عوارض تزریق فیلر خط اخم

عوارض تزریق فیلر خط اخم

از مهم ترین عوارض تزریق ژل به خطوط اخم می توان به تورم، کبودی، احساس درد و احساس خارش اشاره کرد. انجام این اقدام زیبایی در یک کلینیک زیبایی خوب می تواند نتایج مورد قبول با حداقل عوارض را به همراه داشته باشد.

استفاده کردن از ژل در مابین دو ابرو و محل خط اخم تاثیر زیادی در از بین بردن خط اخم دارد و در عین حال این تزریق به دقت زیادی نیازمند می باشد.
یکی از علت هایی که تزریق ژل خط اخم محبوب شده است، این است که سایر روش ها نمی توانند موجب از بین رفتن خط اخم شوند. بر فرض مثال بوتاکس در پیشگیری از ایجاد چین و چروک نقش دارد ولی در رابطه با رفع چین و چروک هایی که حتی بدون اخم قابل مشاهده می باشند، ناتوان می باشد.
به همین علت تزریق ژل خط اخم برای کسانی که دیگر در حالت ساکن صورت هم دارای خط اخم هستند، پیشنهاد می گردد. در صورتی که این درمان با بوتاکس به صورت پیوسته انجام گردد، دارای ماندگاری بیشتری خواهد بود، چرا که حرکت زیاد ماهیچه ها در آن ناحیه امکان دارد موجب سریع تر جذب شدن ژل شود و بوتاکس موجب می شود تاثیرات ژل مدت طولانی تری باقی بماند.
 اما تزریق فیلر خط اخم نیز دارای یک سری عوارض می باشد که در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با عوارض فیلر خط اخم آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تزریق فیلر خط اخم به چه شکلی انجام می گیرد؟

نحوه ی تزریق فیلر خط اخم از اهمیت زیادی برخوردار است. در ناحیه خط اخم رگ های کوچکی موجود می باشند که به طرف چشم می روند. پس متخصص یا پزشکی که تزریق فیلر خط اخم را انجام می دهد می بایست از مهارت و تجربه زیادی برخوردار باشد، چرا که یک تزریق اشتباه موجب وارد شدن آسیب های جبران ناپذیری به متقاضی می شود. به همین علت تزریق فیلر خط اخم باید به کمک پزشک انجام گردد. طبق فرورفتگی خط اخم، میزان تزریق فیلر خط اخم به کمک پزشک تعیین می شود که به صورت معمول حدود یک سی سی می باشد. پس از آن کرم های بی حسی برای پایین آوردن درد استفاده می گردد و به کمک سوزن های مخصوصی تزریق انجام می شود. مدت زمان تزریق فیلر خط اخم بسیار کوتاه می باشد و حین تزریق متقاضی درد زیادی را تجربه نخواهد کرد.

عوارض تزریق فیلر خط اخم

عوارض تزریق فیلر خط اخم

تزریق فیلر برای پایین آوردن میزان خط های اخم بسیار بی خطر می باشد. رایج ترین عارضه این تزریق کبودی موضعی در اطراف محل تزریق و هم چنین سردرد کسل کننده هست که حدود ۱۰ درصد از متقاضیان در روز های پس از درمان با آن رو به رو می شوند. از سایر عوارض فیلر خط اخم که به ندرت به وجود می آید عدم تقارن یا افتادگی پلک می باشد.

سایر عوارض عبارتند از:

قرمزی

التهاب

خطر آسیب رسیدن به چشم

در ادامه به توضیح برخی از این عارضه ها به صورت کامل می پردازیم.

 • کبودی

در بیشتر موارد، افراد بعد از تزریق فیلر خط اخم دچار کبودی می گردند. این کبودی یکی از عوارض طبیعی و بی خطر تزریق فیلر خط اخم می باشد که پس از مدت کوتاهی به صورت کامل از بین می رود.

 • تورم

ممکن است ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده است دچار تورم شود که رفع شدن آن تا ۲ روز طول خواهد کشید.

 • نامتقارن بودن صورت

بعضی وقت ها در برخی از متقاضیان خط اخم در یک طرف صورت از طرف دیگر بهتر برطرف می گردد و نامتقارنی در صورت فرد ایجاد می شود که البته این کار اکثرا به این علت رخ می دهد که متقاضی پیش از تزریق هم در پیشانی خود عدم تقارن داشته باشد. انتخاب بهترین پزشک می تواند به شما در پیشگیری از ایجاد شدن این اتفاق کمک شایانی را بکند.

 • عفونت

از سایر عوارض فیلر خط اخم، عفونت می باشد که به علت استریل نبودن تجهیزات و محیط و هم چنین عدم توجه کردن به مراقبت های پس از تزریق این عارضه ایجاد می شود. عفونت بعد از تزریق فیلر بسیار نادر می باشد، ولی اکثرا با وارد شدن هر سوزنی به بدن امکان ایجاد عفونت وجود دارد.

 • نکروز

نکروز یکی دیگر از عوارض فیلر خط اخم است. این کار باعث به وجود آمدن اسکار در پوست متقاضی نیز می گردد.

 • آسیب رسیدن به چشم

از دست دادن بینایی از جمله عوارض فیلر خط اخم می باشد که احتمال بروز این عارضه بسیار کم است.

 • لخته شدن خون

برخی از عارضه ها، به علت خطای پزشک ایجاد می شوند. در صورتی که متخصص مهارت و ظرافت کافی در استفاده کردن از سرنگ را نداشته باشد، امکان دارد موجب پاره شدن عروق خونی در محل خط اخم شود. به این ترتیب خون در ما بین دو ابرو لخته می گردد.

 • خشک شدن پوست

متخصص می بایست به حد کافی دانش برای تعیین کردن دوز لازم برای تزریق فیلر را داشته باشد. در صورتی که مقدار مورد استفاده شده بیشتر از مورد نیاز باشد، به سلول های پوستی آسیب وارد شده و این سلول ها نمی توانند کلاژن تولید کنند. در نتیجه پوست بین دو ابرو، شدیدا خشک می شود.

 • از دست رفتن زیبایی

اگر پزشک از فیلر تقلبی استفاده نماید، عوارض خطرناکی را برای متقاضی به دنبال خواهد داشت و حتی امکان دارد زیبایی متقاضی از دست برود.

مراقبت های بعد از فیلر خط اخم برای کاهش عوارض فیلر خط اخم

نباید از مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم غافل شد، چرا که رعایت این نکات مهم در تزریق ژل باعث می شود که افراد به نتیجه های بسیار خوبی دست پیدا کنند و در مقایسه با اشخاصی که این نکات را رعایت نمی کنند کمتر دچار عوارض بعد شوند.

 • بعد از تزریق ژل خط اخم از انجام دادن فعالیت های ورزشی شدید خودداری نمایید.
 • بعد از تزریق ژل خط اخم در مقابل نور خورشید قرار نگیرید.
 • از استخر و سونا رفتن بعد از ژل خط اخم بپرهیزید.
 • از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • بعد از تزریق از ضربه زدن و ماساژ دادن و خارش پوست خودداری کنید.
 • از خوردن خوراکی هایی که به جویدن بیشتر نیاز دارند خودداری کنید.
 • برای این که کبودی های متقاضی کم شود از میوه های ویتامین‌ دار مثل آناناس استفاده کنید.
 • توصیه می شود از حرکت زیاد سر و گردن خود خودداری نمایید.
 • توصیه می شود بعد از استفاده از ژل تا چند روز اخم نکنید.
 • بعد از تزریق از مسافرت‌ های هوایی بپرهیزید.
 • موقع خوابیدن به مدت سه شب بعد از تزریق ژل خط اخم به صورت طاق باز بخوابید.

بهترین موقع تزریق فیلر خط اخم

بهترین موقع تزریق فیلر خط اخم

 این کار برای رفع چین و چروک های دائمی پوست به کار می رود و موجب کلاژن سازی پوست می شود. بنابراین بهترین سن برای انجام این کار زمانی است که این چین و چروک ها ایجاد شده اند.

اکثرا زیر سن ۱۸ سال موقع مناسبی برای تزریق فیلر خط اخم ابرو نمی باشد، چرا که هنوز کلاژن در پوست ساخته می‌شود و صورت، شکل و شمایل خود را کسب نکرده است. از سن ۲۵ الی ۳۰ سال به بالا بهترین موقع برای تزریق فیلر ابرو است.

بهترین مارک تزریق فیلر خط اخم

برای اینکه به بهترین نتیجه با کمترین عوارض فیلر خط اخم دست یابید می بایست در انتخاب نوع برند فیلر به حد کافی دقت کنید برای انتخاب بهترین مارک فیلر کافی است کمی در بازار فروش فیلر جست و جو نمایید تا متوجه شوید چه تعداد برند در این زمینه در حال فعالیت می باشند. متاسفانه از موقعی که تزریق فیلر با استقبال مردم رو به رو شد، افراد سود جو هم از این فرصت سو استفاده کرده و به تولید محصول های تقلبی شروع کردند. بنابراین در صورتی که متخصص به سراغ این فیلر ها برود، دچار عوارض بسیار بدی می شود. پیشنهاد ما بر این است که از پزشک خود در رابطه با نام برند سوال بپرسید تا متوجه گردید آیا مارک فیلر مورد استفاده در لیست بهترین فیلر ها قرار دارد یا نه. در ادامه چند مورد از بهترین مارک های تزریق فیلر خط اخم را نام می بریم.

فیلر ژوویدرم

فیلر تئوسیال

فیلر رستیلن

فیلر استایلج

فیلر بلترو

قیمت فیلر خط اخم

معمولا با توجه به عواملی، قیمت فیلر خط اخم متفاوت می‌باشد.

این عوامل می تواند مواردی چون : نوع فیلر مصرفی، میزان فیلر و حجم چین و چروک‌ های پیشانی می باشد که هر یک دارای هزینه متفاوتی هستند. البته قیمت دقیق فقط بعد از معاینه دقیق به کمک پزشک و طبق شرایط مختلف مانند کیفیت فیلر و کمبود این فیلر ها در کشور و در هر کلینیک تعیین می شود.

مزایای تزریق فیلر خط اخم

تزریق فیلر در مناطق مختلف پوست مثل خط اخم، می‌ تواند دارای مزیت های زیادی باشد که در ادامه مهم‌ ترین آن‌ ها را توضیح می دهیم.

 • نتیجه تزریق فیلر خط اخم سریع تر مشاهده می شود.

بعد از تزریق فیلر، نتیجه های اولیه روی پوست متقاضی در زمان کوتاهی قابل مشاهده می شود. درحالی که درمان‌ های تهاجمی به زمان بیشتری برای مشاهده کردن نتایج روی پوست نیازمند هستند. هم چنین در روش تزریق فیلر هیچ بخیه، زخم یا مواردی مانند آن روی صورت متقاضی ایجاد نمی شود.

 • عدم نیاز به دوره نقاهت

تزریق ژل امکان دارد فقط در ده دقیقه انجام شود و متقاضی پس از تزریق هم سریع می تواند به محل کار برگردد و کارش را بدون ایجاد هیچ مشکلی ادامه دهد زیرا این درمان به هیچ دوره نقاهت نیاز ندارد.

 • عوارض محدود

عوارض تزریق فیلر خط اخم بسیار محدود می باشد. این تزریق در صورتی که با رعایت کردن اصول بهداشتی و به کمک پزشک ماهر انجام گردد، هیچ خطری برای متقاضی نخواهد داشت.

 • دارای ماندگاری نسبتا طولانی است.

در صورتی که متقاضی بار اولش باشد که در پی ترمیم پوست خود هست، به احتمال زیاد به دنبال روشی می‌ گردد که در صورت عدم رضایت راه جبران و بازگشت به حالت قبلی را  داشته باشد. فیلر نیز دارای قابلیت عدم تمدید و بازگشت به حالت اولیه است و هم در عین حال دارای ماندگاری ۶ تا ۱۸ ماه است. پس یک گزینه با ماندگاری نسبتا طولانی با قابلیت ایجاد تغییر در آینده می باشد.

ماندگاری فیلر خط اخم

خط اخم از جمله عوارضی است که نه تنها بر زیبایی چهره تاثیر گذار است بلکه باعث می شود تا از دید افراد دیگر، بسیار بد اخلاق و اخمو به نظر رسید. هیچ کسی از ایجاد این شکاف در پیشانی راضی نمی‌ باشد و تمام افراد به دنبال یک راه حلی دائمی برای رفع کردن آن می باشند. یکی از سوال هایی که مراجعه کننده ها از متخصص در جلسه مشاوره می پرسند مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر خط اخم می باشند. که برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که چند عامل در مورد ماندگاری فیلر خط اخم دخیل می باشند که عبارتند از:

 • برای تزریق فیلر، از چه برند های تولید کننده استفاده می گردد.
 • کدام متخصص با چه میزان مهارتی این کار را انجام می دهد.
 • مراقبت های پس از تزریق فیلر خط اخم نیز در ماندگاری آن نقش زیادی دارند.

فرق تزریق فیلر خط اخم و بوتاکس

به صورت کلی هم فیلر و هم بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک‌ ها استفاده می شوند. هر دو این ها هم به کمک تزریق به پوست وارد می گردند. ولی ژل و بوتاکس دارای تفاوت های جزئی با یکدیگر هستند که در ادامه آن ها بررسی می کنیم :

 • تزریق بوتاکس

بوتاکس ماده‌ای هست که از آن برای شل کردن عضلات استفاده می شود که از باکتری ساخته شده است. این ماده در حدود دو دهه است که به بازار آمده است که از آن برای درمان  کردن اختلالات عصبی که موجب ضعف عضلات می‌ شوند نیز استفاده می شود. این ماده برای درمان کردن میگرن و سایر شرایط مشابه نیز استفاده می شود. از بوتاکس برای رفع کردن چین و چروک‌ هایی مانند چروک‌ های ناحیه پیشانی، چروک بین ابرو‌ ها و چروک‌ های اطراف چشم استفاده  می شود. این چین و چروک‌ ها اکثرا با بالا رفتن سن بیشتر گردند. تزریق بوتاکس در این ناحیه ها، ماهیچه صورت را شل نموده و موجب از بین رفتن این چین و چروک‌ ها می گردد. این ماده در درمان کردن چین و چروک‌ هایی که در اثر شل شدن پوست به وجود می آیند و اصطلاحا چروک‌ های استاتیک نام دارند، به کار نمی روند. مدت زمان لازم برای تزریق بوتاکس فقط چند دقیقه می باشد و نتیجه های اولیه آن پس از دو هفته مشاهده می شود.

 • تزریق فیلر

تزریق فیلر اکثرا در مناطقی از پوست که ضعیف هستند انجام می‌ گردد که موجب بهبودی آن ناحیه می‌ گردد. فیلر ها دارای خاصیت پرکننده هستند و به آن‌ ها ژل نیز می‌ گویند. تزریق ژل در ناحیه هایی مانند خط خنده، تزریق ژل گونه یا لب بیشتر به کار می روند. این مواد پرکننده بعضی وقت ها برای بهبود دادن ظاهر زخم نیز استفاده می شوند. هم چنین لازم به ذکر است که پر کننده‌ های پوستی برای تزریق در دیگر نواحی بدن، مانند سینه‌ ها به تایید نرسیده اند. پس تفاوت این دو کم می باشد و اینکه کدام ماده برای تزریق در پوست مناسب‌ تر است، به کمک مشورت با پزشک متخصص تعیین می‌ شود.

سوالات درمورد عوارض فیلر خط اخم

هزینه تزریق فیلر خط اخم چه قدر است؟

هزینه تزریق فیلر خط اخم به برند ژل، میزان ژل مصرفی و کلینیک و پزشکی که متقاضی انتخاب می‌کند، بستگی دارد.

عوارض فیلر خط اخم چه مواردی هستند؟

قرمزی
کبودی
التهاب
نکروز
آسیب رسیدن به بینایی
و...

آیا عوارض فیلر خط اخم همیشگی هستند و قابل جبران نیستند؟

در صورتی که عوارض طبیعی باشند پس از مدتی از بین می روند ولی اگر به مواردی مانند پزشک و کلینیکی که مراجعه می کنید دقت نکنید به عوارضی مبتلا می‌ شوید که جایی برای جبران آن ها وجود ندارد.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *