کاشت ابرو

کاشت ابرو روش زیبایی دائمی ابروهایتان

کاشت ابرو نیز فرآیندی شبیه به کاشت مو می‌باشد و یکی از عمل‎‌هایی است که زیبایی را به‌ صورت دائمی به صورت زیباجو هدیه می‌دهد.
در پروسه کاشت ابرو، موها از نواحی دور سر یا بغل‌های گوش برداشته شده و در راستای ابروهای فرد کاشته می‌شوند.
در واقع فولیکول‌های سالم باید به قسمتی از ابرو که دچار ریزش شده است، انتقال پیدا کند و پیوند انجام شود. به همین دلیل نتیجه‌ای کاملا طبیعی بدست خواهد آمد.
روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان می‌باشد و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست.

در این روش علاوه بر موها، ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها نیز منتقل می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه باقی بماند و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه ببخشد.
موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی بوده و رشد خواهند کرد. بنابراین نیاز به اصلاح و کوتاهی ابروها بعد از کاشت ضروری است.
در کاشت ابرو بعد از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا کرده و در حدود ۳ ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول ۹ ماه بعد از کاشت ابرو موهای ابرو کامل در آمده و تکمیل می‌شود.

چه عواملی باعث ریزش ابرو می‌شوند؟

چه عواملی باعث ریزش ابرو می‌شوند؟
 • آلوپسی فیبروزان فرونتال، لوپوس آریتماتوز دیسکوئید
 • مریضی‌های داخلی همچون عدم تعادل هورمونی، بیماری‌های عفونی، کمبود آهن و پرکاری و کم کاری تیروئید
 • افرادی که مبتلا به بیماری تریکوتیلومانیا هستند که در آن فرد موهای ابروی خود را می‌کند.
 • افرادی که در معرض ضربه‌های فیزیکی، سوختگی، تصادف، حرارت و عوامل شیمیایی قرار گرفته باشند.
 • رعایت رژیم غذایی فاقد اسیدهای چرب و پروتئین‌های مفید برای رشد ابرو
 • برداشتن بیش از اندازه ابروها در طی سالیان پی در پی
 • فرایند طبیعی بدن بدلیل افزایش سن
 • واکنش‌های آلرژیک نسبت به برخی از مواد آرایشی
 • مریضی‌ها و بیماری‌های پوستی مثل پسوریازیس، سبورئیک و آتوپیک
 • مصرف گروهی از داروها مثل داروهای روان‌پزشکی، تشنج، ضدالتهاب و کاهش وزن
 • افرادی که مبتلا به سرطان‌های پوستی مثل BCC و SCC
 • با زیاد شدن سن بعضی از فولیکول‌های مو تولید طبیعی خود را متوقف می‌کنند.
 • دیسپلازی اکتودرمی، سندروم نترتون، استرس و اضطراب، بارداری و زایمان، استفاده بی‌رویه از مواد آرایشی
 • افرادی که مبتلا به عفونت‌های قارچی، شپش و هانسن هستند که بر روی فولیکول و ساقه مو تاثیر می‌گذارند.
 • کمبودهای تغذیه‌ای، کمبود اسیدهای چرب، کمبود بیوتین، کمبود روی، کمبود ویتامین A، C، بیوتین، ویتامین‌های ای، ب ۱۲ و دی، سیستئین
 • افرادی که مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی مانند طاسی منطقه‌ای هستند.

بهترین روش انجام کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش سوپر کاشت بهترین روش در کاشت ابرو و مو شناخته شده است که می‌تواند بدون هیچ عوارضی، بدون نیاز به بخیه و برش سر فولیکول‌ها را از طریق سوزن‌های مخصوص انجام دهد و سپس فولیکول‌های به دست آمده را به وسیله سوزن‌های ویژه در لا به لای ابروها بکارد.
این روش در ایران به نام روش سوپر کاشت در کلینیک‌های تخصصی کاشت ابرو انجام می‌شود و فرد با استفاده از این روش ریزش ابرو‌های خود را تحت درمان قرار می‌دهد.
طبق این روش بدون آسیب به فولیکول‌های ابروی اصلی فرد و بدون آسیب رسیدن به آن‌ها کاشت فولیکول‌های تازه صورت می‌گیرد و با حفظ رویش کاشت موها و ایجاد طرحی زیبا برای ابرو، ظاهری طبیعی و زیبا برای ابروها در مدت زمان کوتاهی بوجود خواهد آمد.

ترمیم ابروها بعد از کاشت

نیاز به ترمیم کاشت ابرو با توجه به بدن هر فرد پس از گذشت ۶ الی ۹ ماه مشخص خواهد شد. بدلیل اینکه موهای کاشته شده از مناطق دیگر بدن به جز ابروها برداشته شده است و قدرت رشد موها به دلیل جا به جایی کم می‌شود و نتیجه بعد از گذشت این زمان مشخص خواهد شد.
معمولا پزشک متخصص توصیه می‌کند که در این زمان ابروهای کاشته شده را بوسیله روش‌هایی مثل مزوتراپی تقویت کنیم تا احتیاجی به ترمیم نباشد. مزوتراپی از سه هفته بعد از کاشت ابرو شروع شده و بصورت هفتگی در 4 جلسه انجام می‌شود.

فرد مناسب برای کاشت ابرو چه کسی است؟

فردی که بخشی از ابروی خود را به دلیل آسیب‌هایی مانند سوختگی، زخم و … از دست داده‌ است می‌توانند از روش کاشت ابرو استفاده کند.
همچنین امکان دارد فرد با توجه به دلایلی مثل ریزش موی ارثی، بیماری‌های پوستی متعدد و یا استفاده از لوازم آرایشی غیر استاندارد مقداری از ابروی خود را از دست داده یا کم پشت شده باشد که می‌تواند با کاشت ابرو، ابروهای خود را به حالت اولیه و دلخواه خود نزدیک کند.
شیمی درمانی و اثرات آن بر روی بدن به خصوص مو باعث می‌شود تا منطقه‌ی مو و ابرو کم پشت شوند.

این افراد هم می‌توانند روش کاشت ابرو را برای ابرو و موی خود استفاده کنند. البته این افراد باید نخست مطمئن شوند که رشد ابروها دوباره به شکل طبیعی آغاز نخواهد شد و سپس به سراغ کاشت ابرو بروند.
زیرا در بسیاری از موارد مدتی پس از شیمی درمانی، همه اثرات آن از بین رفته و ابروها دوباره به وضعیت طبیعی و پرپشت قبلی خود برمی‌گردند.
تقریبا بیشترین افرادی که برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند، می‌توانند کاندیدای مناسب برای انجام کاشت ابرو باشند. به ویژه افرادی که به خاطر برداشتن بی‌رویه به ابروهای خود صدمه وارد کرده‌اند.

ضروری است که فرد متقاضی، از سلامتی عمومی برخوردار باشد، زیرا در غیر این صورت، عمل کاشت ابرو و مو با پیچیدگی‌هایی روبرو خواهد شد.
فرد پیش از انجام پیوند ابرو، حتما باید تمام سوابق بیماری و درمانی خود را به پزشک متخصص اطلاع دهد. این کار برای کاشت ابرو عوارض احتمالی را کاهش می‌دهد، توجه داشته باشید فردی که مبتلا به بیماری آلوپسی است، گزینه‌ی خوبی برای کاشت به حساب نمی‌آید.
همچنین افرادی که به انواعی از بیماری‌های خونی و عصبی دچار شده‌اند هم امکان دارد برای انجام پیوند طبیعی ابرو، تایید پزشک را به دست نیاورند.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو
 • در چند روز اول پس از کاشت ابرو تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده ممنوع می‌باشد.
 • اطراف ابرو و چشم نباید با آب مستقیم شسته شود.
 • حداقل به مدت یک هفته بعد از کاشت ابرو آرایش در این نواحی انجام نشود.
 • بعد از کاشت ابرو از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت کمک کننده است.
 • یک هفته پس از کاشت ابرو شست‏ و شوی معمولی صورت، امکان پذیر است.
 • امکان رنگ برای ابروهای کاشته شده وجود دارد.

عوارض کاشت ابرو

 • بعد از کاشت ابرو محل کاشت ابرو، قرمز شده و بعد از آن شروع به پوسته پوسته شدن می‌کند.
 • محل کاشت ابرو ملتهب می‌شود.
 • ممکن است بعد از انجام کاشت ابرو درد کمی احساس کنید.
 • ممکن است پس از کاشت ابرو خونریزی اتفاق بیفتد.
 • معمولا بعد از کاشت، ابروها شروع به خارش می‌کنند.
 • در صورت بروز مشکلاتی غیر منتظره، لازم است با متخصص صحبت کنید.

نتایج کاشت ابرو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کاشت ابرو نسبت به دیگر عمل‌های زیبایی، مشاهده نتیجه نهایی کاشت پس از پایان یافتن کار پزشک متخصص می‌باشد.
در واقع شکل ظاهری کلی و ضخامت ابروها بلافاصله بعد از پیوند ابرو قابل مشاهده است و نتیجه نهایی را به شما ارائه می‌دهد اما برای دیدن نتایج کلی نیاز به کمی صبر خواهد بود.
با توجه به تغییراتی که پس از چند ماه برای ابروهای مراجعه کننده رخ خواهد داد، تقریبا ۴ الی ۶ ماه و در بعضی از موارد تا یک سال طول می‌کشد تا متقاضی عمل زیبایی کاشت ابرو شاهد نتیجه بدست آمده شود.
بیشتر افراد بعد از تمام شدن کار پزشک متخصص از شکل نهایی راضی نخواهند بود اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا بعد از گذشت چند ماه و رشد ابروهای جدید، شما اختیار این را دارید تا شکل و ضخامت ابروهای خود را با توجه به سلیقه خود تغییر داده و به شکل دلخواه در آورید.

مزایای کاشت ابرو طبیعی چیست؟

 • یک راه‌ حل دائمی عالی برای درمان ریزش ابرو و کم پشتی آن می‌باشد.
 • جای اسکار، زخم‌ها و علائم سوختگی در ناحیه ابرو را پنهان می‌کند.
 • با پرپشت‌ شدن موهای ابرو به زیباتر شدن چهره و افزایش اعتماد به‌ نفس کمک شایانی می‌کند.
 • با کاشت ابرو دیگر نیازی به استفاده از مداد ابرو و کشیدن آن بر روی ابروها نیست و ظاهری کاملا طبیعی برای شما به ارمغان خواهد آورد.
 • با کاشت ابرو می‌توانید طول، شکل و تراکم ابروها بصورت دلخواه کنترل کنید.

التهاب چشم بعد از کاشت ابرو

با توجه به اینکه با کاشت ابرو بافت اطراف چشم نیز دستکاری می‌شود بنابراین این مسأله عادی است که مراجعه کنندگان این عمل زیبایی دچار ورم چشم بعد از کاشت ابرو شوند و در نتیجه از این موضوع نگران باشند.
تصوری که عموم بر این است که این ورم بعد از کاشت ابرو می‌تواند باعث آسیب به بینایی شود. در درجه اول لازم است این نکته را ذکر کنیم که این اتفاق کاملاً طبیعی است و در واقع ورم، نشانه فعال شدن سیستم ایمنی برای بهبود و ترمیم زخم‌ها می‌باشد.

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

نتایج میکروبلیدینگ طبیعی و بلند مدتی است و در عین حال هزینه کمتری نسبت به کاشت ابرو برای انجام آن نیاز است. اما اگر به دنبال روشی هستید که یک بار برای همیشه شما را از کم پشتی ابروهایتان رهایی دهد؛
توصیه پزشکان کاشت ابرو می‌باشد. اما اگر هزینه برایتان اهمیت دارد و نمی‌توانید به صورت یک جا همه هزینه‌های کاشت ابرو را پرداخت کنید؛ می‌توانید با استفاده از میکروبلیدینگ ابروهای خود را پرپشت کنید.

اما باید در نظر داشته باشید که در میکروبلیدینگ ابرو، برای پ

رپشت شدن ابرو از رنگ‌دانه استفاده می‌شود. به همین دلیل امکان دارد نتایج به‌دست‌آمده از این روش، به اندازه کاشت طبیعی مشخص نشود.
به علاوه این نتایج بعد از مدتی از بین رفته و برای برگرداندن ابروها به حالت اولیه، ناچار هستید که همه مراحل قبل و بعد را انجام دهید و عوارض بوجود آمده در این روش را تحمل کنید.

پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو

کدام روش کاشت ابرو مناسب تر است ؟

کاشت ابرو با تراکم بالا یک عمل زیبایی است که طی آن تارهای مو به ناحیه ابروی شما منتقل می‌شود و این روند می‌تواند به چند روش انجام شود که همگی از دو روش FIT (یا FUE) و FUT پیروی می‌کنند. اینکه کدام روش کاشت ابرو از همه مناسب تر است را نمی‌توان به طور قطعی مشخص کرد زیرا بدن هرکسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل است که واکنش‌های مختلفی به روش های کاشت نشان می‌دهند.

آیا فقط یکبار کاشت ابرو کافی می باشد ؟

بله، در اکثر مواقع تنها با یکبار کاشت مو به نتیجه دلخواه خود دست پیدا می‌کنید ولی در بعضی موارد نادر، مثل افرادی که به دلیل آسیب دیدگی ناشی از روش هایی همچون میکروبلیدینگ و خال کوبی، جای زخم دارند، امکان دارد نیاز شود که فرآیند کاشت، دوباره انجام گردد

جدول زمانی برای نتایج چیست؟

بیماران می توانند نتایج قابل توجهی را در حدود ۴ الی ۶ ماه انتظار داشته باشند. علاوه بر این، باید انتظار ریزش را ۳ الی ۵ هفته پس از عمل جراحی داشته باشید که طبیعی است و انتظار می رود. نتایج نهایی در حدود ۱۰ ماه نمایان خواهد شد.

5/5 - (5 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *