پاسخ

 1. سلام
  ممنون از توضیحاتتون.
  من می خوام بوتاکس خط اخم تزریق کنم، قیمت اش چقدر میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از توجه شما.
   بوتاکس خط اخم، میشه تزریق بوتاکس برای سه ناحیه فوقانی صورت و هزینه بوتاکس صورت (سه ناحیه پیشانی) با بوتاکس مصبورت 1.5 میلیون و با بوتاکس دیستون 1 میلیون است.

 2. سلام من چهار ماه قبل بوتاکس زدم الان اگربخوام بوتاکس تزریق کنم یانه

  1. سلام دوست عزیز
   عموما ماندگاری بوتاکس 6 تا 8 ماه هست البته بستگی به مواردی چون برند تزریق شده، پوست تون و شرایط بدنی و مراقبت ها دارد.
   اگر هنوز بوتاکس از بین نرفته نیازی به تزریق مجدد نیست، که از بین رفتن اثر بوتاکس هم باید دکتر ببینن و نظر بدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *