عوارض فیلر زیر چشم

عوارض فیلر زیر چشم چیست؟

چشم ها یکی از مشخص کننده ترین ویژگی های صورت هستند. در گوشه ها، چین و چروک های ظریف و سایه ها می توانند در زیر پلک های پایینی ایجاد شوند که می توانند شما را خسته یا فرسوده نشان دهند.شما میتواند ناحیه زیر چشم خود را با کانسیلر بپوشانید ،اما استفاده روزانه از آن می تواند خسته کننده باشد. یک گزینه خوب، مشورت با یک متخصص پوست برای دریافت فیلر های زیر چشم است. با این حال، قبل از انجام این درمان ها، باید بدانید که عوارض فیلر چشم وجود دارد یا خیر ،اگر عوارض فیلر زیر چشم وجود دارد آن‌ها چه هستند.

آیا فیلر‌های زیر چشم عوارض جانبی دارند؟

بله، فیلر‌های زیر چشم عوارض دارند. درست مانند بسیاری از انواع دیگر پرکننده های صورت، ممکن است با کبودی، تورم و هایپرپیگمانتاسیون مواجه شوید که به مرور زمان برطرف می شود. سایر عوارض فیلر زیر چشم  شامل توده یا ورم روی پوست و همچنین تغییر رنگ است. اطمینان حاصل کنید که با یک ارائه دهنده یا پزشک متخصص قابل اعتماد برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود مشورت کنید و از عوارض فیلر زیر چشم جلوگیری کنید.

عوارض فیلر زیر چشم

عوارض فیلر زیر چشم چیست؟

از آنجایی که پوست پلک و قسمت های مجاور صورت بسیار ظریف هستند، جوانسازی زیر چشم ممکن است برای هر کسی مناسب نباشد. علاوه بر این، به دلیل آناتومی ظریف و پیچیده اطراف چشم، هر انژکتوری مجهز به تجربه فنی گسترده مورد نیاز برای انجام صحیح و موفقیت آمیز این درمان نیست.

انتخاب پزشک مناسب برای انجام فیلر زیر چشم ها بسیار مهم است. اگر نسبت به ارائه دهنده ای که انتخاب کرده اید اطمینان دارید، می توانید درمان خود را ادامه دهید. با این حال، صرف نظر از اینکه متخصص زیبایی شما چقدر ماهر است، هنوز چند عارضه جانبی و عوارض برای فیلر زیر چشم به صورت موقتی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

1) کبودی و تورم

یکی از عوارض فیلر زیر چشم کبودی و تورم بعد از انجام این عمل است.یکی از رایج ترین اثرات منفی تزریق اسید هیالورونیک، یک ماده رایج در فیلرهای پوستی، کبودی است. طبق یک مطالعه دانشگاه کالیفرنیا، برخی از مطالعات نشان داده‌اند که کبودی در 19 تا 24 درصد بیماران رخ داده است، در حالی که مطالعات دیگر تخمین می‌زنند که این میزان ممکن است تا 68 درصد باشد.

یکی دیگر از عوارض رایج تزریق فیلر زیر چشم، تورم طولانی است که می تواند منجر به ظاهری غیر طبیعی یا “بیش از حد” شود که می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

هم کبودی و هم تورم معمولا در عرض چند روز برای اکثر افراد از بین می رود. کرم آرنیکا ممکن است توسط پزشک شما برای کمک به کاهش کبودی و تغییر رنگ توصیه شود.

2) هایپرپیگمانتاسیون

به دلیل واکنش پوست به تروما، احتمال ایجاد هیپرپیگمانتاسیون (لکه های تیره تر پوست) نیز وجود دارد که این عامل یکی از عوارض فیلر زیر چشم محصوب می‌شود. بر اساس مطالعه ای که در Clinical, Cosmetic, and Investigational Dermatology منتشر شده است، افرادی که پوست تیره تری دارند، بیشتر در معرض هیپرپیگمانتاسیون هستند.

3) بی نظمی

از دیگر عوارض فیلر زیر چشم  بی‌نظمی حاصل از استفاده سطحی از فیلر در بالای لایه ماهیچه ای یا درست در پوست است که باعث ورم یا توده روی پوست شود. اما جای نگرانی نیست زیرا این مشکلات باید ظرف چند روز برطرف شوند.

با این حال، اگر به درستی تزریق نشود، ممکن است باقی بمانند. اگر چنین است، باید با یک پزشک حرفه ای یا متخصص زیبایی تماس بگیرید. هیالورونیداز معمولاً برای حل ایمن و مناسب پرکننده های اسید هیالورونیک و معکوس کردن نتایج ناخواسته استفاده می شود.

4) تغییر رنگ (اثر تیندال)

برخی از بیمارانی که فیلرهای اسید هیالورونیک به صورت آن‌ها تزریق شده است، ممکن است اثر تیندال یا پراکندگی رایلی را تجربه کنند. اثر تیندال پراکندگی نور ناشی از ذرات ماده در مسیر آن را توصیف می کند.

هنگامی که ذرات فیلر صورت اسید هیالورونیک خیلی نزدیک به سطح پوست قرار می گیرند، نوری که به آن ناحیه برخورد می کند پراکنده می شود و در نتیجه یک رنگ مایل به آبی در پوست روی ناحیه تحت درمان ایجاد می شود این عارضه یکی از عوارض فیلر زیر چشم است. گاهی اوقات می‌توان اثر تیندال را پس از تزریق فیلر اسید هیالورونیک صورت در برخی از بیماران با رنگ پوست بسیار کم‌رنگ مشاهده کرد، حتی اگر این ماده در سطح بافتی صحیح قرار داده شده باشد.

بدون رنگدانه قابل توجه، پوست نازک پلک همیشه نمی تواند به اندازه کافی محصول پرکننده صورت را از نور پنهان کند، در نتیجه نور پراکنده شده و رنگ مایل به آبی در ناحیه تحت درمان ظاهر می شود. این را می توان در سایر نقاط بدن با پوست نازک مانند پوست اطراف لب نیز یافت. اگر اثر Tyndall را در پلک پایین خود دارید، تزریق هیالورونیداز معمولاً با حل کردن محصول پرکننده صورت، این مشکل را برطرف می کند.

قبل از درمان فیلر زیرر چشم چه چیزی باید انتظار داشت

مشاوره قبل از درمان اولین قدم شما خواهد بود. شما در مورد وضعیت خود صحبت خواهید کرد و تصمیم خواهید گرفت که آیا فیلر برای شما بهترین است یا خیر. همچنین پزشک ، شما را در این زمان از طریق روند انجام عمل و روند بهبودی راهنمایی می کند.

چه چیزی در طول درمان فیلر زیر چشم انتظار می رود

در ادامه یک مرور کلی از درمان وجود دارد:

 • پزشک محل تزریق را علامت زده و با مایع شستشو ضد عفونی می کند.
 • یک درمان بی حس کننده روی ناحیه آسیب دیده اعمال می شود کافی است چند دقیقه صبر کنید تا در پوست فرو برود.
 • پزشک از یک سوزن کوچک برای نفوذ به پوست استفاده می کند. در موارد دیگر، فیلر با استفاده از سوزن به منطقه تزریق می شود. در موارد دیگر، یک کانول با لبه‌ی صاف که پرکننده را حمل می‌کند، در سوراخ ایجاد شده توسط سوزن قرار می‌گیرد.
 • هر چشم به یک یا چند تزریق نیاز دارد.
 • فیلر توسط پزشک در جای خود صاف می شود.
 • در طول درمان پرکننده چشم، بسیاری از مردم گزارش می دهند که تقریباً هیچ دردی احساس نمی کنند. برخی دیگر افراد می‌گویند که یک نیش کوچک را احساس کرده اند. همانطور که فیلر تجویز می شود، احساس فشار یا تورم وجود خواهد داشت.

اگرچه سوزن تزریق مستقیماً در چشم قرار نمی گیرد،اما ممکن است از نظر روانی ناخوشایند باشد که سوزن را نزدیک چشم خود احساس کنید.

درمان فیلر زیر چشم کامل بین 5 تا 20 دقیقه طول می کشد.

بعد از درمان فیلر زیر چشم چه انتظاری باید داشت؟

بعد از درمان فیلر زیر چشم چه انتظاری باید داشت؟

به طور کلی، در طول بهبودی خود انتظار موارد زیر را داشته باشید:

 • پس از انجام این روش، پزشک یک کیسه یخ در اختیار شما قرار می دهد تا روی ناحیه تحت درمان بمالید.
 • ممکن است در اثر این عمل مقداری قرمزی، کبودی یا تورم را تجربه کنید، اما این عوارض معمولا گذرا هستند.
 • پزشک شما یک جلسه چکاپ بعدی را در روز‌‌های آینده تعیین می کند تا ناحیه مورد نظر را بررسی کند و مشخص کند که آیا تزریق فیلر بیشتر لازم است یا خیر.
 • ممکن است چندین تزریق در طی چند هفته یا چند ماه توصیه شود.
 • بر خلاف پرکننده های مصنوعی، پیوند چربی نیاز به یک دوره بهبودی 2 هفته ای دارد.
 • با گذشت زمان، فیلرها دوباره به بدن جذب می شوند.باید توجه کنید که فیلر زیر چشم نتایج بلندمدت تولید نمی کنند همین امر میتواند یکی از عیوب یا عوارض فیلر زیر چشم باشد. پرکننده های هیالورونیک اسید معمولاً 9 ماه تا یک سال دوام می آورند. سپس باید برای درمان مجدد برگردید.

جایگزین های فیلر زیر چشم

گزینه های جایگزین برای کسانی که نگران عوارض جانبی هستند یا از سوزن های نزدیک به چشم می ترسند در دسترس است.

1) کرم ها

استفاده موضعی از اسید هیالورونیک در لوسیون های ضد پیری می تواند پوست را حجیم کند. این سرم ها یا لوسیون ها نسبت به پرکننده ها کمتر قابل توجه هستند، اما هزینه کمتری دارند و خطرات کمتری دارند.

می توانید برای آگاهی از هزینه فیلر زیر چشم در کلینیک بهارین به مقاله آن مراجعه کنید.

این مواد ممکن است با حجیم کردن پوست به کاهش فرورفتگی ها و حلقه های تیره در ناحیه تحت درمان کمک کنند.

2) جراحی لیفت پوست یا چشم

اگر تزریق فیلر موثر نباشد، سفت کردن پوست یا جراحی لیفت چشم ممکن است توصیه شود.

لایه برداری پوست با لیزر می تواند به سفت شدن پوست پلک کمک کند. یک لایه کوچک از پوست زیر چشم شما ممکن است برای تقویت رشد پوست جدید و سنتز کلاژن برداشته شود. سایر لیزرها فقط پوست را گرم می کنند و تولید کلاژن را تحریک می کنند و سفت می شوند.

جراحی روی پلک ها بیشترین عارضه و اذیت را دارند. پزشک ممکن است پوست اضافی را بردارد، پیوند چربی یا هر دو را انجام دهد. پرمخاطره تر، گران تر، و به دوره نقاهت 3 هفته ای نیاز دارد.

نتایج جراحی زیبایی اصلاحی ممکن است بیشتر از تزریق فیلر پوستی باشد.

سخن پایانی درباره عوارض فیلر زیرچشم

برای درمان چین و چروک های عمیق زیر چشم می توان از فیلرهای فرورفتگی زیر چشم استفاده کرد. به طور معمول، اسید هیالورونیک در زیر پلک های تحتانی تزریق می شود. فیلر زیر چشم عموماً بی‌خطر هستند، اما مانند بسیاری از درمان‌های زیبایی، فیلر زیر چشم باید با احتیاط استفاده شوند تا دچار عوارض نشود. دامنه عوارض فیلر زیر چشم ممکن است از ناچیز تا کاملاً نگران کننده متغیر باشد. به همین دلیل است که انجام این درمان توسط پزشکان ماهر بسیار مهم است.

سوالات متداول درباره عوارض فیلر زیرچشم:

پرکننده های Tear Trough چیست؟

پرکننده های فرورفتگی اشک، پرکننده های پوستی هستند که در زیر چشم ها تزریق می شوند. هدف اصلی پرکننده های اشک، ایجاد حجم بیشتر و جوانسازی پوست زیر چشم است.

آیا پرکننده های Tear Trough ایمن هستند؟

از آنجایی که ناحیه چشم ظریف است، طبیعی است که بپرسید آیا این روش بی‌خطر و بدون درد است.
پرکننده زیر چشم روشی بی خطر است که در مقایسه با جراحی های فرورفتگی اشک غیر تهاجمی است. هیچ گونه پیوند چربی و جابجایی در آن وجود ندارد.

5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *