فیلر مو یا هیر فیلر چیست؟

فیلر مو (هیر فیلر) راهی برای کنترل ریزش مو

به طور اساسی، هیر فیلر (فیلر مو) به یکی از راهکارهای موثر تقویت مو و بالاخص، بهترین درمان ریزش مو اطلاق می‌گردد. در واقع، فیلر مو یک نوع درمان طولانی مدت برای نازک شدن مو در برخی نواحی پوست سر محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، فیلرها قادرند به فرد دچار ریزش مو یا طاسی ظاهری پرپشت‌تر و پرموتر ببخشند.

روش درمانی فوق شامل تزریق مجموعه‌ای از مواد فعال موثر در راستای تقویت، پرپشتی و ضخامت مو می‌باشد. پس از تزریق فیلر به پوست سر، انتظار می‌رود مواد فعال به ریشه مو نفوذ کنند. نفوذ مواد موثره فیلرها به تقویت فولیکول‌های مو و بعلاوه، رشد مجدد مو می‌انجامد. علاوه بر این، فیلرها قادرند در راستای استایل دهی به مو، افزایش درخشندگی و کاهش تاثیر عوامل خارجی آسیب زا عملکردی موفق بر جای بگذارند.

برخلاف سایر روش‌های درمانی، هیر فیلر یک روش غیرتهاجمی شمرده می‌شود. مشاهده نتایج در زمان کوتاه، ماندگاری طولانی مدت و بعلاوه، صرف هزینه کم از مهم‌ترین مزایای این روش درمانی به شمار می‌رود.

مواد تشکیل دهنده فیلر چیست؟

هیر فیلر مو چیست

فیلر مو اساساً بر پایه هیالورونیک اسید و مجموعه‌ای از پپتیدهای بایومیمتیک تشکیل شده است. با این حال، فیلرها غالباً شامل برخی دیگر از اجزای تشکیل دهنده نظیر آنزیم‌ها، فاکتورهای رشد، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز هستند. در بعضی موارد، ممکن است فیلر مو حاوی زانتالن، کراتین و روغن آرگان باشد.

می‌توان گفت که مجموعه مواد تشکیل دهنده فوق قادر به افزایش جریان خون در پوست سر و بعلاوه، تقویت فولیکول مو هستند. بنابراین، تزریق فیلر به طور مستقیم موجب رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو می‌شود.

در ادامه، توجه شما را به مختصر اطلاعاتی درباره مواد تشکیل دهنده فیلرهای مو جلب خواهیم کرد.

 • هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید از ترکیبات طبیعی یافت شده در ساختارهای سلولی شمرده می‌شود. این ماده به دلیل جذب مقادیر بالایی از آب می‌تواند فولیکول‌های مو را به مدت طولانی‌تری هیدراته نگه دارد. همچنین، هیالورونیک اسید قادر به تحریک فیبروبلاست‌ها و در نتیجه، کلاژن سازی و رشد مجدد مو می‌باشد.

 • پپتیدهای بایومیمتیک

مجموعه پپتیدهای بایومیمتیک به عنوان مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده هیر فیلر به تحریک کلاژن سازی و بعلاوه، محافظت سلول‌های مو در برابر عوامل خارجی آسیب زا اعم از استرس، نور آفتاب و مواد شیمیایی کمک موثری می‌کند.

 • زانتالن

در وهله نخست، مهم‌ترین خاصیت زانتالن به اثر تسکین دهنده آن بازمی‌گردد. با این حال، زانتالن در فیلر به فولیکول مو نفوذ کرده و باعث تقویت رشته‌های مو می‌شود.

 • کراتین

کراتین به طور طبیعی در مو یافت می‌شود. تزریق هیر فیلر به دلیل دارا بودن کراتین باعث تقویت رشد، درمان و محافظت از مو می‌گردد.

 • روغن آرگان

روغن آرگان به آبرسانی، تقویت و تغذیه و حفظ سلامت مو کمک موثری می‌کند.

اثر درمان با فیلر مو

یک فیلر متشکل از هفت نوع پپتید بایومیمتیک می‌باشد. هر یک از انواع پپتیدهای بایومیمتیک قادر به تسریع روند رشد مجدد مو و توقف ریزش مو است.

تزریق هیر فیلر به طور تدریجی باعث آزادسازی مواد فعال در فولیکول مو می‌شود. بنابراین، تزریق مستقیم فیلر در ناحیه مد نظر به افزایش جریان خون در پوست سر، احیای فولیکول مو و در نتیجه، رشد مجدد مو می‌انجامد.

مزایای درمان با هیر فیلر چیست؟

مزایای درمان با هیر فیلر

هیر فیلر از مزایای زیبایی و درمانی متعددی به منظور جلوگیری از ریزش مو برخوردار می‌باشد. مهم‌ترین مزایای آن عبارتند از:

 • تسریع رشد مجدد مو
 • افزایش حجم و ضخامت مو
 • تقویت موی آسیب دیده در اثر آلودگی هوا، تابش نور خورشید، گرد و غبار و عادات غلط
 • افزایش تکثیر سلول‌های بنیادی پوست سر

تعداد جلسات درمان با فیلر چند جلسه است؟

به طور معمول، تعداد جلسات درمانی هیر فیلر بر اساس نیاز افراد، سطح ریزش مو و نحوه اثربخشی روش درمانی متفاوت تخمین زده می‌شود.
به طور متوسط، افراد هر 15 روز یکبار به یک جلسه درمانی نیاز دارند. این در حالی است که کل بازه زمانی درمان با فیلر مو 2 ماه می‌باشد.
مطالعات بالینی نشان داده است که افراد طی 4 جلسه درمانی قادر به مشاهده نتایج قابل قبولی خواهند بود. 

تزریق فیلر مو به پوست برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق فیلر مو به پوست برای چه کسانی مناسب است

به طور کلی، تزریق فیلر به افراد ذیل توصیه می‌گردد:

 • آقایان، بانوان و کودکان بالای 3 سال که دچار ریزش مو و عقب‌تر رفتن خط رویش مو هستند.
 • مبتلایان به آلوپسی آره آتا، الگوی طاسی زنانه و مردانه
 • کلیه افراد دارای موهای نازک و شکننده
 • افراد دارای موهای خشک و وز
 • افراد دارای موهای آسیب دیده به دلیل تابش نور آفتاب، عوامل شیمیایی و رنگ مو
 • افراد دارای حساسیت به انواع بوتاکس و پروتئین‌های مورد استفاده در فرآیند صاف کردن مو

هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی؟

برخلاف تصور همگان، هیر فیلر شباهت بسیاری به مزوتراپی دارد. با این تفاوت که پزشک متخصص از داروی ماینوکسیدیل به منظور تزریق بر سر فرد تحت درمان با روش مزوتراپی استفاده می‌کند. این در حالی است که فیلر مو حاوی یک ماده فعال دیگر تحت عنوان هیالورونیک اسید می‌باشد. بنابراین، انتظار می‌رود که اثربخشی و میزان ماندگاری فیلر مو در مقایسه با مزوتراپی بیشتر باشد.
علاوه بر این، فرد تحت درمان با فیلر مو سریع‌تر شاهد نتایج حاصل از این روش درمانی خواهد بود.

قیمت هیر فیلر مو

تخمین و برآورد قیمت هیر فیلر مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع برند فیلر، میزان دوز تزریقی و سطح ریزش مو از جمله مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه فیلر مو به شمار می‌رود.
علیرغم موارد فوق، عوامل دیگری اعم از کلینیک زیبایی، دستمزد پزشک و بعلاوه، تعداد جلسات مورد نیاز نقش موثری بر میزان هزینه تزریق فیلر مو خواهند داشت.

سوالات درباره هیر فیلر (فیلر مو):

اثر درمان فیلر مو چقدر ماندگاری دارد؟

تاثیر درمان پرکننده مو DRCYJ برای هر بیمار متفاوت است، اما معمولا تا یک سال ماندگاری دارد و در صورت نیاز به تمدید، می توان جلسات را تکرار کرد.

تعداد جلسات درمان با فیلر مو چند جلسه است؟

به طور طبیعی هر فرد و مشکل مو در هر فرد با دیگری متفاوت است، بنابراین به یک روش درمانی افراد پاسخ های متفاوتی می دهند، و تنها پزشک شما قادر خواهد بود در این مورد به شما توصیه کند. اما به طور معمول درمان توسط فیلر مو بصورت میانگین دو ماه در فواصل درمانی هر دو هفته یکبار طول می کشد

تزریق هیر فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

افراد با حساسیت به اسید هیالورونیک، افرادی که در سیستم ایمنی بدن خود دچار مشکل هستند یا سیستم ایمنی درمانی انجام می شوند.، افرادی که از داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون استفاده می کنند، خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند، افرادی که به دیابت مبتلا هستند، افرادی که به رماتیسم،آنژین، آندوکاردیت و آسیب های مفصلی حاد مبتلا هستند، افرادی که مبتلا به التهاب پوست سر هستند، کودکان و خردسالان، افرادی که دارای زخم باز و عفونی در ناحیه سر هستند.

4.8/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *