مراقبت بعد از مزوتراپی مو

مراقبت بعد از مزوتراپی مو

همه می دانیم که مو یکی از عواملی است که باعث زیبایی فرد می شود و بسیاری از مردم وقت زیادی را صرف رسیدگی به مو های خود می کنند.
افراد از روش های مختلفی مثل انواع لوسیون ها و سرم های تقویت کننده مو و یا حتی قرص روی که باعث افزایش و پر پشت شدن موها می شوند استفاده میکنند اما اما گاهی با استفاده از همه این ها فرد دچار ریزش مو می شود و ممکن است در ظرف چند ماه تا یک سال بیشتر حجم موهای خود را از دست بدهد و دچار نگرانی در مورد ظاهر خود شود.
امروزه با استفاده از روش مزوتراپی مو می توان باعث کاهش ریزش مو شد.در باره خیلی از مباحث مزوتراپی مو صحبت کرده ایم، اما در این جا می خواهیم درباره موضوعی که بسیار هم اهمیت دارد صحبت کنیم، مراقبت بعد از مزوتراپی مو بسیار حائز اهمیت است و با رعایت آن است که می توان به نتیجه دلخواه رسید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

 • سعی کنید حداقل به مدت ۳ الی ۴ روز از شست وشوی مو بپرهیزید.
 • به مدت ۲ الی ۳ روز از تماس مستقیم ناحیه ی تحت درمان با آفتاب و قرار گرفتن در فضاهایی که به شدت گرم هستند، بپرهیزید.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید. مصرف آب فراوان به مدت دو روز بعد از انجام می تواند بسیار کمک کننده باشد.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهایی مانند ضد التهابی، آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E خودداری کنید.
 • بعد از مزوتراپی فرد تا ۲۴ ساعت بعد از درمان نباید از ماینوکسیدیل، داروهای تقویت مو و مواد آرایشی و حالت دهنده استفاده کند.
 • می توانید از داروهایی که تسکین درد هستند استفاده نمایید البته بهتر است که با مشورت پزشک این داروها را مصرف نمایید.
 • در صورت امکان در روز های بعد از تزریق روزانه چند دقیقه محل تزریق را با سر انگشتان ماساژ دهید.
 • تا 48 ساعت و حتی بهتر است تا ۷ روز پس از تزریق از رفتن به سونا و جکوزی خودداری نمایید.
 • در مدت یک هفته الی ۱۰ روز بعد از اینکه تزریق انجام شد از قرار گرفتن در آب های آزاد و یا اقیانوس ها، آب رودخانه و دریا خودداری کنید؛ چراکه جریان فشار آب می تواند تأثیر مخربی بر این کار داشته باشد.
 • از انجام هر گونه ورزش هایی که سنگین هستند به مدت ۴۸ ساعت دوری نمایید.
 • به مدت 7 روز پس از انجام این روش، از مصرف دخانیات، نوشیدنی های حاوی الکل و قلیان بپرهیزید.
 • سعی نمایید در روزهای ابتدایی تزریق، از سشوار و یا اتوی مو استفاده نکنید.
 • از عطر مو و ژل مو بپرهیزید.
 • کلاه و یا روسری که استفاده می کنید را به صورت مداوم عوض نمایید که به عفونت دچار نشوید.
 • سعی کنید رژیم های غذایی زیادی را برای خود در نظر بگیرید، به طوری که خوردن سبزیجات و مواد فیبر دار می تواند تمامی سموم داخل بدن را دفع کند.
 • به مدت 72 ساعت پس از عمل ، یک رژیم غذایی با کربوهیدرات کم و پروتئین بالا داشته باشید. بهترین رژیم غذایی که شما می توانید داشته باشید شامل شیک های است که دارای پروتئین بسیار زیاد است که بهتر است پنج بار در روز از آن استفاده کنید.
 • پس از مزوتراپی از کار هایی که باعث کشیده شدن یا آسیب به موهایتان شود خودداری کنید‌.
 • کارهایی مثل سفت بستن موها، رنگ، فر یا لخت دائم، سشوار مو و … از دسته فعالیت های ضعیف کننده ی مو هستند.
 • اگر هر گونه کبودی و یا تاول در بخشی که تزریق شده مشاهده نمودید حتما این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

شستن سر بعد از مزوتراپی مو

شستن سر بعد از مزوتراپی مو

تا ۸ ساعت بعد از مزوتراپی اصلا نباید سر خود را بشویید، بعد از آن هم استحمام تا ۲۴ ساعت ممنوع است. سعی کنید حداقل به مدت ۳ الی ۴ روز از شست وشوی مو بپرهیزید، چرا که احتمال بروز عفونت افزایش پیدا خواهد کرد و هم چنین بخار و گرمایی که در حمام وجود دارد می تواند باعث خروج کوکتل مزوتراپی شود
شما باید بدانید تا هفته اول فقط ۱۵ دقیقه دوش بگیرید و تنها از آب ولرم و خنک استفاده کنید‌، زیرا استفاده از آب گرم باعث التهاب پوست سر می شود.

رنگ مو بعد از مزوتراپی مو

در طول دوره ی مزوتراپی نباید از رنگ و سایر مواد شیمیایی روی مو ها استفاده کرد. حداقل تا دوماه از رنگ مو استفاده نکنید، هم چنین از زدن عطر مو بپرهیزید.

ورزش بعد از مزوتراپی مو

تا دو روز بعد از جلسه درمانی ورزش نکنید ورزش باعث تعریق و خروج مواد تزریق شده از پوست سر می شود.
پیاده روی به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می تواند برای درمان این کار مناسب باشد و اما ورزش های شدید بعد از انجام مزوتراپی در روزهای اول ممنوع است.
پس از گذشت 48 ساعت شما عزیزان می توانید با توجه به قدرت بدنی و شرایط جسمانی خود فعالیت های بدنی خود را شروع کنید. اما همانطور که در ابتدا نیز گفته شد بهتر است از انجام فعالیت های که باعث افزایش ضربان قلب و گردش خون و در نتیجه خسته شدن شما می شود تا یک هفته خودداری کنید، در نتیجه انجام ورزش‌های سخت و فعالیت های جسمی طاقت فرسا تا یک هفته ممنوع است.

مراقبت ها قبل از مزوتراپی مو

مراقبت ها قبل از مزوتراپی مو

در مقایسه با لیزر مو، قبل از مزوتراپی مو اقدامات چندان خاصی نیاز نیست. اما توجه به همین نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو باعث می شود شما نتیجه ی بهتری از مزو بگیرید.

 • استفاده از محصولات مو را محدود کنید
 • بانوان در دوران قاعدگی بهتر است مزوتراپی مو را انجام ندهند.
 • از دو هفته قبل از تزریق، استفاده از داروهایی که ضد التهاب هستند خودداری نمایید.
 • حداقل یک روز قبل از مزوی مو، از استفاده از تونیک ها و مواد تقویتی، حالت دهنده ها یا کلا هر ماده ی اضافه ی دیگری خودداری کنید. اگر ناچارا برای کنترل ریزش موی آندروژنیک از ماینوکسیدیل استفاده می کنید، در مورد قطع آن با پزشک کلینیک صحبت کنید.
 • در مورد داروهایتان از پزشک کلینیک مشورت بخواهید؛ به علت زخم های کوچک ناشی از سوزن، احتمال عدم انعقاد خون وجود دارد. پس اگر داروهای رقیق کننده ی خون مثل آسپرین و یا داروهای ضد التهابی مثل بروفن استفاده می کنید، باید زیر نظر پزشک و از چند روز قبل قطع کنید.
 • موهایتان تمیز باشد؛ قرار نیست پوست سر شما قبل از مزوی مو ضد عفونی شده باشد. البته نباید با موهای چرب و کثیف هم به کلینیک مراجعه کنید. پس یا شب قبل و یا صبح روزی که میخواهید مراجعه کنید حمام بروید.

هزینه مزوتراپی مو

هزینه مزوتراپی مو

هزینه مزوتراپی مو هم مانند قیمت سایر خدمات زیبایی بستگی به میزان و گستردگی ناحیه درمان دارد، بدیهی است که  اگر ناحیه مورد نظر وسیع باشد، هزینه و تزریق آن بیشتر خواهد بود. عوامل دیگری هم در تعیین قیمت مزوتراپی مو نقش دارند، که در مقاله مربوط به آن کامل بیان شده است.
در کلینیک بهارین قیمت مزوتراپی مو، با برند مزو فیوژن انجام می شود، برای آگاهی از آن به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید.

مزایای مزوتراپی مو

از فواید مزوتراپی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش ریزش مو و تحریک رشد موها
 • متعادل کردن چربی پوست کف سر و کاهش شوره
 • زیاد شدن گردش خون در پوست سر
 • تقویت فولیکول های مو
 • افزایش ضخامت و تراکم مو ها
 • موها از حالت استراحت به حالت رشد کردن تغییر پیدا می کنند.
 • نتایج در جلسه اول قابل مشاهده می باشد.

به طور کلی مزوتراپی باعث می شود که مواد مغذی و مورد نیاز مو به آن برسد. در نتیجه موها رشد بیشتری پیدا می کنند و محکم تر و ضخیم تر می شوند. به علاوه محلول مزوتراپی توسط سوزن های ریزی به داخل بخش میانی پوست کف سر تزریق می شود. همین آسیب جزئی که توسط سوزن های ریز به وجود آمده است باعث تحریک تقسیم سلولی و خون رسانی به سر می شود. در نتیجه بعد از حدود چهار جلسه مزوی مو، موها سالم تر به نظر می آیند و زیبایی طبیعی خود را نشان می دهند.

عوارض مزوتراپی مو

درباره عوارض مزوتراپی مو باید گفت، مزوتراپی مو معمولا عوارض فاحش و خطرناکی ندارد گاها باعث قرمزی و التهاب سر می شود که کم کم و به مرور زمان بهبود می یابد. مزوتراپی تقریبا خطر و عوارض جدی برای انسان ندارد.
اما اگر مراقبت های لازم را انجام ندهید ممکن است با عوارض خفیف یا نادری روبرو شوید. به طور کلی مزوتراپی مانند سایر روش های درمان هیچگونه عوارضی به همراه ندارد. تنها ممکن است دچار درد و سوزش شوید که کاملاً طبیعی است؛ اما در برخی از موارد نادر اگر به برخی از نکات توجه نکنید ممکن است ناحیه تزریق آلوده شود و امکان عفونت افزایش یابد. توجه کنید که برای انجام مزوتراپی نزد یک پزشک متبحر بروید؛ زیرا اگر پزشک تزریق را به درستی انجام ندهد یا مواد مناسبی را برای مزوتراپی انتخاب نکند دچار التهاب و تورم بیشتری خواهید شد.

برخی از افراد به مواد مزوتراپی آلرژی دارند که در این صورت با خارش و گاهی با خونریزی همراه می‌شوند. در این روش عوارض خطرناکی وجود ندارد اما شما می توانید با انجام مراقبت ها از هرگونه عوارض جلوگیری کنید. تغذیه مناسب، شستشوی سطح مو، استفاده از کمپرس گرم و سرد همگی باعث خواهند شد تا شما دوران نقاهت کوتاه تر و نتیجه بهتری دریافت کنید.

سوالات درباره مراقبت بعد از مزوتراپی مو

شستن سر بعد از مزوتراپی مو به چه شکل باید باشد؟

تا 24 ساعت اصلا موهایتان را نشویید. سعی کنید حداقل به مدت ۳ الی ۴ روز از شست وشوی مو بپرهیزید. در هفته اول هم حمم کردن 15 دقیقه با آب ولرم باید باشد.

رنگ مو بعد از مزوتراپی مو میشه استفاده کرد؟

حداقل تا دوماه از رنگ مو استفاده نکنید.

چند جلسه برای مزوتراپی مو نیاز است؟

این روش با توجه به نازکی تار موهای هر فرد متفاوت می باشد و می تواند بین 4 تا 8 جلسه باشد.
در نهایت پزشک متخصص بسته به وضعیت مو و کف سر هر شخص تعداد جلسات و فواصل زمانی بین این جلسات را تعیین می ­کند.

ورزش بعد از مزوتراپی مو را میشود انجام داد؟

تا دو روز بعد از جلسه درمانی ورزش نکنید ورزش باعث تعریق و خروج مواد تزریق شده از پوست سر می شود.

4.2/5 - (72 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *