از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب یکی از راه های جوان کردن و تکنیک‌ های زیبایی چهره می‌ باشد که دارای مزیت های بسیار زیادی است.
یکی از عوارض تزریق ژل لب، ورم می باشد که عارضه ای کاملا طبیعی است و با رعایت کردن نکات و انجام شدن یک سری از دستورالعمل‌ ها در مدت زمان کم برطرف می‌ شوند.
در این مقاله ما قصد داریم شما را با راهکار های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل را معرفی کنیم. در صورتی که شما نیز برای پر حجم کردن لب‌ های خود از تزریق ژل لب استفاده کرده اید یا می‌ خواهید در آینده از این روش درمانی استفاده کنید، پیشنهاد می‌ کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ورم لب بعد از تزریق ژل لب

 یکی از اجزای صورت لب است که نقش زیادی در زیبایی دارد. لب‌ ها با بالا رفتن سن حجمشان کم شده و برجستگی و ارتفاعشان پایین می‌ آید. به همین علت از تزریق ژل لب می‌ توان برای بر طرف کردن تغییر های ناشی از بالا رفتن سن و برگرداندن‌ دوباره زیبایی به لب‌ ها و چهره استفاده کرد.

بعضی وقت ها امکان دارد که تزریق ژل دارای عوارض جانبی باشد که یکی از رایج ترین آن ها ورم می باشد. این ورم کاملا طبیعی است و بعد ۳ تا ۶ روز به صورت کامل از بین می رود. راهکار های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل از جمله مراقبت‌ های پس از این عمل زیبایی به حساب می آید و برای بهبودی کامل می‌ بایست نکاتی را رعایت کنید. یکی از علت های ورم، نوع ژل می باشد.

از دیگر عواملی که موجب ورم لب‌ ها می‌ گردد، نوع تزریق ژل می باشد. با توجه به اینکه پوست لب‌ ها بسیار حساس هست و لایه‌ های زیر آن نازک می باشند، کوچک ترین خطا در تزریق و ایجاد شدن برش یا سوراخ نامناسب باعث تورم و التهاب پس از تزریق ژل می‌ شود.

راهکار های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

راهکار های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

 ورم ناشی از تزریق ژل بعد از گذشت چند روز بر طرف می‌ گردد. ولی در صورتی که ورم لب‌ ها برایتان خوشایند نباشد، می‌ توانید از راهکار هایی برا از بین بردن سریع آن استفاده کنید. برای اینکه ورم لب ها پس از تزریق ژل کمتر شود، لازم است با مراقبت های بعد از تزریق ژل لب آشنا باشید.

رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب می‌ تواند تا حد زیادی موجب از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل گردد.

که این مراقبت ها عبارتند از:

 • از دستکاری لب ها پس از تزریق ژل لب خودداری نمایید.

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل می بایست در سه روز اول پس از انجام عمل از ماساژ دادن و دستکاری لب‌ ها پرهیز نمایید. دستکاری لب ها موجب تحریک بیشتر لب ها و وارد شدن فشار به لب ها می شود و ورم و التهاب دیرتر بهتر می‌ شود. به همین علت است که نتیجه های تزریق ژل به لب نیز با گذشت زمان در صورت فرد قابل مشاهده می باشد.

 • از کمپرس یخ استفاده نمایید.

یکی از بهترین راه های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل استفاده کردن از کمپرس یخ می باشد. کمپرس یخ موجب محدود کردن جریان خون در لب ها می شود و در نتیجه باعث کاهش تورم می‌ گردد. دقت کنید که یخ را به هیچ عنوان به طور مستقیم بر روی لب ها قرار ندهید و یخ را داخل کیسه‌ ای پلاستیکی و یا پارچه‌ ای قرار دهید و بعد از آن‌ روی لب ها قرار دهید.

 • مایعات فراوان استفاده کنید.

نوشیدن آب موجب هیدراته شدن بدن و در نتیجه پایین آمدن میزان ورم بعد از تزریق ژل به لب می‌ گردد. برای نوشیدن آب و سایر مایعات پس از تزریق ژل به لب به هیچ عنوان از نی استفاده ننمایید چرا که این کار موجب آمدن فشار بر روی لب ها می‌ شود.

 • از انجام فعالیت های شدید پرهیز کنید.

یکی دیگر از راه های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل استراحت کردن و عدم انجام فعالیت های شدید می باشد. در چند روز اول پس از تزریق ژل به لب از انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش های شدید خودداری کنید چرا که تحرک زیاد موجب بالا رفتن ضربان قلب و خونرسانی بیشتر به لب ها می‌ گردد در نتیجه با انجام فعالیت های شدید تورم و التهاب بیشتر می‌ شود.

 • دارو های مناسبی را مصرف نمایید

می‌ توانید برای کاهش درد ورم از دارو های مناسبی که به کمک پزشک متخصص تجویز می‌ شود، استفاده نمایید. دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می شوند مثل آسپرین یا ایبوپروفن را اصلا استفاده نکنید.

 • از استفاده لوازم آرایشی پرهیز کنید.

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل بهتر است در روز های اول از لوازم آرایشی استفاده نکنید، چرا که امکان دارد این لوازم موجب ایجاد حساسیت و افزایش ورم و التهاب شوند.

 • از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل می بایست تا حداقل یک هفته از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید. نوشیدنی‌ های الکلی موجب رقیق شدن خون می‌ گردند و سیگار نیز می‌ تواند خطر ابتلا شدن به عفونت را بالا ببرد. بنابراین ورم لب‌ ها پایین نمی آید.

 • از قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنید.

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل  می بایست به محیط‌ های گرم مانند حمام داغ، استخر و یا سونا نروید. هم چنین سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید چرا که گرما موجب افزایش ورم می‌ گردد.

 • روش های درمانی طبیعی را به کار ببرید.

در صورتی که می‌ خواهید به از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل بپردازید می‌ توانید از زردچوبه، عسل و چای کیسه‌ ای سیاه استفاده نمایید. قرار دادن این مواد طبیعی روی لب ها موجب از بین رفتن ورم پس از تزریق ژل به لب می شود.

 • آناناس بخورید

آناناس بروملین دارد. بروملین یک آنزیمی است که در هضم پروتئین تاثیر می گذارد. این آنزیم دارای خاصیت ضد التهابی می‌ باشد و یک درمان موثر برای از بین بردن درد و تورم بعد از تزریق ژل لب می باشد.

 • از انجام سفر های هوایی خودداری کنید.

معمولا پس از تزریق ژل به لب، توصیه می شود که تا یک هفته از انجام سفر های هوایی خودداری کنید چرا که فشار هوا در هواپیما موجب تورم و کبودی بیشتر می گردد.

علت های ورم پس از تزریق ژل لب

برای درمان هر عارضه ای می بایست علت آن را بدانیم. علت های ورم پس از تزریق ژل لب عبارتند از:

 • واکنش طبیعی بدن متقاضی

 ورم پس از تزریق ژل کاملا طبیعی می باشد و برای هر کسی امکان دارد که این عارضه اتفاق بیفتد. ولی بعضی از افراد طبق حساسیت پوست بیشتر از سایر افراد مستعد این عارضه می باشند.

 • نحوه تزریق کردن ژل

سرعت تزریق کردن و محل تزریق از سایر عواملی می‌ باشد که با ورم پس از تزریق دارای رابطه مستقیم است.

 • اقدامات پس از تزریق ژل لب

 اقدامات پس از تزریق ژل لب در پایین آوردن عوارض تزریق ژل لب نقش زیادی دارند. اگر پزشک پس از تزریق بلافاصله از کمپرس سرد یا کیسه یخ بر روی ناحیه تزریق شده استفاده نماید، ورم لب ها تا حدود زیادی کاهش می یابد.

مراحل از بین‌ بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

 ورم لب ها پس از تزریق تا چند روز به صورت کامل برطرف می شود. مراحل کاهش این ورم به صورت زیر می باشد:

روز اول، ورم تا حد زیادی پایین می آید.

در روز دوم پس از تزریق، درد و ورم برطرف می گردد.

در روز سوم نتیجه تزریق ژل را مشاهده می کنید.

در روز چهارم، ورم از بین رفته و نتیجه به صورت کامل قابل مشاهده می باشد.

شدت عوارض تزریق ژل به لب

اکثر عوارض تزریق ژل به لب کاملا طبیعی می باشند و پس از چند روز به صورت کامل برطرف خواهند شد. عوارضی مثل درد، ورم، التهاب و کبودی حدود یک هفته باقی می ماند ولی عفونت، عدم تقارن صورت، آسیب بافتی از جمله خطر هایی هستند که خیلی کمتر اتفاق می افتند و به علت خطای پزشکی یا مراقبت نکردن در دوره نقاهت ایجاد می شوند.

انواع تغییر های ظاهری لب پس از تزریق ژل

انواع تغییر های ظاهری لب پس از تزریق ژل

هنگامی که برای انجام تزریق ژل لب سوزن تزریق در ناحیه های مختلف به زیر پوست لب وارد می گردد، خراش هایی در پوست ایجاد می شود که همراه با آسیب های جزئی به رگ های خونی لب می باشند. به همین علت تغییر های ظاهری در لب و محل تزریق ژل مشاهده می گردد که شامل موارد زیر است:

 • قرمزی

 پس از تزریق ژل لب با توجه به اینکه پوست و رگ های خونی دچار آسیب های جزئی می گردند، قرمزی سطحی در لب ها به وجود می اید که جای نگرانی نیست و در کمتر از یک روز برطرف می شود.

 • کبودی

 طبق میزان حساسیت پوست افراد، مقدار کبودی متفاوت خواهد بود، این کبودی ناشی از فشاری می باشد که برای نگه داشتن لب و انجام تزریق اعمال می گردد. توصیه می شود که برای پایین آوردن میزان کبودی موقع تزریق، مدتی پیش از عمل، مصرف سیگار و آسپرین را متوقف کنید. کبودی های ایجاد شده در بیشتر افراد بیش از یک هفته باقی نمی ماند.

 • ورم

 ورم لب ها به علت ورود سوزن به پوست لب و انجام فرآیند تزریق ایجاد می گردد و یک مورد کاملا طبیعی می باشد که با رعایت مراقبت های گفته شده، در مدت زمان کوتاهی این ورم از بین می رود.

 • نامتقارن بودن لب ها

 از سایر تغییر های ظاهری لب متقاضی پس از تزریق، نامتقارن شدن آن ها می باشد که می تواند به علت های متنوعی ایجاد گردد. در برخی موارد به علت میزان ورم در نواحی مختلف لب می باشد. پس از اینکه ورم از بین برود، در صورتی که هم چنان نامتقارن بودن لب ها وجود داشته باشد، به مراجعه مجدد پیش پزشک نیاز خواهید داشت.

در پایان هم لازم است این نکته را بگوییم که یکی از کارهایی که برای جلوگیری از ورم لب بعد از تزریق، باید حواستان باشد این که به یک کلینیک معتبر با پزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید که مواد فیلر اصل با قیمت تزریق ژل لب مناسب داشته باشد.

سوالات درمورد از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل چه اقداماتی باید انجام داد؟

انجام مراقبت هایی مثل استفاده کردن کم از لوازم آرایش، نوشیدن زیاد آب، استفاده کردن از کمپرس یخ و عدم مصرف دخانیات و … به از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل کمک می نماید.

آیا نوع ژل تزریق شده به لب، در میزان ورم لب پس از تزریق ژل تاثیر می گذارد؟

بله با توجه به نوع ژلی که به لب تزریق می گردد، میزان ورم بعد از تزریق متفاوت خواهد بود. هم چنین با توجه به اینکه پوست لب بسیار نازک است، کوچک ترین اشتباه در تزریق ژل موجب عوارض جدی مثل ورم می گردد.

آیا تزریق ژل به لب دارای عوارض است؟

بله مثل هر روش درمانی تزریق ژل به لب نیز دارای عوارض می باشد.

4.6/5 - (7 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *