فیبروز ابرو

فیبروز ابرو طراحی دائمی ابروها

فیبروز ابرو روشی برای زیباسازی و اصلاح ابرو می‌باشد. ابروها علاوه بر اینکه از چشم در برابر عرق و ذرات خارجی محافظت می‌کنند، در زیبایی صورت نیز نقش مهمی دارند.
ابروهای پرپشت و زیبا می‌توانند یک قاب عالی از صورت و چشم‌های شما در معرض دید دیگران قرار دهند. امروزه روش‌های زیادی برای پر کردن و زیباسازی ابرو وجود دارند.
یکی از همین روش‌ها که اخیرا بسیار محبوب شده، فیبروز ابرو است. که در ادامه مطلب بصورت کامل در مورد آن توضیح داده‌ایم. این مقاله را از دست ندهید.

مراحل انجام فیبروز ابرو

هدف اصلی این عمل ارائه راه حل و برطرف کردن نواقص ابرو با طرح و رنگی خاص است. فیبروز ابرو، روش دائمی نمی‌باشد و پس از گذشت مدتی معین از بین خواهد رفت بنابراین برای داشتن ابروهای طبیعی با زیبایی خاص می‌توانید به طور دائم فیبروز ابرو را برای ابروهای خود مورد استفاده قرار دهید.
در این روش ابتدا باید الگوی مورد نظر انتخاب شود، بعد از آن به وسیله لوازم اندازه‌گیری ابروها طراحی، قرینه سازی و آماده اجرا می‌شوند نخست در بخش تاج ابرو خطوط ابرو اجرا می‌شود و ابرو بی حس می‌گردد، هر خط اجرا شده 2 باز تمدید خواهد شد، بعد از آن نوبت وارد کردن شوک به رنگ می‌رسد،
پس از گذشت ۳ الی ۴ دقیقه ابروها رنگ می‌گیرند، توجه داشته باشید ۱۰ روز قبل از اجرای فیبروز ابرو نباید ابروها را رنگ کرد، رنگ انتخاب شده نباید روشن باشد، در مرحله بعدی تاج ابرو و دم ابرو ترسیم می‌شود، برای کم رنگ نبودن تاتو باید ضخامت خط‌ها را دو برابر کرد،
با توجه به نوع پوست افراد اجرای فیبروز ابرو در چند مرحله انجام می‌شود و برای اجرای بهتر فیبروز ابرو داشتن پوستی خشک و نرمال مناسب‌تر است.

انواع مدل‌های فیبروز ابرو

هاشور ابرو بر اساس روش فیبروز ابرو در مدل‌های مختلفی انجام می‌شود که افراد با توجه به خواست و سلیقه خود می‌توانند مدل فیبروز ابرو را انتخاب کنند که انواع این مدل‌ها شامل:

مدل هاشور spine-3

این مدل هاشور ابرو به مدل تیغ ماهی معروف است، نقطه کانونی هاشور روی نقطه پایانی ابرو‌ها قرار می‌گیرد و تمام بخش‌های هاشور در جهت انتهایی ابرو‌ها انجام می‌شود.

هاشور spine-5

این مدل هاشور ابرو به هاشور آسیایی معروف است و در آن نقطه کانونی هاشور در نقطه پایینی ابروها قرار می‌گیرد و در جایی بین اول و قوس ابروها زده می‌شوند.

هاشور spine-6

این مدل هاشور ابرو به هاشور ابروی کلاسیک معروف است، نقطه کانونی هاشور در قسمت قوس پایینی ابروها قرار می‌گیرد و همه هاشورها در جهت و امتداد این نقطه زده می‌شوند.

هاشور upper spine

در این مدل فیبروز ابرو نقطه کانونی هاشور در قسمت بالایی ابروها قرار خواهد گرفت و تمام هاشورها در جهت و امتداد بالای ابروها انجام می‌شوند.

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو

 ماندگاری فیبروز ابرو برای افرادی که مایل به اجرای این روش زیبایی ابروها هستند اهمیت زیادی دارد. هاشور ابروها به روش فیبروز به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ در حالت عادی ماندگاری این روش از آرایش ابروها حدودا ۶ ماه تا یکسال به طول می‌انجامد.
هاشور‌هایی که به روش میکروبلیدینگ انجام می‌شوند به نسبت دیگر روش‌های زیبایی ابرو دارای عمق کمتری هستند، به همین دلیل ماندگاری کمتری نیز دارند، حائز اهمیت است بدانید که اگر عمق هاشورها عمیق‌تر باشد و از رنگ‌های به روز برای فیبروز استفاده شود، ماندگاری هاشور فیبروز ابرو نیز افزایش پیدا می‌کند.
استفاده از جوهر تاتو در این روش به دلیل نفوذ کمی که دارد، از ماندگاری کمتری نیز برخوردار است اما ماندگاری تاتو بین روش‌های آرایش ابروها بیشتر می‌باشد.

عوامل موثر در ماندگاری فیبروز ابرو

عمق هاشور ابرو

بیشتر شدن عمق هاشور ابرو توسط تاتوکار ماندگاری آن را بیشتر می‌کند هر مقدار هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ کم عمق باشد، ماندگاری نیز کاهش پیدا می‌کند.

تغییر هورمون‌های بدن

در دوران دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی هورمون‌های بدن تغییر می‌کنند و این تغییرات تاثیر زیادی بر ماندگاری هاشور ابرو ایجاد می‌کند. بنابراین انجام فیبروز بهتر است به زمانی پس از این دوران فرستاده شود.

نوع پوست

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری فیبروز ابرو، نوع پوست می‌باشد. هر چقدر پوست چرب‌تر باشد ماندگاری هاشور نیز کاهش می‌یابد. پیش از انجام میکرو فیبروز بهتر است برای افزایش ماندگاری هاشور اسکراپت صورت انجام دهید.

دستگاه مورد استفاده در فیبروز ابرو

قلم میکروبلیدینگ، دستگاه مخصوص برای انجام هاشور و سایه ابرو در روش فیبروز ابرو است. این دستگاه مانند یک قلم دستی خطوط و نقاط بسیار ظریفی را روی پوست ایجاد می‌کند.

مزایای فیبروز ابرو

 • فرم دهی به تاج( آرک) ابروها
 • تشکیل حالت ظریف و طبیعی برای ابروها
 • پاک شدن راحت فیبروز ابرو
 • تغییر حالت آسان ابروها
 • سوزش و درد کمتر در حین انجام فیبروز ابرو
 • دقت بالا به دلیل دستی بودن روش فیبروز
 • تراکم بالا در ابروها
 • التهاب کم پس از انجام فیبروز ابرو

فیبروز ابرو مناسب چه افرادی است؟

فیبروز ابرو مناسب چه افرادی است؟

فیبروز ابرو مناسب افرادی می‌باشد که تا به حال تاتو بر صورت خود انجام نداده‌اند. در صورتی که افراد از تاتو استفاده کرده باشند اجرای این روش امکان پذیر نیست زیرا فیبروز ابرو به قدری ظریف است که در ابروهای تاتو شده نمی‌توان این طرح را مشاهده کرد.

همچنین برای اجرای این عمل باید پوست فرد هیچگونه زخم و آسیبی نداشته باشد با توجه به این موضوع می‌توان نتیجه گرفت افرادی که در این قسمت از صورت خود دچار آسیب هستند تا بهبود آن باید از انجام فیبروز خودداری کنند.
با استفاده از این تکنیک بدون تردید رضایت کافی را کسب خواهید کرد و زیبایی بی نظیری را به ابروهای خود هدیه می‌دهید.

عوارض فیبروز ابرو

از  عوارض فیبروز ابرو می توان این موارد رو گفت که :

رنگ‌های خیلی تیره یا بد رنگ

در صورتیکه فیبروز کار تجربه زیادی داشته باشد، به خوبی پوست را شناخته، ترکیب رنگ‌ها را بداند و با مشتری بطور صحیح مشاوره کند و مشتری نیز از انتظارات نامعقول پرهیز کند می‌توان از موارد ناخواسته و نامعقول پیشگیری نمود.

قرینه نبودن طراحی و تاتو

فیبروز کار موظف است طرح نهایی و قرینگی آنها را با نظارت مشتری مورد بررسی قرار دهد و پس از تایید مشتری اقدام به انجام کار کند. برای چک کردن قرینه بودن ابروها پیگمنتر می‌تواند از اپلیکیشن قرینه سازی استفاده کند.

مراقبت‌های قبل از فیبروز ابرو

 • حداقل ۱ هفته قبل انجام کار نباید از موچین، چسب ابرو و واکس استفاده کنید.
 • ۲ هفته پیش از انجام آن نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید.
 • ۳ هفته قبل از انجام فیبروز ابرو نباید بوتاکس انجام دهید.
 • ۲ هفته پیش از فیبروز ابرو نباید از هیچ گونه لایه بردار و یا ماسک صورت استفاده کنید.
 • حداقل یک ماه قبل از انجام فیبروز ابرو استفاده نکردن از ویتامین A را جدی بگیرید.
 • حداقل ۱ هفته قبل انجام آن از مصرف ویتامین E و روغن ماهی خودداری کنید، چون خون را رقیق می‌کنند.
 • سه روز پیش از فیبروز ابرو از رنگ کردن ابروها خودداری کنید.

مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو

 مراقبت بعد از فيبروز ابرو مهم است مواردی چون:

 • حداقل تا 3 روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو باید از پماد A استریل چشمی استفاده شود.
 • حداقل تا ۳ روز پس از انجام فیبروز ابرو استحمام نکنید. باید مراقب باشید تا ۳ روز اول هیچ آبی با صورت شما تماس پیدا نکند.
 • کمی قرمزی پوست، حساس شدن پوست به کشش و ورم مختصر پس از انجام فیبروز ابرو عادی می‎‌باشد.
 • حداقل تا ۱۴ روز بعد از آرایش دائم صورت موضعی که فیبروز ابرو انجام شده است از هرگونه آرایش خودداری کنید.
 • در صورت بوجود آمدن هر مسئله‌ی غیرعادی در پوست باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مبنی بر رنگ انتخاب شده امکان دارد رنگ فیبروز ابرو در روزهای اول کمی تغییر کند.

ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یا فیبروز

 علت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یا ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو چرا اتفاق می افتد؟

اگر شما به یک فیبروز کار ماهر مراجعه کنید هیچ مسئله‌ای برای موهای ابروی شما بوجود نخواهد آمد. در دوره‌های آکادمی فی اروپا به فیبروز کارها آموزش داده شده است که در قمستی از پوست کاشت رنگ داشته باشند که هیچ برخوردی با ریشه یا فولیکول مو نداشته باشند و هیچ آسیبی به پوست مشتری وارد نکند.

نتیجه فیبروز ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت پوست افراد، مراقبت‌های قبل و بعد از فیبروز ابرو، قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف خارجی بنابراین توصیه می‌شود پیش از انجام فیبروز ابرو حتما با متخصص باتجربه فیبروز ابرو مشورت کرده و مواردی مثل مشکلات پوستی، مشکلات سلامتی فرد، مصرف داروی خاص و داشتن تاتو قدیمی روی ابرو را در اختیار پزشک خود قرار دهید تا با توجه به این موارد، بهترین و مناسب‌ترین خدمات را دریافت کنید.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو

استفاده از تاتو برای زیباسازی و قرینه سازی ابرو مدت زمان زیادی است که از مد افتاده است و همچنین در روش تاتو ابرو به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر روی ابرو تزریق می‌شد و پاک کردن تاتو از صورت از گذشته تا امروز بسیار سخت و دشوار بوده است و همیشه مقداری از جوهر زیر پوست باقی خواهد ماند زیرا جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ خواهد کرد؛
اما با ابداع روش فیبروز ابرو دیگر جای هیچ جوهری باقی نخواهد ماند که این امر از جمله مهم‌ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می‌باشد.

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نمی‌کند و از این رو پاک کردن جوهر کار آسانی خواهد شد و همچنین در فیبروز ابرو می‌توانید مدل ابرو را بصورت دلخواه تغییر دهید و بدون ترس از به جای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید.
همینطور در فیبروز ابرو فرد می‌تواند ابرو‌ی شما را مثل تار مو طراحی کرده به طوری که به هیچ عنوان تاتو بودن آن مشخص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر رسد.

فیبروز ابرو در بارداری

انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری مثل دیگر روش‌های آرایش دائم صورت ممنوع می‌باشد. رنگ‌های میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز می‌باشد که پس از جا افتادن رنگ در لایه درم پوست، وارد خون مادر شده و از طریق مادر به جنین منتقل خواهد شد و امکان دارد علاوه بر ایجاد واکنش‌های شدید آلرژیک در بدن جنین باعث سقط جنین نیز شود.
هیچ منبع علمی تایید شده‌ای در مورد مجاز بودن میکروبلیدینگ در دوران بارداری نیز وجود ندارد.

هزینه فیبروز ابرو

هزینه فیبروز ابرو در هر سالنی فرق دارد. امکان دارد یک پیگمنتر مبتدی و به همان نسبت قیمت انجام فیبروز توسط او پایین باشد تا به اندازه کافی تجربه بدست آورد. طبیعتا هر مقدار مهارت یک پیگمنتر در فیبروز ابرو بالاتر باشد قیمت خدمات او نیز بیشتر است. اما این به این معنی نیست که همه افرادی که با قیمت بالا خدمات ارائه می‌دهند مناسب‌ترند یا از مواد با کیفیت و بی ضرری استفاده می‌کنند. یک عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت رنگ و سوزنی است که پیگمنتر استفاده می‌کند. برای شخصی که با سوزن فیبروز ابرو و رنگ فیبروز و بی حسی استاندارد و با کیفیت به شما خدمات می‌دهد قیمت زیر ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان مقرون به صرفه نمی‌باشد. زیرا قیمت هر قطره رنگ پیگمنتر بیش از ۳۰ هزار تومان و قیمت سوزن حدودا صد هزار تومن و حتی بیشتر می‌باشد. فیبروز ابرو زمانی معنا پیدا می‌کند که الگوی کمپانی فی با سوزن و رنگ فیبروز استفاده شود.

پرسش و پاسخ در مورد فیبروز ابرو

رنگ ‌های مورد استفاده در فیبروز چگونه اند؟

رنگ ‌های مورد استفاده در فیبروز ابرو از انواع مختلف مواد معدنی تهیه می‌شوند که فاقد فلزات سنگین می‌باشند و به راحتی جذب پوست می‌ شوند. این رنگ‌ها ظاهر و رنگی طبیعی به ابروها می‌دهد و پس از پاک شدن به صورت کامل از روی پوست رفع خواهند شد و ته رنگ قرمز از خود به جای نخواهند گذاشت.

بهترین مراکز فیبروز ابرو در تهران کجا هستند؟

مراکز فیبروز ابرو در تهران موظف هستند که نکات بهداشتی مثل ماسک، دستکش و سوزن یک بار مصرف را رعایت کنند. در صورتی که موارد بالا توسط مرکز رعایت نشود، بهتر است مرکز دیگری انتخاب شود. محیط آرام و برنامه‌ریزی دقیق نیز بر آرامش و تمرکز تاتو کار تاثیر خواهد گذاشت. در صورتی که مرکز شلوغ باشد و تعداد مراجعه کنندگان بالا باشد، طبیعی است که پیگمنتر تمرکز خود را از دست می دهد. درباره پیگمنتر خود تحقیق لازم را انجام دهید و رزومه کاری او را بررسی کنید تا بتوانید از فیبروز ابرو نتیجه خوبی بدست آورید.

5/5 - (4 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *