هزینه پی آر پی مو ۱۴۰۲

هزینه پی آر پی مو ۱۴۰۲ چقدر است؟

پی آر پی مو یا پلاسمای غنی از پلاکت یکی از روش های مناسب برای رشد و افزایش موها است. پلاسما یکی از اجزای خون و حاوی موادی خاص می‌باشد که به رشد سلولی و به بهبود گردش خون در ناحیه تزریق‌شده کمک می‌کند.
هدف اصلی پی آر پی این است که به بافت سلولی آسیب دیده تزریق شود تا آن قسمت سریع‌تر بهبود یابد.
اگر داشتن موهای متراکم و زیبا از آرزوهای شما است، شاید بخواهید در مورد چگونگی انجام پی آر پی و هزینه آن نیز اطلاعاتی کسب کنید. در این مقاله به بررسی هزینه پی آر پی مو و عوامل موثر بر آن می‌پردازیم.

هزینه پی آر پی مو (هزینه prp مو) در کلینیک بهارین

عمل پی آر پی هنوز از نظر اکثر شرکت‌های بیمه یک تکنیک درمانی تجربی محسوب می‌شود. در نتیجه این روش‌های زیبایی به ندرت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. در کل هزینه پی آر پی مو به عوامل متعددی از جمله میزان مهارت و تجربه پزشک، محل انجام عمل، میزان بروز بودن تجهیزات و مواد مصرفی کلینیک یا بیمارستان و … بستگی دارد.

خدماتهزینه خدمات
👨‍🦲 هزینه پی آر پی مو 1.200.000 تومان به ازای هر کیت اضافه 600.000 تومان
هزینه prp مو

می توانید برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.😊

مشاوره تلفنی و رزرو 26762260-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک بهارین

تماس تلفنی

هزینه پی آر پی مو (هزینه prp مو ) در سایر کلینیک‌ها

هزینه پی آر پی مو چقدر است؟ (در سایر کلینیک ها))

هیچ یک از امور پزشکی و درمانی برای افراد مختلف یکسان نیست و تمامی این امور با توجه به شرایط فرد انجام می شوند. در این صورت هزینه انجام هر یک از این امور نیز برای افراد مختلف به صورت متفاوت می باشد.
پی آر پی مو مانند هزینه کاشت مو نیز دارای هزینه مشخصی نیست زیرا برای تشخیص هزینه مورد نیاز برای درمان باید فرد مورد نظر تحت بررسی های پزشک مربوطه قرار بگیرد تا عوامل تاثیر گذار در شیوه درمان و میزان هزینه تایین شود.

عوامل موثر در هزینه پی آر پی مو (هزینه prp)

هزینه پی آر پی مو مثل تمام عمل‌های زیبایی دیگر توسط بیمه پرداخت نخواهد شد. بنابراین حائز اهمیت است که پیش از اقدام به انجام آن، در مورد قیمت پی آر پی مو اطلاعات کسب کنید. قیمت پی آر پی بر اساس عوامل مختلفی مشخص می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ می‌پردازیم.

تعداد جلسات

برای اینکه بتوانید نتیجه دلخواه خود را از تزریق پی آر پی بدست آورید، باید دوره درمانی آن را کامل کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، فرد باید در ۲ الی ۳ ماه ابتدایی تزریق‌های متعددی در فواصل معین انجام دهد. طبیعتا هر چه تعداد این جلسات بیشتر باشد، هزینه پی آر پی هم افزایش خواهد داشت.

محل تزریق پی آر پی مو

پلاسمای غنی از پلاکت در محل‌های مختلفی از سر و بدن می‌تواند تزریق شود. حساسیت تزریق در برخی از این محل‌ها بیشتر است. از همین جهت، محل تزریق بر هزینه پی آر پی تاثیرگذار است. همینطور هر چقدر محل تزریق گسترده‌تر باشد، پزشک باید وقت و انرژی بیشتری را برای آن صرف کند.

کلینیک انتخاب شده

هزینه پی آر پی امکان دارد در کلینیک‌های مختلف،‌ با هم یکسان نباشد. زیرا امکانات و تجهیزات کلینیک، خدماتی که ارائه می‌دهند و تخصص و مهارت پزشک کلینیک می‌تواند روی هزینه پی آر پی مو تاثیرگذار باشد.
مشخص است که هر چقدر کلینیک انتخابی شما پیشرفته‌تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. اما به این نکته هم توجه داشته کنید که این موضوع ارتباط مستقیمی با کیفیت خدمات ارائه‌شده و نتیجه نهایی هم دارد.

نوسانات قیمت دلار

زیرا بعضی از مواد و تجهیزات مورد نیاز برای انجام پی آر پی مو تاثیرپذیر از قیمت دلار هستند و از این جهت با افزایش و یا کم شدن قیمت دلار، هزینه آن‌ها نیز متغیر است.

موقعیت جغرافیایی کلینیک انتخابی

زیرا مراکزی که در مناطق ثروتمند نشین شهر واقع شده اند، معمولا مبلغ بالاتری را دریافت می‌کنند و قیمت لازم برای این کار امکان دارد که در شهرهای بزرگ و پیشرفته‌تر کشور، بیشتر باشد.

پزشکی که پی آر پی مو انجام می‌دهد

زیرا همان طور که گفتیم، انجام پی آر پی مو به دقت و توجه زیادی نیاز دارد تا نتیجه خوبی از این تکنیک درمانی حاصل شود و هرچه پزشک ماهرتر با تجربه‌تر باشد هزینه دریافتی او نیز بالا می‌رود.

وضعیت فرد و وضعیت موهای او و میزان طاسی سر

بسته به شرایط و وضعیت فرد، میزان مواد تزریقی و تعداد جلسات بیشتر می شود و در نتیجه باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

روش پی آر پی چیست؟

 • پلاسمای غنی از پلاکت یا همان پی آر پی از خون خود بیمار به دست آمده و اساسا شامل پلاکت‌ها و دیگر اجزای خون مثل پلاسما، ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشد.
 • پلاکت‌ها مسئول روند درمان می‌باشند و حاوی مولکول‌های فعالی به نام فاکتورهای رشد هستند که موجب ترمیم طبیعی بافت‌های آسیب دیده خواهند شد.
 • پی آر پی حاوی پلاکت‌های تغلیظ شده‌ای ست که در نمونه خون یافت می‌شود.
 • تعداد طبیعی پلاکت‌ها در خون در محدوده ۱۵۰ الی ۴۵۰ هزار عدد در هر میکرولیتر می‌باشد و با توجه به میزان غلیظ بودن پلاکت، شمار پلاکت‌ها در پی آر پی می‌تواند به بیش از ۲ میلیون پلاکت در هر میکرولیتر برسد.
 • پی آر پی تنها محصول در دسترس است که حاوی سطوح بالایی از فاکتور طبیعی رشد است که موجب تحریک فولیکول‌های مو شده و این برای برنامه‌های ترمیم موی مردان و زنان بسیار مفید است.
 • هدف اولیه استفاده از پی آر پی در ترمیم مو این است که موجب تحریک فولیکول‌های موی غیر فعال یا موهایی که به تازگی کاشته شده و بردن آن‌ها به مرحله رشد فعال شود.
 • مطالعات اولیه در مورد پی آر پی نشان می‌دهد که بیماران خیلی خوب به درمان پی آر پی پاسخ خواهند داد. مطالعات بالینی بزرگتری در حال انجام است، اما مقالات اخیر پزشکی دارای نتایج خوشبینانه زیادی نسبت به پی آر پی است.

مزایای پی آر پی مو

مزایای پی آر پی مو

این روش دارای مزایای زیادی است که وجود این مزیت‌ها باعث شده تا استقبال از این روش افزایش پیدا کند. بعضی از مزایای روش درمانی پی آر پی عبارتند از:

 • هزینه بسیار پایین که این مزیت باعث شده تا همه افراد بتوانند از این روش استفاده کنند.
 • بی نیاز بودن به انجام جراحی و سادگی مراحل درمان
 • تزریق به صورت چندگانه که برای انجام این کار تنها به مدت یک ساعت زمان نیاز می‌باشد.
 • ایمن بودن این روش درمانی و رسیدن به نتایج قابل اعتماد
 • دوره نقاهت کوتاه و بهبودی سریع
 • بدست آوردن نتایج بسیار طبیعی و زیبا

مراقبت‌های بعد از پی آر پی مو

مراقبت‌های بعد از پی آر پی مو

مراقبت بعد از پی آر پی مو خیلی جدی است و حتما باید رعایت شود، مواردی مانند:

 • بروز کبودی، قرمزی، خارش، ورم یا حساس شدن ناحیه که امکان دارد به مدت ۲ الی ۵ روز بعد از درمان ادامه داشته باشد.
 • در ناحیه خون گیری امکان دارد کمی کبودی ایجاد شود.
 • زمانی که سلول‌ها فعال می‌شوند، کمی احساس سوزن سوزن شدن پیدا خواهید کرد.
 • در موارد نادر، عفونت پوست یا واکنش امکان دارد رخ دهد که به آسانی با یک آنتی بیوتیک یا ضدالتهاب قابل درمان است.
 • از قرار دادن یخ روی نواحی تزریق پرهیز کنید زیرا یخ مثل یک ضدالتهاب عمل می‌کند. یخ یا کمپرس یخ می‌تواند برای کم شدن ورم در صورت نیاز استفاده شود.
 • از مصرف آسپرین، ادویل، موترین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ولتارین و سایر داروهای ضد التهاب حداقل تا ۳ روز بعد از درمان پرهیز کنید.
 • از انجام ورزش‌های سنگین، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مدت حداقل ۲ روز بعد از درمان پرهیز کنید.
 • تا ۳ ساعت بعد از درمان موهای خود را خیس نکنید.
 • در ۳ روز اولیه درمان، از شامپو با ph متعادل استفاده نمایید.
 • از محصولات مو تا حداقل ۶ ساعت بعد از درمان استفاده نکنید.
 • حتماً بعد از درمان دوش آب گرم گرفته و عصر آن روز موهای خود را بشویید تا تأثیر پی آر پی مو نیز بیشتر شود.
 • از انجام سونا، حمام بخار، شنا تا ۲ روز بعد از درمان پرهیز کنید.
 • از مصرف الکل، کافئین و سیگار تا ۳ روز بعد از درمان خودداری کنید، افراد سیگاری به خوبی بهبود پیدا نمی‌کنند و مشکلات سریع‌تر رخ می‌دهد و نتایج در مدت زمان بیشتری ایجاد می‌شود.
 • از مصرف ماینوکسیدیل رنگ کردن مو و صاف کردن آن تا ۳ روز پرهیز کنید.
 • افزایش مصرف آب را تا ۱ هفته بعد از درمان ادامه دهید.
 • از مواد رقیق کننده خون مانند ویتامین ای و ویتامین آ، جینکو، سیر، بذر کتان، روغن ماهی، اسیدهای چرب ضروری تا ۱ هفته بعد از درمان پرهیز کنید.

عوارض پی آر پی مو

کبودی، تورم، التهاب و قرمزی متداول‌ترین اثرات جانبی این تکنیک درمانی هستند. این اثرات معمولاً بلافاصله بعد از انجام درمان نمایان می‌شوند و طی ۴ الی ۶ روز از بین خواهند رفت. از آن جهت که پی آر پی از خون خود فرد گرفته می‌شود، احتمال عفونت یا آلودگی کم می‌شود.
در موارد نادری عفونت و زخم نیز گزارش شده است. اگر سابقه تبخال ساده یا زخم‌های سرد در بیمار وجود داشته باشد، امکان دارد در اثر این درمان نیز دچار مشکلات مشابه شوید. اگر چنین سوابقی داشتید به پزشک خود مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه پی آر پی مو

هزینه پی آر پی مو چقدر است؟

هزینه پی آر پی مو به عوامل متعددی از جمله میزان مهارت و تجربه پزشک، محل انجام عمل، میزان بروز بودن تجهیزات و مواد مصرفی کلینیک یا بیمارستان و … بستگی دارد. در کلینیک بهارین به طور حدودی 900 هزار تومن تا 1 میلیون و 100 هزار تومن است.

آیا پی آر پی مو تاثیر دارد؟

با اینکه دلیل علمی ۱۰۰ درصدی برای تاثیر PRP مو وجود ندارد، اما شواهد نشان می‌دهد که PRP می‌تواند ریزش مو را درمان کند و باعث تحریک رشد طبیعی موها شود.

آیا پی آر پی مو درد دارد؟

این روش درمانی پس از استفاده از لیدوکائین و انسداد عصبی نسبتاً بدون درد می‌باشد. برای آرامش بیشتر و رفع اضطراب می‌توان از آرام‌بخش‌های خوراکی پیش از تزریق استفاده کرد

4.7/5 - (23 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *