فواید و مزایا میکرونیدلینگ

فواید و مزایای شگفت انگیز میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک پوست است که با استفاده از سوزن های بسیار ریز صدها میکروکانال در پوست ایجاد می کند، این روش حداقل تهاجمی کاملا بدون درد و فوق العاده موثر است.

از ابتدایی ترین فواید میکرونیدلینگ می توان به توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین اشاره کرد. چرا که میکرونیدلینگ با زخم های ریزی که بر روی پوست ایجاد می کند، پروسه ی درمان زخم طبیعی بدن را تحریک می کند و باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می شود.
اگر تجربه میکرونیدلینگ یا استفاده از درمارولر را نداشته‌اید حتما برایتان سوال می شود که افراد چطور فرورفتن صدها سوزن در پوست را در هر لحظه تحمل می‌کنند. اما با بررسی فواید آن متوجه خواهید شد که این تحمل ارزش اش را دارد.

فواید میکرونیدلینگ چیست؟

فواید میکرونیدلینگ چیست؟

در یک بررسی در سال ۲۰۱۸ دریافتند که میکرونیدلینگ به عنوان یک روش ایمن و موثر برای بهبود پوست و درمان زخم ها و چین و چروک است. با تحقیقات بیشتر فواید میکرونیدلینگ را آکادمی پوست آمریکا این چنین بیان می کند که افراد می توانند کاهش منافذ بزرگ، خطوط ظریف و چین و چروک، زخم ها و علائم دیگر را پس از میکرونیدلینگ انتظار داشته باشند.

بهبود بخشیدن بافت پوست

این واقعیت وجود دارد که بعد از ۳۰ سالگی، دو عنصر اساسی پوست، یعنی کلاژن و الاستین، شروع به کاهش می کنند. میکرونیدلینگ، با تحریکبرای تولید  آنها موجب شفابخشی پوست شما می شود. پوست به طور قابل توجهی نرمتر می شود و پس از درمان بافت صافتری پیدا می کند.

کاهش چین و چروک های عمیق و ریز

می توان گفت مهمترین و جذابترین فواید میکرونیدلینگ کاهش انواع چین و چروک و پیشگیری از افزایش آن است و دلیل آن توانایی میکرونیدلینگ برای تحریک رشد کلاژن و الاستین است.
وقتی که دستگاه میکرونیدلینگ به عمق پوست نفوذ می کند، عناصر رشد را تحریک می کند که به پوست شما اجازه دهند، به سرعت خود را ترمیم کند و  چون مکانیزم شفابخشی طبیعی بدن به کار بگرفته می شود، نتایج بسیار طبیعی بر جای می گذارد.
بعد از انجام میکرونیدلینگ تولید کلاژن و الاستین در پوست به شدت افزایش می‌یابد. با توانایی که این روش در تولید سلول‌های جدید پوست دارد با چند جلسه می‌توان به طور قابل توجهی خطوط ریز چهره و چین و چروک‌های عمیق پیشانی را کاهش داد.

ترمیم زخم ها

از فواید دیگر میکرونیدلینگ ترمیم زخم هاست، اگر به هر دلیلی در سطح پوست خود دچار زخم شدید و یا  بعد از آن جای زخم به صورت لک یا به صورت برجسته روی پوستتان باقی ماند، می‌توانید با میکرونیدلینگ در چند جلسه جای زخم‌ها و لک‌های ناشی از آنها را ترمیم کنید.

کم کردن ترک های پوستی

در مقاله‌ای معتبر درباره فواید میکرونیدلینگ بر ترک‌های پوستی این طور نوشته شده بود که ” میکرونیدلینگ تقریباً در هر نقطه از بدن موثر است. میکرونیدلینگ ترک پوستی می تواند در کاهش ظاهر علائم کششی و ترک‌های پوستی که پس از دوره‌های رشد سریع مانند دوران بارداری ایجاد می‌شود موثر باشد.”

ترمیم صدمات آفتاب و صدمات به رنگدانه ها

شاید تصور شما از فواید میکرونیدلینگ محدود به چین و چروک ها و زخم‌ها بوده است اما باید بگوییم میکرونیدلینگ می تواند با تحریک کلاژن، آسیب‌های نور آفتاب و تغییر رنگ پوست ناشی از ملاسما را معکوس کند و پوست را به حالت اولیه برگرداند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که میکرونیدلینگ درمان قطعی تغییر رنگ پوست و آفتاب سوختگی شدید است.

پیشگیری از پیری پوست

یکی از فواید میکرونیدلینگ، جوان سازی پوست است.

علاوه بر توانایی میکرونیدلینگ در برطرف کردن آسیب های پوستی، این روش موجب سفت شدن پوست های شل نیز می شود. در یکی از مطالعات، نشان داده شده که میکرونیدلینگ روشی موثر برای جوانسازی پوست، سفت کردن پوست، رفع اسکار و برطرف کردن پیری پوست است.
چرا که با زخم کردن سطح پوست توسط تعداد زیادی سوزن ریز باعث ترشح مقادیر زیادی کلاژن و الاستین می‌شود یعنی دو ماده ای که برای جوانسازی پوست ضروری است و ترشح آنها از پیری پوست جلوگیری می‌کند، با بالارفتن سن، تولید کلاژن به صورت طبیعی کمتر می شود.
از فواید میکرونیدلینگ برای پیشگیری از پیری پوست بهره برده و آن را به روتین منظم ضدپیری و خود مراقبتی خود اضافه کنید. چرا که میکرونیدلینگ تا حد زیادی در متوقف کردن پیری یا پیشگیری از شکل گرفتن چین و چروک های جدید مؤثر است.اما نمی‌توان گفت پوست با میکرونیدلینگ دچار پیری نخواهد شد فقط با انجام دوره‌ای میکرونیدلینگ، می توان روند پیری پوست را به شدت کاهش داد.

کوچک کردن منافذ پوست

شاید تصور کنید که ایجاد زخم های ریز بر روی پوست موجب بزرگ شدن منافذ پوستی می شود، در حالیکه چنین موضوعی صحت ندارد. یکی از فواید میکرونیدلینگ که بر اثر ترشح کلاژن و نفوذ آن به درون منافذ رخ می‌دهد، کوچک شدن و جمع شدن منافذ است. زمانی که منافذ پوست کوچکتر شوند پوست جوانتر و شادابتر به نظر می‌رسد.

افزایش تاثیر محصولات پوستی

باید بگوییم که در حالت عادی تنها ۴ تا ۸ درصد از سرم‌ها و کرم‌هایی که استفاده می کنید جذب پوستتان می‌شود. یکی از مزایای دیگر میکرونیدلینگ اگر همراه محصولات پوستی انجام شود این است که جذب محصولات پوستی را به طور فوق‌العاده‌ای بهبود می‌بخشد.
مطالعات تایید می‌کنند که این درمان می‌تواند به جذب موثرتر داروهای موضعی پوست کمک کند و این باعث می‌شود که از مزایای کامل هر محصولی بهره ببرید.
 در واقع میکرونیدلینگ هزاران حفره غیر قابل مشاهده در پوست شما به وجود می‌آورد و آن را آماده جذب محصولات می‌کند، که این جذب در حالتی که منافذ پوست شما بسته باشد رخ نمی‌دهد. این حفره‌های ریز مانند کانال‌های ریزی عمل می‌کنند که به محصولات موضعی اجازه می‌دهند بهتر جذب شده و موثرتر عمل کنند.

از بین بردن آکنه و اسکار

از جمله مزایای میکرونیدلینگ این است که جای جوش را به شیوه ای کاهش می دهد و بافت کلی پوست را نیز بهبود می‎‌دهد. هنگامی که جای جوش ایجاد می‌شود، بدن شما دچار فیبروز (تصلب بافت ها) می شود که پوست را پایین می کشد و ناهنجاری های ناخوشایندی را روی سطح پوست به وجود می آورد.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۹ بر روی تاثیرات میکرونیدلینگ صورت گرفت نشان داد که تقریبا ۱۰۰ درصد از شرکت کنندگان مبتلا به اسکار آکنه، پیشرفت فوق العاده ای در زخم های خود گزارش کردند. دستگاه‌ میکرونیدلینگ پیشرفته می‌تواند تا ۳ میلیمتر باشند که تاثیر آن‌ نیز دو برابر است و اثر زخم‌های جوشی که در زیر پوست هستند را نیز درمان می‌کند.
در مقایسه ی لیزر فرکشنال با میکرونیدلینگ محققان دریافتند که هر دو روش موثر هستند، اما میکرونیدلینگ موثرتر، قابل تحمل‌تر و با دوام‌تر و عوارض جانبی آن کمتر است.

قابل انجام برای پوست سراسر بدن

میکرونیدلینگ، مختص صورت نیست

یکی از مهترین فواید میکرونیدلینگ این است که فقط مختص صورت نیست بلکه از آن می‌توانید در سراسر پوست بدنتان استفاده کنید، از آن می‌توان در تمامی نواحی پوست که نیاز به ترمیم دارد استفاده کرد؛ به ویژه نواحی که جای کشیدگی و اثر آکنه در آن‌ها وجود دارد مانند: پاها، قفسه سینه، کمر و باسن و ایرادات پوست بدن خود را نیز از بین ببرید.
 به علاوه قیمت مناسب میکرونیدلینگ باعث می‌شود پرداخت هزینه انجام قسمت وسیعی از پوست بدن برای افراد سخت نباشد.
از طرفی میکرونیدلینگ در جلسات چهارم تا ششم نتایج خود را نشان خواهد داد. یعنی برای دیدن نتیجه نیاز به جلسات زیادی نخواهید داشت. در انتها باید بگوییم عوارض و اثرات جانبی میکرونیدلینگ بسیار کمتر از انواع لیزرهای زیبایی است.

سوالات درباره فواید و مزایای میکرونیدلینگ:

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

وشن شدن رنگ پوست و بهبود كيفيت آن، ليفت پوست صورت و رفع افتادگى و شل شدگى صورت، جوانسازى كلى صورت، رفع جاى جوش، رفع جاى بخيه،آبله مرغان و …، كاهش عمق خطوط خنده ،خطوط پيشانى، بهبود چين هاى اطراف چشم، بالا كشيدن ابروها، كاهش لک هاى پوستى

آیا میکرونیدلینگ درد دارد ؟

دردى كه كه طى انجام كار حس مى شود بسيار كم و كاملا قابل تحمل مى باشد. بسته به نوع كار خونريزى خفيف تا متوسطى وحود خواهد داشت كه پس از اتمام كار كاملا از روى صورت پاك مى شود و فقط مختصرى قرمزى باقى مى ماند. بی دردی روش از مزایای میکرونیدلینگ می باشد.

اثرات ميكرونيدلينگ از چه زمانى قابل مشاهده است؟

بعد از برطرف شدن قرمزى صورت ،از همان ماه اول روشن شدن پوست و بهبود كيفيت آن قابل مشاهده است و از دو ماه بعد از اولين جلسه با تحريك كلاژن سازى جوانسازى و كاهش عمق خطوط و ليفت و سفت شدن پوست قابل مشاهده هست كه اين روند تا شش ماه بعد از آخرين جلسه ادامه مى يابد.

آیا میکرونیدلینگ در از بین بردن جوش موثر است؟

بله با میکرونیدلینگ می‌توان اثرات محصولات ضد جوش و روتین پوست‌های جوشدار را افزایش داد در این صورت به مرور جوش در پوست کاهش پیدا می‌کند.

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟

عوارضی مثل تورم و قرمزی در روزهای ابتدایی بعد از انجام این روش طبیعی است که با مراقبت درست به سرعت از بین می‌رود. عوارض خطرناکی مثل آسیب به پوست هم در صورتی که کلینیک مناسب انتخاب کنید هرگز رخ نخواهد داد. به طور کلی عوارض این روش نسبت به لیزرهای پوستی کمتر است.

هرچند وقت یکبار باید میکرونیدل را برای جلوگیری از پیری پوست انجام داد؟

این موضوع بستگی به نوع پوست شما، متابولیسم بدن شما و مراقبت شما از پوستتان دارد. بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید هر چند وقت یکبار نیاز به میکرونیدل دارید.

5/5 - (11 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *