شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده به صورت یکی از راهکار های افزایش زیبایی و جوانسازی می باشد. این روش ساده و غیر تهاجمی می باشد و دارای دوران نقاهت آسانی است ولی برای اینکه بهترین نتیجه را از تزریق ژل ژل خط خنده بگیرید و عارضه های بعد از تزریق ژل خط خنده را به حداقل برسانید می بایست مراقبت‌ هایی را انجام دهید. یکی از این مراقبت‌ ها شست و شوی درست صورت بعد از تزریق ژل خط خنده می باشد. در این مقاله ما قصد داریم شما را با نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

از تزریق ژل برای منظور های زیادی استفاده می شود. از ژل برای رفع کردن چین و چروک عمیق، خط های اخم و خنده و جوان سازی در کنار بوتاکس استفاده می‌ گردد. علاوه بر مواردی که ذکر شد از ژل برای رفع نمودن گودی و سیاهی زیر چشم، پر حجم کردن لب ها و گونه‌ ها و فرم دهی صورت و چانه و زاویه سازی فک استفاده می‌گردد.

با توجه به آسان بودن تزریق، نقاهت کوتاه، نتیجه خوب، ماندگاری عالی در کنار قیمت مناسب تزریق ژل برای زیبایی و جوانسازی بسیار رایج است.

اهمیت مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

برای اینکه بعد از تزریق ژل خط خنده دوران نقاهت تا حد ممکن کمتر شود و نتیجه ای مطلوب از تزریق ژل حاصل گردد، انجام مراقبت‌ های پس از تزریق ژل دقیقا به صورتی که پزشک توصیه می کند واجب می باشد. این مراقبت‌ ها موجب بالا رفتن ماندگاری تزریق ژل می گردد. به غیر از بالا رفتن ماندگاری با انجام دادن مراقبت ها عارضه های احتمالی نیز پس از تزریق ژل کاهش می یابد. با اینکه تزریق ژل دارای عوارض خاص و خطرناکی نیست ولی با این حال بعضی از عارضه ها مثل ورم، کبودی و قرمزی تا مدت کوتاهی می توانند طبیعی باشند. یکی از مهم ترین مراقبت‌ ها شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده و استحمام می باشد. چرا که قادر است از عفونت‌ های احتمالی پس از تزریق ژل خط خنده جلوگیری نماید.

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از تزریق ژل خنده بهتر است شستن صورت را تا یک روز به تعویق بیندازید. بعد از آن به مدت یک هفته به کمک شوینده های مناسب و آب با دمای متعادل بدون اینکه به صورت خود فشاری وارد کنید کار شست و شو را انجام دهید. حمام‌ های بسیار طولانی با استفاده از آب با دمای بالا موجب می‌ شود، ژل آسیب ببیند. بنابراین در هفته اول تا جایی که امکان دارد از رفتن به حمام پرهیز نمایید و در صورتی که به حمام نیاز داشتید با آب ولرم و در مدت زمان کوتاه استحمام کنید.

بهترین زمان شستن صورت بعد از تزریق ژل خط‌ خنده

بهترین زمان شستن صورت بعد از تزریق ژل خط‌ خنده

بهتر است یک روز اول پس از تزریق ژل خط خنده صورت خود را نشویید و استحمام نکنید.
پس از گذشتن یک روز با استفاده از آب ولرم و به آرامی می توانید بدون ماساژ دادن یا وارد کردن فشار به ناحیه تزریق شده صورتتان را بشویید. ولی در صورتی که واجب باشد می توانید چند ساعت بعد از تزریق ژل خط خنده صورت خود را به آرامی و بدون وارد کردن هیچ گونه فشار بشویید.
بهتر است بهترین زمان برای شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده را از پزشک خود بپرسید چرا که امکان دارد پزشک طبق هر فرد یا نحوه تزریق دستورالعمل های متفاوتی برای شستن صورت داشته باشد.
در هفته‌ های اول بعد از تزریق ژل خط خنده از انجام حمام‌ های طولانی، با استفاده از آب با فشار زیاد و آب بسیار گرم یا سرد پرهیز کنید.

مراقبت های مهم بعد از تزریق ژل خط خنده

مراقبت های بعد از فیلر خط خنده چه چیز های دیگری هستند؟
به غیر از شستن صحیح صورت و حمام نمودن اصولی مراقبت‌ های دیگری نیز پس از تزریق ژل وجود دارند که می بایست آن ها نیز رعایت شود. در ادامه به توضیح این مراقبت ها می پردازیم.

 • عدم ورزش و فعالیت های شدید

ورزش و فعالیت‌ های شدید بدنی موجب بالا رفتن ضربان قلب و در نتیجه تشدید یافتن کبودی و تورم در صورت می گردد. هم چنین ورزش کردن پس از تزریق ژل موجب تحریک شدن ژل تزریق شده در صورت می‌ شود. پس توصیه می شود یک روز اول پس از تزریق ژل از ورزش کردن خودداری نمایید. لازم به ذکر است که بهتر است تا دو هفته از انجام فعالیت ها و ورزش شدید خودداری نمایید.

 • درست خوابیدن

نحوه خوابیدن درست از جمله موارد مهم در مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده برای رسیدن به بهترین نتیجه می باشد. برای پیشگیری از وارد شدن هر گونه فشار ناخواسته موقع خواب بر روی صورت و محل تزریق، به پشت بخوابید. توصیه می شود در اطراف خود بالشت نرم بگذارید تا امکان چرخش به پهلو یا شکم موقع خواب کمتر گردد.

 • عدم مصرف الکل و نوشیدنی‌ های الکلی

 بعد از تزریق ژل خط خنده امکان دارد مصرف دخانیات و الکل موجب‌ تشدید یافتن عوارض پس از تزریق گردد. توصیه می شود بعد از ۳ الی ۵ روز از تزریق ژل از مصرف کردن دخانیات و مواد الکلی پرهیز کنید.

 • استفاده کردن از کمپرس سرد و گرم

بلافاصله پس از تزریق ژل خط خنده احساس قرمزی و تورم در محل تزریق ایجاد می شود که کاملا طبیعی می باشد. برای کاهش دادن درد، تورم و کبودی نیاز است فقط ۳ ساعت پس از تزریق ژل خط خنده هر ۱۰ دقیقه یک بار کمپرس یخ استفاده نمایید. لازم به ذکر است که دقت کنید که هنگام استفاده کردن از کمپرس یخ محل تزریق خیس نگردد.

 • ماساژ صحیح

امکان دارد پزشک برای پیشگیری از خون مردگی و گلوله شدن ژل به ماساژ دادن ناحیه تزریق بعد از مدت زمان خاصی توصیه کند. ماساژ ها را باید به خوبی از پزشک خود یاد بگیرید و به صورت صحیح و به موقع انجام دهید تا نتیجه خوب حاصل گردد.

 • عدم آرایش

سعی کنید تا دو هفته بعد از تزریق ژل خط خنده از استفاده هر گونه مواد آرایشی در ناحیه تزریق شده پرهیز کنید. توصیه می کنیم زیاد از خانه بیرون نروید و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید و در صورتی که مجبور باشید بیرون بروید از ضد آفتاب استفاده کنید. در مورد برند مواد آرایشی صورت خود نیز با پزشک خود مشورت نمایید تا در صورتی که پزشک مصلحت نداند آن ها را عوض کنید.

 • تغذیه مناسب

تغذیه مناسب دائما موجب کاهش دوران نقاهت می گردد. بنابراین برای از بین‌ رفتن سریع تورم، کبودی و قرمزی‌ های احتمالی توصیه می شود تغذیه سالم از انواع مواد غذایی را داشته باشید تا زود تر بهتر شوید. لازم به ذکر است که مصرف آب کافی در روز را نیز فراموش نکنید.

 • استفاده از لباس مناسب

استفاده از لباس مناسب نیز می‌ تواند بسیار مهم باشد. لباس‌ هایی که دارای دکمه یا زیپ نباشند و بسته باشند موقع پوشیدن امکان دارد که فشار زیادی به صورت وارد نمایند بنابراین بهتر است در دو هفته اول پس از تزریق ژل خط خنده از لباس‌ هایی که دارای دکمه یا زیپ هستند یا دارای یقه بسیار آزادی هستند استفاده نمایید.

 • مصرف به موقع و صحیح دارو های تجویز شده پزشک

امکان دارد پزشک برای کاهش درد های احتمالی یا تورم پس از تزریق ژل خط‌ خنده دارو هایی را تجویز نماید. باید دارو های تجویز شده پزشک را به موقع و با دقت مصرف نمایید تا سریعا بهبود یابد و دوران نقاهت به آسانی پشت سر گذاشته شود.

 • عدم استرس

 برای مشاهده کردن نتایج صبور باشید و از دادن استرس بیهوده به خود پرهیز کنید. تورم و کبودی بعد از تزریق ژل خط خنده کاملا طبیعی می باشد. استرس را از خود دور نمایید چرا که استرس موجب می‌ شود عملکرد طبیعی بدن مختل گردد و عارضه ها در مدت زمان بیشتری از بین بروند.

کاندید های نامناسب برای انجام تزریق ژل خط خنده

افرادی که در ادامه ذکر می کنیم کاندید های مناسب برای انجام تزریق ژل خط خنده نمی‌ باشند.

 • کسانی که سابقه حساسیت به تخم مرغ داشته باشند.
 • کسانی که مبتلا به عفونت فعال پوستی مانند تب خال باشند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند.
 • افرادی که سابقه تشکیل کلوئید در پوست را داشته باشند.
 • کسانی که سیستم ایمنی بدن ضعیفی دارند.
 • افرادی که دارو های ضد انعقاد خون مصرف می کنند.

عوارض تزریق ژل خط خنده

اکثر افراد به علت اینکه درمورد عوارض تزریق ژل خط خنده نگرانی‌ هایی دارند، تزریق ژل خط خنده را به تعویق می‌ اندازند. این افراد می بایست بدانند که اگر به کلینیک معتبر برای تزریق کردن ژل خط خنده مراجعه کنند و برای درمان از ژل‌ های مناسب استفاده شود عوارضی به غیر از عوارض معمولی برای فرد ایجاد نمی شود.
عوارض معمولی شامل قرمزی و التهاب بعد از تزریق می باشد که معمولا در صورتی که مراقبت ها به صورت صحیح انجام شود و از کمپرس سرد استفاده گردد به زودی بر طرف می شوند. توصیه می کنیم برای این کار به يک درمانگاه معتبر با پزشکان با تجربه مراجعه کنید چرا که در این صورت پزشکان شناخت مناسبی از برند های مختلف داشته و با تزریق نمودن بهترین برند ها از به وجود آمدن عوارض تا حد چشمگیری جلوگیری می کنند. ولی در صورتی که برای تزریق ژل خط خنده به مراکز نا معتبر و آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مراجعه کنید، باید نگران در مورد ایجاد شدن برخی عوارض داشته باشید. عوارضی که اثر ها آن در اکثر موارد تا مدت‌ ها باقی می ماند. از رایج ترین عوارض تزریق ژل خط خنده می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سوزش
 • التهاب
 • خارش
 • کبودی
 • تورم طولانی‌ مدت در ناحیه تزریق شده
 • ایجاد حساسیت
 • ایجاد شدن زخم یا عفونت در محل تزریق شده
 • فلج شدن اعصاب صورت
 • گلوله گلوله شدن و سفت شدن ژل در زیر پوست
 • تغییر یافتن حالت چهره و نامتقارن بودن صورت متقاضی

مراقبت های قبل از تزریق ژل خط خنده

قبل از تزریق ژل خط‌ خنده برای رسیدن به نتیجه مطلوب با کم‌ ترین عوارض باید کار های زیر را انجام دهید.

 • اگر دارای بیماری خاصی باشید یا داروی خاصی مصرف کنید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • در صورتی که به ماده خاصی حساسیت داشته باشید یا قبلا به علت تزریق ژل دچار حساسیت شده باشید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • حداقل یک هفته قبل از تزریق ژل خط‌ خنده از مصرف دارو ها و مواد غذایی که موجب رقیق‌ شدن خون می شوند پرهیز کنید.
 • یک هفته قبل از تزریق ژل خط خنده از مصرف الکل، سیگار و قلیان پرهیز نمایید.
 • در روز مراجعه برای تزریق ژل خط خنده از استفاده مواد آرایشی پرهیز کنید.

سوالات در مورد شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

بهترین زمان برای شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده چه زمانی می باشد؟

اکثرا توصیه می شود یک روز اول پس از تزریق ژل خط خنده از شستن صورت خودداری شود ولی برای دقیق تر مطمئن شدن باید با پزشک مشورت شود.

تزریق ژل خط خنده دارای چه عوارضی است؟

از جمله عارضه های تزریق ژل خط خنده شامل سوزش، کبودی، تورم، حساسیت و... می باشد که در این مقاله به صورت کامل راجع به این عوارض بحث شده است.

آیا تمام افراد می توانند از تزریق ژل خط خنده برای بر طرف کردن خط خنده خود استفاده کنند؟

خیر. یک سری افراد کاندید های مناسب برای تزریق ژل خط خنده نمی باشند که در این مقاله به آن ها اشاره شده است.

4.5/5 - (8 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *