بهترین سن بوتاکس| بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

افزایش سن و گذشت زمان باعث می شود تا در پوست خطوط پیری یا چین و چروک هایی ظاهر شود. این موضوع می ‌تواند زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار داده و تاثیرات منفی در چهره ایجاد کند. اما بهتر است بدانید که این چروک های ناراحت کننده همیشگی نیستند و شما می توانید به راحتی آن ها را از بین ببرید. یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک ها یا جوان سازی پوست تزریق بوتاکس می باشد‌. همچنین تزریق بوتاکس گزینه بسیار عالی برای پیش گیری از ایجاد چین و چروک ها به شمار می رود. پس افراد در هر سن و سالی هستند می توانند از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک ها استفاده نمایند. اما در کل بهترین سن بوتاکس ۱۸ سالگی می باشد.‌ یعنی زمانی که هنوز خطوط یا چین و چروکی بر روی پوست ایجاد نشده است یا این چین و چروک ها عمیق نشده اند‌.

در این مطلب قصد که اطلاعات بیشتری در مور بهترین سن برای تزریق بوتاکس در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید. 

بهترین سن بوتاکس ؟

بهترین سن بوتاکس

معمولاً بهترین سن بوتاکس در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. در واقع افرادی که دارای حرکات میمیک بیشتری در زمان حرف زدن هستند یا افرادی که عادت به جمع کردن گوشه چشم یا اخم کردن حتی در زمان تمرکز دارند بیشتر دچار چین و چروک روی پوست می شوند. در نتیجه این افراد باید زودتر از دیگران از بوتاکس استفاده کنند. زیرا در غیر این صورت چین و چروک ها عمیق شده و جوان سازی پوست کار سخت ‌تری خواهد بود. علاوه بر آن سبک زندگی نیز می تواند در میزان جوان سازی پوست نقش بزرگی داشته باشد. بنابراین افرادی که زندگی سالمی دارند و مراقبت های پوستی را به درستی انجام داده اند پوست جوان تری خواهند داشت. 

در نتیجه می توان گفت بهترین سن برای تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است و با توجه به نوع پوست و همچنین سبک زندگی آن ها تعیین می شود‌. به طور کلی بهتر است بدانید که روند پیری پوست در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. پس نمی‌ توان یک سن خاص را به عنوان بهترین سن بوتاکس تعیین کرد. اما به هر حال این درمان از ۱۸ سالگی قابل اجرا می باشد. همچنین جالب است بدانید امروزه بسیاری از جوانان که دارای سن ۱۸ تا ۲۰ سالگی هستند از تزریق بوتاکس برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک ها استفاده می کنند. 

چه کسانی کاندیدای جوان سازی پوست با تزریق بوتاکس هستند؟ 

کاندیدای جوان سازی پوست با تزریق بوتاکس

همان طور که گفته شد تزریق بوتاکس از جمله متدهای زیبایی و مراقبتی است که می تواند باعث جلوگیری یا کاهش چین و چروک های پوست گردد. در واقع بوتاکس نوعی سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که با فلج عضلات موجب از بین رفتن چین و چروک ها یا جلوگیری از ایجاد خطوط جدید می گردد. معمولا تزریق بوتاکس برای جوان سازی پوست انجام می گردد و برای اکثر افراد جامعه که دارای سلامتی جسمی هستند قابل استفاده است. از جمله افرادی که می توانند از این روش استفاده کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • افرادی که دارای سلامت عمومی می باشند و هیچ گونه بیماری عصبی عضلانی نداشته باشند.
  • افرادی که در بهترین سن برای تزریق بوتاکس قرار دارند که معمولاً ۱۸ سالگی است.
  • افرادی که پوست آن ها دارای چین و چروک های شدید تا متوسط است.
  • افراد که در دوران شیردهی یا بارداری قرار ندارند.‌
  • افرادی که انتظارات واقع بینانه از این روش داشته باشند. 

بهترین سن برای تزریق بوتاکس با توجه به دهه: 

همان طور که در بالا اشاره شد بهترین سن بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است‌. اما بهتر است بدانید که شما می توانید با تزریق بوتاکس از ایجاد چین و چروک ها جلوگیری کنید‌. البته تزریق بوتاکس برای پیش گیری از ایجاد چین و چروک ها در افرادی که زیر ۱۸ سال هستند انجام نمی‌ شود. زیرا تاکنون کارایی و ایمنی آن در این افراد اثبات نشده است. بنابراین این کار برای افراد زیر ۱۸ سال انجام نمی شود. در حالت کلی تزریق بوتاکس در شش دهه مختلف انجام می شود که شامل موارد زیر است: 

  • دهه ۲۰: 

دهه بیست را بهترین سن برای تزریق بوتاکس و جلوگیری از ایجاد چین و چروک ها می دانند. زیرا اکثر خطوط ریز در این زمان ایجاد می شود. 

  • دهه ۳۰: 

معمولا بسیاری از افراد در دهه ۳۰ متوجه چین و چروک ‌های در کنار چشم ها و پیشانی خود می شوند. پس برای جلوگیری از عمیق ‌تر شدن آن ها باید از بوتاکس استفاده نمایند. 

  • دهه ۴۰: 

افرادی که در دهه چهل سالگی قرار دارند دارای خطوط عمیق در پیشانی، اطراف چشم، ناحیه خط اخم و همچنین پلک فوقانی خواهند بود. بنابراین آن ها می ‌توانند با تزریق بوتاکس به جوان سازی پوست کمک کنند. 

  • دهه ۵۰: 

دهه ۵۰ مرحله ای از زندگی است که خطوط زیادی به دلیل تغییرات هورمونی، خشک شدن پوست و….  ایجاد می شود. معمولا افراد در این دوره برای جوان سازی پوست علاوه بر تزریق بوتاکس از پرکننده های پوستی نیز استفاده می کنند. 

  • دهه ۶۰: 

افراد در این دهه دچار پیری پوست شده اند. بنابراین برای آن ها علاوه بر جوان سازی پوست داشتن پوست تازه و باطراوت نیز اهمیت دارد. پس بهتر است تزریق بوتاکس را به صورت مرتب ادامه دهند.

سوالات درباره بهترین سن برای تزریق بوتاکس 

برای چه کسانی تزریق بوتاکس مناسب است؟

در کل بهترین سن بوتاکس ۱۸ سالگی است.

برای چه کسانی تزریق بوتاکس مناسب است؟

افرادی که پوست آن ها دارای چین و چروک های شدید تا متوسط است.
افراد که در دوران شیردهی یا بارداری قرار ندارند.‌
افرادی که دارای سلامت عمومی می باشند و هیچ گونه بیماری عصبی عضلانی نداشته باشند.

5/5 - (14 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *