ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو را چگونه بالا ببریم؟

ابروها نقش بسیار مهمی در زیباتر به نظر رسیدن حالت چشم‌ها و به طور کلی زیبایی صورت فرد به ویژه در بین بانوان ایفا می‌کنند و افرادی که مشکل ریزش ابرو و یا کم پشتی ابرو دارند، می‌توانند از متد فیبروز ابرو در زیبایی ابروان خود استفاده کنند‌.
 فیبروز ابرو که جز روش‌های تازه و نیمه دائمی آرایش ابرو به شمار می‌آيد با استفاده از یک دستگاه خاص صورت می‌گیرد.

سری این دستگاه از سوزن‌هایی تشکیل شده است که رنگدانه‌ها را به زیر پوست ابرو منتقل می‌کنند. باید آگاه باشید که این سوزن‌ها یکبار مصرف هستند.
اما اینکه ماندگاری فیبروز ابرو تا چه زمانی طول می‌کشد و پس از انجام این روش تا چه زمانی نیاز به ترمیم مجدد آن داریم از نکاتی می‌باشد که در ادامه این مطلب بطور کامل به آن می‌پردازیم.

ماندگاری فیبروز ابرو

نیاز به فیبروز ابرو به موارد مختلفی بستگی دارد. که همین تفاوت‌ها باعث می‌شود که برخی اصلا در طول عمر نیازی به فیبروز ابرو نداشته باشند همانطور که در قسمت های قبل هم گفته شد برخی افراد باید این کار را انجام دهند و برخی خیر. گاهی وقت‌ها از رنگدانه برای پر کردن و فرم دادن به ابرو استفاده می‌شود و بعضی وقت‌ها هم جوهر. ترمیم فیبروز ابرو زودتر از یک ماه بعد انجام نخواهد شد و شامل همان مراقبت‌های پس از عمل می‌شود.

در واقع فیبروز ابرو ماندگاری دائمی ندارد. اما با توجه به عوامل مختلفی مثل:

 • چرب یا خشک بودن پوست صورت
 • روش زندگی افراد
 • زیاد قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب
 • وسایل آرایشی و شوینده‌هایی که برای صورت استفاده می‌شود
 • عمق هاشور ابرو
 • تغییر هورمون‌های بدن

از ۱ الی ۳ سال می‌تواند روی پوست ماندگاری داشته باشد. بنابراین با انجام دادن این نوع روش جدید آرایشی نباید از آن انتظار ماندگاری همیشگی را داشته باشید. زیرا فیبروز ابرو بعد از انجام آن نیاز است سالی یک بار تمدید شود.
همینطور افرادی که پوست چربی دارند جوهر میکروبلیدینگ بر روی موهای آنان روز بروز کم رنگ شده و به سمت تیرگی کشیده می‌شود.

عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز ابرو

عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز ابرو

میزان عمق هاشور ابرو

این نوع هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ انجام خواهد شد؛ به این معنی که هر چه تاتوکار هاشور را در عمق بیشتری از پوست بزند، ماندگاری آن بیشتر می‌شود و هر چه اندازه عمق آن کمتر باشد، ماندگاری نیز کم‌تر خواهد شد. بنابراین این فاکتور کاملا بستگی به عملکرد فیبروز کار شما خواهد داشت.

نوع پوست صورت

یکی از عوامل مهم در ماندگاری فیبروز ابرو، نوع پوست مشتری می‌باشد. هر چه پوست چرب‌تر باشد، ماندگاری ابرو کمتر خواهد بود. بهتر است پیش از انجام میکرو فیبروز، اسکراپت صورت انجام دهید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

تغییر هورمون های بدن

دوران پریودی، بارداری و شیردهی از جمله دورانی می‌باشد که هورمون‌های بدن تغییر کرده و بر ماندگاری هاشور ابرو تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.
به همین علت پیشنهاد ما به شما این است که تا زمان تمام شدن دوره‌های فوق صبر کنید و پس از آن نسبت به انجام فیبروز اقدام کنید.
در ضمن برای انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری باید به این نکته اشاره نمود که انجام فیبروز ابرو در چهار ماه اول بارداری امکان پذیر نبوده و در ادامه آن نیز تنها با تایید پزشک متخصص امکان انجام فیبروز وجود خواهد داشت.

رنگ‌های فیبروز ابرو

رنگ‌های فیبروز ابرو دارای دو سری متفاوت می‌باشند. سری (SUP) که حاوی قوطی‌های قهوه‌ای رنگ هستند و سری (SUPE) که بسته‌بندی آن‌ها سفید رنگ است. رنگ‌های سری SUPE که جدیدتر هستند، ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به سری SUP دارند.
برای ماندگاری بیشتر هاشورهای فیبروز ابرو از تاتو کار خود بخواهید از رنگ‌های سری SUPE برای هاشور فیبروز ابرو استفاده کند. نکته مهم دیگر در مورد رنگ‌های فیبروز این است که قیمت آن بسیار زیاد است، بنابراین گول مراکزی که فیبروز را با هزینه‌های پایین انجام می‌دهند را نخورید زیرا از رنگ‌های اروجینال و اصل استفاده نخواهند کرد.
نکته بعدی در مورد رنگ‌های فیبروز، ارگانیک بودن آن‌ها می‌باشد. این رنگ‌ها ارگانیک بوده و هیچ‌گونه حساسیتی به وجود نخواهند آورد.

رنگ منتخب برای فیبروز ابرو

در کل هر چقدر رنگ هاشور ابرو تیره‌تر باشد ماندگاری آن نیز بیشتر است و هر چقدر روشن‌تر باشد ماندگاری آن نیز کمتر است. بهترین رنگ برای فیبروز ابرو رنگی متناسب با موهای طبیعی شما می‌باشد.
با توجه به موارد ذکر شده برای ماندگاری بیشتر فیبروز ابرو باید تلاش کنید یک مرکز معتبر همراه با یک فیبروز کار حرفه‌ای را برای انجام فیبروز بر روی ابروهای خود انتخاب کنید. ما در کلینیک بهارین تمام این امکانات را برای شما فراهم کرده‌ایم.

مراقبت‌های ۶ روز اول بعد از فیبروز برای افزایش ماندگاری فیبروز ابرو

 مراقبت بعد از فيبروز ابرو بسیار مهم و ضروری است، چرا که هم در ماندگاری آن و هم در کاهش عوارض موثر است.

استفاده از پماد تجویز شده توسط پزشک

امکان دارد تکنسین پیشنهاد کند از پماد آ چشمی استفاده نمایید. که باید به آرامی ۲ الی ۳ بار در روز به مقداری که فقط کمی چربی روی دست شما بیاید، طبق دستورالعمل، با استفاده از دست‌های تمیز استفاده کنید.
پس از آن یک دستمال تمیز را به آرامی بر روی ابرو خود قرار دهید تا چربی اضافه پاک شود زیرا پوست شما برای التیام به هوا نیاز دارد. با بعضی از روش‌های آرایش دائم ابرو، ما حتی  استفاده نکردن از هیچ پمادی را پیشنهاد می‌کنیم.
پزشک شما شخصاً در مورد تمامی این موارد در طول مشاوره به شما توصیه‌های لازم را انجام خواهد داد.

پرهیز از خاراندن پوست

مقداری خارش طبیعی می‌باشد که نشان‌دهنده این است که پوست دارد شروع به بهبودی خود می‌کند. سعی کنید ناحیه تحت درمان را نخراشید یا نخارانید زیرا امکان دارد موجب زخم، عفونت و در نتیجه ضعیف شدن رنگ شود.
پس از چند روز  ابروی شما شروع به پوسته ریزی خواهد کرد که کاملا طبیعی بوده و باید آن را به حال خود رها کنید تا به طور طبیعی بهبود پیدا کند.

استفاده از محصولات آرایشی ممنوع

در محلی که تاتو ابروی خود را انجام داده‌اید، بغیر از پماد توصیه شده نباید از چیز دیگری استفاده نمایید. هرگونه مرطوب کننده، آرایش، روغن یا لوسیون می‌تواند موجب عفونت یا واکنش در پوست شما شود که برای نتیجه نهایی ضرر خواهد داشت.

عدم شستشو صورت بعد از انجام فیبروز ابرو

امکان دارد کمی زشت به نظر برسد، اما قرار گرفتن آب در ناحیه تحت درمان می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی در ماندگاری آرایش نیمه دائمی شود.
به جای پاشیدن آب به تمام نواحی صورت خود، از یک پاک کننده برای تمیز کردن صورت به غیر از  تاتو استفاده نمایید. اگر تاتو ابروی خود را خیس کردید، آن را به آرامی با یک دستمال تمیز خشک کنید.

موهای روی صورت خود را با سنجاق برگردانید

اگر مثلا موهای شما چتری و روی صورتتان می‌باشد هفته اول مراقب باشید که موهای‌تان را از روی پیشانی بردارید قرار گرفتن مو روی ابروها می تواند موجب عفونت شود که باعث ایجاد اختلال در رنگ نیز خواهد شد.

از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری کنید

عینک‌های آفتابی بزرگ یا کلاه لبه‌دار می‌توانند از آرایش دائم ابروی شما در برابر نور خورشید محافظت کنند. در فعالیت‌هایی که می‌تواند باعث تعرق بیش از اندازه شود مثل ورزش یا سونا شرکت نکنید.
مراقبت از فیبروز ابرو در  مرحله اولیه می‌تواند به معنای فیبروز ابروی زیبا و ماندگار  باشد. توجه داشته باشید، رنگ ابروی شما اوایل تیره‌تر از نتیجه نهایی خواهد بود، بنابراین تصور نکنید که رنگ خیلی تیره می‌باشد. به آن زمان داده تا به سمت سایه روشن برود.

ترمیم فیبروز ابرو چگونه انجام می‌شود؟

جلسه ترمیم فیبروز ابرو مثل همان جلسه اول انجام می‌شود. فقط با این تفاوت که در جلسه ترمیم، زمان کمتری نیاز است و رنگ کمتر هم استفاده می‌شود.
در این مرحله دیگر نیازی به طراحی ابرو پیدا نخواهید کرد. اگر برای ترمیم فیبروز ابرو، به موقع به سالن زیبایی بهارین مراجعه کنید، تعداد جلسه ترمیم شما به همان یک جلسه بسنده می‌شود و از ماندگاری آن تا یکسال اطمینان بدست می‌آورید و هرگز نیاز به انجام ترمیم بیشتر و اضافه نخواهید داشت.

علت عدم رنگ‌دهی و ماندگاری کم فیبروز ابرو

 • خطا در انجام هاشور زدن
 • استفاده از مواد نامرغوب و تقلبی
 • مبتلا بودن به بیماری خاص
 • تاثیر هورمون‌های بدن
 • سن فرد

برخی از بانوان به دلیل نوع هورمون و رنگدانه‌های پوست‌شان، مجبور به انجام ترمیم بیشتر هستند و شاید مجبور باشند برای ماندگاری بهتر از رنگ تیره نیز استفاده کنند.
از آن جهت در انجام میکروبلیدینگ ابرو و فیبروز ابرو، خطر منتقل شدن میکروب و ایجاد عفونت در اثر انتخاب مرکزی نادرست زیاد است.

بهتر است سالنی را انتخاب نمایید که محیطی سالم و تمیز داشته باشد و تمامی اصول بهداشتی را رعایت کند. رعایت نکردن مسائل بهداشتی خطر ابتلا به ایدز و هپاتیت را در افراد ایجاد می‌کند.
کلینیک بهارین با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی آماده ارائه بهترین و به روز ترین خدمات زیبایی در زمینه ابرو می‌باشد.

مزایای فیبروز ابرو

مزایای فیبروز ابرو

اجرای فیبروز ابرو به دست پزشک ماهر و با تجربه موجب ظاهر شدن موهای نقش بسته به صورت طبیعی و بسیار هنرمندانه خواهد شد با توجه به این موضوع که در این روش رنگدانه‌ها به عمق پوست نفوذ نمی‌کنند. در نهایت پاکسازی آن بسیار آسان‌تر خواهد بود و در هر لحظه بدون هیچ گونه مشکلی می‌توان مدل ابروها را تغییر داد که این موضوع از بهترین و اصلی‌ترین مزیت‌های فیبروز ابرو می‌باشد.

از مزیت‌های دیگر این روش زیبایی ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با سایر روش‌ها
 • دقت زیاد و در نهایت داشتن ابروهایی به ظاهر طبیعی
 • ایجاد تراکم زیاد در آن قسمت
 • تغییر آسان مدل ابروها
 • انتخاب مدل‌های مختلف و متنوع برای اجرای فیبروز ابرو
 • هزینه بسیار مناسب
 • بهترین گزینه برای ایجاد قرینگی در ابروها
 • فرم دهی به تاج ابروها
 • سوزش و درد بسیار کمتر
 • دادن حالت ظریف و طبیعی به ابروها

هزینه فیبروز ابرو

هزینه فیبروز ابرو بی تاثیر در ماندگاری فیبروز نخواهد بود چرا که انجام فیبروز در مراکز با هزینه پایین تر از حد متعارف می تواند احتمال استفاده از مواد نامرغوب و رنگ های فیبروز غیر استاندارد را افزایش دهد.

پرسش و پاسخ در مورد ماندگاری فیبروز ابرو

معایب هاشور ابرو به روش فیبروز چیست؟

از معایب روش فیبروز ابرو در هاشور این است که به دلیل دستی بودن قلم، به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد و برای نتیجه بهتر حتما باید به متخصص حرفه ای که مدرک آموزش فیبروز ابرو دارد، مراجعه کنید. علاوه بر این، کسانی که قبلا از تاتو استفاده کرده باشند، دیگر نمی توانند از روش فیبروز ابرو برای طراحی ابرو خود استفاده کنند. به بیانی دیگر، تنها افرادی می توانند از تکنیک فیبروز بهره مند شوند که تا به حال از هیچ یک از روش های تاتو استفاده نکرده باشند.

چه افرادی نباید فیبرو ابرو را انجام دهند؟

تعدادی از موارد منع مصرف برای روش فیبروز ابرو وجود دارد. متأسفانه بسیاری از زنان به ‌آنها بی توجه هستند. بسیاری از این موارد منع مصرف می توانند نه تنها بر نتیجه نهایی بصری، بلکه بطور کلی بر وضعیت سلامتی فرد تأثیر بگذارند. پیش از انجام فیبروز ، بهتر است با یک متخصص زیبایی مشورت کنید. در صورت وجود مواردی مثل بیماری های پوستی، دوران بارداری، در صورت قاعدگی زیرا آستانه درد در این دوره کاهش می یابد، در صورت ابتلا به دیابت از انجام فیبروز ابرو پرهیز کنید.

دستگاه مورد استفاده در روش فیبروز چیست ؟

قلم میکروبلیدینگ دستگاه مخصوصی برای انجام هاشور و سایه ابرو در تکنیک فیبروز می باشد. این دستگاه مثل یک قلم دستی خطوط و نقاط بسیار ظریفی را روی پوست بوجود می آورد.

4.7/5 - (9 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *