عوارض مزوتراپی صورت

عوارض مزوتراپی صورت چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با عوارض مزوتراپی صورت صحبت کنیم. اگر در مورد این رشته اطلاعاتی ندارید و یا قصد انجام آن را دارید بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت چیست؟

قبل از بررسی عوارض مزوتراپی صورت بهتر است کمی با این روش آشنا شویم. از قدیم افراد چه زن و چه مرد علاقه زیادی به داشتن ظاهر و چهره ای زیبا داشتند. افراد برای رسیدن به چهره ای زیبا دست به انجام روش های مختلفی می زدند. با پیشرفت علم نیز روش های زیادی به کمک انسان ها آمد تا بتوانند بر زیبایی چهره خود اضافه کنند و ظاهری جذاب داشته باشند. مزوتراپی از آن روش هایی می باشد که مدت زمانی است که بازار بسیار داغی دارد. پوست صورت در زیبا نشان دادن چهره تاثیر زیادی دارد.
روش های زیادی برای جوان سازی پوست و از بین بردن لک های ناشی از بالا رفتن سن و جوش ها وجود دارد. مزوتراپی یک روش درمانی برای این مشکلات می باشد. در این روش از یک دستگاه و سوزن مخصوص استفاده می شود. پزشک به واسطه این سوزن ویتامین ها، اسید هیالورونیک و مواد معدنی و… را به پوست صورت تزریق می‌ کند. در مزوتراپی صورت تزریق ها به لایه دوم پوست وارد می شوند. حال که با این روش آشنا شدیم به بررسی عوارض مزوتراپی صورت می‌ پردازیم.

بررسی عوارض مزوتراپی صورت

این روش در کنار مزایایی که دارد دارای عوارض نیز می باشد. عوارض مزوتراپی صورت ممکن است در بعضی مواقع بسیار خطرناک باشد. این روش مانند سایر روش های زیبایی ممکن است با عوارض خطرناکی همراه باشد که در ادامه به معرفی این عوارض می پردازیم.
عوارض مزوتراپی صورت شامل موارد زیر است. اگر این کار را در محیط آلوده انجام دهید و یا از ضد عفونی کننده های ضعیف در ضدعفونی کردن تجهیزات استفاده شود احتمال وجود عفونت و بیماری بسیار افزایش می‌ یابد. اگر در محلول هایی که توسط پزشک به زیر پوست تزریق می شود اشتباه و جابه جایی رخ دهد ممکن است تورم و قرمزی و مشکلات حاد پوستی ایجاد شود.
در سوزن های این روش ژل اسید هیالورونیک وجود دارد که در بعضی موارد ممکن است فرد متقاضی این روش به این ماده حساسیت داشته باشد و باعث ایجاد آلرژی و خارش و قرمزی در پوست صورت فرد شود.
از دیگر عوارض مزوتراپی صورت می توان به ایجاد کبودی، قرمزی، خارش و درد نیز اشاره کرد. در هر صورت هر روشی همراه با عوارض می باشد. بهتر است قبل از انجام این روش ها و کارهای زیبایی با افراد متخصص مشورت کنید و نزد پزشکی با تجربه و کاربلد در این زمینه بروید. سلامتی مهم ترین ویژگی می باشد که نباید تحت هیچ شرایطی به خطر بیفتد. رسیدن به یک ظاهر زیبا در ازای به خطر افتادن سلامتی انسان ارزشی ندارد و باید در انجام این روش ها محتاط عمل کرد.

کبودی بعد از مزوتراپی صورت – ورم بعد از مزوتراپی صورت

در بالا تا حدودی به بررسی عوارض مزوتراپی صورت پرداختیم. می توان شایع ترین این عارضه را کبودی بعد از‌مزوتراپی صورت دانست که این اتفاق بسیار در بین افرادی که این کار را انجام می دهند معمول و رایج است. ورم بعد از مزوتراپی صورت نیز یکی دیگر از این عوارض می‌ باشد. به دلیل ورود سر سوزن به داخل پوست و تزریق مواد خارجی به لایه دوم پوست، ایجاد ورم در صورت امری عادی می باشد و جزو عوارض این روش به حساب می آید.
البته خارش نیز در این روش بسیار معمول و مرسوم است. درصد بالایی از افراد برای یکبار هم که شده این روش را انجام داده اند، دچار این عوارض شده اند. البته روش هایی وجود دارد که می تواند به کاهش این عوارض تا حدودی کمک کند. البته کبودی و تورم و خارش جزو مواردی می باشد که مبتلا شدن به آن ها اجتناب ناپذیر است. در ادامه به بررسی روش هایی می پردازیم‌ که بتوان این عوارض را تا حدودی کاهش دهد.

راه های کاهش دادن عوارض مزوتراپی صورت

راه های کاهش دادن عوارض مزوتراپی صورت
عوارض مزوتراپی صورت

عوارض مزوتراپی صورت اجتناب ناپذیر می باشد. اما روش هایی وجود دارد که می توان این عوارض را تا حدود زیادی کاهش داد. انتخاب کلینیک و پزشک مناسب یکی از روش های عالی برای کاهش عوارض مزوتراپی صورت می باشد. امروزه کلینیک های زیادی این روش را انجام می دهند. سعی کنید قبل از اقدام به انجام این کار نمونه کارهای کلینیک مورد نظر را مشاهده کنید و تا حدودی از نتیجه کار اطمینان حاصل نمایید. در نظر داشته باشید تخصص و تجربه کاری پزشک بسیار مهم می باشد. صورت نقطه حساسی در بدن می باشد که نباید آن را دست هر فرد تازه کار و بی تجربه ای سپرد. زیرا ممکن است مشکلات زیادی به وجود آید که دیگر جای جبران نداشته باشد و تا سالیان سال شما را درگیر نماید. پس انتخاب پزشک با تجربه و متبحر اولین قدم در انجام کارهای زیبایی می باشد.

تست حساسیت یک روش دیگر برای پی بردن به این موضوع می باشد که شما به این مواد حساسیت دارید یا خیر. بهتر است قبل از انجام و شروع  این روش بر روی پوست صورت شما تست حساسیت انجام شود. به این ترتیب اگر به این مواد حساسیت داشته باشید متوجه می شوید و پزشک می تواند راه درمان دیگری برای شما در نظر بگیرد. 

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت برای کاهش عوارض مزوتراپی صورت

تا حدودی با عوارض مزوتراپی صورت آشنا شدیم. حال به بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت می‌ پردازیم. حتما به خاطر داشته باشید تا زمانی که صورت شما قرمز است باید از مصرف اسید گلیکولیک خودداری نمایید. بعد از انجام این روش ممکن است پوست شما خشک شود بهتر می باشد مداوم از یک مرطوب کننده برای پیشگیری از خشکی پوست استفاده نمایید. به یاد داشته باشید بهتر است از مواد آرایشی که از ترکیبات مواد معدنی تولید شده اند استفاده کنید.

بهتر است تا ۵ روز بعد از انجام این کار وارد آبی که کلر دارد نشوید. حتما از ضدآفتاب استفاده کنید زیرا پوست شما بعد از این روش بسیار حساس می باشد. استفاده نکردن از ضد آفتاب باعث به وجود آمدن لک های پوستی می شود. تا وقتی پوست صورت به طور کامل بهبود پیدا نکرده و ترمیم نشده است به هیچ عنوان از لایه بردار و لیزر نباید استفاده کنید.رعایت کردن تمام این موارد بعد از انجام مزوتراپی صورت باعث می شود که شما نتیجه دلخواه خود را بگیرید.
همانطور که قبلا اشاره کردیم عوارض مزوتراپی صورت اجتناب ناپذیر است. اما یک سری از عوارض ها وجود دارند که با کمی رعایت می توان از بروز آن ها پیشگیری کرد. انتخاب پزشک و کلینیک مناسب و بهداشتی از آن دست مواردی می باشد که از بروز عوارض های جبران ناپذیر جلوگیری می کند. همچنین اگر قصد انجام این کار را دارید بهتر است با تمام جوانب و عوارضی که در انتظارتان است آشنا شوید تا بتوانید خود را برای این شرایط آماده کنید. هیچ کار زیبایی بدون درد و عوارض نمی باشد چه بهتر که اگر قصد انجام این کار ها را دارید با یک تصمیم و انتخاب درست آن را به حداقل برسانید.

امید است با مطالب بالا توانسته باشید در رابطه با عوارض مزوتراپی صورت اطلاعات مفیدی به دست آورده باشید.

پرسش و پاسخ درباره عوارض مزوتراپی صورت

چطور می‌توان عوارض مزوتراپی را کاهش داد؟

انتخاب کلینیک و پزشک مناسب، تست حساسیت، انجام دقیق مراقبت های بعد از تزریق مزوتراپی

عوارض مزوتراپی

حساسیت به لمس
قرمزی و التهاب
خارش و سوزش در محل تزریق
کبودی احتمالی
ایجاد آلرژی

مراقبت های بعد از انجام مزوتراپی چیست؟

تا 24 ساعت از استحمام خودداری نمایید.
کمپرس آب سرد بر روی محل تزریق
عدم آفتاب گرفتن و برنزه کردن پس از مزوتراپی
عدم لایه برداری و لیزر پوست
ممنوعیت شنا کردن تا 24 ساعت
استفاده از ضد افتاب
عدم انجام فعالیت های سنگین تا 24 ساعت

4.7/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *