مراقبت های بعد از لیفت با نخ

امروزه لیفت صورت با نخ در میان افراد بسیار رایج است. لیفت صورت با نخ، روشی غیر تهاجمی بوده و نیاز به دوران نقاهت طولانی مدت ندارد . لازم به ذکر است مراقبت های بعد از لیفت با نخ بسیار مهم است چون می‌تواند از ایجاد عفونت، جابه جایی نخ و نیز سایر عوارض جلوگیری کند. با انجام این کار پوست سفت تر شده و همچنین باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود. در ادامه این مطالب با ما همراه باشید تا با مراقبت های بعد از لیفت با نخ کاملا آشنا شوید.

مراقبت های بعد از لیفت با نخ

 • خودداری از کشیدن سیگار

متأسفانه، یکی دیگر از کارهایی که می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود کشیدن سیگار است و بایستی بعد از انجام این روش از کشیدن آن خودداری کنید. در دود سیگار ده‌ها ترکیب شیمیایی وجود دارد که یکی از آنها نیکوتین است که سبب انقباض عروق خونی می‌شود. ضمن این که از وسایل ترک سیگار، همچون آدامس نیکوتینی و چسب نیکوتینی اجتناب کنید چون می‌توانند روند بهبودی را کند تر کنند.

 • خودداری از ورزش و فعالیت های شدید

فعالیت و ورزش های شدید باعث افزایش فشار خون می‌شوند. لازم به ذکر است که ورزش‌هایی همچون شنا، پیاده روی و دویدن آهسته بسیار مفید هستند. ضمن این که اگر ورزشی را که انجام می‌دهید، بسیار نفس گیر توصیه می‌کنیم از انجام آن خودداری چون باعث می‌شود تا دوره بهبودی طولانی مدت شود.

 • خودداری از آرایش کردن

به مدت ۱۲ ساعت بعد از لیفت با نخ از انجام هر گونه آرایش دوری کنید، چون پس از درمان و در چند ساعت اول پوست شما بسیار حساس است و بایستی منافذ پوست جای تنفس داشته باشد. با توجه به این که در هنگام پاک کردن آرایش بیشتر خانم‌ها به پوست صورت خود فشار وارد می‌کنند، توصیه می‌شود تا برای کاهش عوارض و خطرات احتمالی لیفت با نخ آرایش نکنند.

 • خودداری از مصرف الکل

برای بهبودی کامل بعد از انجام لیفت با نخ توصیه می‌شود تا دو هفته اول از نوشیدن الکل دوری کنید. لازم به ذکر است که الکل، ادرارآور بوده و همچنین حجم زیادی از مواد مغذی و آب را برای سلامت پوست شما ضروری و حیاتی هستند، را دفع می‌کند. ضمن این که مصرف الکل باعث افزایش فشار خون می‌شود.

 • خودداری از انجام خدمات فیشال و ماساژ صورت

بعد از انجام لیفت با نخ بایستی تا ۱۰ روز از فیشال و انجام ماساژ صورت خودداری کنید، چون به دلیل فشاری که در ماساژ صورت به پوست وارد می‌شود انجام این کار توصیه نمی‌گردد، زیرا ممکن است با انجام این کار خطر کبودی، تورم و همچنین درآمدن نخ‌ها افزایش یابد.

 • خودداری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا گرما

لازم به ذکر است از انجام دادن کارهایی که باعث افزایش فشار خون در صورت می‌شوند خودداری کرد. یکی از دلایلی که فشار خون را افزایش می‌دهد قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و یا گرما است چون سبب کند تر شدن دوره بهبودی می‌شود، و توصیه می‌شود بعد از لیفت با نخ از قرار گرفتن در گرمای زیاد خودداری کنید.

 • خودداری از خوابیدن بر روی پهلو یا شکم

از خوابیدن بر روی شکم یا پهلو بعد از لیفت با نخ در ۵ روز اول بشدت خودداری کنید چون به قسمت تحت درمان فشار وارد می‌کند و نیز ممکن است عوارضی همچون درد، تورم، کبودی را با خود به همراه داشته باشد.

 • تمیز کردن پوست

هیچ گونه فعالیت شدیدی پس از لیفت با نخ، انجام ندهید چون باعث کنده شدن بخیه‌ها می‌شود. ضمن این که به صورت ملایم پوست خود را تمیز کنید.

 • استفاده از کمپرس یخ

یکی دیگر از مهمترین مراقبت های بعد از لیفت با نخ که فرد که برای کاهش کبودی و تورم موثر است استفاده از کمپرس یخ به مدت ۲۴ ساعت است.

 • عدم استفاده از دارو های رقيق کننده خون

استفاده از داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین و وارفارین، به مدت دو هفته بعد از لیفت با نخ ممنوع است.

 • خودداری از رابطه جنسی

از برقراری روابط جنسی تا مدتی خودداری نمایید چون فعالیت های جنسی به نوعی یک فعالیت بدنی است. ضمن این که شما می‌توانید پس از لیفت با نخ به مدت یک هفته فعالیت‌های جنسی سبک را آغاز کنید.

علت اهمیت مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ

 لیفت با نخ به عنوان یک روش زیبایی و کم خطر به شمار می‌رود که اگر به مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ توجه نکنید امکان دارد که از این کار نتیجه نگرفته و عوارض جدی تری ایجاد شود که به شرح زیر است:

 • باعث جابه‌جا شدن و حرکت کردن نخ ها و به وجود آمدن برآمدگی در زیر پوست می‌شود.
 • باعث می‌شود تا جای اسکار و یا زخم در قسمت ورود نخ‌ها از بین نرود.
 • باعث عفونت پوست می‌شود و علائمی همچون درد و تب بالا دارد.
 • باعث جمع شدن ترشحات و خون در زیر پوست می‌شود.
 • باعث می‌شود تا پوست به نخ‌ها حساسیت پیدا کند و با علائمی همچون سوزش، خارش و همچنین بثورات پوستی همراه است‌.
 • باعث سردرد و خروج مایعات زرد رنگ از محل ورود نخ ها می‌شود.
 • باعث رسیدن آسیب به عصب می‌شود و در اثر قرار گرفتن نخ ها در قسمت نادرست درد و بی‌حسی ایجاد می‌شود.

پس می‌‌توان نتیجه گرفت لیفت با یک درمان غیر تهاجمی و ضد پیری است که باعث می‌شود پوست سریع تر سفت و لیفت شود. لازم به ذکر است اگر انجام این کار توسط یک پزشک متخصص یا همان جراح پلاستیک انجام شود و همچنین به خوبی مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ رعایت شود اثرات بسیار خوبی را مشاهده خواهید کرد.

سوالات درمورد مراقبت بعد از لیفت با نخ

چرا مراقبت بعد از لیفت با نخ مهم است؟

همان که گفته شد این روش بسیار بی خطر است و مراقبت های بعد از آن بسیار مهم و ضروری است زیرا با عدم مراقبت های بعد از لیفت با نخ ممکن است با عوارضی همچون سردر، جابجا شدن نخ ها، ماندن جای اسکار و یا زخم، عفونت، سوزش و خارش همراه است.

مراقبت بعد از لیفت با نخ چیست؟

برای این که بتوان ماندگاری لیفت با نخ را افزایش داد بایستی بعضی از نکات مراقبتی همچون نکشیدن سیگار، آرایش نکردن، خودداری از رابطه جنسی، عدم استفاده از مشروبات الکلی و خودداری از ورزش و فعالیت های سنگین را رعایت کنید تا با نتایج بهتر روبرو شوید.

آیا می‌توان بعد از لیفت با نخ خندید؟

برای اینکه بتوان از روش لیفت با نخ نتایج بهتری را کسب کرد بایستی به مدت ۲ الی ۳ هفته از انجام دادن حرکت هایی که باعث کشیده شدن پوست همچون خندیدن، گریه کردن و همچنین عصبی شدن می‌‌شود خودداری کرد و یا آن را کاهش داد.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *