سن مناسب مزوتراپی مو

سن مناسب مزوتراپی مو

مزوتراپی مو از چه سنی مناسب است؟

 مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو در زنان و مردان مورد استفاده قرار می گیرد، که در آن از طریق تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش کمک می گیرند. به کمک مزو مو تزریق ویتامین ها و مواد مورد نیاز مو در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شود. در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسد. 
ترکیبات دارویی موجود در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.
اما در این مقاله می خواهیم درباره سن مناسب مزوتراپی صحبت کنیم، یعنی درباره این می خواهیم صحبت کنیم که در چه سنی انجام مزوتراپی موثر تر خواهد بود.

سن مناسب برای مزوتراپی مو

سن مناسب برای مزوتراپی مو

ریزش موی سر ممکن است برای هر فرد در هر سن و سالی ایجاد شود، اما راه‌های درمان آن با توجه به سن افراد متفاوت است. مثلا برای افرادی که بیشتر از 25 سال دارند، می توانند کاشت مو انجام دهند.
سن مناسب مزوتراپی مو هم یک بازه سنی در نظر گرفته شده که اگر در این بازه مزوتراپی انجام شود، نتیجه و بازده بسیار خوبی خواهد داشت. اما وقتی در مورد سن مناسب برای مزوتراپی مو صحبت می‌کنیم، پاسخ‌های کلی زیادی وجود دارد.
اغلب پزشکان سن مزوتراپی مو را در محدوده سنی 18 تا 65 سال در نظر می‌گیرند.
ما برخی بر این باورند که محدوده سنی خاصی به‌عنوان سن مناسب برای مزوتراپی مو وجود ندارد و مهم نیست که بیماران در اواسط 40 سالگی یا در 20 سالگی تحت مزوتراپی مو قرار بگیرند. نتایج این روش بسیار وابسته به واکنش بدن بیمار می دانند و برای هر فرد ممکن است باتوجه‌به شرایطش متفاوت باشد، شرایطی مثل ژنتیک، سبک زندگی، سایر شرایط پزشکی.
طبق نظر برخی، بهترین نتیجه مزوتراپی مو به سن خاصی مربوط نمی‌شود، بلکه به عوامل ژنتیکی و پزشکی خاصی بستگی دارد که می‌تواند بر روند ترمیم مو تأثیر بگذارد.

اما طبق نظر پزشکان اروپایی بهترین سن مزوتراپی مو در صورت داشتن ریزش غیرطبیعی، سنین کمتر از ۳۵ سال و بهترین سن برای مزوتراپی مو را بین 20 تا 30 سالگی دانسته‌اند.

کاندید مناسب مزوتراپی در سن مناسب مزوتراپی مو

کاندید مناسب مزوتراپی در سن مناسب مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یکی از روش‌های ترمیم و احیای موی سر است. ازجمله مواردی که با کمک مزوتراپی مو درمان می‌شوند می‌توان به آلوپسی آندوژنی، تلوژن افلوویوم، مشکلات ساقه مو و آلوپسی آره‌آتا اشاره کرد.
افرادی که ریزش مو آن‌ها شامل یکی از این موارد باشدمی‌توانند، کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی و ترمیم موهای آسیب‌دیده باشند، علاوه بر این افراد، افرادی زیر هم می توانند از این روش استفاده کنند.

 • افرادی که به دلیل استرس بالا دچار ریزش مو شده اند.
 • افرادی که در دوران بارداری خود به این بیماری مبتلا شده اند.
 • افرای ساقه موهای آن ها آسیب دیده است.
 • افرادی که مبتلا به ریزش سکه ای مو هستند.
 • افرادی سرعت رشد موهای آن ها کاهش یافته است.

عوارض مزوتراپی مو در چه سنی ممکن است بیشتر شود؟

مزوتراپی مو عوارض خاصی را در ندارند جز کمی خارش و التهاب و ورم، درد جزئی و کبودی در ناحیه مورد تزریق به وجود می آید که معمولا پس از گذشت چند ساعت این عوارض کاملا از بین می روند.
اما در هر سنی که می خواهید مزو تراپی را انجام دهید، برای بروز ندادن عوارض مزوتراپی مو حتما حواستان باشد جزو افراد زیر نباشید.

 1. خانم‌های باردار
 2. مبتلا به دیابت
 3. مبتلا به هموفیلی
 4. مبتلا به ایدز
 5. مبتلا به سفلیس
 6. حساس به محتویات کوکتل مزوتراپی

چه سنی می توانم مزوتراپی انجام دهم؟

از نظر قانونی، مزوتراپی را می توان برای همه افراد سالم بالای ۱۸ سال انجام داد.

مزوتراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟

باید بگوییم که تعداد جلسه معینی برای انجام مزوتراپی و رسیدن به نتیجه ایده آل وجود ندارد. شاید تعجب کنید اما باید بدانید که نتیجه دهی این روش کاملا به میزان آسیب دیدگی مو و پوست سر و همچنین عکس العمل بدن فرد به داروهای تزریق شده بستگی دارد.
سلامت پوست سر، قدرت ریشه مو، حجم موها، سلامت مو، سن مناسب مزوتراپی مو و وضعیت کلی سلامت فرد تعیین کننده تعداد جلسات مزوتراپی است. مزوتراپیست با بررسی یک یه یک این عوامل تعداد جلسات را تعیین می‌کند.
به طور کلی برای داشتن تأثیر مطلوب ناشی از مزوتراپی موی سر، احتمالاً به ۳ الی ۱۵ جلسه پی در پی و منظم احتیاج خواهد بود. در این موارد اگر پوست سر و موها رو به بهبودی رفتند فاصله بین جلسات درمان، دو هفته یک بار یا یک بار در ماه خواهد شد.

فواید مزوتراپی مو

از فواید مزوتراپی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد که در هر سنی که مزو مو را انجام دهید اتفاق می افتد.

 • این روش درمانی برای بهبود ریزش مو و موهای آسیب دیده در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود.
 • در مقایسه با سایر روش‌‌های احیا و ترمیم موی سر بسیار کم‌هزینه‌تر است و بازده بالاتری دارد.
 • تزریق در مزوتراپی می‌تواند به صورت محلی و نقطه‌ای باشد. به همین دلیل مناسب برای افرادی است که ریزش موی سکه‌ای دارند.
 • در این روش، مواد مستقیم به لایه‌ای از مو تزریق می‌شود که فولیکول‌های مو در آنجا حضور دارند.
 • مزوتراپی در مدت زمان کوتاهی نتیجه خود را نشان می‌دهد و موهایتان را براق و درخشان می‌کند.
 • تزریق در مزوتراپی به هیچ عنوان درد و خونریزی ندارد.

هزینه مزوتراپی مو در سال ۱۴۰۲

هزینه مزوتراپی مو

هزینه مزوتراپی مو ۱۴۰۲ به موارد مختلفی از جمله برند کوکتل مزوتراپی و تعداد جلسات بستگی دارد. همچنین تخصص پزشک، کیفیت مواد مورد استفاده، زمان هر جلسه و مواردی از این دست در متفاوت بودن هزینه هر جلسه مزوتراپی مو در کلینیک‌های مختلف، موثر می باشد.
همچنین این نکته را توجه داشته باشید که معمولاً هزینه‌های مزوتراپی توسط شرکت‌های بیمه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.

شما می توانید برای آگاهی از هزینه مزوتراپی مو در کلینیک بهارین با ما تماس بگیرید، البته به روز ترین هزینه ها در صفحه تعرفه خدمات هم قابل مشاهده است.

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

سوالات درباره سن مناسب مزوتراپی مو :

آیا می توانم بعد از مزوتراپی دوش بگیرم؟

حداقل تا ۸ ساعت پس از درمان مزوتراپی از شستشو یا دوش گرفتن خودداری کنید. تا ۴۸ ساعت پس از درمان از حمام آب گرم استفاده نکنید. پس از دوره ۴۸ ساعته، برای هفته اول حمام مجاز است اما به ۱۵ دقیقه محدود می شود.

چه کسانی برای مزوتراپی مناسب نیستند؟

کسانی که باردار هستند، از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، مشکلات قلبی دارند یا برای دیابت، سرطان یا سایر مسائل مهم سلامتی تحت درمان هستند، کاندیدای مزوتراپی مناسبی نیستند. بیماران ممکن است بعد از یک جلسه متوجه نتایج شوند، اگرچه اکثر آنها برای ۵-۱۵ جلسه مراجعه می کنند.

سن مناسب مزوتراپی مو چه سنی است؟

معمولا بهترین سن مزوتراپی مو در خانم‌ها و آقایان، فاصله سنی بین ۲۰ الی ۳۵ سال می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *