بهترین نقاط تزریق بوتاکس

بهترین نقاط تزریق بوتاکس کجاست؟ | نقاط ممنوعه تزریق بوتاکس

بوتاکس در واقع از نوعی سم به نام بوتولینوم تولید می‌شود که در دوز‌ها و غلظت‌های پایین به زیر پوست تزریق می‌شود تا عضلات زیر پوست به طور موقت فلج شوند. انقباض عضلات باعث چروک و یا افتادگی پوست می‌شود و تزریق بوتاکس به سفت شدن و از بین بردن چروک‌ها کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، تزریق بوتاکس برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله بی‌اختیاری ادرار در کودکان، میگرن، تعریق نامتعادل و بیش از حد، اختلالات اسپاسم و بسیاری از بیماری‌هایی که باعث آسیب به سیستم عصبی بدن می‌شوند، کاربرد دارد.

ما در این مقاله قصد داریم به نقاط تزریق بوتاکس که بهترین نقاط هستند چون هم می توانند اثرگذاری بهتری داشته باشند و هم خطرات کمتری داشته باشند، صحبت کنیم.

بهترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت

بهترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت

تزریق Botox را تقریبا برای تمامی نقاط صورت می‌توان انجام داد، در واقع بوتاکس بر روی عضلاتی تاثیر می‌گذارد که به طور پیوسته دارای انقباض می‌باشند زیرا این انقباضات عضلات در زیر پوست باعث ایجاد چین و چروک در صورت می‌شوند. تزریق بوتاکس با فلج کردن عضلات زیر پوست باعث از بین رفتن این انقباضات خواهد شد. در واقع بوتاکس باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج نماید.در سایر نواحی صورت بوتاکس تاثیری نمی‌گذارد.
اما طبق تایید سازمان غذا و دارو جهان، بوتاکس باید در نقاطی تزریق شود که کمترین خطر را دارند، رایج ترین و بهترین نقاط تزریق بوتاکس صورت عبارت اند از:

پیشانی

اولین قسمتی از صورت که اغلب مردم تمایل دارند تزریق روی آن انجام شود، پیشانی است. این بخش از صورت چین و چروک بیشتری دارد و در زمان صحبت کردن، ‌گریه کردن و کلیه تغییرات صورت، پیشانی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. لذا تزریق بوتاکس پیشانی کمک می‌کند پوست این قسمت که به شدت بر جوانی چهره تاثیر می‌گذارد، چروکیده نشود.
بطور کلی بوتاکس روی یک سوم بالایی صورت (پیشانی و خطوط ابرو) تاثیر بهتر و مطمئن تری دارد: مثلا در اثر زمان چروک‌هایی در ناحیه پیشانی هر فرد ایجاد می‌شود که برای رفع آن‌ها تزریق بوتاکس بهترین گزینه است و می‌توان با آن خطوط ایجاد شده را به راحتی ازبین برد.

اطراف چشم

در از بین بردن چروک‌های دور چشم تاثیرگذاری چشمگیری دارد.
اطراف چشم به مرور زمان دچار چین‌خوردگی یا گودی شده و نیازمند تزریق بوتاکس است که با آن می‌توان گودی، چروکیدگی و سیاهی اطراف چشم را نیز درمان کرد.

ابرو

برای بالا بردن آن باعث تاثیرات مثبتی در چهره فرد می شود. تزریق بوتاکس دور ابرو سبب می شود تا عضلات فروتنالیس که پیشانی را به سمت بالا می‌کشند، پس از تزریق شل شده و به راحتی پوست را به بالا بکشند.

خطوط اطراف لب

خط خنده، خطوط اطراف دهان، دور لب جزء مناسب ترین نقاط برای تزریق بوتاکس هستند.توصیه می‌کنیم از  بوتاکس لب برای حجم‌دهی به لب استفاده نکنید.

گونه

با افزایش سن، گونه‌ها خیلی زود افتاده می‌شوند و تزریق Botox برای فرم دادن به گونه‌ها بسیار عالی است.
شل شدن و تغییر فرم گونه‌ها سبب شده تا بهترین ناحیه برای تزریق بوتاکس محسوب شوند.

بهترین نقاط تزریق بوتاکس در بدن

بهترین نقاط تزریق بوتاکس در بدن

زیر بغل

یکی از کاربردهای کمتر شناخته‌شده بوتاکس تزریق آن به زیربغل به منظور کاهش تعرق است که سازمان غذا و دارو این کاربرد بوتاکس را تایید کرده است.

کف دست

تعریق زیاد کف دست نوعی بیماری ارثی است که بیشتر در کودکان مشاهده می‌شود و هنگام استرس عود می‌کند. از آنجایی که بوتاکس با غیرفعال کردن مواد محرک غدد تعریق می‌تواند جلوی تعرق زیاد را بگیرد، کف دست از دیگر نقاط تزریق بوتاکس است.

نقاط ممنوعه برای تزریق بوتاکس کجاست؟

نقاط ممنوعه برای تزریق بوتاکس کجاست؟

تزریق بوتاکس در بعضی از نقاط حساس صورت از آن جهت که ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری برای فرد به وجود آورد، توسط سازمان غذا و دارو تایید نشده است. از جمله نقاط تزریق بوتاکس که ممنوع اعلام شده است، عبارتند از:

بالای چشم

تزریق بوتاکس به بالای چشم شاید ایده خوبی برای رفع افتادگی پلک یا ابروها به نظر برسد، اما نیاز به توجه و دقت بسیار بالایی دارد. بالای چشم از حساسیت بسیار زیاد برخوردار است. تزریق بوتاکس به بالای چشم ممکن است با احساس درد، خشکی چشم، تحریک چشم‌ها، تغییر دید و سایر مشکلات بینایی همراه باشد. هم چنین می توان از عوارض آن به کوچک شدن چشم بر اثر بوتاکس نیز اشاره کرد.

بنابراین برای درمان پوست بالای چشم خود بهتر است با مشورت پزشک یک روش درمانی مناسب و بی‌خطر را انتخاب کنید.

بعضی از قسمت های زیر چشم

اگرچه که با استفاده از بوتاکس می‌توان چین‌های اطراف چشم را برطرف کرد، اما بعضی از نقاط زیر چشم برای تزریق ممنوع هستند. عضله زیر چشم پلک پایین را کنترل می‌کند. بنابراین تزریق بوتاکس به این عضله ممکن است با فلج شدن آن همراه بوده و عوارض خطرناکی برای چشم فرد به وجود آورد.

بنابراین زیر چشم از نقاط تزریق بوتاکس به حساب نمی‌آیند و برای درمان آن بهتر است از ژل‌ها و پرکننده‌های پوستی استفاده کنید.

استخوان دهان

استخوان دهان از دیگر نقاط تزریق بوتاکس است که ممنوع اعلام شده است. تزریق بوتاکس به این ناحیه ممکن است مشکلاتی در خوردن و حتی حرف زدن فرد به وجود آورد.

گردن

تزریق بوتاکس در گردن از دیگر موارد ممنوع و خطرساز است. در صورت تزریق بوتاکس به این ناحیه عضلات گردن فلج شده و ممکن است مشکلاتی را هنگام بلعیدن غذا برای شما به وجود آورند.

مناطق مناسب برای تزریق botaxطبق تحقیقات انجام گرفته، تزریق بوتاکس در نواحی بین ابرو و پیشانی و اطراف چشم بهترین نتیجه را ارائه خواهد کرد.
روش‌های جایگزین تزریق بوتاکستزریق ژل تزریق چربی  لیزر درمانی
دلیل ممنوع بودن تزریق botax برای برخی از نواحی صورتجلوگیری از بروز مشکلاتی مانند فلج همیشگی در صورت  احتمال بروز خطرات جدی برای تزریق بوتاکس در برخی از نواحی

نتایج خطا در تزریق بوتاکس به صورت

آیا می‌دانید خطای کار در تزریق Botox در صورت چه عواقبی به دنبال دارد؟
اولین مسئله ای که باید به آن دقت کنید این است که برای تزریق بوتاکس نباید به هر کسی اعتماد کنید. متاسفانه در حال حاضر آرایشگران نیز در سالن‌های زیبایی اقدام به تزریق می‌کنند اما این افراد از تخصص لازم برخوردار نیستند در نتیجه خطای کار بالا بوده و حتی ممکن است منجر به آسیب بافتی شوند.
حتما قبل از هر چیز باید بهترین دکتر را پیدا کرده و سپس برای تزریق، با او صحبت کنید.
اما عواقب خطای تزریق می تواند موارد زیر باشد:

  • برای مثال کنار چشم، منطقه‌ای بسیار حساس است که یک اشتباه می‌تواند به بینایی فرد لطمه بزند. به همین دلیل است که اکیدا سفارش می‌کنیم این عمل زیبایی را به آرایشگران نسپرده و به متخصص مراجعه کنید.
  • اگر متخصص نتواند عمق نفوذ سوزن را به درستی تعیین کند، باعث آسیب بافتی خواهد شد که به صورت کبودی و لختگی خون رویت می‌شود.
  • مسئله بسیار مهم در تزریق Botox، تعیین دوز بوتاکس است. تصور کنیم که پزشک نتواند مقدار بوتاکس را به درستی تشخیص دهد. در این صورت عواقب بسیار خطرناکی را به همراه داشته و حتی ممکن است قسمتی از صورت فلج شود.
  • عدم تقارن چهره، خطای دیگر در تزریق بوتاکس به صورت است.

عوارض تزریق بوتاکس در کدام ناحیه تزریق بیشتر است؟

 عوارض بوتاکس معمولا در اثر بی‌دقتی و عدم مهارت پزشک بروز پیدا می‌کند. طبیعتا این عوارض در نقاط ممنوعه تزریق بوتاکس بسیار شدیدتر و خطرناک‌تر است. درصورتی که عوارض آن در نقاط تزریق بوتاکس تاییدشده توسط سازمان غذا و دارو چندان جدی نبوده و پس از چند روز از بین می‌روند.

سوالات درباره نقاط تزریق بوتاکس:

مهم ترین نقاط تزریق بوتاکس کجاست؟

مهم ترین نقاط تزریق بوتاکس می تواند شامل پیشانی، اطراف ابروها، شقیقه، اطراف لب، زیر چشم ها، واژن و ناحیه تناسلی، زیر بغل، کف دست، باشد.

نقاط ممنوعه برای تزریق کردن بوتاکس کجاست ؟

از مناطقی که بوتاکس در آن ها ممنوع است و خطرات زیادی دارد اطراف استخوان دهان و یا بالای حدقه چشم است.

آیا از تزریق بوتاکس می‌توان برای برجسته‌سازی چانه استفاده کرد؟

بله ، با تزریق بوتاکس به این ناحیه می‌توانید چانه خود را افزایش حجم دهید.

5/5 - (7 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *