سریعترین راه رفع غبغب

سریعترین راه رفع غبغب

غبغب اصولا یک عارضه شایع میان مردم است و افراد زیادی به دنبال راهکار هایی برای رفع این غبغب می‌باشند، چرا که رفع غبغب تاثیر زیادی بر روی زیباتر شدن فرد دارد. غبغب بر اثر چاقی زیاد و انباشته شدن چربی در زیر گلو به وجود می‌آید و هم چنین از چاق و لاغر شدن زیاد پوست در زیر گردن، آویزان می‌شود. برخی افراد هم به طور ژنتیکی غبغب دارند و همیشه درحال جست و جوی راه حلی برای از میان بردن آن هستند. راهکار های زیادی برای از بین بردن این غبغب وجود دارد که در ادامه به توضیح سریعترین راه رفع غبغب می‌پردازیم.

سریعترین راه رفع غبغب چیست؟

سریعترین راه رفع غبغب چیست؟

با توجه به اینکه راهکار های زیادی برای رفع غبغب وجود دارد در ادامه به توضیح سریعترین راهکار ها برای رفع این مشکل می‌پردازیم.

 • مزوتراپی

یکی از روش‌های کم تهاجمی‌ و بدون عارضه برای از بین بردن سریع غبغب، استفاده از روش مزوتراپی است. طبق این روش بعد از تزریق موادی که باعث ایجاد لیپولیز می‌شوند این مواد منجر به رفع غبغب می‌شوند.

مزوتراپی غبغب به کمک یک تزریق ساده توسط سوزن های بسیار ظریف به صورت سرپایی انجام شده و در یک زمان کم و بدون درد این روش درمانی انجام می‌شود. پزشک پس از معاینه شناسایی می‌کند که چه نوع دارویی و در چه عمقی در محل هدف باید تزریق انجام دهد. لازم به ذکر است که انجام این روش زیبایی در بیشتر مواقع طبق نوع داروی تزریقی و تشخیص پزشک متخصص پوست و مو کافی می‌باشد و پس از هر چند جلسه یک بار تغییرات واضح قابل دیدن خواهد بود، اما توصیه ما بر این است که برای اثر بخشی بهتر دو الی سه بار تزریق انجام دهید.

با توجه به اینکه دارو دقیقا در محل مورد نظر تزریق می‌شود دارای نتیجه زیادی برای بیمار به همراه خواهد داشت. این مواد تزریق شده به صورت مستقیم وارد سلول‌های چربی شده و موجب آب شدن چربی‌های ناحیه غبغب حدود دو هفته بعد از تزریق می‌شوند.

 • هایفوتراپی

یکی دیگر از روش های از بین بردن سریع غبغب انجام هایفوتراپی صورت می‌باشد، طبق این روش درمانی امواج فرا صوت با شدت زیاد سلول‌های پوستی را گرم می‌کند و سپس آن‌ها را جمع می‌کند. در نتیجه ی این کار در صورتی که غبغب در اثر افتادگی پوست به وجود آمده باشد، رفع خواهد شد. در واقع طبق این روش در صورت گرم شدن سلول‌های پوستی، این سلول ها تحریک شده و کلاژن زیادی را تولید می‌کنند. سرانجام با تجمع کلاژن ها در گردن و زیر چانه پوست محکم تر شده و خاصیت ارتجاعی خود را دوباره به دست می‌آورد. زمانی که غبغب ناشی از جمع شدن چربی در ناحیه گردن و زیر چانه به وجود بیاید، می‌بایست امواج فرا صوت به سلول‌های چربی تابانده شود. گرم شدن این سلول‌ها باعث تجزیه آن ها شده و در نتیجه آن ها را غیرفعال می‌کند.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه کبد و سیستم لنفاوی دفع سلول‌های چربی غیرفعال را بر عهده دارند، پس سلامت این دو عضو در انجام روش هایفوتراپی بسیار مهم است.

دقت کنید که مصرف غذاهای چرب، دخانیات و نوشیدنی‌های کافئین دار در عملکرد این دو عضو مهم اختلال ایجاد می‌کنند، به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند که قبل از انجام هایفوتراپی و مدتی پس از انجام آن از مصرف کردن این مواد خودداری کنید.

از بین بردن غبغب با جراحی لیپوساکشن زیبایی

بهترین راه برای رفع غبغب جراحی کردن لیپوساکشن می‌باشد. با توجه به اینکه عمل جراحی به خاطر استفاده از دارو های بیهوش کننده، عوارض‌ های زیادی دارد برای بیشتر افراد انجام این عمل جالب نمی‌باشد.

لازم به ذکر است که آب کردن چربی ها در جراحی غبغب لازم نیست. طبق این جراحی، پزشک با ایجاد برش کوچک در قسمت پایین چانه و وارد کردن لوله حدودا ۴ یا ۳ میلی متری که کانولا نام دارد بافت چربی اضافه این قسمت را خالی می‌کند‌ و این عمل زیبایی حدود نیم ساعت زمان می‌برد.

 • تزریق کردن ژل برای از میان بردن غبغب

 با توجه به اینکه در برخی افراد میزان غبغب کم می‌باشد، اگر شخص افتادگی پوستی نداشته باشد با تزریق کردن ژل چانه می‌توان این حالت را درمان کرد.

 • لیزر برای از بین بردن غبغب

یکی دیگر از روش ها برای لاغری موضعی جراحی لیزر می‌باشد که برای از میان بردن غبغب هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق این جراحی، جراح پس از بی‌حس کردن سوراخ‌ هایی ۲ میلی‌متری روی پوست ایجاد می‌کند و با وارد شدن فیبر نوری به زیر پوست، چربی های اضافه را از بین می‌برد. یکی از راه های جدید از بین بردن غبغب لیزر لیپولیز است که با تشخیص پزشک برای افرادی که غبغب دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علت به وجود آمدن غبغب

دلایل زیادی باعث به وجود آمدن غبغب می‌شوند که در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم.

 • ژنتیک

ممکن است ژنتیک در به وجود آوردن غبغب نقش مؤثری داشته باشد. هر شخصی که در خانواده خود سابقه پوستی با ویژگی شل شدن یا غبغب دارد ممکن است گرفتار آن شود.

 • چربی بالا

از شایع ترین علت های به وجود آمدن غبغب چربی اضافی می‌باشد. زمانی که وزن بدن بالا می‌رود میزان جمع شدن چربی در کل بدن نیز افزایش می‌یابد، خصوصا در زیر چانه و صورت و این مسئله بستگی به فیزیک بدن شما دارد که در چاقی صورت به راحتی رخ می‌دهد. مثلا اگر شما اندام درشتی داشته باشید، امکان دارد اصلا متوجه جمع شدن چربی در ران‌ها و شکم خود نشوید و بعد از گذشت یک روز وقتی خواستید عکسی از خودتان بگیرید جمع شدن چربی در بعضی از قسمت های مختلف بدنتان را می‌بینید.

 • قرارگیری در حالات بدنی نامناسب

نگاه کردن به تلفن همراه و لپ تاپ و مطالعه با گردن خم کرده یکی از بدترین وضعیت‌هایی است که بدن خود را در آن حالات قرار می‌دهید. جدا از آسیب‌هایی که این حالت به گردن وارد می‌کند، این وضعیت یک خبر بد برای عضلات صورت است که گردن را به چانه متصل می‌کند. هنگامی‌که این عضلات ضعیف می‌شوند، باعث پایین آمدن خاصیت های ارتجاعی پوست در محیط چانه می‌شوند و این کار باعث افتادگی پوست این قسمت می‌شود.

 • افزایش سن

با بالا رفتن سن، پوست بدن به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود شروع می‌کند که این مورد منجر به شل شدن پوست شده و در نتیجه موجب ایجاد غبغب می‌شود.

 • افزایش وزن

دقت کنید که افزایش وزن همیشه نمی‌تواند باعث ایجاد غبغب شود، ولی می‌تواند در به وجود آمدن غبغب نقش داشته باشد. لازم به ذکر است که رژیم غذایی با میزان کالری بالا، استفاده‌ از غذاهای فرآوری شده و هم چنین به کار بردن چربی‌های ناسالم ممکن است منجر به افزایش وزن و سرانجام، ایجاد غبغب شود.

راهکار های خانگی برای از میان بردن سریع غبغب

راهکار های خانگی برای از میان بردن سریع غبغب

با انجام بک سری روش های خانگی نیز می‌توان غبغب را درمان کرد که این راهکار ها متنوع هستند در ادامه ما به توضیح چند راهکار مهم‌ برای رفع سریع غبغب می‌پردازیم.

 • از میان بردن غبغب به کمک جویدن آدامس

جویدن آدامس علاوه بر این که به شما کمک می‌کند تا استرس‌ خود را کم کنید، بلکه به کاهش چربی های موجود در غبغب نیز کمک می‌کند.

جویدن دائم آدامس باعث می‌شود تا فک تقویت شود. نکته جالب این است که جویدن آدامس باعث نمی‌شود شما احساس کنید که در حال تمرین ورزشی هستید.

 • ویتامین E

 یکی از روش های خانگی برای رها شدن از دست غبغب استفاده کردن از ویتامین E می‌باشد که به نوعی ثابت شده که برای پوست انسان خوب می‌باشد به این صورت که ویتامین E می‌تواند تغییر شکل پوست شما را افزایش دهد تا دیگر پوست‌ تان شل نشود. در اصل غبغب پوستی شل و آویزان است. پس توصیه می‌شود غذاهایی که ویتامین ای دارند را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، این غذا ها عبارتند از:

 • ذرت
 • آجیل
 • سیب
 • جگر
 • روغن جوانه گندم
 • سویا
 • حبوبات
 • بادام زمینی
 • ذرت شیرین.

لازم به ذکر است که با ماساژ این ناحیه به کمک روغن های حاوی ویتامین ای نیز می‌توانید غبغب خود را از بین ببرید نحوه ماساژ به این صورت باشد که بیشتر روغن را روی انگشت شست خود بگذارید و برای دادن ماساژ در زیر چانه به طرف عقب و بالا ماساژ دهید تا پوست چانه به سمت عقب و بالا در طرف استخوان های فک کشیده شود. این کار را هر روز به مدت چند دقیقه در این ناحیه انجام دهید.

 • خربزه

 برای کم کردن غبغب زیر چانه آب خربزه خیلی موثر می‌باشد. برای استفاده کردن از این میوه به روش های زیر عمل کنید.

 آب خربزه را که گرفتید با دستمال یا پنبه به گردن خود بمالید.

 حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید بعد پوست گردن را با آب نسبتا ولرم شست و شو بدهید.

 آب سیب و آب خربزه به شکل همزمان و ماساژ دادن آن به بافت نرم محیط خط فک بسیار کمک می‌کند.

توصیه ما بر این است که سعی کنید آب خربزه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 • ماسک سفید تخم مرغ

  ماسک سفید تخم مرغ می‌تواند از بزرگ شدن غبغب جلوگیری کند و هم چنین سفیده تخم مرغ ماده ای است که می‌تواند برای سلامتی پوست خیلی مفید باشد. برای استفاده کردن از ماسک سفید تخم مرغ با دقت به روش زیر عمل کنید.

 یک قاشق غذاخوری شیر را با دو عدد سفیده تخم مرغ و آب لیمو و عسل را باهم خوب مخلوط کنید و همچنین اضافه کردن چند قطره نعنا نیز خیلی مفید است.

 پس از آماده شدن، این ماسک را روی پوست اطراف گردن و چانه بمالید و ماساژ دهید.

 به مدت نیم ساعت صبر کنید.

 و بعد از گذشت نیم ساعت پوست خود را را با آب ولرم شستشو دهید و کامل خشک کنید.

توصیه می‌شود روزی یک بار از این ماسک استفاده کنید.

 • رفع غبغب با ورزش کردن

صورت خود را به طرف بالا نگه دارید و به سقف نگاه کنید. فک پایین را جلو بیاورید و لب‌ها را به شکل غنچه جمع کنید. اگر شما این نوع ورزش را درست انجام دهید احساس کشش شدیدی در گردن خواهید کرد. ۵ تا ۸ ثانیه در همین حالت بمانید و به مدت ۵ مرتبه آن را تکرار نمایید. دست‌هایتان را مشت کنید و در زیر چانه قرار دهید و بعد چانه را به طرف دست‌ ها پایین بکشید و در همین حالت ماهیچه های گردن را بکشید. فشار باید به ندرت زیاد بشود. زمانی که به مقاومت رسیدید ۳ ثانیه در همان شکل بمانید و بعد از آن رها کنید و ۵ تا ۷ بار این کار را تکرار کنید. دندان‌های خود را به هم بفشارید و دهانتان را ببندید. گوشه‌های لب را تا جایی که امکان دارد بکشید. زبان را به سقف دهان فشار دهید و کم کم فشار را بیشتر کنید تا زمانیکه کشش ماهیچه های چانه را احساس کنید. این حالت را ۵ ثانیه نگه دارید و بعد از ۳ ثانیه رها کنید.

مزیت های رفع غبغب

بالا بودن ایمنی روش کلینیکال بر عکس روش جراحی

ایجاد نشدن زخم بر اثر درمان

مشاهده کردن نتیجه رفع غبغب در مدت زمان کم

دارای دوره بهبودی کوتاه

بالا رفتن اعتماد به نفس متقاضی

سوالات در مورد سریعترین راه رفع غبغب

سریعترین راه رفع غبغب چه راهی می‌باشد؟

برای رفع غبغب راهکار های زیادی وجود دارد که در این مقاله در مورد آن ها به طور مفصل توضیح داده شده است.

آیا با راهکار های خانگی هم می‌توان غبغب را از بین برد؟

بله. با برخی از راهکار ها مثل جویدن آدامس، ماسک سفیده تخم مرغ، خربزه و... می‌توان غبغب را از بین برد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *