شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد

شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد | چند ساعت بعد از لیزر صورت را شست

همه می دانیم که لیزر موهای زائد، امروزه بهترین راه برای خلاص شدن از شر موهای زائد در اکثر نواحی بدن است.
به همین دلیل طرفداران زیادی دارد، اما باید به این توجه کنید که در روش های درمانی، مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که هم عوارض لیزر موهای زائد کل بدن بعد از آن را کمتر می کند و هم تاثیر را افزایش می دهد.
در مقاله ای جداگانه مفصل درباره مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد صحبت کرده‌ایم.
در این مقاله می خواهیم درباره این سوال که “چرا بعد از لیزر نباید آب زد” یا “بعد از لیزر می توان صورت را شست یا نه؟”
صحبت کنیم؟ اگر برایتان این سوال‌ها وجود دارد، پیشنهاد می کنیم به خواندن مقاله شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد ادامه دهید.

شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد امکان پذیر است؟ یا چند ساعت بعد از لیزر صورت را شست

شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد

نظر درباره شستن صورت بعد از لیزر و چند ساعت بعد از لیزر صورت را شست، متفاوت است، برخی این نظر را دارند که تا 24 یا حتی 48 ساعت اما برخی معتقدند می شود بلافاصله بعد از لیزر حمام کرد.
این اختلاف نظر به خاطر تفاوت در دستگاه های لیزر است. پس بهترین پاسخ دهنده به این سوال اپراتور لیزر هستند.
به طور کلی می توانید به صورت عادی دوش بگیرید یا حمام کنید. اما حتماً دمای آب را خنک نگه دارید. پس از لیزر درمانی می توانید 1 الی 2 بار در روز ناحیه تحت درمان را بشویید. اگر مرتباً صورتتان را بشویید، ممکن است قرمزی یا ناراحتی آن را افزایش دهید. پس چند ساعت و نهایتا تا یک روز بعد از لیزر، قرمزی از بین رفته می رود، می توانید به روال طبیعی پوست خود برگردید.
دقت داشته باشید که باید برای تمیز کردن پوست صورت پس از لیزر درمانی از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید. در واقع می توان گفت که تمیز نگه داشتن پوست مهم است اما شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد ایده مناسبی نیست. برای تمیز کردن صورت پس از لیزر باید از یک شوینده ملایم یا یک شوینده مخصوص پوست حساس استفاده کنید.

محصول مناسب شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد

ناحیه تحت درمان را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید. تمیز نگه داشتن پوست مهم است اما شستن صورت پس از لیزر ایده مناسبی نیست. برای تمیز کردن محل باید از یک شوینده ملایم، یا یک شوینده مخصوص پوست حساس استفاده کنید. می توانید به صورت عادی دوش بگیرید یا حمام کنید ، فقط اطمینان حاصل کنید که دمای آب را خنک نگه دارید.

بعد از درمان می توانید 1-2 بار در روز ناحیه تحت درمان را بشویید. اگر مرتباً بشویید، ممکن است قرمزی یا ناراحتی را افزایش دهید. پس از چند ساعت و بعد از همان روز، که عموما قرمزی از بین رفته می رود، می توانید به روال طبیعی پوست خود برگردید.

مرطوب کننده ای را که برای پوست های حساس طراحی شده انتخاب کنید. بعد از لیزر موهای زائد، حساسیت پوست شما بیش از حد طبیعی است. همچنین احتمالاً احساس خشکی خواهد کرد، خصوصاً با بهبودی. استفاده از مرطوب کننده ای که برای پوست حساس در ناحیه تحت درمان طراحی شده است، بدون ایجاد تحریک بیشتر، احساس خشکی را تسکین می دهد.

پس از درمان اولیه، می توانید مرطوب کننده را 2-3 بار در روز در صورت لزوم استفاده کنید. فقط مراقب باشید که آن را به آرامی استفاده کنید. ناحیه تحت درمان را با مالش بیش از حد تحریک نکنید.

از آرایش و محصولات سخت روی پوست خودداری کنید. اگر موهای صورت خود را لیزر کرده اید، نباید پوست آرایش شود زیرا ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شود. بعد از درمان بهتر است تا حد امکان از محصول آرایشی کمتری روی صورت خود استفاده کنید.

بایدها و نبایدهای شستن بدن بعد از لیزر

بایدها و نبایدهای شستن بدن بعد از لیزر

بعد از انجام لیزر مو زائد، بسته به دستگاه و قدرت آن ممکن است پزشک یا اپراتور شما را از حمام کردن و دوش گرفتن منع کند. به زبان ساده‌تر شما برخی معتقدند به هیچ عنوان، در روزی که لیزر مو زائد را انجام داده‌اید نباید به حمام بروید؛ بنابراین بهتر است از اپراتورتان بپرسید: بعد از لیزر میشه دوش گرفت؟ یا «نه».
در کلینیک بهارین، لیزر با دستگاه سوپرانو آیس پلاتینوم استفاده می شود که با توجه به سیستم خنک کنندگی قوی، اسیبی به پوت نمی زند و شما می توانید حتی بلافاصله بعد از لیزر دوش بگیرید.
اما بهتر است اگر شرایط خاصی ندارید، عقب بندازید. بااین‌حال، اگر در شرایط خاصی قرار دارید و نمی‌توانید زمان حمام را به عقب بیاندازید، نباید از آب داغ استفاده کرده و در بخار حمام کنید. به‌طورمعمول بعد از انجام لیزر، به کاربران توصیه می‌شود که تا حدود حداقل 24 ساعت، از انجام فعالیت‌هایی که موجب تعریق بدن می‌شود، خودداری کنند. همچنین متخصصان پوست معتقدند تا چند ساعت بعد از لیزر نباید آب زد. ازهمین‌رو دوش گرفتن بعد از لیزر را به ۲۴ ساعت بعد از جلسه درمان موکول کنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد صورت

بعد از انجام لیزر، محل مورد نظر دردناک و قرمز می شود. در نتیجه در این مرحله پوست نیاز به مراقبت دارد. از جمله مراقبت های بعد از لیزر عبارتند از:

 1. کمپرس یخ
 2. اسکراب پوست پس از لیزر
 3. استفاده از کرم مرطوب کننده
 4. عدم استفاده از آنتی بیوتیک
 5. لیزر موهای حساس
 6. رعایت فاصله بین جلسات درمان
 7. به موهای خود دست نزنید
 8. استفاده از کرم از بین برنده جای جوش
 9. استفاده از ژل آلوئه ورا
 10. پرهیز از محصولات پوستی تهاجمی
 11. درمان درد لیزر

می توانید  قیمت لیزر کل بدن کلینیک بهارین را در مقاله آن و یا صفحه تعرفه خدمات ببینید.

سوالات درباره شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد

آیا شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد اشکال دارد؟

بسته به نوع دستگاه و نظر اپراتور می تواند مشکل داشته باشد. اما در کلینیک بهارین می توانید بلافاصله شست و بدن خود را بشویید.

5/5 - (11 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *