فواید پی آر پی صورت

فواید پی آر پی صورت

فهرست محتوا نمایش

تزریق پی ار پی صورت که در بین مردم به عنوان “ومپایر صورت” شناخته می‌شود، یک روش طبیعی اما مؤثر برای بازگرداندن ظاهر جوان شما است. پزشک از مواد موجود در خون شما برای التیام و احیای پوست شما استفاده می‌کند. این درمان شما را در معرض حساسیت مواد شیمیایی خارجی قرار نمی‌دهد.

جوانسازی صورت با روش پی آر پی به طور کلی بی‌خطر و مؤثر است. سپردن کار شما به یک متخصص پزشکی بهترین نتایج را تضمین می‌کند.

فواید پی آر پی صورت

فواید پی آر پی صورت

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که پی ار پی را امتحان کنید:

 بهبود کلی را ارائه می‌دهد 

پی ار پی تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند که باعث ضخیم شدن و سفت شدن پوست نازک می‌شود و به طور مؤثری چین و چروک‌ها و خطوط ریز را صاف می‌کند. از آنجا که کلاژن را افزایش می‌دهد، همچنین یک درمان عالی برای بهبود بافت و رنگ کلی پوست است. این به ویژه برای افرادی که از روزاسه یا آکنه رنج می‌برند خوب است.

پوست سالم و شاداب

پی ار پی صورت یک درمان باورنکردنی است که به تولید دو پروتئین مهم به نام‌های کلاژن و الاستین که بافت و کیفیت پوست را بهبود می‌بخشد، کمک می‌کند. معمولاً متخصصان زیبایی PRP را با میکرونیدلینگ ترکیب می‌کنند، بنابراین نتایج مسحور کننده‌ای را برای بیماران ارائه می‌دهند. با درمان عمیق پوست با میکرونیدلینگ، متخصص زیبایی می‌تواند روند بازسازی آن را بدون استفاده از پلاسمای خون تزریق شده توسط بیمار تسریع کند.

نتایج پی ار پی صورت چشمگیر است و می‌تواند به رفع شلی پوست، رفع چین و چروک و بازگرداندن درخشش سطحی پوست کمک کند.

پی آر پی ایمن است

به عنوان یک درمان، پی ار پی بیش از پنجاه دهه است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و در درجه اول به ورزشکاران در بهبود جراحات کمک کرده است. پس از چندین دهه استفاده برای آسیب‌های ورزشی، مردم مزایای زیبایی آن را نیز کشف کردند. از آن‌جا که درمان تهاجمی یا جراحی نیست و ازبدن خود بیمار استفاده می‌کنند، بسیاری از متعصبان پوست سالم به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های درمان صورت به آن اعتماد می‌کنند.

 پی ار پی یک روش زیبا سازی کم خطر است که هیچ عارضه جانبی شدیدی به جز کبودی جزئی ایجاد نمی‌کند، که معمولاً طی چند روز از بین می‌رود.

از هدررفت آب ترانسپیدرمی جلوگیری می‌کند

از دست دادن آب ترانس پیدرمال فرایند تبخیر رطوبت از پوست شما است که باعث خشک شدن آن می‌شود. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سد پوستی آسیب ببیند و باعث شود تمام رطوبت در شکاف‌ها بخوابد و پوست شل و بی‌روح بماند. خوشبختانه می‌توانید با تقویت سد محافظتی خود که از طریق درمان پلاسمایی غنی از پلاکت انجام می‌شود، از اتلاف آن جلوگیری کنید.

از جمله اهداف دیگر پی ار پی این است که همچنین به بازسازی سلول‌های فرسوده پوست و ایجاد سلول‌های جدید کمک می‌کند که به حفظ رطوبت در پوست شما برای مدت طولانی کمک می‌کند.

به درمان آکنه و اسکار کمک می‌کند

اسکار صورت و آکنه، دشمن شماره یک پوست سالم و درخشان هستند. در بیشتر موارد، آکنه در نتیجه خشکی بیش از حد ظاهر می‌شود که باعث می‌شود پوست بیش از حد معمول سبوم تولید کند. تولید بیش از حد سبوم منجر به پوست چرب می‌شود که منافذ را مسدود می کند و در نتیجه منجر به بروز آکنه می‌شود. از آنجایی که درمان‌های پی ار پی به از دست دادن آب بین دو پوست کمک می‌کند، متوجه بهبود هیدراتاسیون و در نتیجه بروز آکنه کمتر خواهد شد.

روند مقابله با جوش‌های آکنه‌ای ادامه دارد و گاهی اوقات می‌تواند منجر به ایجاد زخم در صورت شود. اگرچه برخی از اسکارهای آکنه ممکن است به موقع از بین بروند، برخی دیگر عمیق‌تر هستند و نیاز به رویکرد زیبایی دارند که پی ار پی صورت را در خط مقدم به عنوان یکی از بهترین درمان‌ها برای آن قرار می‌دهد. از آن‌جا که درمان به آبرسانی و سفت شدن پوست کمک می‌کند، می‌تواند بافت زخم قابل مشاهده را کاهش داده و خشکی پوست را کاهش دهد که می‌تواند منجر به آکنه جدید شود.

نیازی به جراحی ندارد

پی ار پی صورت معمولاً به سرعت، بین 30 دقیقه تا یک ساعت انجام می‌شود.
این روش از یک ابزار تخصصی و غیر جراحی برای کمک به تزریق پلاسمای خون فیلتر شده قبلی به صورت بیمار استفاده می‌کند. به جای سوزن، چاقو، پی ار پی یک روش سالم‌تر و کمتر تهاجمی است، که شامل هیچ جراحی نمی‌شود و نتایج فوق العاده‌ای با خطرات شدید صفر درصد ارائه می‌دهد.

اثرات طولانی مدت هستند

اگرچه این یکبار معجزه نمی‌کند، پی ار پی صورت می‌تواند راهی عالی برای تغذیه پوست در صورت لزوم و لذت بردن از نتایج درمان برای ماه‌های آینده و گاهی سال‌ها باشد. اگر به دنبال نتایج ثابت و مستمر هستید، پی ار پی صورت باید طی سه درمان متوالی و در مدت سه ماه انجام شود.

از آن‌جا که این روش غیر تهاجمی است، پی ار پی صورت هیچ گونه خرابی درمانی اضافی نیاز ندارد، به این معنی که شما می‌توانید در هنگام خروج از سالن زیبایی به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهید. یکی از توصیه‌های بعد از درمان این است که در هفته اول پس از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

رسیدن به مناطق دشوار 

پی ار پی برای درمان نواحی مشکل درمان بسیار مؤثر است مانند ناحیه ظریف زیر چشم که در آن مراجعه کنندگان اغلب ابتدا علائم پیری را مشاهده می‌کنند اما در آن‌جا از لیزر نمی‌توان استفاده کرد.

این یک نوع طبیعی از تزریق لوازم آرایشی است

پی ار پی از عناصر طبیعی خود بدن بدون افزودن هیچ گونه محصول خارجی استفاده می‌کند. درمان با کشیدن یک نمونه کوچک از خون شما انجام می‌شود، که سپس در سانتریفیوژ به مدت تقریباً پنج دقیقه می‌چرخد ​​تا پلاسما از سایر ذرات خون جدا شود. سپس پلاسمای غنی از پلاکت دوباره به منطقه درمان تزریق می‌شود تا تولید کلاژن و الاستین را تحریک کند.

برای افزایش فواید پی ار پی صورت خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

برای افزایش فواید پی ار پی صورت خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

اثربخشی و فواید پی ار پی صورت به عوامل زیادی بستگی دارد، اما می‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسیم کرد.

عوامل مؤثر بر وضعیت جسمانی شما 

برای اینکه برای لیفت پی ار پی صورت مناسب باشید، باید خون سالم، سیستم ایمنی قوی و مکانیسم‌های ترمیم بافت سالم داشته باشید. با این حال، موارد زیر مزایای این درمان را افزایش می‌دهد:

تغذیه خوب 

چربی‌های اشباع شده و کربوهیدرات‌های ساده پلاکت‌ها را زودرس فعال می‌کنند، در حالی که کافئین از فعال شدن پلاکت‌ها جلوگیری می‌کند.

از سوی دیگر، میوه‌ها، غلات و سبزیجات سرشار از آنتوسیانین باعث کاهش پلاکت‌های خون می‌شود. شامل انواع توت‌ها، کلم قرمز، لوبیا سیاه و سایر محصولات گیاهی هستند که دارای رنگ قرمز، بنفش، آبی یا سیاه هستند. اگر این غذاها را به طور منظم در رژیم غذایی خود دارید، باید میزان مصرف خود را تنظیم کنید.

هیدراتاسیون مناسب 

هیدراتاسیون خوب باعث ترمیم بافت و دفع سموم می‌شود.

مدیریت استرس

استرس موادی را در خون آزاد می‌کند که بر فعالیت پلاکت‌ها تأثیر میگذارد. همچنین می‌تواند خط اخم را افزایش دهد. خواب، آرامش و مدیتیشن به کاهش استرس کمک می‌کند.

کنترل خوب فشار خون 

شما باید هفته قبل از اولین جلسه خود فشار خون طبیعی داشته باشید. فشار خون بالا باعث فعال شدن زودرس پلاکت‌ها و کاهش سطح پلاکت‌ها می‌شود.

ورزش منظم 

ممکن است بعد از برطرف شدن التهاب تمرینات معمول خود را از سر بگیرید. ورزش سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و چربی‌ها و قندهای اضافی خون را از بین می‌برد.

پایبندی به رژیم مراقبت پس از تجویز 

رعایت توصیه‌های ما در بالا به شما در جلوگیری از عوارض کمک می‌کند. مراقبت‌های بعدي خوب همچنین به طولانی شدن اثرات زیبایی درمان پی ار پی شما کمک می‌کند.

مهارت پزشک شما 

متخصص مراقبت از پوست شما را به طور کامل معاینه می‌کند و می‌بیند که آیا ومپایر برای شما مناسب است یا خیر. در غیر این صورت، آن‌ها ممکن است جایگزینی را برای اطمینان از ایمنی شما و اثربخشی درمان توصیه کنند.

آماده سازی پی ار پی بر روی نتیجه زیبایی تأثیر زیادی می‌گذارد اما به تخصص متخصص پوست شما نیز بستگی دارد که در کلینیک ما فقط از بهترین شیوه‌ها و تجهیزات در تهیه پی ار پی استفاده می‌کنند.

در نهایت، مهارت فقط با آموزش گسترده و سال‌ها تجربه به دست می‌آید. پزشکانی که این‌ ویژگی‌ها را دارند، بنابراین آن‌ها در زمینه خود بهترین هستند. موفقیت درمان PRP شما تا حد زیادی به مهارت متخصص پوست شما بستگی دارد. به همین دلیل است که انتخاب توانا‌ترین دست‌ها برای انجام این روش بسیار مهم است. ترکیب با میکرونیدلینگ، لیزر، تزریق اسید هیالورونیک و سایر درمان‌های پوستی می‌تواند اثرات زیبایی پی ار پی صورت را بیشتر افزایش دهد. در صورت لزوم به درمان‌های ترکیبی، متخصص پوست به شما توصیه می‌کند.

پی آر پی (PRP) 

پی آر پی (PRP) 

پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی یک محصول و درمان طبیعی است که از بدن شما ایجاد شده است. این شامل گرفتن نمونه‌ای از خون شما برای غلظت و سپس جداسازی گلبول‌های قرمز و سفید از پلاکت‌ها و پلاسما است. پلاکت‌های غنی حاوی فاکتورهای رشد در این پلاسمای غلیظ وجود دارد. سپس در وقت ملاقات مجدداً روی پوست شما تجویز می‌شود.

پلاکت‌ها سلول‌های موجود در خون هستند که به بهبود بافت و تحریک رشد سلول‌های جدید کمک می‌کنند. هنگامی که پی آر پی به مناطق خاصی از پوست تزریق می‌شود، باعث رشد کلاژن شما و بازسازی بافت و همچنین سرعت بخشیدن به روند ترمیم پوست می‌شود. این فرآیند ترمیم باعث صاف شدن، سفت شدن پوست، زخم کمتر و بهبود رنگ پوست می‌شود. هنگامی که تزریق با میکرو سوزن جفت می‌شود، حتی نتایج بهتری از میکرونیدلینگ به دست می‌آورید.

چگونگی عملکرد پی ار پی

از مواد طبیعی برای جوانسازی پوست آسیب دیده استفاده می‌شود. پزشکان ثبت شده با آموزش بالا، درمان پی ار پی را با گرفتن خون مشتری و قرار دادن آن در دستگاه سانتریفیوژ تخصصی آغاز می‌کنند. از اینجا پزشکان بیشترین خاصیت غنی از مواد مغذی (پلاکت و پلاسما) را استخراج می‌کنند، سپس از تزریق سطحی برای قرار دادن این مواد طبیعی در پوست یا ناحیه مورد نظر استفاده می‌کنند. این پلاکت‌ها فاکتورهای رشد مهمی را آزاد می‌کنند که به سلول‌های دیگر دستور می‌دهد که چه کارهایی باید انجام شود (به عنوان مثال تشکیل کلاژن جدید) و به درمان طیف وسیعی از مشکلات کمک می‌کند.

کاندیدای مناسب برای PRP صورت

اگر شما هیچ بیماری پوستی شدید ندارید و از سلامت نسبتاً خوبی برخوردار هستید، به احتمال زیاد کاندیدای خوبی برای این روش هستید. این روش فقط در قسمت‌های خاصی از صورت شما انجام می‌شود، زیرا به مقدار کمی از خون شما نیاز دارد.

اگر به یک درمان کامل برای احیای پوست صورت نیاز دارید، به احتمال زیاد ومپایرلیفت صورت بهترین گزینه برای شما نخواهد بود. مناسب‌ترین افراد برای تزریق پی ار پی یا پلاسمای غنی از پلاکت، آن‌هایی هستند که دارای پوست “کرپ” هستند، بیماری که در آن پوست به دلیل حمایت ضعیف زیرین و بافت شکننده سطح چین می‌خورد.

برخی از ایرادات صورت که این روش برطرف می‌کند عبارتند از:

  • اسکارهای جراحی و آکنه
  • ضایعات پوستی
  • نازک شدن درم
  • خطوط ظریف و چین و چروک‌های درشت
  • از دست دادن شدید بافت همبند که منجر به افتادگی می‌شود
  • عدم تقارن رنگدانه‌ای

علاوه بر عوامل فوق در ومپایر لیفت صورت، افرادی که به دنبال بازگرداندن رنگ، حجم و درخشش پوست سالم به صورت خود هستند نیز از مزایای این روش برخوردار خواهند شد. تقریباً باید نتایج مطلوب فوری را مشاهده کنید و در بازه زمانی تقریبی 12 هفته به بهبود خود ادامه دهید.

نتایج ومپایر لیفت صورت می‌تواند تا دو سال دوام داشته باشد و به شما پوست سفت و صاف می‌بخشد. شما حتی به دلیل بهبود جریان خون در کمتر از یک ساعت از آن گونه‌های صورتی و جوان پسند لذت خواهید برد.

عوارض جانبی پی آر پی صورت

شایع‌ترین عوارض جانبی پی ار پی درمانی شامل درد محل تزریق، تورم، قرمزی و خونریزی است. بیماران آسیب پذیر نیز ممکن است برخی از کبودی‌ها را مشاهده کنند.

عوارض جانبی نادر شامل حساسیت به کرم بی‌حس کننده، عفونت، سردرد و تغییر رنگ پوست است. پی ار پی از خون شما گرفته می‌شود، بنابراین بعید است که به تنهایی باعث ایجاد حساسیت شود. عفونت نیز غیر معمول است، به ویژه با مراقبت‌های خوب پس از آن، زیرا پی ار پی دارای خواص ضد میکروبی است.

بهبودی پی آر پی صورت چقدر طول می‌کشد؟

زمان ریکاوری پس از تزریق پی ار پی حداقل است. عوارض جانبی فوری آن قابل تحمل است، اما اجتناب از فعالیت‌های سنگین در چند روز اول خطر ضربه به ناحیه تحت درمان را به حداقل می‌رساند.

 هزینه پی آر پی صورت

می توانید برای آگاهی از  هزینه پی آر پی صورت به صفحه آن مراجعه کنید، چرا که هزینه ها به شرایط فرد بستگی دارد.

سوالات درباره فواید پی آر پی صورت

تاثیرات پی ارپی تا چه مدت ماندگار است ؟

اثرات انجام پی ار پی طولانی مدت است ولی برای داوام بیشتر این روش میتوانید ان را طبق نظر متخصص هر چند ماه یکبار انجام دهید.

آیا انجام پی ار پی صورت محدودیت سنی دارد؟

خیر، از پی ار پی میتوان هم برای زنان و هم مردان استفاده شود و هیچ محدودیت سنی ندارد.

آیا کم خونی در بعضی از افراد باعث می شود تا پی آر پی انجام نگیرد؟

مشکلات کم خونی در افرادی که قصد انجام پی ار پی را دارند هیچ مشکلی برایشان به وجود نمی اورد.

آیا انجام ازمایش خاصی هست برای قبل از پی آر پی صورت؟

برای انجام پی آرپی ازمایشات خاصی لازم نیست.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *