ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو

ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ | علت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

ابرو یکی از مهم‌ترین اعضای صورت است که در زیبایی افراد نقش زیادی را ایفا می‌کند. به همین دلیل بانوان زیبا جو همواره به دنبال راهکارهایی هستند که ابروهای خود را زیباتر کرده و ظاهری متفاوت به چهره خود ببخشند
فیبروز ابرو یکی از روش هایی است که امروز بسیاری از افراد از آن برای پرتر نشان دادن ابروهای خود استفاده می‌کنند، و می توان گفت کاربردی‌ ترین روش‌ های آرایشی ابرو است و جزو آرایش نیمه دائم قرار می ‌گیرد. هم‌چنین جایگزین مناسبی برای مواد و ابزار آرایشی مانند ریمل ابرو، مداد ابرو و سایه ابرو است.

اما در این میان ممکن است که برخی از افراد شاهد ریزش ابروهای خود بعد از انجام فیبروز یا میکروبلیدینگ ابرو باشند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو بپردازیم.

آیا فیبروز ابرو باعث ریزش ابرو می‌شود؟

اولین سوال و مسئله این که اصلا آیا فیبروز ابرو باعث ریزش ابرو می شود؟
در پاسخ به این سول باید گفت عملکرد صحیح میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو، موجب درمان پیاز ابرو می شود. شاید در روش های سابق مثل تاتو، به دلیل این که سوزن و رنگ های تاتو به عمق پوست وارد می‌شدند، احتمال آسیب به فولیکول ها وجود داشت اما به علت این که در روش میکروبلیدینگ طراحی ابروها با ظرافت تمام انجام می‌شود، احتمال هر گونه مشکل به حداقل ممکن می رسد و احتمال ریزش ابروها کم خواهد بود. همچنین به دلیل تحریک شدن ریشه فولیکول در میکروبلیدینگ یا فیبروز، ابرو نسبت به قبل پر پشت تر می شود.

ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو یا میکروبلیدینگ

ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو یا میکروبلیدینگ

فیبروز ابرو ممکن است عوارضی به وجود آورد که خوشایند نباشد. ریزش ابرو‌ها بعد از میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز مهم‌ ترین عوارض فیبروز ابرو می تواند باشد.
روش میکروبلیدینگ یا فیبروز با هدف حجیم و پهن نشان دادن ابروها انجام می ‌شود، اما اگر در انجام آن فاکتور دقت و کیفیت رعایت نشود، نه تنها حالت ایده ‌آل تری از ابرو نمایان نخواهد شد، بلکه زیبایی اولیه ابروها نیز دچار خدشه خواهند شد.
بیشترین عاملی که در اخذ نتیجه مطلوب پس از انجام روش میکروبلیدینگ اثرگذار است، مراجعه به مراکز معتبر و میکروکار حرفه ‌ای است.
تجربه نشان می‌ دهد به طور معمول مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ به دلیل استفاده از مواد نامرغوب و عدم مهارت کافی آرایشگر اتفاق می ‌افتد و به همین دلیل انجام تحقیقات دقیق قبل از اقدام به عمل میکروبلیدینگ بسیار ضروری است.‌

گرچه ممکن است در هر حالتی پس از میکروبلیدینگ‌ شاهد ریزش ابروها باشیم‌، اما این اتفاق به ندرت برای افراد مختلف پیش می ‌آید، البته توجه داشته باشید که در اکثر مواقع ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ بخشی از رویه عادی این کار محسوب می ‌شود و این اثرات با گذشت چند ماه پس از میکروبلیدینگ رفع خواهند شد. بنابراین برای گرفتن نتیجه دلخواه باید کمی صبر کنید‌ .

علت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یا فیبروز ؟

علت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یا فیبروز ؟

باید گفت ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یا فیبروز معمولا به علت تخصص پایین فیبروزکار که این کار را انجام داده است، به وجود می آید.
البته به طور کلی احتمال ریزش ابرو بعد از این روش در همه ی حالات وجود دارد اما به ندرت اتفاق می افتد.

درمان ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو

درمان ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو

برای درمان ریزش ابرو بعد از فیبروز متاسفانه در صورتی که ریزش ابرو بعد از فیبروز شدید باشد، نمیتوان با استفاده از روش های غیر تهاجمی آن را درمان کرد.
در برخی موارد ممکن است استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل موثر باشد اما در اکثر موارد باید از روش های کاشت مو و کاشت ابرو در یک کلینیک کاشت مو معتبر استفاده کرد تا موهای جدید به خوبی رشد کنند.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که در برخی موارد ریزش ابرو بعد از فیبروز به خودی خود رفع می‌شود به همین دلیل باید حداقل چند ماه صبر کنید و سپس به فکر استفاده از روش هایی مانند کاشت ابرو باشید.

جلوگیری از ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو

تنها و موثرترین کاری که برای جلوگیری از ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ میتوانید انجام دهید این است که برای استفاده از این روش به مراکز معتبر و کلینیک های کاشت ابرو مراجعه کنید. مراجعه به مراکز معتبر باعث میشود تا این کار با نهایت دقت و ظرافت انجام شود و به فولیکول ها  دچار آسیب نشوند، چرا که کلینیک‌ ها و آرایشگاه های معتبر به ‌روزترین، کارسازترین و کم ‌خطرترین تکنیک ‌ها را برای انجام این شیوه آرایش نیمه دائم ارائه می ‌دهند و در کنار استفاده از مواد مرغوب و ابزار باکیفیت، از تیمی مجرب و متبحر برای انجام روش میکروبلیدینگ بهره می ‌گیرند. گرچه هیچ روشی نمی‌ تواند تضمینی قطعی برای عدم ریزش ابروها بعد از انجام میکروبلیدینگ‌ باشد

مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو

روند بهبود میکرو بلیدینگ یا فیبروز به طور کلی ۲۵ تا ۳۰ روز طول می کشد.
البته، سرعت بهبود پوست شما برای هر فرد کمی متفاوت خواهد بود. این به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله:

  • سن
  • سلامت کلی
  • نوع پوست


به طور کلی ، طی ۱۰ تا ۱۴ روز اول، ابروهای شما از نظر ظاهری متفاوت است. رنگ، تعریف و بافت تقریباً هر روز تغییر خواهد کرد.

روز های 2 تا 4 خیلی تیره رنگ هستند و 5 تا 7روز پوسته پوسته می شوند و میریزند، روز 8 تا 10 احساس می کنید تمام هاشور های شما پاک شده است و بعد از 14 تا 28 احساس بازگشت به حالت طبیعی را دارید، معمولا 42 روز طول می کشد تا ابرو ها حالت طبیعی به خود بگیرند.

نتایج میکروبلیدینگ ابرو معمولاً ۱۸ تا ۳۰ ماه طول می کشد. بسته به نوع ظاهری که دارید ، هر ۱۲ تا ۱۸ ماه نیاز به جلسه مجدد خواهید داشت.

ماندگاری میکروبلیدینگ

مدت زمان ماندگاری و دوام میکروبلیدینگ بسته به عوامل محیطی و انجام‌ شیوه‌ های مراقبتی و توصیه ‌های مذکور در افراد مختلف متغیر است. از کلیدی ‌ترین عواملی که می ‌توانند بر میزان ماندگاری میکروبلیدینگ‌ ابرو اثرگذار باشند می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مرغوبیت و کیفیت مواد و ابزاری که برای انجام روش میکروبلیدینگ از آن ‌ها استفاده شده است.یکی از مهمترین عوامل در ماندگاری فیبروز ابرو است.
  • نوع پوست افراد و میزان چربی، خشکی و تعرق آن از دیگر عوامل تاثیر گذار در ماندگاری آن است.
  • شرایط آب و هوایی مناسب از دیگر عوامل موثر است.
  • مهارت کسی که این عمل را روی شخص انجام می‌دهد.
  • انجام روش‌ های مراقبتی مورد نیاز که بعد از انجام این فرآیند توصیه می‌ شود.
  • استفاده به موقع از مکمل‌ های تقویتی و روغن‌ های تثبیت‌کننده که در میزان دوام میکروبلیدینگ موثر هستند.

سوالات درباره ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو

امکان رشد ابروها بعد از میکروبلیدینگ وجود دارد؟

بله. سطح خراش‌ها در این عمل آن‌قدر زیاد نیست که آسیبی به فولیکول‌های طبیعی مو وارد کند؛ بنابراین نیازی نیست نگران آسیب دیدن موهای طبیعی ابروها یا از بین رفتن آن‌ها باشید.

اگر تیرویید کم کار داشته باشیم، برای فیبروز کردن مشکلی ایجاد می شود؟

تیرویید باعث می شود رنگ پذیری پوست کمتر شود.

4.2/5 - (11 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *