از بین بردن ژل لب با گرما و ماساژ و ...

از بین بردن ژل لب با گرما و ماساژ و …

لب‌ ها در زیبایی صورت نقش بسیار مهمی را دارند. به همین دلیل پروتز لب همچنان دارای طرفداران بسیاری است. ولی عمل تزریق ژل لب امکان دارد همیشه دارای نتایج مطلوب نباشد. در این شرایط، تخلیه ژل لب در مواقعی که متقاضی از نتیجه عمل پروتز لب راضی نباشد صورت می گیرد.
یکی از مهم ترین علت هایی که موجب می‌ شود افراد به تخلیه ژل لب اقدام نمایند، تزریق بیش از اندازه ژل به لب‌ ها می باشد. تزریق نامتقارن ژل لب و ایجاد شدن توده در لب‌ ها هم می‌ تواند از سایر دلایل از بین بردن ژل لب باشد.

 در این مقاله، ما قصد داریم شما را با راه های از بین بردن ژل لب آشنا سازیم. اگر شما نیز از آن‌ دسته افرادی هستید که می‌ خواهید ژل لب خود را از بین‌ ببرید در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

از بین بردن ژل لب و راهکار های از بین بردن ژل لب

از بین بردن ژل لب و راهکار های از بین بردن ژل لب

امروزه محبوبیت فیلر های لب رفته‌ به رفته در حال افزایش می باشد، ولی همیشه داشتن گزینه‌ ای برای معکوس کردن این روند، بسیار مهم است.
شاید پس از تزریق کردن ژل لب، از نتیجه آن راضی باشید، ولی پس از گذشتن چند هفته، متوجه شوید که به آن علاقه‌ای ندارید و می‌ خواهید لب‌ های خود را به حالت اول برگردانید.
در این مواقع نگران نباشید در صورتی که با نتایج درمان خود مشکلی دارید، می‌ توانید به از بین بردن ژل لب و خارج کردن آن اقدام نمایید.

از بین بردن ژل لب با گرما

یکی از اقداماتی که در خانه انجام می شود، از بین بردن ژل لب با گرما می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

به صورت کلی، دما نقش کمی را در متابولیسم بدن دارد. به همین دلیل، بعضی از افراد اعتقاد دارند که می‌ توان با گرما، ژل لب را به صورت کامل از بین برد و یا میزان اثرات آن را کاهش داد. کلی حقیقت این است که گرما و دمای کم، فقط در روز‌ های اولیه تزریق و آن‌ هم به صورت ایجاد شدن کبودی و کاهش حجم ژل، بر محل تزریق تاثیر می گذارند. دقت کنید که از بین بردن ژل لب با گرما و به کمک خود فرد، یک روشی کاملا اشتباه برای از بین ژل لب در خانه می‌باشد که علاوه بر اینکه موجب جذب شدن ژل لب نمی‌ شود، بلکه موجب بدتر شدن شرایط نیز می شود.
پس، زمانی که از نتیجه تزریق ژل لب راضی نباشید و ناهماهنگی در فرم لب و ظاهر آن را مشاهده می کنید ، بهتر است به پیش پزشک مراجعه کرده و از او برای رسیدن به نتیجه مطلوب درخواست کمک نمایید.

از بین بردن ژل لب به کمک ماساژ

اکثرا عدم تقارن ناشی از تزریق ژل لب را می توان به کمک ماساژ بهبود داد. این کار می تواند به کمک پزشک یا به کمک آموزش توسط خود فرد انجام گردد.

از بین بردن ژل لب به کمک آنزیم هیالورونیداز

ژل لب را می توان به صورت جزئی یا به صورت کامل به کمک آنزیم هیالورونیداز برداشت. زمانی که تزریق آنزیم هیالورونیداز انجام می شود، هیالورونیداز ذرات اسید هیالورونیک را حل می نماید. از این روش معمولا به خاطر علت های زیر استفاده می گردد.

 • نارضایتی بیش از حد از نتیجه ها
 • تورم بیش از اندازه یا طولانی مدت
 • عفونت در ناحیه درمان شده
 • بافت نرم و یا نامنظم که با ماساژ حل نمی شود
 • سازگاری عروقی

لازم به ذکر است که هیالورونیداز همیشه درمان صد درصد کاملی نمی باشد در اکثر مواقع که می خواهیم فقط مقداری ژل را از بین ببریم، این روش پاسخ می دهد.

کاندید های مناسب برای خارج کردن ژل لب با استفاده از هیالورونیداز

تمام افراد کاندید مناسب برای استفاده از هیالورونیداز نیستند. قبل از هر چیز لازم است که پزشک، سوابق متقاضی را بررسی نموده و به عدم حساسیت به عارضه های ناخواسته آن مطمئن شود. زیرا امکان دارد بعضی از افراد، به واکنش‌ های آلرژیک مبتلا شوند. اگر که متقاضی قبل از این، به تزریق ژل لب و استفاده از پرکننده‌ ها در بخش‌ هایی از بدن اقدام کرده باشد و از نتیجه آن راضی نباشد و مطمئن باشد که به هیالورونیداز حساسیت ندارد، می تواند کاندید مناسبی برای استفاده از آن باشد.

عوارض استفاده از هیالورونیداز

دقت کنید که در مواردی، استفاده از هیالورونیداز امکان دارد عوارض جانبی داشته باشد. رایج ترین عارضه‌ ای که در این مورد معروف است، ایجاد تورم و کبودی می باشد که چند روز بعد از درمان رفع می شوند. هر چند که احتمال ایجاد شدن آلرژی در ناحیه تزریق شده بسیار کم می باشد، ولی می‌ تواند در صورت ایجاد شدن، شدت یابد و موجب ایجاد عوارض ثانویه گردد. مشکل‌ ترین قسمت استفاده از هیالورونیداز، تخمین میزان دوز لازم برای تجزیه کردن فیلر ها می باشد. در بعضی از موارد، اگر این میزان بیش از آن چه مورد نیاز است تزریق شود، می‌ تواند موجب آسیب رسیدن به بخش‌ های طبیعی پوست و بافت‌ های لب شود. هم چنین عدم تزریق آن به میزان لازم می‌ تواند به انجام جلسه های دوم و سوم نیاز داشته باشد.

از بین بردن ژل لب به کمک روش های خانگی

در صورتی که از نتیجه های تزریق ژل لب به هر علتی رضایت نداشته باشید، تخلیه ژل لب در خانه بزرگ ترین تصمیم اشتباهی است که ممکن است در صورت انجام آن زیبایی خود را از دست بدهید.
از بین بردن ژل لب در خانه یک کار غیر تخصصی است که به علت عدم تجربه کافی و استفاده کردن از روش های غیر اصولی قادر است باعث ایجاد شدن تاثیر های بدی بر روی زیبایی صورت شما گردد. بهترین روش مراجعه کردن به یک پزشک متخصص می باشد.

دلایل از بین بردن ژل لب

 • در صورتی که متقاضی از نتیجه تزریق ژل لب خود راضی نباشد به از بین بردن ژل اقدام می نماید.

نارضایتی از تزریق ژل لب می تواند دلایل زیادی داشته باشد در بعضی موارد، استفاده کردن از ژل‌ های بدون کیفیت، موجب ایجاد شدن نتیجه های نامطلوب می شوند. در چنین شرایطی، امکان دارد ایجاد حساسیت در بدن موجب عدم رضایت متقاضی شود. در بعضی از موارد هم نارضایتی امکان دارد به خاطر تزریق ناشیانه ژل به لب‌ ها باشد.
اگر پزشک دارای تجربه کافی در تزریق ژل لب نباشد، ممکن است موجب ایجاد فرمی غیر عادی و زشت در لب‌ ها شود. در نتیجه فرد به از بین بردن ژل لب اقدام نماید.

اگر از نتیجه تزریق ژل به لب‌ های خود رضایت نداشته باشید، می بایست به تخلیه ژل لب اقدام کنید. خارج نمودن ژل لب ها و تخلیه فیلر های پوستی اسید هیالورونیک، با استفاده از آنزیمی به اسم هیالورونیداز، سریعا و به آسانی انجام می شود. ولی لازم به ذکر است که تخلیه ژلی که از اسید هیالورونیک ساخته نشده باشد، به کمک آنزیم هیالورونیداز امکان پذیر نمی باشد.

 • تزریق کردن بیش از اندازه ژل به لب ها

تزریق کردن بیش از اندازه ژل به لب‌ ها موجب ایجاد نتیجه‌ ای غیرطبیعی و ناخوشایند می شود. با توجه به اینکه لب‌ ها نقش بسیار زیادی در ظاهر صورت دارند، در صورتی که برآمدگی و اندازه لب ها بیشتر از حالت متناسب آن شود، نتیجه ناشی مطلوب نخواهد بود. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که متقاضیان را به سوی از بین بردن ژل لب سوق می‌ دهد.

 • تزریق کردن نامتقارن ژل به لب‌ ها

اگر ژل ها به صورت نامتقارن به لب‌ ها تزریق گردد، می‌ توانید آن ها را از بین ببرید. البته لازم است بدانیم که در اکثر موارد، تزریق کردن نامتقارن ژل به لب می‌ تواند با انجام تزریق های اصلاحی درمان شود. ولی برخی از متقاضیان ترجیح می‌دهند که در این صورت، ژل را از بین ببرند.

 • ایجاد شدن توده در لب‌ ها

در تزریق ژل این احتمال وجود دارد که برآمدگی‌ ها و توده‌ هایی را بعد از تزریق ژل در لب‌ ها احساس کنیم. این مسئله می‌ تواند تا چند هفته بعد از انجام تزریق بر طرف شوند. ولی اگر روند از بین رفتن آن ها طولانی‌ تر از حد معمول شود، پزشک ها می‌ توانند اقدام به اصلاح نمودن آن یا از بین بردن ژل لب نمایند.

 • تاثیرات تیندال

درست است که به وجود آمدن این عارضه بسیار نادر می باشد، ولی در مواردی می‌ تواند الزام به خارج کردن ژل از لب ها را به وجود آورد. فیلر پوستی یک ژل شفاف می باشد. پس، زمانی که نور از آن منعکس می شود، آبی رنگ دیده می شود. تاثیر تیندال موجب می‌ شود که بخش‌ هایی از لب‌ ها که تزریق ژل در آن جا صورت گرفته است، خود را به رنگ آبی نمایش دهند. در این حالت با از بین بردن ژل لب این مشکل برطرف می شود.

 • استفاده از فیلر آلوده

استفاده کردن از ژل های آلوده موجب می‌ شود که عفونت‌ هایی در پوست ایجاد شود. برای متقاضیانی که به این مشکل مهم مبتلا می‌ شوند، لازم است یک دوره آنتی بیوتیک تجویز شود ولی اگر روند گسترش عفونت ادامه داشته باشد، لازم است که ژل لب از بین‌ برود.

اقدامات لازم قبل از بین‌ بردن ژل لب

 • مهم‌ ترین کاری که قبل از، از بین بردن ژل لب باید انجام شود، پاک کردن صورت پیش از درمان می باشد. پس، بدون هیچ گونه آرایش و با صورتی تمیز به مطب یا درمانگاه بروید.
 • توصیه می شود قبل از این عمل از مصرف هرگونه داروی غیر ضروری خودداری شود. این دارو ها می‌ توانند شامل آسپیرین، ایبوپروفن، مکمل‌ های غذایی مثل امگا ۶، سیر، ویتامین C، ویتامین E و… باشند.
 • در صورت وجود هر عفونت یا زخم‌ یا آکنه ای و بیماری‌ هایی مثل سرما خوردگی، سرفه و گلو درد، از انجام تخلیه ژل خودداری نمایید.
 • اگر برای انجام درمان به کمک تزریق هیالورونیداز تجویز شده‌اید، قبل از اقدام به درمان اصلی، می بایست یک تست برای تشخیص عدم آلرژی به آن بدهید. اگر علائمی مشاهده نگردد، می‌ توانید برای درمان اصلی اقدام نمایید.

مدت زمان لازم برای از بین بردن ژل لب

مدت زمان لازم برای از بین بردن ژل لب

 تخلیه ژل لب به کمک هیالورونیداز، به شکل آنی انجام می گردد. به این شکل که بلافاصله بعد از تزریق، در هم شکستن بافت‌ های ژل که از قبل تزریق شده بودند را مشاهده خواهیم کرد.

مراقبت‌ های بعد از، از بین بردن ژل لب

 پس از اقدام کردن به تخلیه ژل لب، به مراقبت خاصی نیاز نمی باشد. اکثر افراد می‌ توانند بلافاصله به فعالیت‌ های عادی زندگی روزمره خود بپردازند. لازم به ذکر است که پس‌ از تخلیه ژل لب وجود قرمزی، تورم و کبودی نیز امکان دارد که مشاهده شود. ولی تمام این علائم به شکل موقتی هستند و سریعا از بین می روند. ولی در کل، برای مطمئن شدن از کسب بهترین نتیجه، توصیه می کنیم موارد زیر را رعایت نمایید.

 • تا ۱۲ ساعت پس از تخلیه ژل لب، از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • تا دو هفته پس از درمان، از مصرف الکل، انجام ورزش‌ های شدید، حمام آفتاب و قرار گرفتن در سرمای شدید خودداری نمایید.
 • برای بهبود یافتن کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از مصرف کردن آسپیرین تا ۲ روز پس از درمان پرهیز کنید.

سوالات در مورد از بین بردن ژل لب

آیا از بین بردن ژل لب امکان پذیر می باشد؟

بله، زمانی که از نتیجه کار راضی نیستید، می‌ توانید به کمک راه‌ های متفاوت برای از بین بردن ژل لب اقدام کنید.

بهترین راه برای از بین بردن ژل لب چه روشی است؟

بهترین راه از بین بردن ژل لب رفتن به پیش پزشک و درخواست کردن کمک از متخصص می باشد.

آیا تخلیه ژل لب در خانه کار درستی است؟

خیر. توصیه می شود از راهکار های خانگی برای از بین بردن ژل لب استفاده نگردد.

4.9/5 - (14 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *