هزینه مزونیدلینگ

هزینه مزونیدلینگ

همه افراد در زمان جوانی، به پوستی شفاف و شاداب علاقه داشته و همواره سعی می‌کنند که این پوست صاف و زیبا را در سنین بزرگسالی نیز حفظ نمایند. در نتیجه برای از بین بردن چین و چروک های پوست خود راهکار های متعددی را دنبال می‌کنند. «مزونیدلینگ» یکی از تازه ترین شیوه های جوان سازی پوست می‌باشد که آمیخته از دو روشی دیگر برای جوان تر شدن پوست می‌باشد.

با استفاده از مزونیدلینگ، هم می‌توانید به جوان تر شدن پوست خود کمک کرده و همچنین موجب رویش موها و جلوگیری از ریزش آن‌ها می‌شود. در روش مزونیدلینگ مو، شیوه تولید الاستین به سرعت افزایش می‌یابد و باعث مقاوم و زیباتر شدن مو ها می‌گردد.

به دلیل اینکه مزونیدلینگ روشی تازه و نوین در بهبودی پوست و مو می‌باشد، ممکن است برخی افراد با این روش زیبایی آشنایی نداشته و به دنبال روش های معروف و شناخته شده ای بروند. هزینه مزونیدلینگ نیز به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با هزینه مزونیدلینگ آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

هزینه مزونیدلینگ چقدراست؟

وقتی که انسان ها برای پاکسازی و جوانسازی پوست خودشان راهی را انتخاب می‌کنند در مرحله بعدی قیمت و هزینه‌ی راه انتخابی، در اولویت قرار می‌گیرد. هم چنین جهت تعیین کردن هزینه مزونیدلینگ خیلی از عوامل تاثیر گذار هستند. از جمله اصلی ترین عامل در تعیین هزینه مزونیدلینگ نوع و سطح مواد مصرفی می‌باشد. میزان مواد مصرفی بر اساس محل درمان و اهداف، مشخص می‌شود و با توجه به اختلاف قیمت مواد، هزینه‌ مزونیدلینگ متفاوت است.

لازم به ذکر است که هزینه مزونیدلینگ مو بر اساس نوع پوست افراد فرق می‌کند به همین خاطر نوع مواد مصرفی برای رویش مو با تونیک‌های پوست متفاوت می‌باشد. افزون بر موارد ذکر شده، نوع پوست، سن و شدت و نوع آسیب نیز در مشخص کردن هزینه مزونیدلینگ تاثیر می‌گذارد. از جمله عوامل دیگری که در هزینه مزونیدلینگ تاثیر می‌گذارد شامل شهر، محل سکونت، محل درمانگاه و دستمزد پزشک مربوطه می‌باشد. در صورتی که تعداد جلسات برای مزونیدلینگ بیشتر باشد کاملا منطقی است که هزینه مزونیدلینگ نیز افزایش خواهد یافت. دقت کنید که هزینه مزونیدلینگ خیلی زیاد به معنای بهتر بودن و مورد تایید بودن نیست. توصیه می‌شود قبل از هر کاری به دنبال یک پزشک ماهر و کلینیک معتبر باشید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه مزونیدلینگ

عوامل تاثیر گذار در هزینه مزونیدلینگ

عوامل زیادی موجود است که در هزینه مزونیدلینگ تاثیر گذار هستند. برخی از این عوامل به شرح زیر است:

 • کیفیت و نوع سوزن مصرفی در روش مزونیدلینگ

در روش مزونیدلینگ سوزن هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دارای مواد تقویت کننده‌ی پوست می‌باشند. در هنگام انجام این روش درمانی موادی که روی پوست تزریق می‌شود، به آسانی جذب پوست شده و از این راه موجب جوانسازی پوست می‌گردد. به این ترتیب نوع و میزان سوزن مصرفی در این روش، از جمله عواملی است که در هزینه مزونیدلینگ اثر می‌گذارد.

 • تعداد جلسات لازم برای هر یک از افراد

یکی دیگر از عواملی که در هزینه مزونیدلینگ اثر می‌گمی‌ذارد، تعداد جلسات لازم برای انجام روش مزونیدلینگ می‌باشد. پزشک مربوطه با توجه به نیاز پوست شما و هم چنین نوع بیماری پوستی تعداد جلسات را تعیین می‌کند. جالب است بدانید بعد از هر جلسه هزینه مزونیدلینگ محاسبه می‌شود و اگر تعداد این جلسات بالا رود، به صورت قطعی هزینه بیشتری را برای این روش پرداخت خواهید کرد.

 • وسیع بودن ناحیه برای درمان با مزونیدلینگ

یکی دیگر از عواملی که در هزینه مزونیدلینگ اثر می‌گذارد، مقدار گستردگی ناحیه درمان می‌باشد. اگر ناحیه درمان بسیار گسترده باشد، حتما هزینه مزونیدلینگ نیز بیشتر خواهد بود و یا اگر ناحیه درمان کوچک تر باشد، هزینه مزونیدلینگ نیز کمتر خواهد بود.

 • تعداد سوزن های نانو که برای هر یک از افراد استفاده می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که در هزینه مزونیدلینگ تاثیر می‌گذارد، تعداد سوزن های مصرفی در این روش می‌باشد. در روش مزونیدلینگ، سوزن های نانو با استفاده از دستگاه کارتریج به پوست وارد شده و صورت را پاکسازی می‌کنند. هر چه قدر که تعداد سوزن های مصرفی نانو حین انجام مزونیدلینگ بیشتر باشد، هزینه مزونیدلینگ نیز افزایش خواهد یافت. چرا که با افزایش یافتن تعداد سوزن های مصرفی نانو، پوست عمیق‌ تر پاکسازی و جوانسازی می‌شود و هم چنین صورت شما به گونه‌ای بهتر لایه برداری می‌گردد.

 • دستمزد دریافتی پزشک مربوطه

پزشکان متخصص که کار مزونیدلینگ را انجام می‌دهند بر اساس تجربه و تخصص خودشان هزینه های متفاوتی را برای دستمزد دریافت می‌کنند. این موضوع باعث شده است تا دستمزد پزشک در هزینه مزونیدلینگ اثر گذاشته و قیمت مزونیدلینگ را زیاد یا کم نماید.

 • نوع دستگاه

در مزونیدلینگ از دستگاه‌های متفاوتی به کار می‌رود که هزینه هر کدام از آن‌ها با یکدیگر مختلف می‌باشد. بنابراین بر هزینه مزونیدلینگ صورت و هزینه مزوتراپی مو اثر می‌گذارد.

 • مکان جغرافیایی کلینیک

یکی دیگر از عامل هایی که می‌تواند بر روی هزینه مزونیدلینگ اثر بگذارد، مکان جغرافیایی کلینیک می‌باشد.

مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ

هر چند برای انجام این روش درمانی هزینه های زیادی خرج کنید و در بهترین کلینیک ها و توسط بهترین پزشک درمان شوید اگر به انجام مراقبت های بعد از انجام این روش درمانی نپردازید، نتیجه دلخواهی را کسب نخواهید کرد.

 • به هیچ عنوان تا ۴۸ ساعت بعد از انجام این روش درمانی‌ آرایش نکنید.

به دلیل اینکه تمام منافذ پوست بعد از انجام عمل مزونیدلینگ باز است نباید تا دو روز آرایش کرد و اگر این مورد را رعایت نکنید، باعث ورود مواد شیمیایی به داخل پوستتان شده و این امکان را دارد که برای پوست شما عوارضی به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است که شما در این مدت می‌توانید از یک برس آرایشی تازه که استفاده نشده است و تارهای ظریفی دارد استفاده کنید به طوری که به آرامی روی پوست خود بکشید تا از این طریق پوست شما تحریک شود.

 • در این دوره نباید فعالیت های سخت و ورزش های سنگین انجام دهید.

ورزش کردن بعد از انجام عمل مزونیدلینگ موجب تعرق پوست شما می‌شود و چون پوست شما دارای منافذ باز است، سموم به آسانی وارد پوستتان شده و موجب عفونت پوستی می‌شود.

 • آب را به مقدار فراوان مصرف کنید.

پس از اینکه مزونیدلینگ صورت انجام دادید، آب فراوانی بنوشید. این کار موجب می‌شود که روند درمان به سرعت انجام شده و باعث شادابی و شفافیت پوست میگردد. همچنین توجه داشته باشید که شنا کردن پس از دو روز از انجام مزونیدلینگ ممنوع است. استفاده از گلیکولیک اسید و رتینول و همچنین ماساژ پرهیز شود.

 • از ماسک استفاده کنید.

هنگام خروج از خانه حتما از ماسک استفاده کنید چون منافذ پوست شما باز هستند و هوای آلوده بر پوست شما اثر گذاشته و ممکن است دچار عفونت های پوستی شوید.

 • از عامل های میکروب زا دوری نمایید.

خاک یکی از مواردی است باید از آن دوری کنید. چون دارای میکروب های زیادی است و وقتی با پوست شما برخورد کند، میکروب ها به پوست منتقل شده و دچار بیماری ها و عفونت های پوستی می‌شوید.

بعد از انجام مزونیدلینگ به دلیل اینکه محلول شویه بر پوست قرار دارد و ممکن است سم هایی در آن وجود داشته باشد، هرگز در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید. هم چنین به دلیل باز بودن منافذ پوست، از زدن ضد آفتاب نیز پرهیز کنید تا مواد زیان آوری به پوست شما منتقل نشود.

 • از استفاده محصولاتی که موجب تحریک پوست می‌شوند، خودداری نمایید.

برخی از کالا های محافظت از پوست، دارای مواد کنش گری هستند که موجب می‌شود پوست با توجه به آنها دچار حساسیت و قرمزی شود. آلفا هیدروکسید اسید ها و رتینول یکی از اصلی ترین موادی هستند که باعث تحریک پوست می‌شوند.

 • از سرم اکسیدان در محل مورد نظر استفاده نمایید.

پس از انجام مزونیدلینگ ممکن است دچار التهاب، سوزش و خارش شوید که در این مواقع پیشنهاد می‌شود از سرم اکسیدان استفاده کنید که برای بهتر شدن هرچه زودتر پوست شما کمک می‌کند.

تعریف مزونیدلینگ

کلمه مزونیدلینگ از به هم پیوستن دو کلمه مزو و نیدلینگ به وجود آمده است. به همین خاطر این مطلب نشان دهنده این است که این راه یکی از راه های ترکیبی، جهت جوان سازی مو و پوست می‌باشد. مزونیدلینگ از دو روش میکرونیدلینگ و هم چنین مزوتراپی ترکیب شده است که هر کدام از این روش ها، روش های رایج پزشکی در زمینه پوست و مو می‌باشند. کوکتل های مزوتراپی در مزونیدلینگ مو، از راه سوزن های میکرونیدلینگ وارد پوست شده و هم چنین از طریق وارد شدن به بافت های آسیب دیده موجب بهبود می‌شوند.

همینطور لازم به ذکر است که استفاده از روش مزونیدلینگ برای پوست یکی از راه هایی است که موجب افزایش تولید کلاژن در پوست می‌گردد. این موضوع باعث شده است تا پوست خاصیت انعطاف پذیری داشته باشد و هم چنین موجب از بین رفتن چین و چروک ها و جوانسازی پوست گردد. امروزه یکی از روش های مدرن جهت درمان پیری و انواع آسیب های پوستی همین روش مزونیدلینگ می‌باشد. جهت افزایش رشد موها، دارو های ویژه را با استفاده از این روش به پوست سرد تزریق می‌کنند تا سلول های تولید کننده الاستین و هم چنین فولیکول‌های مو تحریک شده و رشد موها با سرعت زیادی انجام گیرد. لازم به ذکر است که در این روش ریشه موها تقویت شده و این باعث محکم شدن موها و همینطور عدم ریزش موها می‌گردد.

ماندگاری مزونیدلینگ

 مزونیدلینگ یکی از روش های همیشگی جوانسازی پوست می‌باشد اگر شما به دستورالعمل های پزشک متخصص خود به طور صحیح عمل کنید، مشکلات پوست شما از طریق کلاژن سازی رفع می‌شود. دقت کنید که سبک زندگی و نوع رژیم غذایی به طور چشمگیری روی آن تاثیر می‌گذارد.

تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

در روش مزونیدلینگ از کوکتل های مزوتراپی برای تسریع درمان، استفاده می‌شود که در این روش منافذ میکرو کمتری بین سلول های پوست ایجاد خواهد شد و موجب وارد شدن سریع داروها به بافت های پوست می‌شود که از این طریق سلول های مرده پوست از بین می‌رود. اما در روش میکرونیدلینگ از سوزن های ریز استفاده می‌شود که موجب پدیدار شدن زخم روی پوست شده و بعد از آن مشکلات پوستی از بین رفته و کلاژن های تازه ای به وجود می‌آیند.

سوالات درمورد هزینه مزونیدلینگ

آیا در انجام روش درمانی مزونیدلینگ محدودیت سنی وجود دارد؟

تمام افراد در هر سنی که بخواهند می‌توانند مزونیدلینگ انجام دهند، ولی متخصصان پیشنهاد می‌کنند که افراد زیر هجده سال از انجام این کار دوری کنند. چون در این سنین هورمون ها به اعتدال نرسیده و موجب می‌شود از انجام مزونیدلینگ به نتیجه مطلوبی نرسند.

درمان با روش مزونیدلینگ بعد از گذشت چه مدت زمانی کامل می‌شود؟

برای بهبودی مشکلات مو و پوست از طریق روش مزونیدلینگ، شما حداقل به شش جلسه ۳۰ دقیقه‌ای و یا یک ساعتی نیاز خواهید داشت. فاصله بین این جلسات به طور تقریبی حدود یک ماه است. به همین خاطر شما حداقل به ۶ ماه زمان نیاز دارید تا روند درمان از طریق روش مزونیدلینگ تکمیل گردد.

آیا همزمان با انجام روش مزونیدلینگ می‌توان تزریق بوتاکس، ژل و یا چربی را انجام داد؟

به هیچ عنوان انجام همزمان این روش ها برای درمان مشکلات پوستی پیشنهاد نمی‌شود. پس جواب خیر می‌باشد. جهت پیشگیری از تداخل مواد مصرفی و هم چنین عوارض بعدی، فاصله بین این روش ها باید حداقل دو هفته باشد.

5/5 - (21 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *