مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب | مزایا، ماندگاری و نتیجه آن

جدیدترین تکنیک برای سوزاندن چربی‌های تجمع یافته در ناحیه زیر چانه مزوتراپی غبغب می‌باشد. غبغب همان تکه چربی است که زیر گلو به وجود آمده و معمولا در زیبایی چهره تاثیر منفی می‌گذارد.
اکثر مردم اعتقاد دارند که غبغب با بالا رفتن وزن یا اضافه وزن فرد ایجاد می‌شود. اگرچه امکان دارد در مورد بعضی از این افراد مصداق داشته باشد، اما برخی دیگر که اضافه وزن ندارند هنوز می‌توانند چانه‌ای مضاعف یا غبغب داشته باشند.

این امر می‌تواند در نتیجه ژنتیک یا حتی شل شدن پوست به دلیل افزایش سن باشد. مزوتراپی غبغب تکنیکی است که در آن دارویی متشکل از مواد حل کننده چربی در ناحیه چانه یا گردن تزریق می‌شود. بعد از پایان درمان، نتایج شما مادام العمر خواهد بود. ما در این قسمت تصمیم داریم تا شما را با رایج ترین و موثرترین روش‌های پزشکی برای رفع غبغب آشنا کنیم.

رفع غبغب با مزوتراپی غبغب

رفع غبغب با مزوتراپی غبغب

غبغب شامل چین خوردگی‌های زیر چانه و گردن می‌باشد. امروزه از تکنیک‌های مختلفی برای رفع این چین خوردگی‌ها در این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از متدهای کم تهاجم و بی عارضه برای از بین بردن غبغب، روش مزوتراپی است.
بعد از تزریق موادی که ایجاد لیپولیز می‌کنند موجب از بین رفتن غبغب خواهد شد. این تکنیک با یک تزریق ساده با سوزن‌های بسیار ظریف به صورت سرپایی و در یک زمان بسیار کوتاه و بدون درد تزریق صورت می‌گیرد.

متخصص بعد از معاینه تشخیص می‌دهد چه نوع دارویی و در چه عمقی در محل هدف باید تزریق شود. انجام این متد در ۹۰ درصد مواقع با توجه به نوع داروی تزریقی و تشخیص پزشک متخصص پوست و مو کافی است و هر چند با یک بار تزریق تغییرات واضح و چشمگیر آشکار می‌شود، ولی برای نتیجه‌ی بهتر دو الی سه بار تزریق توصیه می‌شود.
از آن جهت که دارو دقیقا در محل مورد نظر تزریق می‌شود اثربخشی بسیاری را برای بیمار به همراه دارد. این مواد به طور مستقیم وارد سلول‌های چربی شده و موجب می‌شود چربی‌های ناحیه غبغب ۲ هفته پس از تزریق شروع به آب شدن کند که از طریق سیستم لنفاوی جذب شده و تا ۶ هفته بهترین نتایج بدست می‌آید.

مزایای مزوتراپی غبغب

مزایای مزوتراپی غبغب

موجب کوچک شدن و یا رفع غبغب می‌شود.

آنزیم‌‌های تجزیه کننده چربی که در طول مزوتراپی تزریق می‌‌شوند، سلول‌‌های چربی غبغب، فک و گردن را رفع می‌کند. در نتیجه این سلول‌‌ها دیگر نمی‌‌توانند چربی را ذخیره کنند و چربی‌‌های این نواحی از بدن خارج می‌‌شوند. این روش موجب از بین رفتن یا کوچک‌تر شدن غبغب می‌‌شود.

عوارض جانبی در مزوتراپی غبغب اندک است.

مزوتراپی غبغب نسبت به دیگر تکنیک‌های رفع غبغب، عوارض کمتری دارد زیرا آنزیم‌‌های تجزیه کننده چربی که در طول مزوتراپی به غبغب تزریق می‌‌شوند، در بدن نیز به طور طبیعی ساخته می‌‌شوند. این امر عوارض جانبی را به پایین‌ترین حد خود می‌‌رساند. با کمک این تکنیک درمانی، شما می‌‌توانید بدون اینکه نگران عوارض جانبی شدید و دوران نقاهت طولانی باشید، به نتایج زیبایی مشابهی با عمل‌‌های جراحی، دست پیدا کنید.

بدون درد بودن مزوتراپی غبغب

هر چقدر ناحیه زیر چانه و گردن، ناحیه حساسی برای درمان است اما این تکنیک درمانی غیرجراحی و کم تهاجمی است و نسبتا بدون درد خواهد بود. شما فقط امکان دارد که در طول درمان کمی احساس گرما کنید. با این‌ حال استفاده از پماد‌های بی‌ حس کننده در ناحیه  درمان، پیش از تزریق و گذاشتن یخ، پس از تزریق، می‌‌تواند هرگونه احساس ناراحتی را رفع کند.

ظاهر شما را جوان‌‌تر می‌کند.

به علت توانایی دارو‌های مزوتراپی در پاره کردن دیواره سلول‌‌های چربی و پیشگیری از ذخیره سازی چربی در آن‌‌ها، غبغب کوچک شده و یا کاملا رفع می‌‌شود.
از بین رفتن غبغب باعث می‌‌شود که ناحیه زیر چانه و گردن کاملا مشخص شده و همین موضوع موجب می‌‌شود که لاغرتر و جوان‌‌تر به نظر برسید. با این تکنیک درمانی اثرات گذشت زمان را از چهره خود پاک می‌کنید و چهره‌‌ای بهتر از همیشه خواهید داشت.

سرعت مزوتراپی غبغب زیاد است.

روند اجرای این تکینک درمانی سریع است. معمولا بیمار بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت تحت درمان قرار می‌‌گیرد. به طور متوسط در یک جلسه درمانی مزوتراپی غبغب، بیمار بین ۲۰ الی ۵۰ تزریق در ناحیه زیرچانه، دریافت می‌‌کند.
البته تعداد تزریقات دریافتی بسته به مقدار چربی در زیر چانه و نتایج درخواستی از این درمان، فرق دارد. برخی از افراد امکان دارد به جلسات درمانی بیشتری نیاز داشته باشند، اما جلسات درمانی بعدی نیز به همان اندازه آسان و سریع خواهد بود.

نتیجه طولانی مدت مزوتراپی غبغب

به علت اینکه این تکنیک درمانی، سلول‌‌های چربی را در ناحیه مورد نظر رفع می‌کند، این ناحیه فاقد سلول برای ذخیره سازی چربی می‌‌شود. بیشترین نتایج درمانی مزوتراپی غبغب، بعد از ۶ ماه پس از تکمیل دوره درمان، مشاهده می‌شود.

هزینه مزوتراپی غبغب

هزینه مزوتراپی غبغب بسته به میزان و دفعات تزریق، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، میزان چربی غبغب و دستمزد پزشک متفاوت است و برای اطلاع از مبلغ دقیق آن بهتر است حضورا به پزشک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید.

ماندگاری مزوتراپی غبغب

میزان ماندگاری مزوتراپی غبغب، بسته به محلول مورد استفاده در انجام این عمل دارد، چنانچه پزشک متخصص از محلولی با برند معتبر استفاده نماید باید گفت که مدت زمان ماندگاری آن،۶ الی ۱۲ ماه می‌باشد.

نتیجه مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب یک راه حل دائمی است که گودی و چربی اضافی زیر پوست را رفع می‌کند. این موضوع باعث می‌شود سلول‌های چربی به جای کوچک شدن فقط از بین بروند. بعد از مزوتراپی، پوست بیمار به طور قابل توجهی صاف‌تر به نظر می‌رسد.
اکثر بیماران در جایی که تحت معالجه قرار گرفته‌اند اینچ اینچ چربی را رفع می‌کند. اینچ از دست رفته به تعداد درمان‌ها بستگی دارد، اما می‌تواند چشمگیر باشد.

ترکیبات تزریق مزوتراپی غبغب

همینطور که اشاره شد، در تکنیک درمانی مزوتراپی غبغب، محلول به ‌طور مستقیم به لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می‌شود. تزریق نسبتاً بدون درد می‌باشد؛ اگرچه بعضی از بیماران استفاده از کرم بی‌حس‌کننده را ترجیح می‌دهند.
این دارو یک واکنش شیمیایی در ارتباط با فیزیولوژی بدن ایجاد می‌کند تا به این وسیله، دیواره سلول چربی را سخت کرده و شروع‌ به تجزیه نواحی موضعی چربی کند.

اثرات هر تزریق باید نهایت تا ۳ هفته بعد از درمان مشخص شود. چندین درمان، با فاصله ۶ هفته، اغلب برای ایجاد یک نتیجه کاملا رضایت‌بخش مورد نیاز می‌باشد. اگر قصد دارید برای از بین رفتن غبغب از این متد درمانی استفاده کنید، بهتر است با ترکیبات موجود در تزریق مزوتراپی و عملکرد هر یک از آن‌ها آشنا باشید، به این شکل به ‌صورت آگاهانه برای درمان اقدام خواهید کرد.

مراقبت‌های قبل از مزوتراپی غبغب

مراقبت‌های قبل از مزوتراپی غبغب
  • پیش از انجام مزوتراپی غبغب به اندازه‌ی کافی آب مصرف کنید؛ زیرا از بروز سوزش و درد پیشگیری خواهند کرد.
  • پیش از مزوتراپی از مصرف محرک‌ها مثل کافئین خودداری کنید.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی غبغب

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی غبغب

در کل از بین بردن غبغب با تورم و گاهی کبودی همراه است. به همین دلیل پس از درمان، از کمپرس یخ استفاده کنید. اگر نمی‌توانید سرمای یخ را تحمل کنید، بهتر است تا کمپرس یخ را دور یک حوله بپیچید و پس از آن روی قسمت مورد نظر قرار دهید. بهتر است این کار را در روز چند مرتبه انجام دهید. بهتر است هر بار ۲۰ دقیقه کمپرس یخ را روی پوستتان قرار دهید.

  • بهتر است تا ۱ هفته بعد از درمان غبغب با متدهای کلینیکی، هنگام خواب و استراحت دو بالش زیر سر خود قرار دهید و به طور کلی سر و گردن تان بالاتر از دیگر قسمت‌های بدنتان باشد.
  • ۱۰ روز بعد از درمان غبغب، مصرف نمک را تا جایی که می‌توانید کم کنید.
  • در صورتی که از یکی از تکنیک‌های رایج رفع غبغب استفاده کرده اید، بهتر است تا ۲ هفته بعد از آن از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری کنید.
  • حتما روزی ۸ لیوان آب مصرف کنید تا تورم و کبودی کم شود.
  • تا ۱۰ روز بعد از مزوتراپی غبغب از داروهای ضد انعقاد خون استفاده نکنید.
  • بهتر است تا ۱ هفته بعد از درمان از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی پرهیز کنید.
  • به نکات مراقبتی که پزشکتان می‌گویند عمل کنید.

دوران نقاهت در مزوتراپی غبغب چگونه است؟

بلافاصله بعد از درمان با کیبلا، پزشک بر استفاده از کمپرس یخ هر ۴ الی ۶ ساعت یک بار در روز اول و همینطور آبرسانی مناسب به بدن به منظور کمک به حذف محصولات جانبی چربی تاکید می‌کند. این کار به کم کردن هر نوع کبودی و التهاب احتمالی در محل تزریق کمک شایانی می‌کند.
التهاب پس از تزریق کیبلا معمولا فقط محدود به ناحیه تزریق می شود و امکان دارد برای ۱۰ روز باقی بماند. یخ و ماساژ به از بین رفتن آن کمک می‌کنند. فعالیت‌های طبیعی مثل فعالیت‌های جسمانی در روز پس از درمان بلا مانع است.

ورم پس از مزوتراپی غبغب چه مدت طول می کشد؟

ورم بعد از مزوتراپی غبغب صورت در همه اشخاص ممکن است پیش آید، ورم در اشخاصی که دارای پوست حساس هستند دیده می‌شود. این ورم پس از چند ساعت از تزریق رفع می‌شود؛ برای اینکه ورم زودتر برطرف شود می‌توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
همینطور از قرار گرفتن در آفتاب پرهیز کنید و نیز تا ۲۴ ساعت نباید به حمام بروید. تا حد ممکن مصرف نمک را کم کنید، در این صورت ورم شما زودتر خوب می‌شود. اگر مزوتراپی غبغب در کنار متدهایی مثل جراحی لیفت صورت انجام شود می‌تواند نتایج مطلوبی را فراهم کند.

سایر مقالات درباره مزوتراپی:

پرسش و پاسخ در مورد مزوتراپی غبغب

آیا مزوتراپی غبغب بی خطر است؟

مزوتراپی غبغب هیچ عارضه جانبی جدی ندارد. ما در کلینیک خود، از فرمولی استفاده می‌کنیم که متشکل از موادی است که به طور معمول در بدن پیدا می‌شود مثل نمک صفراوی و یا لسیتین. این‌ها مواد شناخته شده یا مورد تأیید FDA هستند، اگرچه به طور خاص برای مزوتراپی غبغب تأیید نشده اند.

چند جلسه مزوتراپی غبغب نیاز است ؟

معمولاً چندین جلسه درمان لازم است که به فاصله ی ۲ الی ۳ هفته تزریقات باید انجام شود. که پس از نتیجه درمان مختصر، فاصله ی جلسات مزوتراپی افزایش پیدا می کند.

آیا مزوتراپی غبغب دائمی است؟

مزوتراپی یک راه حل دائمی است که گودی و چربی اضافی زیر پوست را رفع می کند. این موضوع باعث می‌شود سلول‌های چربی به جای کوچک شدن فقط از بین بروند.

آیا مزوتراپی غبغب تاثیر دارد؟

بعد از تزریق کمی کبودی، تورم، درد، خارش و قرمزی مختصر در ناحیه تزریق و ورود سوزن ها به پوست ایجاد شود که با گذشت زمان کاملا بهبود پیدا می کند و اثر بخشی آن تا ۲ یا ۶ هفته بعد از تزریق مشخص می شود.

4.8/5 - (10 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *