عوارض پلاسما جت پلک

عوارض پلاسما جت پلک

امروزه روش های جدید بسیاری برای زیبایی وجود دارد که یکی از آن ها پلاسما جت پلک می‌باشد. پلاسما جت برای رفع افتادگی پلک و رفع چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلاسما جت احتیاج به عمل جراحی ندارد و تنها می‌توان با یک دستگاه این روش را انجام داد و روش کار این دستگاه تبدیل کردن جامد به گاز می‌باشد که برای احیا و لیفت مجدد پوست استفاده می‌شود.

جراحی و یا تزریق های زیبایی عوارض و مزیت های خود را نیز دارند که ما در این مقاله شما را از عوارض پلاسما جت پلک آگاه خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تعریف پلاسما جت پلک

 پلاسما جت پلک روشی برای رفع چین و چروک ها و مشکلات افتادگی پلک می‌باشد. مهم ترین دلیل زیاد شدن طرفداران پلاسما جت پلک این است که نیاز به عمل جراحی و بی حسی ندارد و فقط با تبدیل کردن حالت جامد به گاز می‌توان مشکلات ذکر شده را رفع نمود.

عوارض پلاسما جت پلک

عوارض پلاسما جت پلک

تورم

یکی از رایج ترین مواردی که افراد به سراغ پلاسما جت می‌روند، درمان افتادگی پلک می‌باشد. در انجام پلاسما جت پلک سعی می‌شود که با ایجاد کردن سوختگی های نقطه ای سطحی پوست، موجب تحریک بافت های آن ناحیه شده و سرانجام پوست جمع و در اصطلاح لیفت گردد. ولی با توجه به اینکه این‌ روش درمانی دارای یک سری عوارض است که این عوارض معمولا شامل تورم و التهاب پوست پلک و اطراف چشم است و از رایج ترین عوارض پلاسما جت پلک نیز به حساب می‌آید؛ این عوارض موقتی هستند و در یک مدت زمان کوتاه این عوارض از بین خواهند رفت.

به وجود آمدن دلمه هایی بر روی پوست پلک

موقع انجام این روش درمانی همانطور که ذکر شد، زخم های نقطه ای بر روی پوست به وجود می‌آید که این زخم ها بعد از درمان با دلمه هایی پوشیده می‌شوند و بعد از چند روز این دلمه ها به صورت خودکار جدا شده و بهبود می‌یابند. پلاسما جت پلک روشی می‌باشد که در حین انجام این روش کمترین ناراحتی و درد را احساس خواهید کرد و شما با خیالی راحت وربدون هیچ اذیت و نگرانی می‌توانید از این روش استفاده کنید.
لازم به ذکر است که بعد از پلاسما جت پلک ممکن است جای زخم های نقطه ای روی پوست در ناحیه تحت درمان باقی بماند. به همین علت است که این کار حتما باید به کمک یک پزشک ماهر انجام گردد چرا که هر چه قدر که مهارت و تجربه پزشک بیشتر باشد این کار را با دقت بیشتری انجام خواهد داد در نتیجه به این ترتیب به بهترین و مطلوب ترین نتیجه خواهید رسید.

تغییر رنگ پوست

یکی دیگر از عوارض شایع پلاسما جت پلک تغییر رنگ پوست می‌باشد که در اغلب موارد این عارضه موقتی است و بعد از گذشتن مدت زمانی این عارضه رفع می‌شود. در مورد این عارضه و کاهش درصد ماندگاری آن نیز توانایی و مهارت پزشک تاثیر زیادی را دارد.

ماندگاری عوارض پلاسما جت پلک

به صورت کلی پلاسما جت یکی از روش های درمانی با عارضه کم و بی‌خطر می‌باشد. این روش یکی از روش‌ های غیر تهاجمی‌است که از آن برای زیبایی استفاده می‌شود. پس این روش برای افرادی که از جراحی یا عوارض جراحی در هراس هستند و یا به هر علتی نمی‌خواهند جراحی را انجام دهند، بسیار مناسب می‌باشد. عوارض روش پلاسما جت اکثرا پس از گذشتن مدت کوتاهی بعد از عمل رفع می‌شوند. البته لازم به ذکر است که اگر توصیه‌ های پزشک را به‌ خوبی رعایت نکنید از بین رفتن این عوارض زمان خواهد برد.

شایعه در مورد عوارض پلاسما جت پلک

شایعه در مورد عوارض پلاسما جت پلک

یکی از شایعه هایی که در مورد عوارض پلاسما جت پلک رواج یافته است، این است که می‌گویند پلاسما جت پلک موجب آسیب رسیدن به بینایی می‌شود در حالی که این کاملا دروغ است و پلاسما جت پلک یک روش بسیار موثر و بی‌ خطر برای از رفع چین و چروک های اطراف چشم‌ ها و هم چنین افتادگی پلک‌ ها می‌باشد. لازم به ذکر است که درمان به کمک روش پلاسما جت تنها به لایه‌ های پوست محدود می‌گردد، بنابراین با انجام این روش درمانی هیچ آسیبی به عصب‌ های بینایی نمی‌رسد.

البته بلافاصله بعد از انجام پلاسما جت پلک امکان دارد که بینایی متقاضی کمی‌کمتر از حد معمول گردد. به همین علت پزشک به متقاضی توصیه می‌کند که به همراه یکی از فامیل ها یا هر فرد دیگری به خانه برگردد و از انجام رانندگی خودداری کند. ولی این عارضه پس از گذشت چند ساعت بعد از عمل برطرف می‌شود و همه چیز به حالت عادی بر می‌گردد.

در این حالت عوارض پلاسما جت پلک نگران کننده خواهد بود

اگر عوارض پلاسما جت پلک تا یک هفته و نهایتا ده روز بر طرف نشوند و شدت بگیرند، لازم است که با پزشک مشورت گردد. پزشک نیز باید متقاضی را با انواع عوارض و مدت زمان رفع آن ها آشنا کند تا به این ترتیب متقاضی از به وجود آمدن این عوارض آگاه شده و به این ترتیب با تشخیص این عوارض نگران کننده سریعا پزشک خود را در جریان بگذارد.

مراحل انجام پلاسما جت پلک

 در انجام روش پلاسما جت پلک به کمک انرژی پلاسما انواع آسیب های پوستی مثل چین و چروک ‌ها، خط ها و افتادگی پلک به بهترین شکل از بین می‌روند. انجام این روش درمانی بدون بیهوشی و بدون کمک گرفتن از تیغ و جراحی و برش و بخیه می‌باشد.

در این روش درمانی ابتدا پزشکان از سلامتی کامل متقاضی مطمئن می‌شوند و سپس در جلسه های مشاوره توضیحات کلی و جامع را در مورد خطر ها و عارضه های احتمالی که امکان دارد برای متقاضی ایجاد شود را بیان می‌کنند.

تمام مرحله های انجام پلاسما جت پلک سر پایی بوده و به صورت بی حسی انجام می‌گردد. به کمک این روش انرژی پلاسما بر پوست اطراف چشم منتقل شده و به کمک گرمایی که ایجاد می‌شود در غشای پوست آسیب های پوستی درمان می‌گردند. جلسه های انجام پلاسما جت پلک حدود نیم ساعت زمان می‌برد و متقاضی بعد از پایان یافتن جلسه های درمان می‌‌تواند تاثیر های اولیه آن را مشاهده کند. پلاسما جت پلک در طی ۳ الی ۴ جلسه انجام می‌گردد و در صورتی که آسیب های پوستی شدید باشد پزشکان جلسه های بیشتری را برای درمان در نظر می‌گیرند.

مزایای پلاسما جت پلک

انجام روش درمانی پلاسما جت پلک دارای یک سری مزیت هایی است که این مزیت ها عبارتند از:

  • غیر تهاجمی‌است.
  • بی خطر و کاملا ایمن است.
  • نیاز به بستری شدن در بیمارستان و یا سپری نمودن دوره نقاهت طولانی مدت ندارد.
  • دارای عوارض خفیف تری نسبت به انواع روش های زیبایی دیگر و هم چنین جراحی پلک می‌باشد.
  • متقاضی ها پس از پایان جلسه درمان قادر هستند کار های روزمره خود را انجام دهند.
  • نتایج قطعی انجام پلاسما جت پلک بعد از ۷ تا ۱۰ روز قابل مشاهده است.

سوالات درمورد عوارض پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک چه عوارضی دارد؟

پلاسما جت پلک دارای عوارض موقتی از جمله تورم، ایجاد دلمه، تغییر رنگ پوست و... می‌باشد.

آیا پلاسما جت پلک به بینایی آسیب می‌رساند؟

خیر. پلاسما جت پلک بر روی لایه سطحی پوست اثر گذاشته و به عصب های بینایی آسیبی نمی‌رساند.

مزیت های پلاسما جت پلک نسبت به سایر روش ها ؟

این روش نسبت به سایر روش های درمانی دارای یک سری مزایایی می‌باشد که از جمله آن ها شامل بی خطر و ایمن بودن این روش درمانی، عدم نیاز به دوره نقاهت، عدم نیاز به بیهوشی و... می‌باشد که در این مقاله به صورت کامل در مورد این مزایا بحث شده است.

5/5 - (8 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *