در کدام دستگاه لیزر درد کمتری احساس می‌شود؟

در کدام دستگاه لیزر درد کمتری احساس می‌شود؟

شاید شما نیز از جمله افرادی هستید که با شنیدن عبارت لیزر موهای زائد بدن، اولین چیزی که ذهنتان را مشغول می‌کند، این است که آیا لیزر دردناک است؟ درست است که از میان کل فرآیندهای از بین بردن موهای زائد بدن، لیزر بهترین، ماندگارترین و کم درد ترین روش درمانی است، ولی باز موقع انجام لیزر متوجه درد و سوزش پوست می‌شوید. ولی انتخاب نمودن روش و دستگاه مناسب قادر است درد لیزر را به میزان زیادی کاهش داده و شما را به صورت کامل از نگرانی در بیاورد. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با اینکه در کدام دستگاه لیزر درد کمتری احساس می‌شود آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

در کدام دستگاه لیزر درد کمتری احساس می‌شود؟

در کدام دستگاه لیزر درد کمتری احساس می‌شود؟


برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر چه قدر که یک دستگاه لیزر، روش و مکانیزم مورد نظر خود را بهتر پیاده نماید، درد کمتری را احساس خواهید کرد. برای پاسخ دقیق تر ابتدا شما را با انواع دستگاه های لیزر آشنا می‌کنیم:

دستگاه های لیزر

دستگاه های لیزر
  • دستگاه‌های سوپرانو آیس و سوپرانو آیس پلاتینیوم

در این دستگاه ها از روش های متنوعی برای انتقال دادن انرژی لیزر برای جلوگیری از رشد نمودن موها استفاده می‌گردد. این دستگاه ها در عرض یک ثانیه ۱۰ بار خاموش و روشن می‌گردند و هم چنین سری دستگاه در سطح ناحیه درمان به جلو و عقب برده می‌شود.

این کار باعث می‌شود که شدت نور کمی به پوست اعمال شده و انرژی لیزر و گرمای آن به صورت تدریجی در عرض چندین ثانیه تا ۴۵ تا ۵۰ درجه بالا برود. این جمع شدن تدریجی حرارت، احساس گرمای ملایمی را در پوست به وجود می‌آورد که به جای درد تیز ناشی از روش‌های سنتی لیزر موهای زائد می‌باشد.

لازم به ذکر است که در این دستگاه ها سری خنک کننده یاقوت کبود استفاده شده است که به صورت مداوم گرما را جذب نموده و هم چنین در هنگام درمان کردن از یک ژل خنک کننده نیز استفاده می‌شود. این تمهیدات موجب کاهش درد یا عملا از بین رفتن درد موقع لیزر مو های زائد بدن می‌شوند.

  • دستگاه نور پالسی شدید یا IPL

اکثر کسانی که تجربه‌های ناخوشایندی از رفع موهای زائد دارند، در واقع از دستگاه نور پالسی شدید یا IPL برای رفع این مو های زائد استفاده کرده‌اند. متقاضیان درد در اثر این دستگاه را این گونه توصیف می‌کردند که گویی یک کش حلقه ای بر روی پوست رها می‌شود. لازم به ذکر است که تمام افراد دارای آستانه تحمل متفاوتی برای درد هستند و این درد نیز تا حد زیادی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد؛ ولی بیشتر افرادی که از دستگاه IPL استفاده می‌نمایند آن را دردناک می‌دانند.

  • لیزر موهای زائد به کمک روش شات‌‌های لیزر

سیستم‌های لیزر موهای زائد ازجمله کندلا از روش شات‌های لیزر به کار می‌برند. هنگام درمان توسط این دستگاه‌ها، انرژی لیزر بر روی ناحیه کوچکی از پوست اعمال شده و در آن ناحیه، دمای فولیکول‌های مو تا ۴۵ تا ۵۰ درجه بالا می‌رود. پس از آن دستگاه یک الی دو سانتی متر جابه جا شده و فرآیند قبلی تا موقعی که کل ناحیه تحت درمان مورد پوشش قرار گیرد، تکرار می‌گردد.

این روش قادر است مقداری درد داشته باشد و میزان درد آن از یک دستگاه لیزر به دستگاه دیگر متفاوت می‌باشد. با توجه به اینکه کل انرژی لیزر به پوست منتقل می‌گردد، استفاده نمودن از یک روش خنک کنندگی باعث جلوگیری از سوختگی شده و موجب می‌شود که درمان قابل تحمل‌تر شود.

لازم به ذکر است که امکان دارد برای شما از کرم‌های بی حس کننده قبل از درمان استفاده گردد. از این کرم‌ها باید با دقت کامل استفاده شود؛ زیرا کرم‌های بی حس کننده ممکن است باعث عدم متوجه شدن آسیب پوستی در هنگام درمان با لیزر می‌شوند. به این ترتیب احتمال دارد لیزر باعث سوختگی و تاول در شما گردد.

باور های اشتباه و رایج در رابطه با درد ناشی از دستگاه های لیزر

باور نادرستی که در رابطه با دستگاه‌های لیزر رایج شده است، این است که میزان درد ناشی از دستگاه لیزر هر چه قدر که بیشتر باشد، به همان اندازه اثربخشی دستگاه بیشتر می‌شود. این موضوع از نظر پزشکان کاملا اشتباه است. این فقط علت افراد سود جو برای تبلیغ نمودن دستگاه‌های ناکارآمد و بی اعتبار است. بنابراین توصیه می‌شود به باور های اشتباه و رایج توجه نکنید.

هزینه انجام لیزر چه قدر است؟

 هزینه لیزر موهای زائد بدن به عوامل زیادی بستگی دارد که ازجمله آن ها می‌توان به دستگاه لیزر، مهارت و تجربه‌ی کادر درمانی، ناحیه‌ی تحت درمان، وسعت ناحیه تحت درمان، جنسیت فرد و… بستگی دارد.

جمع بندی در مورد اینکه در کدام دستگاه لیزر درد کمتری احساس می‌شود؟

همانطور که ذکر شد دستگاه‌های کندلا از جمله روش های شات لیزر هستند در این دستگاه ها از یک ژل خنک کننده بسیار مرغوب و تاثیرگذار برای خنک نمودن پوست متقاضی استفاده می‌نمایند که موجب کم شدن اثر حرارت بر روی بدن متقاضی می‌گردند. به همین جهت دستگاه‌های کندلا سری پرو را ما برای انجام لیزر مو های زائد بدن توصیه می‌کنیم. لازم به ذکر است که در کشور ما معتبرترین مراکزی که لیزر انجام می‌دهند از این برند برای کسب رضایت مشتری استفاده می‌نمایند.

سوالات درمورد میزان درد دستگاه های لیزر

طرحواره پیدا نشد.
3/5 - (4 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *