عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب عفونت لب یکی از عوارضی است که به ندرت ایجاد می‌شود. و بر اساس اطلاعات به دست آمده از هر 2500 تا 500 نفر فقط یک نفر بعد از تزریق ژل لب به عفونت دچار می‌شود. لازم به ذکر است که امکان عفونت باکتریایی کمی وجود دارد و این وابسته به زیاد شدن عفونت می باشد که احتمال دارد عوارض مختلفی به وجود آورد. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با عفونت لب بعد از تزریق ژل آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

علل به وجود آمدن عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

نزدیک دهان لب ها قرار دارند و در کل بیشتر دچار عفونت می‌شوند‌ دهان اشخاص پر از باکتری می‌باشد و اگر این باکتری ها داخل نواحی تزریق شوند، ممکن است موجب به وجود آمدن عفونت یا جمع شدن باکتری ها در اطراف ژل شوند. معمولا این عفونت ها دارای  شکلی قرمز و گرم می‌باشند. وجود سابقه های پوستی از جمله تبخال در بعضی مواقع باعث به وجود آمدن عفونت می‌شود و در نتیجه در زمان تزریق ژل آسیب دیدگی پوست می‌تواند موجب به وجود آمدن عفونت شود، که در این صورت برای جلوگیری از سابقه تبخال متخصصان معمولا قبل از تزریق ژل قرص ضد ویروس را توصیه می‌نمایند.

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

نشانه های عفونت لب بعد از تزریق عبارت می‌باشند از:

 • ورم
 • گرمی
 • درد و حساسیت به لمس
 • قرمزی پوست

این نشانه ها با عوارضی که بیشتر موجب به وجود آمدن التهاب بعد از عمل زیبایی می‌شوند یکسان می‌باشند که لازم است تفاوت میان واکنش ایمنی، ورم و قرمزی و عفونت پس از تزریق ژل را متخصص بیماری های پوستی تشخیص دهد.

تشخیص دادن عفونت لب بعد از تزریق ژل

اولین واکنشی که به خاطر عفونت ایجاد می‌شود امکان دارد تا یک روز و در یک قسمت خاصی از صورت رخ دهد. به عنوان مثال در بعضی از موارد، علامت های واضح بعد از تزریق ژل لب خارش و قرمزی می باشند. اولین نشانه های عفونت عبارت اند از حساسیت به لمس، قرمزی، و درد پس از تزریق ژل می‌باشند. معمولا این نشانه ها از اولین هفته بین روز دوم تا روز ششم ظاهر می‌شوند. شش ساعت بعد از تزریق ژل التهاب به اوج می رسد و سپس کم می‌شود.

در بسیاری از موارد آلرژی در روز اول در همه صورت بروز پیدا می‌کند.

پس از آلرژی ورم به وجود آمده از عفونت ظاهر شده و فقط در یک ناحیه خاصی به وجود می‌آید.

که در صورت ظاهر شدن همزمان این نشانه ها نیاز به درمان آلرژی و عفونت می‌باشد.

ممکن است بعد از تزریق ژل نشانه های دیگری هم مثل گلوله شدن ژل لب ، به وجود بیایند.

درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

در صورتی که قرمزی و عفونت در لب بعد از تزریق ژل ظاهر شوند مراقبت کردن از زخم پس از مراجعه کردن به پزشک و استفاده از آنتی بیوتیک ها نیز ضروری می باشد‌.

 • استفاده از آنتی بیوتیک خوراکی

در هنگام به وجود آمدن عفونت لب بعد از تزریق ژل، ممکن است که استفاده از آنتی بیوتیک را پزشک به بیمار توصیه نماید. بعد از تزریق ژل جهت درمان عفونت آنتی بیوتیک هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل خواص ضد التهابی نیز می‌باشند. ممکن است که برای درمان عفونت شش هفته از آنتی بیوتیک ها استفاده شود.

 • حل نمودن ژل

معمولا به همراه آنتی بیوتیک از داروی هیالونیداز استفاده می نمایند. هیالورونیداز به ژل اسید هیالورونیک که در درون نواحی عفونتی قرار دارد به حل شدن آن کمک می‌کند. بعضی از اشخاص به هیالورونیداز حساس می‌باشند. به خاطر همین نیاز است که حساسیت در بیمار در ابتدا بررسی شود.

 • تزریق کردن آنتی بیوتیک در لب

ور مواقعی که عفونت زیاد می‌باشد، ممکن است پزشک در ناحیه مورد نظر آنتی بیوتیک را تزریق نماید. امکان دارد که آنتی بیوتیک سه بار مورد استفاده قرار بگیرد. نیاز است که یک هفته میان اولین و دومین تزریق و هم چنین میان دومین و سومین تزریق دو هفته فاصله باشد‌.

 • خارج نمودن ژل از ناحیه عفونی

ممکن که است که احتیاج باشد پزشک هر نوع چرک عفونی یا ژل تزریق شده در لب را خارج نماید.

این کار با خارج شدن هر نوع عفونت و به سرعت روند درمان کمک می‌کند.

این عمل در مطلب پزشک انجام می‌گردد.

 • درمان زخم

در بعضی از موارد ممکن که عفونت موجب باز شدن زخم ها شود. در این مواقع لازم است که از موارد زیر برای پیشگیری از زیاد شدن عفونت استفاده شود.

 • ناحیه مورد نظر را تمیز نگه دارید.

بر اثر عفونت زخم بازی که بر روی صورت به وجود آمده است به درمان نیاز دارد‌. برای پیشگیری از داخل شدن باکتری های زیاد به زخم، با آب گرم نواحی مورد نظر را شستشو دهید.

این عمل از جمع شدن آلودگی ها به زخم و به بهبود سریع آن کمک می‌کند.

از محصولاتی مثل پاک کننده های ملایم و یا صابون های ضد باکتری در صورت تشخیص پزشک استفاده نمایید. با پزشک قبل از استفاده از هر عمل درمانی برای درمان کردن عفونت مشورت کنید.

 • از وازلین استفاده کنید.

برای نگه داشتن مطلوب زخم، بر روی زخم لایه ظریفی از وازلین بگذارید‌‌. این عمل روند بهبود رو سرعت می بخشد و مشکلات پوستی را کم کرده و جای زخم را برطرف می‌کند. که می توانی با استفاده از گوش پاک کن تمیز وازلین را استفاده نمایید.

 • پانسمان کردن نواحی مورد نظر با گاز استریل

زخم در صورتی که بزرگ باشد، ممکن است نیاز باشد که زخم با گاز استریل پانسمان شود. به همین منظور گاز استریل را بر روی ناحیه مورد نظر گذاشته و گاز را روی زخم با نوار چسب کاغذی بچسبانید. بعد از این که زخم کمی خوب شد گاز استریل را می توانید بردارید.

با پزشک در رابطه با پانسمان زخم با گاز استریل، مشورت نمایید.

روش پیشگیری از عفونت بعد از تزریق ژل

برای پیشگیری از به وجود آمدن عفونت بعد از تزریق ژل، مراقبت های بعد از تزریق ژل لب بسیار مهم هستند که میتوان گفت از موارد مهم آن این است که از تمیز نمودن پوست قبل از انجام تزریق ژل از طریق پزشک اطمینان داشته باشید. هنگامی که پوستتان عفونت داشته یا خشک باشد و یا مشکل دیگری بر روی پوستتان داشته باشید لازم است که از تزریق ژل پرهیز کنید.
هم چنین توصیه می کنیم که از دارو های ضد ویروس قبل از تزریق ژل استفاده نمایید تا از به وجود آمدن تبخال جلوگیری کنید. بر اثر التهاب ناشی از تزریق و یا آسیب دیدگی پوست می تواند تبخال ایجاد شود.

برای اینکه از تزریق ژل اطمینان داشته باشید بهتر است که به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه فرمایید‌ . قبل از انجام تزریق با پزشک مشورت نمایید تا از به وجود آمدن هر گونه مشکل قبل از تزریق ژل پیشگیری کنید.

بعضی از عوارض باعث زیاد شدن عفونت لب بعد از تزریق ژل می‌‌باشند. اگر در اطراف صورت از قبل عفونت هایی مثل راش و یا جوش وجود داشته باشد تزریق  ژل لب نباید مورد استفاده قرار گیرد.

هم چنین اگر عفونت در بینی و دهان ایجاد شود نباید از تزریق ژل لب استفاده گردد.

بر فرض نمونه اشخاصی که به ویروس، هریس، ویروس پاپیلومای انسانی، مولوسکوم کنتاژیوزوم یا بیماری زرد زخم و… مبتلا می باشد از تزریق ژل نباید استفاده نمایند.

سوالات در مورد عفونت لب بعد از تزریق ژل

آیا همیشه پس از تزریق ژل عفونت ایجاد می‌شود؟

امکان به وجود آمدن عفونت لب بعد از تزریق به ندرت ایجاد می‌شود.

آیا تزریق کردن ژل موجب به وجود آمدن آبسه می‌شود؟

بعد از تزریق ژل لب آبسه از جمله عفونت های شدیدی می باشد در زمان 14 روز بعد از تزریق بروز پیدا می‌کند.

آیا پس تزریق ژل امکان وجود حساسیت است؟

بله. پس از تزریق ژل به ندرت ممکن است حساسیت ایجاد شود.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

2 پاسخ

 1. سلام ببخشید میشه منو راهنمایی کنید
  سه ماه پیش برای مراجعه کننده نیم سی سی ژل لب بالا تزریق کردم بعد از سه ماه ورم کرده قرص ضدالتهاب تجویز کردم خوب شد ولی باز بعد از چند روز ورم میکنه،آیا ممکنه عفونت باشه؟ یا اینکه حساسیته؟

  1. سلام دوست عزیز.
   ممکن هست این عواملی که گفتید باشه ولی تا پزشک حضوری و از نزدیک مشاهده نکنند نمی توان تشخیصی بدهند.
   این موارد نیاز به مراجعه حضوری به پزشک داره تا تشخیص درست و اقدامات مناسب انجام بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *