مراقبت های بعد از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده – غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده

خط های خنده یا همان خط هایی که در دو طرف لب و بینی واقع می باشند در ایجاد چهره ای افتاده تاثیر زیادی دارند. این خط ها به چهره، حالتی غمگین می‌ بخشند. یکی از روش های موثر و مفید که با کمترین عوارض می توان به رفع این خط ها اقدام کرد تزریق فیلر می باشد. به کمک این روش بهترین نتایج، با کم ترین عوارض و ماندگاری حاصل می شود. مثل هر روش درمانی تزریق فیلر خط خنده نیز دارای یک سری مراقبت هایی است که در این مقاله ما قصد داریم شما را با مراقبت های بعد از فیلر خط خنده آشنا کنیم. برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مراقبت بعد از فیلر خط خنده

مراقبت های بعد از فیلر خط خنده

 😴 طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خندهتا چند ساعت دراز نکشید.
بهتر است تا یک هفته در زمان خوابیدن به پشت بخوابید تا فشاری به محل تزریق وارد نشود.
 همچنین تا یک هفته در زمان خواب سر زاویه ۴۵ درجه با بدن داشته باشد.
🛀🏻نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژلتا ۲۴ ساعت از شستن صورت خود را پرهیز کنید و آب ولرم برای شستن صورت استفاده کنید.
💄آرایش کردن بعد از تزریق فیلر خط خنده
تا یک هفته از آرایش کردن صورت پرهیز کنید چرا که فشار آوردن به صورت باعث جابجایی ژل شده و همین طور که مواد آرایشی از طریق روزنه ایجاد شده در اثر ورود سوزن، به پوست نفوذ کرده و باعث عفونت می‌شوند.
🍉 غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خندهروزانه باید آب کافی بنوشید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک در بدن پایین بیاید.
 همچنین میوه و سبزیجات را به مدت یک هفته بیشتر کنید. حدود یک هفته بعد از تزریق فیلر خط خنده غذاهای داغ و مایعات داغ را مصرف نکنید.

تزریق فیلر خط خنده به یک سری مراقبت های خاصی نیاز دارد که متقاضی باید این مراقبت ها را به صورت کامل رعایت کند. اگر مراقبت های لازم بعد از تزریق فیلر خط خنده انجام نگردد امکان دارد متقاضی با انجام این روش به نتیجه دلخواه خود نرسد.
عوارض تزریق فیلر خط خنده بسیار محدود می باشد و کوتاه مدت هستند و به صورت کلی بعد از گذشتن یک الی دو روز رفع می شوند. با این حال رفع شدن کامل تورم امکان دارد به زمان بیشتری حدود ۲ الی ۴ هفته نیاز داشته باشد. به همین علت توصیه می گردد برای مشاهده نمودن نتیجه های نهایی تزریق فیلر خط خنده منتظر باشید. در ادامه به توضیح مراقبت های بعد از فیلر خط خنده می پردازیم.

  • در روز اول بعد از تزریق فیلر خط خنده از کمپرس یخ، برای پایین آوردن میزان تورم در منطقه ی مورد نظر استفاده نمایید و هر دو ساعت یک بار این کار را تا ۲ الی ۱۰ دقیقه تکرار کنید. از روز اول به بعد، هر روز ۱ تا ۲ بار این کار را انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید که به ناحیه تزریق شده فشار زیادی وارد نکنید.
  • می توان از دارو هایی مثل تیلنول و یا دارو های هم گروه آن برای پایین آوردن میزان درد و ناراحتی بعد از تزریق استفاده کرد.
  •  استفاده از قرص آرنیکا و یا کرم های آرنیکا نیز در کاهش دادن تورم و کبودی نقش دارند. ولی لازم است که پیش از مصرف این دارو ها حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
  • در دو روز اول بعد از تزریق فیلر خط خنده، برای خوابیدن از دو بالشت استفاده نمایید و موقع خواب حتما به پشت خود بخوابید تا از جا به جایی ژل تزریق ژل خودداری نمایید.
  • لازم به ذکر است چند روز قبل و بعد از تزریق فیلر از مصرف داروهایی مثل آسپرین خودداری نمایید زیرا این دارو ها موجب خونریزی و کبودی در ناحیه ی تزریق شده می گردند.

شستن صورت بعد از تزریق فیلر خط خنده

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

یکی از مراقبت های بعد از فیلر خط خنده، شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده و محل تزریق با شوینده های ملایم می باشد.
برای این کار توصیه می شود از شامپو بچه پس از تزریق فیلر خط خنده استفاده نمایید چرا که این کار از بروز عفونت پیشگیری می کند. تلاش کنید محل تزریق را همیشه خشک و تمیز نگه دارید. از بعضی شوینده ها که امکان دارد موجب ایجاد التهاب و تحریک پوست گردند، خودداری نمایید. هم چنین، شستن صورت پس از تزریق فیلر خط خنده با آب سرد باعث می شود که مواد به شکل گلوله در بیایند.

ماساژ بعد از تزریق فیلر خط خنده

بعد از تزریق فیلر خط خنده طبق توصیه پزشک، می توان ناحیه های تزریق شده را به آرامی ماساژ داد. این کار موجب پیشگیری خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل می گردد. لازم به ذکر است که مهم ترین نکته در مورد مراقبت های بعد از فیلر خط خنده عدم دستکاری و فشار وارد کردن به ناحیه تزریق می باشد.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق فیلر خط خنده

تا چند روز اول بعد از تزریق فیلر خط خنده خوابیدن روی صورت ممنوع می باشد. خوابیدن روی صورت، موجب وارد شدن فشار به ناحیه تزریق فیلر و حرکت فیلر می گردد که سرانجام کیفیت درمان را کاهش می دهد. بهتر است در موقع خوابیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهید تا سرتان بالا تر از بدن قرار گیرد. این کار از ایجاد شدن فشار در ناحیه سر جلوگیری می کند.

غذا خوردن بعد از تزریق فیلر خط خنده

غذا خوردن بعد از تزریق فیلر خط خنده

از سایر مراقبت های بعد از فیلر خط خنده مربوط به تغذیه مناسب می باشد. پیش از رفع شدن کامل بی حسی جای تزریق، هیچ چیزی نخورید زیرا در حالت بی حسی امکان دارد ناخواسته لب های خود را گاز بگیرید. این کار اثر های زیبایی فیلر را از میان می برد.
هم چنین حدود یک هفته بعد از تزریق فیلر خط خنده غذاهای داغ و مایعات داغ را مصرف نکنید.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر خط خنده

یکی از مهم ترین مراقبت‌ های قبل از تزریق فیلر خط خنده یا خط اندوه انتخاب نمودن یک پزشک با تجربه و با مهارت می‌ باشد.
یک هفته قبل از تزریق فیلر خط‌ خنده از مصرف دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می گردند و هم چنین مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

عوارض بعد از تزریق فیلر خط خنده

بعد از تزریق فیلر خط خنده با یک سری از عوارض تزریق ژل خط خنده رو به رو خواهید شد که این عوارض کاملا طبیعی می باشند. این علائم بعد از تزریق فیلر خط خنده پس از سه روز و در مدت زمان کوتاهی به صورت کامل از بین می روند. در ادامه به صورت دقیق به توضیح این عوارض می پردازیم.

  • درد بعد از تزریق فیلر خط خنده

مثل تزریق فیلر پیشانی و تزریق فیلر دور چشم، بعد از تزریق فیلر خط خنده احساس کردن مقداری درد طبیعی می باشد. برای تسکین نمودن درد، بهتر است که استامینوفن مصرف نمایید. لازم به ذکر است که مصرف کردن ژلوفن یا ایبوپروفن موجب خونریزی در ناحیه تزریق می گردد. هم چنین مصرف کردن دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی موجب می شود که خون رقیق گردد و با رقیق شدن خون اثر های مطلوب تزریق فیلر از بین می روند.

  • ورم بعد از تزریق فیلر خط خنده

ورم پس از تزریق فیلر خط خنده یک عارضه ای طبیعی می باشد ولی در صورتی که تغییر رنگ در پوست مشاهده شود، باید هر چه سریع تر به کلینیک زیبایی مراجعه‌ شود. بعد از رفع شدن این عارضه ها، نتایج تزریق فیلر خط خنده به صورت کامل قابل مشاهده می شود.۲ الی ۴ هفته زمان مورد نیاز است تا عارضه ها به صورت کامل برطرف گردند.

نحوه تشکیل شدن خط خنده

خط های خنده، چین و چروک هایی وابسته به لب می باشند که از هر دو طرف بینی تا گوشه های دهان ایجاد می شوند. خط های خنده با بالا رفتن سن و پیری ایجاد می شوند، زمانی که لایه های چربی صورت از میان می روند و پوست حالت افتاده به خود می گیرد، چین های برجسته ایجاد می گردند.

نحوه تزریق فیلر خط خنده

 یکی از کاربرد های فیلر های پر کننده صورت، تزریق فیلر خط خنده می‌ باشد که با افزایش یافتن سن این خط خنده عمیق تر شده و شادابی را از چهره می‌ گیرد. تزریق فیلر خط خنده ممکن است با برند های مختلفی انجام گردد که اکثرا طبق صلاح دید پزشک متخصص انتخاب می گردد. یکی از رایج ترین فیلر هایی که به این منظور به کمک پزشک انتخاب می گردد فیلر های دارای هیالورونیک اسید می باشد. برای تزریق این فیلر ها باید مراحل زیر طی شود. اول باید به سراغ یک پزشک با تجربه که دارای مهارت کافی باشد مراجعه کنیم و یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشیم. سپس با گرفتن نوبت از پزشک در وقتی که پزشک تعیین کند به درمانگاه یا کلینیک مراجعه کرده و پس از ضد عفونی نمودن محل تزریق یک داروی بی ‌حس کننده موضعی را تزریق می کند و سپس به کمک یک سرنگ با نیدل کوچک و نازک مقدار معینی از فیلر را به آرامی در ناحیه مورد نظر تزریق می نماید و این کار را تا زمانی که فرورفتگی خط لبخند با بافت‌ های کناری‌ هم سطح گردد ادامه پیدا می کند. برای جلوگیری از تزریق بیش از حد و غیر طبیعی شدن نتیجه، پزشک موقع تزریق فیلر، باید پوست متقاضی را به آرامی ماساژ دهد و از کافی بودن یا نبودن حجم فیلر مطمئن گردد.

قیمت تزریق فیلر خط خنده

قمت فیلر خط خنده

با توجه به اینکه تزریق فیلر خط خنده جزئی از روش‌ های زیبایی می باشد، هزینه آن تحت پوشش بیمه نمی باشد. به صورت کلی قیمت فیلر خط خنده به عوامل زیادی بستگی دارد.
عواملی که در هزینه فیلر تاثیر می گذارند عبارتند از میزان فیلری که تزریق می شود، برند فیلر، کشور سازنده فیلر، میزان تخصص و تجربه پزشک و تکنیک تزریق. بنابراین قیمت خاصی را برای تزریق فیلر خط خنده نمی توان تعیین نمود.

انواع تزریق فیلر خط خنده

  • فیلر های دائمی

فیلر های دائمی از جمله موادی هستند که در بدن به هیچ عنوان تجزیه نمی شوند. این نوع فیلر ها تا سال‌ ها بدون ایجاد عوارض در بدن باقی خواهند ماند. این فیلر ها از خانواده پلی‌ اکریل‌ آمید می باشند. ژل پاژ که دارای ماندگاری ۸ تا ۱۲ سال است در این دسته از فیلر ها جای می‌ گیرد. درست است که چند سالی است که از آن دیگر استفاده نمی گردد، چرا که فقط مزیت آن داشتن ماندگاری زیاد بود و دارای عوارضی از جمله جابه جایی فیلر در صورت بود که موجب کاهش محبوبیت این فیلر شد.

  • فیلر های نیمه دائمی

نوع دوم فیلر ها، فیلر های نیمه دائمی می باشند. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت یکی از انواع این فیلر ها می باشد. ژل‌ های نیمه دائمی دارای ماندگاری خوبی هستند. این ماندگاری در شرایط خوب می‌ تواند تا ۴ سال ادامه داشته باشد.

  • فیلر های موقتی

زمانی که صحبت از تزریق فیلر لب یا پر کردن خط های صورت و. .. به وجود می آید، پای فیلر های موقت به میان می‌ آید. اسید هیالورونیک ماده‌ای می باشد که فیلر های موقت بر پایه آن تهیه می گردند و البته نسبت به انواع تکنیک‌ های پر نمودن صورت بهتر هستند و عارضه ی کمتری دارند. از این فیلر ها علاوه بر اینکه برای پر کردن خط های لبخند استفاده می‌ گردد، بلکه از آن‌ ها می‌ توان برای کانتور نمودن و زاویه‌ سازی صورت، پر کردن ناحیه های متنوع بدن و از بین بردن گودی زیر چشم نیز استفاده نمود.

سوالات درمورد مراقبت های بعد از فیلر خط‌ خنده

مراقبت های بعد از فیلر خط خنده چیست؟

مراقبت های بعد از فیلر خط خنده شامل تمام کار هایی است که پس از تزریق فیلر خط خنده باید رعایت شود تا به بهترین نتیجه با کم ترین عوارض دست یافت.

آیا تزریق فیلر خط خنده دارای عوارض نیز می باشد؟

بله مثل هر روش درمانی این روش نیز دارای عوارض موقتی و جزئی می باشد.

آیا تزریق فیلر خط خنده دردناک است؟

خیر در این نوع تزریق به علت استفاده نمودن از بی حسی هيچ گونه دردی احساس نمی گردد.

تزریق های فیلر خط خنده چند نوع هستند؟

سه نوع‌ که عبارتند از:
فیلر دائمی
فیلر نیمه دائمی
فیلر موقت

5/5 - (9 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *