مراقبت های بعد از مزو تراپی صورت

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت | شستن صورت بعد از مزوتراپی

همان طور که می دانید، مزوتراپی صورت یک روش جوان سازی پوست به حساب می آید که برای درمان لکه ها و رفع چین و چروک های صورت به کار می رود .
اما زمانی این درمان نتیجه بخش خواهد بود که علاوه بر مراجعه به کلینیک معتبر و انجام درست مزوتراپی، بعد از آن هم نکاتی را رعایت کنیم.
مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت، ضروری هستند چون هم به عدم بروز و بهبود عوارض مزوتراپی صورت کمک می‌کنند و هم نتایج را بهتری را به همراه خواهند داشت.

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

جهت دریافت بهترین و مطلوب ترین نتیجه از مزوتراپی صورت (meso face)، لازم است که حتما دوره درمان خود را کامل طی کنید. به طور معمول تعداد جلسات مزوتراپی به شرایط پوست شما، پاسخ پوست به درمان و هم چنین نظر پزشک متخصص بستگی دارد.
بعد از تکمیل شدن دوره درمان، لازم است که مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت را شروع کنید. با انجام این اقدامات، عوارض احتمالی کاهش پیدا می کند و نتیجه به مطلوب ترین حد ممکن خواهد رسید.

احتمالا پس از درمان شاهد قرمزی و تورم و التهاب خواهید بود. این مورد طبیعی  است و طی چند روز برطرف می شود. برخی از نکات مراقبتی که پزشک متخصص توصیه می کند بدین شرح می باشد:

  1. در ۲۴ ساعت اولیه بعد از مزوتراپی صورت از انجام فعالیت های جسمانی سنگین و ورزش خودداری کنید.
  2. به یاد داشته باشید که لازم است تا ۷۲ ساعت از قرار گرفتن در گرما یا نور خورشید پرهیز کنید.
  3. به منظور جلوگیری از ورم صورت از مصرف الکل و نمک خودداری کنید و یا آن را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. این کار باعث می شود که دچار تورم بیش از حد نشوید.
  4. به منظور کاهش درد و ناراحتی از مسکن های عمومی مثل استامینوفن استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه از داروهای ضد التهاب مانند آسپرین استفاده نکنید.
  5. یکی دیگر از مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت، توجه به دستورات پزشک است. به عنوان مثال شما باید از ماساژ دادن ناحیه مورد نظر خودداری نمایید و این کار را تنها به تجویز پزشک انجام دهید.
  6. از دیگر مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت که به زمان خواب مربوط است، این است که باید سر شما بالاتر از سایر قسمت های بدن باشد. این کار از بروز تورم جلوگیری می کند.

شستن صورت بعد از مزوتراپی

شستن صورت بعد از مزوتراپی

به دلیل این که مواد مزو با سوزن تزریق می شود، محل تزریق رد سوزن می ماند، لازم است برای جلوگیری از عفونت تا 24 ساعت از شستن صورت بعد از مزوتراپی جلوگیری کنید.

کاهش ورم صورت بعد از مزوتراپی

یکی از اتفاقات شایع بعد از مزوتراپی، ورم صورت بعد از مزوتراپی صورت یا تورم در محل درمان است، این ورم مسئله جدی نیست و به صورت خودکار بعد از چند روز رفع می شود، اما با راهکارهای مراقبت بعد از مزوتراپی می توانید سرعت بهبود آن را بیشتر کنید. این را هم بدانید که ورم صورت بعد از تزریق مزوتراپی نوعی واکنش بدن به ورود سوزن و مواد خارجی به بدن است.
راهکارها برای کاهش تورم بعد از مزوتراپی عبارتند از:

  • بعد از مزوتراپی از مصرف الکل و نمک خودداری کنید تا باعث ورم نشوند.
  • اگر شاهده ورم صورت بودید، در هر ساعت 15 دقیقه کمپرس سرد بر روی موضع قرار دهید.
  • به پشت بخوابید و حالت خوابیدن خود را طوری تنظیم کنید که سرتان کمی بالا باشد.
  • داروهایی برای قبل و بعد از مزوتراپی وجود دارند که برای پیشگیری یا درمان کبودی و ورم بعد از مزوتراپی استفاده می شوند. می توانید قبل از انجام مزوتراپی از پزشک خود در مورد این داروها سوال کنید.

رفع کبودی بعد از مزوتراپی

کبودی بعد از مزوتراپی برای همه اتفاق نمی افتد. اما گاهی در هنگام تزریق مواد مزوتراپی در پوست، مویرگ های سطحی پاره شده و ایجاد کبودی می کنند. این کبودی موقت است اما ممکن است ناخوشایند باشد. به همین دلیل است که مراقبت بعد از مزوتراپی اهمیت دارد. اگر بعد از انجام مزوتراپی از کمپرس یخ در ناحیه درمان شده استفاده کنید، احتمال کمتری دارد که دچار کبودی شوید.

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت روشی است که در جریان آن پزشک متخصص به وسیله سوزن های بسیار ریز و ظریف، موادی مانند آنزیم ها، هورمون ها، ویتامین ها و سایر مواد مغذی پوست را به لایه میانی پوست تزریق می کند. این روش در فرانسه برای اولین بار توسط دکتر میشل پیستور اختراع شد. در آن زمان از مزوتراپی به عنوان تسکینی برای دردهای ناشی از برخی بیماری ها استفاده می شد. بعدها از کاربرد مزوتراپی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن و زیبا سازی و جوانسازی پوست استفاده شد. کلمه ‌‌(مزو) به معنای وسط یا میان می باشد و از آنجا که مواد مغذی به وسیله سوزن های ظریف به لایه میانی پوست تزریق می شوند به این روش مزوتراپی می گویند. با انجام مزوتراپی صورت گردش خون در ناحیه آسیب دیده دوباره تقویت می شود و التهاب کاهش می یابد. در این مقاله به مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت می‌پردازیم.

 هزینه مزوتراپی صورت 

 یکی از مراقبت های مزوتراپی هم می تواند مراجعه به مرکزی باشد که معتبر باشد و هزینه مزوتراپی صورت آن مقرون به صرفه و متعارف باشد چرا که مراکز یا قیمت پایین ممکن است خطرساز باشند.

مزایای مزوتراپی صورت

مزایای مزوتراپی صورت

همان طور که گفته شد در مزوتراپی صورت مقدار زیادی از مواد مغذی و ویتامین ها به پوست تزریق می شوند. همچنین پوست با دریافت غلظت بالایی از این ویتامین ها و سایر ترکیبات مغذی، با طراوت و شاداب می شود. پوست می تواند با داشتن این مواد مغذی خود را ترمیم کند. همین امر باعث تقویت و زیبایی پوست می شود. نکته بعدی هم اینکه با انجام روش مزوتراپی دیگر احتیاج نیست که برای داشتن یک پوست شاداب، زیبا و جوان به زیر تیغ جراحی بروید و هزینه های بالایی را پرداخت کنید. با کمک مزوتراپی صورت که از بقیه روش های دیگر کم عارضه تر است و عوارض کمتری نسبت به جراحی های دیگر پوست دارد، می توانید ظاهری سالم و طبیعی داشته باشید.

سخن آخر اینکه عوارض جانبی مزوتراپی صورت به شکل محدود و نادر می باشد. اگر هم عوارضی ایجاد شود، به صورت موقت است. شما می توانید با رعایت نکات گفته شده و انجام مراقبت های بعد از درمان به بهترین و ماندگارترین نتایج دست یابید.

سوالات درباره مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت:

درمان چه مدت ماندگار است؟

اگر درمان به‌درستی انجام شود نتایج مزوتراپی پوست صورت بسیار طولانی‌مدت است. بااین‌حال ماندگاری نتایج اغلب به نوع خاص درمان مزوتراپی انجام‌شده، اثربخشی مواد تزریقی و همچنین عوامل فیزیکی مانند سن بستگی دارد. جوانی پوست قطعاً باگذشت زمان کاهش می‌یابد زیرا فرآیند پیری طبیعی به‌هیچ‌وجه قابل ‌توقف نیست. در این موارد مراجعه منظم جهت انجام مزوتراپی برای داشتن نتایج طولانی‌مدت پیشنهاد می‌شود.

پس از درمان چه‌کاری نباید انجام شود؟

از کلیه کرم‌های ضد آفتاب و UV دار اجتناب کنید. از سیگار کشیدن، سونا و ورزش شدید و یا هر چیزی که باعث کم شدن آب بدن می‌شود، ۵ تا۷ روز بعد از درمان اجتناب کنید. از لوازم ‌آرایشی غیراستاندارد استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک پوست شود.

چه زمانی می‌توانم نتایج مزوتراپی را به‌طور کامل ببینم؟

نتایج مزوتراپی به عوامل مختلف مربوط به بدن و سن شما بستگی دارد. درحالی‌که بعضی از بیماران ممکن است بعد از اولین جلسه بهبود را مشاهده کنند برخی دیگر ممکن است برای دو یا سه جلسه منتظر بمانند تا نتایج مورد نظر را ببینند.

4.1/5 - (18 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *