قیمت خال برداری

قیمت خال برداری

یکی از جنبه های زیبایی صورت در گذشته، وجود خال در صورت بوده است اما اکنون همه به دنبال این هستند که از شر این خال ها خلاص شوند. یکی از اصلی ترین سوال هایی که برای افرادی که قصد دارند خال خود را بردارند، ایجاد می‌شود، مربوط به قیمت خال برداری است.
در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با قیمت خال برداری آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

عوامل مؤثر در قیمت خال برداری

عوامل مؤثر در قیمت خال برداری

در اکثر مواقع با توجه به اینکه برداشت خال یکی از عمل های زیبایی به حساب می‌آید به همین علت متاسفانه بیمه های درمانی از هزینه های آن پشتیبانی نمی‌کنند. ولی برداشت خال در برخی از مواقع نیز جنبه ی درمانی دارد بر فرض مثال در برداشتن خال های سرطانی، قسمتی از هزینه برداشت خال را بیمه ها به عنوان یک جراحی سرپایی بر عهده می‌گیرند. عوامل زیادی ممکن است بر روی تعیین قیمت خال برداری تاثیر گذار باشند از جمله این عوامل می‌توان به نوع خال، عمق و اندازه خال، محل قرار گرفتن آن، تعداد جلسه های مورد نیاز، نحوه برداشتن خال و پزشکی که انجام این کار را برعهده دارد و… اشاره کرد. که در ادامه به توضیح این عوامل می‌پردازیم.

  • کلینیک مراجعه شده

هر چه قدر که کلینیکی که به آن مراجعه می‌نمایید مجهز تر و دارای امکانات بیشتر و مدرن تر باشد؛ مسلما قیمت خال برداری بیشتر خواهد بود. ولی باید در نظر بگیرید، روش های درمانی همیشه به روز می‌گردند و تکنولوژی های مدرن تر معمولا تاثیر بیشتر و عوارض کمتری خواهند داشت، پس هزینه های زیادی، در قبال دریافت امکانات بهتر درمانی صرف می‌شود.

  • انتخاب پزشک متخصص

از طرف دیگر خال برداری امکان دارد در هر کلینیکی و به کمک هر فردی انجام گیرد. اکثر این افراد دارای دانش و مهارت کافی برای انجام این کار نیستند و با بافت خال های متنوع آشنایی ندارند و فقط به عنوان یک اپراتور با دستگاه مورد نظر کار می‌نمایند. ولی اگر یک پزشک متخصص پوست انتخاب کنید که به صورت کامل با روش انجام این کار و نوع بافت خال آشنا باشد؛ عوارض ناشی از این کار به شدت پایین می‌آید. بنابراین حتما انتخاب پزشک متخصص پوست که دارای مهارت و تجربه بالایی باشد؛ قیمت خال برداری بیشتری را در پی خواهد داشت.

  • نوع و اندازه و عمق خال

 مجموعه‌ای از سلول های دارای رنگدانه که بر روی پوست تشکیل می‌گردد، در واقع خال ها می‌باشند. باید بگوییم که خال ها عمدتا مادر زادی هستند و در برخی از افراد تا سن ۴۰ سالگی این خال ها به صورت خودکار از بین می‌روند. برخی از انواع خال های گوشتی به علت های ژنتیکی ایجاد می‌شوند و برخی از این انواع خال ها اکتسابی می‌باشند که به خاطر عوامل زیادی مثل اختلالات هورمونی به وجود می‌آیند. خال هایی که دارای ظاهر غیر طبیعی هستند، امکان دارد سرطانی باشند. بیشتر خال ها موجب بروز مشکلاتی نمی‌شوند ولی برخی از خال ها حتما می‌بایست برداشته شوند زیرا باعث به وجود آمدن مشکل هایی می‌گردند.

  • نوع خال

هر تغییری در اندازه خال، می‌بایست زیر نظر پزشک قرار بگیرد. در برخی از موارد امکان دارد که پزشک از خال نمونه برداری کند تا خال را آزمایش کند. این نمونه برداری هزینه های جداگانه را خواهد داشت که این هزینه از هزینه خال برداری جدا است. در صورتی که در این آزمایش ها موارد مشکوکی مشاهده گردد، می‌بایست با دقت زیاد به خال برداری اقدام گردد. پس خال برداری با هدف زیبایی با خال برداری با هدف درمانی ممکن است برای فرد هزینه های متنوعی را در پی داشته باشد.

  • اندازه و تعداد خال

اندازه و تعداد خال نیز در قیمت خال برداری تاثیر گذار هستند؛ هر چه قدر که اندازه خال ها بیشتر باشد، قیمت خال برداری نیز بیشتر خواهد بود و از یک طرف دیگر هر چه قدر که تعداد خال ها بیشتر باشد قیمت خال برداری نیز بیشتر خواهد بود.

  • عمق خال

عمق خال نیز در تعیین قیمت خال برداری تأثیر می‌گذارد. برخی از خال ها سطحی تر می‌باشند و تنها لایه های سطحی پوست را درگیر می‌نمایند اما سایر خال ها که عمقی تر هستند به مهارت بیشتری در خال برداری نیاز دارند که این مسئله در قیمت خال برداری تاثیر گذار است.

  • محل قرار گرفتن خال

با توجه به اینکه خال ها در نقطه های مختلفی از بدن از جمله صورت، دست و پا ها و یا دیگر نقطه های بدن و اکثرا در قسمت هایی که در معرض مستقیم نور خورشید قرار می‌گیرند، ایجاد می‌شوند طبق این نواحی قیمت خال برداری نیز متفاوت خواهد بود.

بر فرض مثال خال هایی که در صورت وجود دارند و به جهت زیبایی برداشته می‌شوند به مهارت بیشتری برای برداشتن نیاز دارند؛ زیرا کوچک ترین اشتباه در طی این عمل، موجب باقی ماندن رد خال می‌شود و موجب زشت شدن ظاهر صورت می‌گردد.

  • نحوه برداشتن خال

به صورت کلی به دو روش جراحی و غیر جراحی خال برداری می‌شود. در روش جراحی، کل خال به کمک تیغ جراحی برداشته می‌شود و جای آن بخیه می‌زنند، به همین علت احتمال بازگشت خال بسیار کم خواهد بود. به علت تهاجمی بودن روش جراحی و عوارضی که به دنبال خواهد داشت و همین طور باقی ماندن جای خال کمتر از این روش استفاده می‌شود. اکنون روش‌ های غیر جراحی زیادی رایج است که در این روش خبری از هیچ بخیه‌ روی پوست نیست و این روش کم تهاجمی می‌باشد. ولی چون امکان دارد خال به‌ صورت عمقی برداشته نشود، احتمال بازگشت آن افزایش خواهد یافت. جراحی امکان دارد برای برداشت خال‌ هایی که به صورت مادرزادی در بدن وجود داشتند یا خال هایی که دارای وسعت خیلی زیادی می‌باشند؛ قابل استفاده نباشد؛ از طرف دیگر خال‌ هایی که احتمال دارد سرطانی باشند؛ حتما می‌بایست با استفاده از روش جراحی برداشته شوند تا بتوان ضایعه را برای چک‌ کردن به آزمایشگاه انتقال داد.

انتخاب روش خال برداری بر عهده پزشک و طبق نوع خال است. پس حتما انتخاب روش خال برداری، تاثیر زیادی بر روی قیمت آن خواهد داشت.

  • تعداد جلسه های لازم

با توجه به اینکه تعداد جلسه های لازم برای خال های مختلف، متفاوت است. هزینه خال برداری با توجه به تعداد جلسه های لازم نیز متفاوت خواهد بود. به این صورت که هر چه قدر که تعداد جلسه ها بیشتر باشد قیمت خال برداری نیز بیشتر خواهد بود.

انواع خال

خال‌ها یکی از رایج ترین ضایعاتی می‌باشند که امکان دارد روی پوست یا حتی مخاط قابل مشاهده باشند. خال ها به دو دسته کلی خال‌ های اکتسابی و خال‌ های مادر زادی تقسیم می‌شوند. اکثر خال‌ ها از نوع اکتسابی می‌باشند و خال‌ های مادر زادی درصد کمتری را شامل می‌گردند. لازم به ذکر است که خال‌ ها را می‌توان طبق رنگ، اندازه و منشا هم تقسیم‌ بندی نمود. بر فرض مثال برخی از خال‌ ها از لایه‌ های بالاتر پوست منشا گرفته و سطحی‌ می‌باشند ولی برخی دیگر منشا شان از لایه‌ های عمقی‌ تر پوست می‌باشند که خال گوشتی نام دارند.

سوالات درمورد قیمت خال برداری

قیمت خال برداری چه قدر است؟

قیمت خال برداری به عوامل زیادی از جمله نوع، تعداد، نحوه برداشتن خال و... وابسته است.

چند نوع خال وجود دارد؟

دو نوع. خال اکتسابی و خال مادرزادی

5/5 - (4 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *