مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم به چه شکل است؟

یکی از بی خطر ترین و رایج ترین روش های جوانسازی تزریق فیلر می باشد که به غیر از اینکه خطوط عمیق پوست از جمله لب را پر می‌ کند شادابی و طراوت را نیز به پوست می بخشد. ولی اشخاصی که این تزریق فیلر را انجام می دهند باید به این نکته نیز توجه کنند که این پایان کارشان نمی باشد و برای نتیجه گرفتن بهتر باید مواردی را رعایت کنند که به خاطر همین ما در این مقاله به بررسی مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم می پردازیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

برخی از اشخاص به اشتباه فکر می کنند در صورتی به بهترین نتایج تزریق ژل دست خواهند یافت که به سراغ بهترین کلینیک زیبایی در شهری که در آن زندگی می کنند مراجعه کنند. این درست می باشد که عملکرد های یک پزشک متخصص و تکنیک های او تاثیر بسیاری در نتیجه دارد ولی اشخاص این را باید بدانند که نباید از مراقبت های پس از تزریق ژل غافل شده و از خود مراقبت نکنند.

بنابراین افرادی که این نکات مهم در تزریق ژل را رعایت می کنند به نتیجه های بسیار خوبی دست پیدا خواهند کرد ولی در مقایسه با اشخاصی که این نکات را رعایت نمی کنند می تواند در نتایج کار لطمه ایجاد کند.

 • بعد از تزریق ژل خط اخم از انجام دادن فعالیت های ورزشی شدید خودداری نمایید.
 • بعد از استفاده از ژل برای این که صورت تورم نکند از کمپرس آب سرد  استفاده کنید.
 • بعد از تزریق ژل خط اخم در مقابل نور خورشید قرار نگیرید.
 • از استخر و سونا رفتن بعد از ژل خط اخم بپرهیزید.
 • از لوازم آرایشی و دارو های رقیق کننده مثل آسپرین استفاده نکنید.
 • و هم چنین مصرف نمک و سیگار و مشروبات الکلی تا یک هفته بعد از تزریق ژل خط اخم مجاز نیست.
 • اگر درد شدید داشتید می توانید با تجویز پزشک از استامینوفن استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت از مایعات داغ استفاده نکنید.
 • اگر می خواهید بعد از تزریق کبودی کمتر باشد با مشورت دکتر از کرم می توانید استفاده کنید.
 • بعد از تزریق از ضربه زدن و ماساژ دادن و خارش پوست خودداری کنید.
 • از خوردن خوراکی هایی که به جویدن بیشتر نیاز دارند خودداری کنید.
 • برای این که کبودی های متقاضی کم شود از میوه های ویتامین‌ دار مثل آناناس استفاده کنید.
 • بعد از استفاده از ژل خط اخم اگر زیاد سر و گردن خود را به سمت پایین حرکت دهید باعث می‌شود ژل در پوست حرکت کند، پس توصیه می شود از حرکت زیاد سر و گردن خود خودداری نمایید.
 • توصیه می شود بعد از استفاده از ژل تا چند روز اخم نکنید.
 • دارو های خود را طبق دستور پزشک و به موقع استفاده کنید.
 • بعد از استفاده از ژل سعی کنید تا یک روز به جاهایی که ژل تزریق شده است آب نزنید.
 • بعد از تزریق از مسافرت‌ های هوایی بپرهیزید.
 • موقع خوابیدن به مدت سه شب بعد از تزریق ژل خط اخم به صورت طاق باز بخوابید.
 • اگر درد شما به جای کمتر شدن افزایش پیدا کند به پزشک خود مراجعه کنید.

عوارض جانبی تزریق فیلر خط اخم در صورت عدم رعایت مراقبت های بعد از فیلر خط اخم

تزریق فیلر، برای بر طرف نمودن خط اخم، عارضه های کمتری دارد که با عمل کردن به دستورات پزشک می توان این عارضه های جانبی را به حداقل رساند که این عوارض فیلر خط اخم عبارتند از:

 • تورم
 •  کبودی
 • تورم کاذب
 • آلرژی
 •  تغییر رنگ پوست

تورم

یکی از های خاصیت ژ حجم دهندگی می باشد که این خاصیت می تواند لایه های بافت پوست را از هم جدا نموده یا بر روی هم فشار وارد کند، این کار امکان دارد عروق خونی باریک را فشرده کرده و لنف وریدی را با خطر رو به رو کند. از سوی دیگر فیلر می تواند موجب تورم ناحیه نیز گردد. ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشد تا این مایع میان بافتی دوباره جریان یابد. دقت کنید که در بیشتر موارد تورم به قدر است که به غیر از خود فرد، فرد دیگری نمی تواند متوجه آن شود.

تورم کاذب

حجیم کردن بافت یک ناحیه، می تواند موجب ایجاد احساس جا به جایی بافت به ناحیه مجاور شود. این واکنش زنجیره‌ ای غیر منتظره می‌تواند احساس تورم کاذبی بعد از درمان را به متقاضی بدهد.

هماتوم و کبودی

کبودی ها نیز بیشتر در طی ۳ تا ۲۰ روز از بین می روند. در صورتی که تزریق فیلر به کمک یک پزشک با تجربه انجام شود و بلافاصله پس از هر تزریق، ناحیه تحت درمان را ماساژ داده و از کمپرس سرما یا یخ استفاده کند، احتمال ایجاد کبودی و هماتوم به حداقل می رسد.

تغییر دادن رنگ پوست

بعضی وقت ها در حین انجام تزریق ژل های آبی رنگ، خط های آبی روی پوست ایجاد می شوند و در صورتی که پزشک از تکنیک های دقیق و صحیحی در حین تزریق استفاده نماید، مانع از ایجاد چنین مواردی می گردد. در صورتی که رنگ پوست شما به قرمز یا سفید تغییر کند، نگران نباشید زیرا ظرف ۳ ساعت بعد از تزریق از بین می رود. ولی در صورتی که تغییر رنگ پوست به رنگ آبی باشد و به مدت طولانی مدت باقی بماند، می بایست بلافاصله به کمک پزشک درمان گردد.

آلرژی

افرادی که به فیلر های پوستی حساس هستند، امکان دارد پس از اولین یا حتی دومین جلسه درمانی هم به تورم های غیر طبیعی دچار شوند. موارد این چنینی آلرژی را می توان به کمک کورتیزون درمان نمود.

مراقبت های قبل از تزریق ژل خط اخم

مراقبت های قبل از تزریق ژل خط اخم
 • اگر بیماری خاصی دارید یا قبلا سابقه یک بیماری خاص را داشتید بهتر است قبل از تزریق ژل با پزشک خود مشورت بکنید و به او اطلاع دهید.
 • قبل از تزریق ژل یا فیلر اگر مستعد تبخال هستید به پزشک خود اطلاع دهید تا دارو هایی را برای پیشگیری از آن تجویز کند.
 • دارو هایی مثل آسپرین و ایبوپروفن‌ که باعث رقیق شدن خون می شوند، یک هفته قبل از انجام تزریق نباید استفاده شوند.
 • از برخی مواد غذایی مانند سیر، زنجبیل، برخی از دمنوش ها و روغن هایی مانند روغن ماهی استفاده نکنید و از استفاده از مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • از کرم های موضعی همانند رتینول اسید گلیکولیک و ….استفاده نکنید.
 • قبل از تزریق ژل صورت خود را به خوبی بشویید تا آلودگی خاصی نداشته باشد و یک هفته قبل از آن از اپیلاسیون و پاکسازی پوست خود خودداری کنید.
 • برای اطمینان از کار پزشک خود حتما قبل از انجام تزریق از پزشک خود نمونه کارهایش را بخواهید.
 • برای کاهش کبودی ها توصیه می شود قبل از تزریق از آرنیکا استفاده شود.
 • استفاده از ژل برای مادران باردار و شیرده و کسانی که حساسیت به ژل دارند یا از بیماری های عصبی رنج می برند منع شده است.

برای چه کسانی تزریق فیلر خط اخم مناسب می باشد؟

چین و چروک های صورت از سن ۴۰ سالگی به بعد عمیق تر شده و بیشتر ظاهر می شوند و در نتیجه برای داشتن پوستی زیبا و صاف بیشتر علاقمند می شوند. برای صاف کردن پوست و از بین بردن چین و چروک های صورت از تزریق فیلر استفاده می شود که این شیوه یک روش بدون ایجاد جای زخم و غیر جراحی می باشد. در اشخاصی که دارای خط اخم عمیقی هستند این خطوط با تزریق کردن مواد ضد چروک از بین نخواهند رفت، بنابراین این افراد می توانند از تزریق فیلر ها کمک بگیرند.
اشخاصی هم که از قبل بوتاکس تزریق کرده اند اما هنوز مشکل آن ها رفع نشده است می توانند با استفاده از تزریق فیلر های پوستی نتایج بهتری کسب نمایند. در اشخاصی که هم دارای چین و چروک و هم خطوط بدون حالات چهره و هم خطوط با حالات را دارند تزریق فیلر و بوتاکس یعنی ترکیب این دو می تواند بهتر جواب دهد.
برای اشخاصی که دارای چین و چروک فعالی می باشند درمان با تزریق فیلر مناسب نمی باشد. هم چنین برای زنان باردار و شیرده و هم چنین اشخاصی که حساسیت دارند تزریق ترکیبی فیلر و بوتاکس توصیه نمی شود.

مدت زمان دوره نقاهت تزریق ژل خط اخم

همانطور که می دانید پس از تزریق ژل بعد از درمان گاهی در ناحیه درمان، تورم و کبودی ملایمی را شاهد خواهید بود. بنابراین برای به حداقل رساندن کبودی قبل از درمان  به مدت یک الی دو هفته از مصرف دارو هایی مثل آسپرین، نوشیدن الکل و برخی مکمل ها مثل ویتامین E پرهیز کنید. پس از چند روز از تزریق بلافاصله شاهد صاف تر و پر شدن پوست خود خواهید بود. اما از بین رفتن کامل تورم حداقل دو هفته زمان خواهد برد.

فایده تزریق فیلر خط اخم چیست؟

تزریق فیلر به صورت کامل امن بوده و هیچ عوارضی ندارد.

 نتایج این تزریق بلافاصله پس از تزریق قابل دید می باشد.

پس از تزریق فیلر خط اخم نیازی به بستری شدن نیست.

هزینه این تزریق مقرون و به صرفه می باشد‌.

هزینه تزریق فیلر خط اخم

قطعا برای همه این مسئله مهم می باشد که  قیمت فیلر خط اخم چقدر خواهد بود؟ اشتباه همه در این می باشد که به دلیل قیمت مناسب تر و کم تر سراغ کلینیک هایی می روند که اغلب از ژل های تقلبی استفاده می کنند. در این هنگام می باشد که سلامتی بسیاری از افراد به خاطر این کلینیک ها به خطر می افتد و زیبایی صورتشان را از دست می دهند. پس خوب است که پس از پیدا کردن بهترین پزشک از او در مورد هزینه تزریق فیلر خط اخم در جلسه مشاوره پرسش کنید.
در نتیجه برند ژل مورد استفاده، میزان ژل مورد نیاز، هزینه تزریق ژل و عمق خط اخم، دستمزد دکتر و… در هزینه کل کار تاثیر گذار خواهد بود.

سوالات درمورد مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

اهمیت مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم در چیست؟

با رعایت کردن این مراقبت ها می توان به بهترین نتایج با کم ترین عوارض دست یافت.

مدت زمان تاثیر فیلرها چه قدر است؟

پس از تزریق ژل می بایست ۱۴ روز منتظر بمانید تا ژل به صورت کامل در ناحیه نشسته و نتیجه های نهایی قابل مشاهده باشند. یکی از مزیت های این روش درمانی این می باشد که در کمتر از یک ساعت می توان چندین مشکل را به کمک آن برطرف نمود،‌ در حالی که در روش های تهاجمی عمل زیبایی رفع این حجم از مشکل ها ممکن است به ۲ تا ۳ ساعت زمان نیاز داشته باشد.

فیلر چیست؟

فیلرهای پوستی حاوی مواد ژل مانندی مثل هیالورونیک اسید ، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم و پلی ال لاکتیک اسید می باشند، که پزشک آن ها را به زیر پوست تزریق می‌ نماید. تزریق فیلر پوستی یکی از روش های کم تهاجمی می باشد که دارای حداقل دوره نقاهت می باشد.

4.6/5 - (14 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *