عوارض فیلر بینی

عوارض فیلر بینی چه مواردی هستند ‼️ 

فیلرهای بینی یک گزینه محبوب برای افرادی است که نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی بروند، اما مشتاق هستند تا عیوب بینی خود را اصلاح کنند. ممکن است تا به حال به این فکر افتاده باشید که از فیلر ها و پر کننده های پوستی استفاده کنید. بسیاری از بیماران ما از بینی خود ناراضی هستند و به دنبال راهی آسان برای بهبود ظاهر خود بینی هستند.

فیلر بینی یکی از انجام شده ترین درمان های زیبایی است و پرکننده های غیرتهاجمی بینی در حال محبوبیت هستند. به نظر می رسد امروزه می توانید فیلرها را به راحتی در سالن زیبایی یا مراکز پزشکی در اکثر نقاط کشور انجام داد. با این حال باید بدانیم، عوارض فیلر بینی چه هستند؟ برای تصمیم گیری آگاهانه باید به چه نکاتی توجه داشت؟ هر روزه تعداد بیماران بیشتری به عنوان جراحی زیبایی صورت برای حل کردن فیلرهایی که به درستی تکمیل نشده اند به ما مراجعه می کنند. باید بدانید که این نوع عمل های زیبایی همانند تمایی عمل های پزشکی هم دارای مزایا و هم دارا عوارضی است. در ادامه مطالب میخواهیم به عوارض فیلر بینی بپردازیم.  

عوراض فیلر بینی

عوارض فیلر بینی چیست؟

در یکی دو سال اخیر، مردم بیشتر از فیلرهای لب که دارای عوارض هستند آگاه شده اند. فیلرها می توانند یک درمان ایمن و کم تهاجمی برای افزایش حجم صورت و افزایش زیبایی طبیعی شما باشند. با این حال، فیلر‌ها بدون عوارض نیستند. به عنوان مثال، عوارض بالقوه فلیر‌های های بینی عبارتند از:

  • نکروز (مرگ بافت)، زخم دائمی، و آسیب به بینایی از جمله نابینایی. همیشه باید به دنبال یک پزشک با تجربه و آموزش دیده باشید تا به نتایج ایمن برسید.
  • یکی از عوارض فیلر بینی  این است که دائمی نیست. ماندگاری فیلر بینی تزریقی از چند ماه تا یک سال است. پس از آن، بدن شما آنها را جذب می کند. بینی شما به همان شکلی خواهد بود که قبل از اعمال تغییرات در آن بود.
  • می توانید برای جایگزینی پرکننده هایی که فرسوده شده اند، فیلرهای جدیدی تزریق کنید. با این حال، برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از، از بین رفتن اثرات اولین عمل بینی به وسیله فیلر، از انجام عمل‌های فیلر بعدی خودداری کنید، زیرا این احتمال وجود دارد که به پوست و رگ‌های خونی آسیب برساند. اگر نتایج را دوست دارید، ممکن است بخواهید برای دائمی کردن تغییرات جراحی تهاجمی انجام دهید.
  • یکی از عوارض مهم عمل فیلر بینی، عوارضی است که در صورت تزریق فیلر در رگ خونی ایجاد می شود. این عارضه می تواند به رگ آسیب برساند و خون رسانی به پوست اطراف بینی شما را مختل کند، که می تواند منجر به مرگ پوست در ناحیه شود. برای مدیریت این عارضه به درمان های اضافی نیاز دارید.
  • در موارد شدید، پرکننده می تواند وارد رگ خونی شود که خون یکی از چشمان شما را تامین می کند. این امر می تواند منجر به نابینایی یا کاهش بینایی شود.
  • اگر به عمل فیلر بینی فکر می کنید، باید به دنبال یک پزشک مجرب باشید. به دلیل خطرات عوارضی که می‌تواند بینایی شما را درگیر کند، یافتن پزشکی که آناتومی صورت و رگ‌های خونی اطراف بینی و چشم‌های شما را بداند، ضروری است.

عوارض فیلر بینی مراجعه کنندگان

افراد زیادی هستند که زمان مراجعه به کلینیک ما به گفتن جمله‌ی”من همیشه نسبت به بینی ام بسیار خودآگاه و حساس بوده ام” شروع به تعریف خواسته های خود می‌کنند. بسیاری از مردم به ما گفته اند تنها چیزی که وقتی به بینی خود نگاه می کنم می بینم این است که صاف نیست و دارای برآمدگی یا فرورفتگی بسیار زشتی است.

ما اغلب فیلر بیمارانی را که فیلر نامناسب بینی آنها را بیش از حد بزرگ کرده است را حل می کنیم. بسیاری از افراد از عوراض فیلر بینی آگاه نیستند. در حالی که پرکننده‌های بینی می‌توانند نتایج زیبا و طبیعی را ارائه دهند، اما اگر درمان در محیطی حرفه‌ای توسط متخصص با تجربه و با آگاهی از آناتومی زیربنایی و استعداد هنری انجام شود، شانس درمان موفقیت‌آمیز تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

فیلر بینی و عوارض احتمالی فیلر بینی چیست؟

فیلرهای بینی پرکننده های پوستی هستند که به حجم دادن به نواحی تزریق شده کمک می کنند، محلول موقت اسید هیالورونیک (ماده ای که به طور طبیعی توسط بدن ما ساخته می شود) به نواحی فرو رفته تزریق می شود که باعث ایجاد برآمدگی می شود، در واقع آن را پر کرده و بینی را صاف می کند در واقع فیلر بینی دارای اثر آنی است. مزایای تزریق اسید هیالورونیک این است که می تواند 12 تا 18 ماه با حداقل زمان از کار افتادگی، در صورت وجود، دوام بیاورد.
پرکننده‌های بینی مجموعه‌ای از تزریق‌ها هستند که پذشکان معمولاً با یک کانولا [لوله جراحی نازک] از طریق نوک بینی انجام می‌دهند تا به ایجاد نمای صاف‌تر در زمانی که فردی قوز پشتی دارد، یا به اصلاح نوک بینی کمک می‌کند. متخصصین زیبایی توضیح می دهند که اندکی شکل بینی را تغییر می دهد.
“فیلر بینی یک درمان از نظر زیبایی شناختی بسیار دلپذیر و مفید است زیرا نتایج تقریباً فوری هستند و افرادی که از داشتن بینی غیرجذاب رنج می برند، پس از انجام این درمان احساس بسیار بهتری خواهند داشت.”
مانند همه پرکننده‌های پوستی، پرکننده‌های بینی نیز خطراتی دارد و اگر قبلاً جراحی زیبایی بینی انجام داده‌اید، این خطرات به دلیل زخم‌ها و بی‌نظمی‌های احتمالی در آناتومی طبیعی بینی تشدید می‌شوند. بنابراین، هنگام درمان بینی بسیار مهم است که به سراغ کسی بروید که دقیقاً می داند چه کاری انجام می دهد.

فیلر بینی شامل چه چیزی می‌شود؟

متخصصان زیبایی و پزشکان زیبایی بینی می گویند: «پرکننده ها به گزینه ای محبوب برای بهبود موقت ظاهر بینی بدون انجام جراحی تبدیل شده اند.»

پرکننده های بینی در چند سال اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

آیا با فکر جراحی بینی حس و حال بدی به شما دست می‌دهد؟ همه ما داستان‌های ترسناکی را شنیده‌ایم که جراح‌ها باید ابتدا بینی شما را بشکنند، درست است؟ اینکه آیا این (در هر مورد) درست است یا نه، ترجیح می دهیم به آن فکر نکنیم. گزینه کمتر تهاجمی استفاده از فیلر برای اصلاح برآمدگی بینی بسیار بی ضررتر به نظر می رسد، بدون زمان از کار افتادگی و همچنین هزینه فیلر بینی نسبتا کمتر است.

از تورم یا کبودی بعد از عمل انجام فیلر بینی نترسید

بلافاصله پس از عمل بینی به وسیله فیلر و پرکننده های پوستی، ممکن است کمی تورم، قرمزی، خارش و حتی کبودی کمی در اطراف بینی خود تجربه کنید. نترسید و فکر نکنید مشکلی پیش آمده است.

اینها عوارض متداول هر روش پرکننده پوستی هستند و اغلب ظرف یک یا دو روز از بین می روند. همانطور که اشاره کردم، عمل بینی بدون جراحی یک روش آسان است، به شرطی که توسط یک متخصص انجام شود، بنابراین شما باید دقت لازم برای یافتن متخصص را داشته باشید تا دچار عارضه های جدی فیلر بینی نشوید.

چگونه فیلر بینی می‌تواند دچار عارضه شود؟

استفاده از مواد تزریقی و فیلرها کار دقیقی است. باید در محیط بالینی و با بالاترین میزان آموزش و تجربه انجام شود. هنگامی که پرکننده در عمق مناسب تزریق نمی شود، ممکن است به رگ خونی یا عضله تزریق شود و خطر کوری و نکروز را در پی داشته باشد
بنابراین دانش صحیح در مورد آناتومی بدن انسان برای تزریق مناسب و خطرات محدود ضروری است. این چیزی است که یک جراح زیبایی ماهر در آن آموزش دیده است، اما یک متخصص زیبایی در یک سالن زیبایی ممکن است نداند. آموزش کافی پزشک در استفاده از فیلرها برای پیشگیری از عوارض جانبی فیلر بینی ضروری است.

چگونه فیلر بینی امنی را دریافت کنم؟

چگونه فیلر بینی امنی را دریافت کنم؟

لطفاً به پزشک متخصص در جراحی زیبایی صورت، با تجربه عمل‌های موفق در بینی مراجعه کنید، آنها برای درک آناتومی مربوطه مناسب هستند و همچنین نتیجه ای را به شما می دهند که دارای بیشترین تناسب با بقیه صورت شما باشد.
راه های مختلفی برای بهبود ایمن ظاهر بینی وجود دارد. شما می توانید جراحی بینی را انتخاب کنید که به آن رینوپلاستی نیز می گویند یا می توانید عمل بینی غیرجراحی با پرکننده های پوستی را انتخاب کنید که به آن جراحی بینی مایع نیز می گویند.
برای تسریع بهبودی و کاهش خطر عوارض، یک محیط استریل ضروری است. پرکننده های پوستی با دقت در نقاط خاصی از بینی قرار می گیرند و حدود 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند. برای مشاوره شخصی در مورد وضعیت خاص خود،  همین امروز یک وقت مشاوره  با کلینیک ما تنظیم کنید.

پرسش و پاسخ در مورد عوارض فیلر بینی

چرا به عمل فیلر بینی عمل بینی "مایع" گفته می شود؟

این نام مستعار برای رینوپلاستی غیر جراحی به این دلیل است که از پرکننده های پوستی برای ایجاد تغییرات در بینی استفاده می شود. این پرکننده‌ها معمولاً از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن وجود دارد.

نتایج عمل بینی با فیلر چقدر چه زمانی قابل مشاهده است؟

یکی از مزایای رینوپلاستی مایع (فیلر بینی) این است که بیماران می توانند بلافاصله نتایج خود را ببینند. آنها می توانند در مورد آنچه که فکر می کنند به جراح بازخورد بدهند و لازم نیست منتظر بهبودی بینی باشند. مدت کوتاهی پس از عمل، ممکن است مقداری تورم وجود داشته باشد، اما باید به سرعت برطرف شود.

آیا جراحی بینی فیلر بینی می تواند مشکلات تنفسی را برطرف کند؟

خیر. رینوپلاستی غیرجراحی تا حدودی در کارهایی که می تواند انجام دهد محدود است. نمی تواند اندازه بینی را تغییر دهد، فقط شکل آن را تغییر می دهد. برای تغییرات جزئی مانند افتادگی نوک، عدم تقارن جزئی، یا فرورفتگی بهتر است.

4.4/5 - (14 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *