چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

یکی از بهترین روش‌ها برای خلاص شدن از دست مو های زائد، استفاده از لیزر می‌باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از روش لیزر، باید متقاضیان یک سری قوانین و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد را رعایت کنند.
یکی از مهم ترین نکات، مربوط به اصلاح و شیو قبل و بعد از لیزر می‌باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا به پاسخ پرسش چند روز بعد از لیزر شیو کنیم برسید.

با توجه به اینکه موهای زیر پوستی دارای بدترین حالت هستند، با ایجاد برآمدگی دردناک شده و پوست را تحریک می‌کنند با انجام لیزر مو های زائد دیگر نیاز نیست با این مو های زائد دست و پنجه نرم کنید و با انجام این روش زیبایی می‌توانید دارای پوستی صاف و بدون نقص باشید.

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

 پس از اتمام جلسه لیزر مو های زائد، می‌توانید پس از گذشت مدت زمان مشخصی برای اصلاح اقدام نمایید.
پس از پایان جلسه، توصیه می‌شود چند روزی به پوست و مو ناحیه ای که درمان شده استراحت دهید. لازم به ذکر است که بدن هر فرد با فرد دیگری متفاوت است و واکنش‌های افراد با یکدیگر متفاوت خواهد بود.
به‌طورکلی توصیه می‌شود برای پیشگیری از تحریک پوست، حدود سه تا چهار روز از پایان جلسه صبر کنید و سپس برای شیو اقدام نمایید.
البته برخی از متخصصان در پاسخ به سوال بین جلسات لیزر چند بار می‌توانیم شیو کنیم، این گونه پاسخ می‌دهند:

بهتر است دو بار بین هر دو جلسه لیزر، موهای خود را شیو نمایید. دقت کنید که بهتر است برای تعداد شیو کردن بین جلسات از متخصصی که برای این کار به او مراجعه کرده اید سوال بپرسید.

نکاتی در مورد شیو بعد از اولین جلسه لیزر

  • برای رسیدن به نتیجه مطلوب پس از لیزر این نکات را رعایت کنید.
  • چند روزی اجازه دهید تا پوستتان استراحت کند و زیاد عجله نکنید.
  • احتمالا یک هفته اول پس از لیزر موهای زائد، پوستتان حساس‌ شود و استفاده از ژیلت باعث به وجود آمدن حساسیت شود.
  • اکثرا چند روز بعد از لیزر، موهای زائد بعضی از قسمت های بدن سست شده و می‌ریزند. بعضی از افراد با دیدن نقطه های سیاه که در واقع موهای سست شده می‌باشند سریعا سراغ ژیلت می‌روند و به اصلاح اقدام می‌کنند، ولی توصیه می‌کنیم که قبل از شیو کردن، به آرامی‌پوستتان را اسکراب کنید، اکثرا این مشکل با انجام دادن لایه برداری صحیح بر طرف می‌شود.
  • به هیچ عنوان بین جلسه های لیزر از هیچ روش دیگری به غیر از ژیلت، برای رفع موهای زائد باقی مانده خود به کار نبرید.

نتایج لیزر دائمی‌است یا خیر.

طبق تحقیقات انجام شده به این نتیجه می‌توان رسید که با شرکت در تمام جلسات درمانی لیزر مو های زائد، تقریبا ۷۰ تا ۹۰ درصد از مو های زائد فرد تا ابد از بین خواهند رفت. به همین دلیل نیاز به اصلاح پس از لیزر تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند. ولی سازمان غذا و داروی آمریکا،  لیزر را به‌عنوان یک روش دائمی‌برای حذف مو های زائد معرفی نمی‌کند.

عوارض شیو بعد از لیزر

عوارض شیو بعد از لیزر

لیزر موهای زائد نیز مثل هر روش زیبایی دارای یک سری عوارض می‌باشد. لازم به ذکر است که تمام این عوارض موقتی بوده و پس از گذشتن مدت کمی‌از بین می‌روند.
این عوارض شامل قرمزی و تورم خفیف، مثل آفتاب سوختگی روی پوست می‌باشند. این عوارض حداقل چند ساعت و حداکثر دو روز ماندگاری دارند و پس از آن به سرعت از بین می‌روند. برای جلوگیری از عوارض بعد از لیزر استفاده از کرم ضد آفتاب و هم چنين دست نزدن به پوست توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که خانم های باردار و شیرده از این روش زیبایی نباید استفاده کنند.

تیغ زدن پس از لیزر

یکی از مواردی که مراجعه کنندگان را دچار سردرگمی‌ می‌کند تیغ زدن پس از لیزر می‌باشد. اول از همه باید نکات درباره لیزر درمانی را در نظر بگیرید. اولین نکته این است که برای انجام لیزر به کلینیک‌های با اعتبار مراجعه کنید و تحت نظر یک پزشک پوست قرار بگیرید. نکته بعدی این است که به توصیه های پزشک خود توجه کنید و هر آنچه که توصیه می‌کند آن ها را رعایت کنید. چرا که با مطرح کردن پرسش‌ درباره لیزر برای افراد بی تجربه و راهنمایی گرفتن از آن ها ممکن است روند لیزر درمانی شما مختل شده و حتی بر سلامت شما نیز تأثیر منفی داشته باشد.

 تیغ زدن پس از لیزر هیچ مشکلی را در روند لیزر درمانی ایجاد نمی‌کند چرا که با استفاده از ژیلت تنها ساقه مو بریده شده و ریشه آن بر جا می‌ماند. لازم به ذکر است که تیغ زدن پس از لیزر، زمانی که پوست شما دچار التهاب یا نازکی شده و پزشک این کار را برای شما ممنوع کرده، توصیه نمی‌شود.

نکات برای شیو کردن قبل از لیزر موهای زائد

برای رسیدن به نتیجه مطلوب و جلوگیری از عوارض احتمالی باید شیو قبل از لیزر و نکات قبل از لیزر موهای زائد را رعایت کنید. در ادامه به توضیح مهم‌ترین نکات مراقبتی قبل از لیزر موهای زائد می‌پردازیم.

  • پیش از شیو کردن، پوستتان را لایه برداری کنید چرا که به کمک این کار سلول‌های مرده سطح پوست از بین خواهد رفت.
  • پس از شیو کردن به هیچ‌ عنوان از لوسیون و مرطوب کننده ها استفاده نکنید.
  • در صورتی که می‌دانید پوستتان پس از استفاده از تیغ تحریک خواهد شد، از ماشین‌های اصلاح استفاده کنید.

سوالات در مورد چند روز بعد از لیزر شیو کنیم

آیا بعد از لیزر شیو کردن اجباری است؟

هیچ اجباری برای شیو پس از لیزر وجود ندارد معمولا پزشکان قبل از لیزر توصیه می‌کنند که مو های زائد را شیو کنید.

چند روز پس از لیزر می‌توان شیو کرد؟

پس از پایان شدن جلسه لیزر با گذشت زمان می‌توان مو های زائد را شیو کرد.

آیا لیزر دارای عوارض است؟

بله مثل هر روش زیبایی این روش نیز دارای عوارض جزئی و موقتی می‌باشد که با گذشت زمان این عوارض به طور کامل از بین خواهند رفت.

4.9/5 - (16 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *