غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

در صورتی که علاقمند هستید بعد از تزریق ژل لب نتیجه مطلوبی را داشته باشید می‌بایست به مراقبت بعد از تزریق ژل لب توجه زیادی نمایید، متخصص زیبایی که ژل را به لب‌های شما تزریق می‌نماید در بیشتر مواقع شما را با مراقبت های بعد از تزریق ژل لب در جریان می‌گذارد تا اطمینان حاصل کنید که یک روند درمانی با تاثیر زیاد و بی خطر را تجربه می‌کنید.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که علائم بعد از تزریق ژل در هر فردی مختلف می‌باشد و نکاتی که در ادامه این مقاله ذکر می‌کنیم به هیچ عنوان نمی‌تواند جای توصیه های پزشک شما را بگیرد، به صورت کلی تزریق ژل به لب ها یکی از روش های موثر، امن و بدون درد سر برای جوان کردن صورت افراد می‌باشد، این روش زیبایی یک روش کاملا غیر تهاجمی‌ و مقرون به صرفه برای متقاضیان می‌باشد و هیچ نیازی به بی هوشی ندارد.
برای رسیدن به بهترین نتیجه پس از تزریق ژل همانطور که گفته شد باید مراقبت های لازم را انجام دهید که یکی از این مراقبت ها، غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

آیا می توان بعد از تزریق ژل لب غذا خورد؟

باید بگوییم مانعی برای خوردن وجود ندارد اما توصیه های زیر برای غذا خوردن و یا چای خوردن بعد از تزریق ژل لب و یا قهوه خوردن لازم است که رعایت شود.

توصیه های غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب با رعایت کردن چند نكته می‌توانید غذا بخورید.

 • درصورتی که داروی بی حسی خورده اید، خوب است قبل از غذا خوردن اجازه دهید تا نشانه های بی حسی رفع شود.
  غذا خوردن در زمانی که دهان بی حس است یکم سخت می‌باشد و به احتمال زیاد ممکن است به صورت اتفاقی زبان و لب خود را گاز بگیرید. بی حسی پس از چند ساعت یا در مدت کم از بین می‌رود که پس از رفع بی حسی می‌توانید غذا خوردن را آغاز کنید.
 • نخستین نکته ای که به رعایت آن بعد از تزریق ژل لب تاکید می‌شود این است که از خوردن غذاهایی که به جويدن زیاد نیاز دارند و همچنین غذاهایی که لابه لای دندان ها گیر می‌کنند پرهیز کنید چرا که لب ها بعد از تزریق نباید تحت فشار زیاد باشند.
 • همچنین مد نظر داشته باشید که پس از تزریق ژل لب آوردن فشار به صورت و لب مجاز نیست و نباید لب های خود را لمس کنید. پس باید غذاهایی را برای خوردن انتخاب نمایید که خوردن و جویدن آن‌ها راحت باشد و به پاک کردن لب‌ ها نیازی نداشته باشد.
 • توصیه می‌شود که بعد از تزریق ژل لب، از خوردن غذاهایی که دارای کربوهیدرات‌ های تصفیه شده یا دارای سدیم یا قند بالا هستند پرهیز کنید به این دلیل که خوردن این نوع غذا ها بلافاصله پس از تزریق ژل لب باعث افزایش خطر کبودی و تورم می‌شوند.

مصرف این مواد بعد از تزریق ژل لب مجاز نیست

مصرف این مواد بعد از تزریق ژل لب مجاز نیست

بلافاصله بعد از اینکه اثر بی حس کننده رفع شد، می‌توانید به شکل معمولی به غذا خوردن خود ادامه دهید ولی چند استثناء راجع به غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. هم چنین این لیست را می توانید در مقاله What Not To Eat After Lip Fillers هم بخوانید.

کافئین
در صورت مصرف مواد غذایی کافئین دار باید این را در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه کافئین موجود در غذا و نوشیدنی ها باعث کم آبی بدن می‌شود، روند بهبودی کند خواهد شد.

غذاهای تند و شور
خوردن غذا های تند و شور موجب لیسیدن بیش از حد لب‌ها شده و در نتیجه باعث حساسیت یا حتی عفونت خواهد شد.

نوشیدنی‌های بسیار سرد و بسیار گرم
مصرف نوشیدنی‌ های بسیار سرد یا گرم ممکن است موجب ایجاد تاول یا حتی سوختگی گردند، چرا که لب ها پس از تزریق بسیار حساس می‌باشند.

سیگار کشیدن
دقت کنید که یک روز پس از تزریق ژل لب از سیگار کشیدن خودداری نمایید.

چرا بعد از تزریق ژل لب نباید غذاهای تند و شور خورد؟

به دلیل این که لب‌های شما بعد از تزریق ژل متورم می شوند، بهتر است به مدت 24 تا 48 ساعت از خوردن غذاهای بسیار شور یا تند پرهیز کنید. چرا که غذاهای شور، اسیدی یا تند مانند انواع سس‌ها یا آب لیمو لب‌ها را تحریک می‌کنند و این سبب می شود که لب های خود را بیشتر لمس کنید و فشار دهید، و منجر به تورم بیش از حد برای لب‌های حساس شده بعد از تزریق می‌شود.

همچنین، سدیم اضافی را از رژیم غذایی خود حذف کنید، زیرا نمک تورم را افزایش می‌دهد و چون نمی‌توانید به باشگاه بروید و فعالیت زیادی نخواهید داشت، از طریق عرق کردن نیز نمک اضافی را دفع نمی‌کنید.

نوشیدن مایعات بعد از ژل لب | خوردن چای و قهوه بعد از تزریق ژل لب

 • با توجه به اینکه آب یک عنصر بسیار ضروری برای کمک به بهبودی لب‌ ها بعد از تزریق است و بدن را هیدراته نگه می‌دارد، مواد مغذی لازم در کل بدن را فراهم می‌کند. در نتیجه پس از تزریق ژل لب، آب و دیگر نوشیدنی‌ ها را به مقدار زیاد مصرف نمایید تا لب‌ های شما بعد از تزریق خشک نشوند و بدن شما هیدارته بماند.
  به غیر از آب، مقدار زیادی میوه و سبزیجاتی که آبرسان به بدن هستند را نیز مصرف کنید.(خشکی لب بعد از تزریق ژل)
 • نوشیدنی‌ های گرم مشکلی بعد از تزریق به وجود نمی‌آورند ولی در ساعت های اولیه پس از تزریق ژل لب چون لب ها بی‌حس می‌باشند، ممکن است با مصرف نوشیدنی‌های خیلی داغ لب های خود را بسوزانید.
 • مصرف نوشیدنی‌های بیش از حد گرم امکان دارد تورم را بعد از تزریق ژل لب بدتر نماید، پس توصیه بر این است که نوشیدنی های هم دما با محیط را مصرف نمایید.
 • از مصرف نوشیدنی‌ های گاز دار هم تا چند روز پرهیز کنید. بیشتر این نوشیدنی‌ ها دارای مقادیر زیادی سدیم هستند که موجب تورم لب‌ ها می‌شود.
 • به جای مصرف نوشیدنی های گازدار، آب و چای مصرف کنید.
 • در صورتی که به قهوه علاقمند هستید، آن را بدون خامه یا شکر مصرف کنید، ولی توصیه بر این است که دو روز اول قهوه مصرف نکنید.
 • دقت کنید که چند روز اول از مصرف نوشیدنی ها با نی پرهیز کنید چرا که، مکیدن نی با لب‌ های متورم سخت‌ تر بوده و باعث فشردن لب‌ ها به هم شده و موجب درد و تورم می‌شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

از مراقبت های بعد از تزریق ژل لب می تون به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس از تزریق ژل لب برای کاهش تورم و کبودی و درد کیسه یخ روی لب های خود بگذارید.
 • به مدت یک الی دو روز پس از تزریق ژل لب از انجام ورزش شدید خودداری نمایید، چرا که با انجام ورزش های شدید ضربان قلب و فشار خون بالا می‌رود و این موارد باعث بد تر شدن تورم و کبودی می‌شوند.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید. نوشیدن آب در این زمینه به بدن شما کمک فراوانی می‌کند.
 • پس از تزریق ژل لب از میوه ها و سبزی های مرطوب کننده زیادی استفاده کنید و تلاش کنید که از سدیم اضافی که موجب بدتر شدن تورم می‌شود خودداری نمایید.
 • تا دو روز پس از درمان با آب داغ استحمام نکنید و از رفتن به سونا یا استخر پرهیز کنید.
 • با مشورت پزشک خود از مسکن ها استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم سعی کنید سر خود را روی بالشت بلند قرار دهید.
 • تا یک روز پس از تزریق از آرایش کردن لب های خود خودداری نمایید.
 • سیگار کشیدن بعد از تزریق ژل لب می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را بیشتر کند، پس مهم است که بعد از تزریق ژل لب بلافاصله سیگار نکشید. همچنین توصیه می‌شود که در کنار افرادی که سیگار می‌کشند نیز نمانید.
 • با توجه به اینکه الکل عامل رقیق کننده خون می‌باشد توصیه می‌شود حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب از مصرف الکل خودداری کنید چرا که الکل باعث التهاب شده و احتمال کبودی را افزایش می‌دهد و تورم را بدتر می‌کند.

خوابیدن بعد از تزریق ژل لب به چه شکل باید باشد؟

خوابیدن بعد از تزریق ژل لب باید به صورتی باشد که هیچ نوع فشاری به محل تزریق شده وارد نشود. بنابراین هنگام خوابیدن باید شرایطی را فراهم شودکه از غلط خوردن، لمس کردن و فشار دادن محل تزریق شده پرهیز کنید.

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب، می توان انجام داد یا خیر؟

برای شستن صورت بعد از تزریق ژل لب توصیه می کنند که بعد از تزریق ژل لب تا یک روز از شستن صورت و حمام کردن خودداری کنید و پس از گذشت یک‌ روز به آرامی و بدون فشار آوردن زیاد به صورت عمل شستشو را انجام دهید.

سوالات درمورد غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

آیا بعد از تزریق ژل لب می‌توان از غذا های داغ استفاده کرد؟

خیر چرا که بلافاصله بعد از تزریق ژل لب با توجه به اینکه لب ها بی حس هستند ممکن است شما متوجه داغی غذا نشده و لب های خود را بسوزانید.

آیا مصرف نوشیدنی ها بعد از تزریق ژل لب با نی مجاز است؟

نه توصیه بر این است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب و عدم جابه‌جایی ژل در اثر فشار وارد شده از نی استفاده نکنید.

چه غذا هایی را بعد از تزریق ژل لب نمی‌توان مصرف کرد؟

توصیه بر این است که حدالامکان بعد از تزریق ژل از مصرف مواد غذایی تند و شور یا بسیار سرد یا بسیار گرم و همچنین مواد غذایی حاوی کافئین خودداری کنید.

4.3/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *