ژل لب مدل نچرال یا طبیعی

تزریق ژل لب مدل نچرال یا طبیعی

از آنجا که لب های حجیم و خوش فرم، یکی از نشانه های زیبایی و جوانی محسوب می‌شود، تکنیک تزریق ژل به کمک آمده است تا بتوان حجمی ایده آل و فرمی مناسب را در لب‌ها ایجاد کرد.  انواع مدل تزریق ژل لب وجود دارد یعنی می توان تزریق ژل لب را در مدل های متفاوتی مانند: مدل عروسکی یا باربی،  ژل لب مدل روسی، مدل توپر و غیره صورت می گیرد که بیشتر به خاطر شباهت لب ها با چنین مدل هایی، نامگذاری به این شکل انجام شده است.
بسته به تمایل فرد، حالت چهره، شکل و حجم اولیه لبها و تناسب مورد نیاز لب‌ها با اجزای دیگر صورت، ممکن است از تکنیک های مختلفی در تزریق ژل لب به کار برده شود و بهترین حالت، تزریق ژل لب طبیعی و نچرال است که علاوه بر زیبایی طبیعی، بتواند نافرمی های آن را اصلاح کند.
در این مقاله می خواهیم به بحث و بررسی پیرامون تزریق ژل لب مدل نچرال در کلینیک زیبایی بهارین بپردازیم، همراهمان باشید.

مدل ژل لب طبیعی یا نچرال

ژل لب مدل نچرال به دلیل طبیعی بودن فرم لب ها از مدل های پر طرفدار تزریق ژل لب است .

افرادی هستند که به خاطر لب های باریک و نازکی شان نیاز دارند، از روشی برای افزایش حجم لب های خود استفاده کنند تا زیباتر دیده شوند، مخصوصا زمانی که با افزایش سن این کم حجمی بیشتر می شود. اما بسیاری از این افراد، به دنبال مدل تزریق ژل لبی هستند که مدل طبیعی داشته باشد. از این رو تزریق ژل لب مدل نچرال یکی از محبوب ترین مدل های تزریق ژل لب است.
یعنی می توان گفت منظور از تزریق ژل لب مدل نچرال این است که تغییر فرم لب ها بسیار طبیعی است و در تزریق ژل لب طبیعی، لب ها از حالت و فرم اصلی خارج نمی شوند، در نتیجه گزینه بسیار مناسبی است، برای کسانی که می خواهند لب هایشان حالت طبیعی را داشته باشد و تمایلی به تغییرات زیاد ندارند، اما می خواهند کمی به لب هایشان حجم و برجستگی بدهند.

در زمان تزریق ژل نسبت های طبیعی متعددی وجود دارند که که باید رعایت شوند تا لب های پایینی و بالایی هماهنگ باشند و نسبت بسیار خاصی برای آن که تزریق ژل لب، طبیعی به نظر برسد وجود دارد؛ به عبارت دیگر تزریق فیلر لب طبیعی نباید به صورتی باشد که برای عموم قابل تشخیص باشد و آنها را متوجه کند که شما تغییری در لب های خود ایجاد کرده اید و در عین حال باید زیبا تر از قبل از تزریق نیز باشد. هم چنین نباید تزریق ژل به لب ها به گونه ای باشد که لب ها حالت طبیعی نداشته باشند و سفت نشوند، به صورت معمول لب بالایی برجستگی کمتری نسبت به لب پایینی باید داشته باشد.

به گفته پزشکان نسبت مناسبی بین گوشه های خارجی لب بالا و پایین وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که انواع مختلف پرکننده های تزریقی و اینکه کدام یک را انتخاب کنید، تأثیر متفاوتی در نتایج تزریق ژل لب خواهد داشت.
مهم است که فیلراستفاده شده از قوام همان مخاط طبیعی لب برخوردار باشد. در غیر این صورت طبیعی به نظر نمی رسد. هیالورونیک اسید فیلری است که به بدن آسیب نمی رساند. زیرا از بافت طبیعی بدن ساخته شده است.

این را به یاد داشته باشید تزریق ژل لب طبیعی یک هنر و تکنیک خاص است که طبق گفته اکثر پزشکان تزریق باید بر روی قسمت های خاصی از لب انجام شود تا نتایج طبیعی به نظر برسد. و همچنین مقدار مناسب ژل برای دستیابی به این نسبت مورد نیاز است.
پس حتما برای داشتن لب های زیبا و طبیعی با استفاده از تزریق ژل لب مدل نچرال، به پزشکی متخصص و ماهر مراجعه کنید تا با تزریق اصولی هماهنگی لب های شما را برقرار کند و لب ها حالت طبیعی و زیبا به خود بگیرند.

بهترین ژل برای تزریق ژل لب مدل نچرال

همان طور که می دانید ژل یا فیلر لب یک نوع پرکننده است، که از مواد ژل مانند تشکیل شده است. با تزریق این ماده به لب ها، پوست این ناحیه کشیده شده و حجم آن افزایش می یابد.
ژل ها به سه دسته ژل موقت، ژل دائمی و ژل نیمه موقت طبقه بندی می شوند. بهترین نوع ژل ها برای تزریق به لب ها، ژل های موقت هستند چرا که این قابلیت هنگام استفاده از ژل موقت وجود دارد که در صورت نپسندیدن نتیجه کار توسط فرد می توان آن ها را خارج کرد.
به طور کلی اساس فیلر لب را، هیالورونیک اسید تشکیل می دهد. این ماده با افزایش جذب آب در لب ها، به افزایش هر چه بیشتر حجم و مرطوب نگه داشتن آن ها کمک می کند. سایر مواد تشکیل دهنده ژل لب بر اساس کمپانی سازنده و هدف تزریق آن، می تواند متفاوت باشد.

رایج ترین ژل مورد استفاده در ایران و کلینیک زیبایی بهارین ژل‌ های هیالورونیک اسیدی است که برند نورامیس کره و نئوویا ایتالیا در کلینیک ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دو محصول کیفیت بسیار بالایی دارند و محبوبیت زیادی را در بین متقاضیان تزریق ژل لب مدل نچرال کسب نموده اند.

هزینه تزریق ژل لب مدل نچرال

هزینه تزریق ژل لب مدل نچرال

 قیمت تزریق ژل لب مخصوصا هزینه تزریق ژل لب مدل نچرال برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. چرا که برای بر آورد هزینه تزریق ژل لب مدل نچرال باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت، به همین دلیل نمی‌توان یک قیمت مشخص و واحدی را برای آن بیان کرد.

 این عوامل می تواند مواردی چون :

 • نوع ژل ( موقت ،دائمی یا نیمه موقت )
 •  میزان حجم مورد نیاز ژل برای تزریق به لب ها
 • برند و شرکت سازنده ژل مورد استفاده
 • اجرت پزشک برای تزریق ژل
 • سایر هزینه های کلینیک زیبایی 

باشد که معمولا پزشک در جلسه مشاوره قبل از تزریق، میزان هزینه نهایی تزریق ژل را با توجه به فاکتورها تاثیرگذار برای شخص مشخص می کند.

توصیه‌ای که در مورد این موضوع این است که در خدمات زیبایی که بحث سلامتی و ظاهر است، نباید کیفیت را فدای قیمت کرد. پس حتما در انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص و استفاده از بهترین برندهای موجود در بازار دقت داشته باشید و مبنای انتخاب کلینیک را هزینه پایین تزریق ژل نگذارید زیرا ممکن است از ژل بی‌کیفیت و ارزان استفاده شود.

مقدار فیلر مورد نیاز در تزریق ژل لب طبیعی

در تزریق ژل طبیعی متخصصان پوست و زیبایی معتقداند، با بکارگیری حداقل میزان ژل باید به نتیجه مطلوب رسید.
باید گفت در بیشتر موارد تزریق یک سی سی ژل می‌تواند با نتایجی طبیعی همراه باشد اما این نکته را باید در نظر داشت؛ این میزان به اندازه طبیعی لب ها قبل از تزریق ژل، رابطه مستقیم دارد.
افرادی هستند که ممکن است به تزریق کمی بیشتر از یک سی سی ژل نیاز داشته باشند؛ و همین طور ممکن است در بعضی از افراد تزریق کمتر از یک سی سی ژل زیبایی لبها را دوچندان کند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب نچرال (طبیعی)

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب مدل نچرال

 مراقبت های بعد از تزریق ژل لب به خصوص تزریق ژل نچرال باید نکات زیر رعایت شود:

 • می توانید برای کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • در روزهای اول پس از تزریق ژل لب از نوشیدن مایعات و خوراکی های داغ ، تند و سفت بپرهیزید.
 • روزانه چند بار لب‌های خود را با پماد تجویزی توسط پزشک چرب کنید.
 • از ماساژ، لمس و تحت فشار قرار دادن لبها پس از تزریق ژل جدا پرهیز کنید.
 • در صورتی که پس از تزریق ژل لب، دردی غیر متعارف و شدید در این ناحیه احساس کردید؛ حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • تا چند روز پس از تزریق نباید آفتاب مستقیم به لب‌های شما برخورد کند.
 • به مدت یک هفته پس از تزریق ژل لب مدل نچرال از استفاده از داروهایی همانند: آسپرین، مواد ضد التهابی غیر استروئیدی و دوزهای زیاد مکمل‌های ویتامین E پرهیز کنید.
 • استعمال دخانیات، مصرف الکل و همچنین ورزش و فعالیت‌های بدنی شدید تا یک روز پس از تزریق ژل لب طبیعی نباید انجام شود.

ماندگاری تزریق ژل لب مدل نچرال

در حالت کلی ماندگاری تزریق ژل لب طبیعی 6 الی 18 ماه است و نتایج این مدل تزریق هم موقت است و لب های شما در نهایت به حالت عادی بازمی گردند.

البته ماندگاری ژل لب به عوامل متعددی وابسته است. در تزریق ژل لب مدل نچرال، برند فیلری که به لب هایتان تزریق می‌کنید، بسیار مهم است. به عبارت دیگر استفاده از برندهای معروف و خوب، ماندگاری بالایی نیز خواهد داشت. هم چنین تجربه و تخصص پزشک و به طور کلی جنس پوست شما در ماندگاری فیلر لب تاثیرگذار است. همچنین سوخت و ساز بدن شما نیز جزو یکی دیگر از عوامل موثر بر ماندگاری فیلر لب است.

عوارض تزریق ژل لب مدل نچرال چیست؟

ورم، کبودی موقت، درد و التهاب در ناحیه تزریق شده، از مواردی هستند که افراد پس از تزریق ژل، ممکن است با آن ها مواجه شود. اما این موارد عوارض بسیار جزئی و ناچیز  هستند که بعد از گذشت چند روز از بین می روند.
چرا که تزریق ژل لب مدل نچرال، یکی از کم تهاجمی ترین و بی خطر ترین درمان های زیبایی است. با عوارض تزریق ژل لب سایر مدل ها می توانید در مقاله آن مطالعه کنید.

تزریق فیلر لب به چه افرادی توصیه نمی شود؟

به چه کسانی تزریق ژل لب توصیه نمی شود.

اساس ژل لب که همان هیالورونیک اسید است، ماده ای بی خطر است که هیچ گونه عوارضی برای یک بدن سالم ندارد. اما برای افرادی که دارای شرایط زیر هستند توصیه می شود که برای تزریق فیلر به لب هایشان، مدتی صبر کنند و یا راه جایگزینی برای آن پیدا کنند:

 • خانم های باردار
 • خانم هایی که در دوران شیردهی هستند.
 • افرادی که عفونت سینوسی فعال دارند.
 • افرادی که بر روی نواحی صورت خود دارای انواع عفونت ها هستند.
 • کسانی که قصد انجام جراحی دندان و سایر درمان های دندان پزشکی را دارند.

سوالات درباره تزریق مدل ژل لب نچرال

آیا نتایج تزریق ژل به لب، نچرال و طبیعی است؟

بله نتایج تزریق ژل می‌تواند کاملاً نچرال یا طبیعی باشد. عوامل تاثیر گذار روی طبیعی بودن نتایج شامل میزان ژل تزریق شده و جایگذاری ژل در زیر پوست است.

آیا تزریق ژل باعث کشیده شدن لب می‌شود؟

خیر. برخلاف چیزی که به نظر می‌رسد، تزریق ژل به لب باعث کشیده شدن یا شل شدن پوست لب نمی‌شود. مثلاً بعد از جذب شدن ژل، لب شما پایین نمی‌افتد. اتفاقاً برعکس این رخ می‌دهد. وقتی سوزن لب شما را سوراخ می‌کند به شکل غیرمستقیم کلاژن سازی پوست لب را تحریک می‌کند و حتی ممکن است بعد از تزریقات، لب‌ها بزرگ‌تر هم به نظر برسند.

• اگر از نتایج تزریق ژل خوشم نیومد چی؟

خوبی ژل‌های هیالورونیک اسیدی این است که موقت هستند و در عرض چند ماه جذب لب می‌شوند. به هر حال ممکن است نظر شما بعد از مدتی عوض شود و این در متقاضیان بار اولی رایج است. در این حالت می‌توانید چند ماه صبر کنید تا لب به حالت اول بازگردد یا به کلینیک مراجعه کنید تا هیالورونیک اسید تزریق شده را تجزیه کنیم.

چه زمانی برای تزریق مجدد مناسب است؟

برای اثرپذیری بیشتر تزریق مجدد و اینکه کسی متوجه تغییر مداوم در چهره شما نشود، توصیه می کنیم وقتی هنوز بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از حجم ژل قبلی بر روی لب شما باقی مانده است، از پزشک خود بخواهید دوباره تزریق ژل را برای شما انجام دهد.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *