هایفوتراپی ابرو

هایفوتراپی ابرو بهترین روش برای زیبایی ابروهایتان

لیفت ابرو چهره را شاداب‌تر و جوان‌تر می‌کند و به درشت تر نشان دادن چشم‌ها نیز کمک شایانی می‌کند. با افزایش سن و افتادگی ابروها چهره خسته به نظر می‌رسد.
این موضوع موجب می‌شود به انتخاب روشی برای لیفت ابرو فکر کنید که بهترین روش لیفت ابرو کدام است؟ بهترین راهی که به شما پیشنهاد می‌کنیم هایفوتراپی ابرو می‌باشد. که توصیه می‌کنیم برای اطمینان از این روش ادامه مطلب را دنبال کنید.

دستگاه هایفوتراپی ابرو چگونه عمل می‌کند؟

هایفو دابلو برای درمان افتادگی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه برای لیفت ابرو کاملاً ایمن است. یک پنجم بیماران بلافاصله بعد از درمان متوجه بهبود به دست آمده پوست خود می‌شوند.
نتایج ظرف ۳ هفته نمایان می‌شوند و این روند بهبود و کلاژنسازی تا ۳ ماه ادامه می‌یابد و  بعد از ۶ ماه تغییرات کاملاً چشمگیر خواهد شد.

دستگاه هایفو انرژی متمرکز و با شدت بالای انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) را برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت پخش می‌کند و بدون برش یا آسیب زدن به سطح پوست به ساختارهای عمقی انتقال پیدا می‌کند.
انرژی تولید شده پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم نگه می‌دارد.
این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند به این ترتیب عمل کلاژن‌سازی طبیعی در پوست القاء می‌شود. در نتیجه پوست به مرور سفت شده و جوانی و شادابی پوست احیا می‌شود.

هایفوتراپی ابرو کدام لایه از پوست را مورد هدف قرار می‌دهند؟

در هایفوتراپی از امواج اولتراسوند کانونی افزایش یافته برای هدف قرار دادن ۳ لایه مختلف اپیدرم پوست استفاده می‌شود.

سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحیبه لایه‌ای از بافت پوست گفته می‌شود که جراحان پلاستیک در عمل لیفت و کشیدن پوست صورت آن را می‌کشند. انرژی هایفوتراپی با گرم کردن پوست و تحریک آن برای تولید کلاژن و الاستین، موجب سفت شدن پوست زیرین می‌شود. این عمل باعث لیفت فوری پوست می‎شود. به دلیل ادامه یافتن تشکیل کلاژن، روند بهبود پوست در طی ۲ الی ۳ ماه بعدی ادامه خواهد داشت.
لایه درم تحتانیهایفوتراپی با بازسازی کلاژن و الاستین، باعث بهبود چین و چروک و لیفت پوست و بهبود روند جوانسازی پوست دست خواهد شد.
لایه درم فوقانیتولید کلاژن و الاستین در این لایه موجب بهبود چین و چروک و بسته شدن منافذ پوست بدن می‌شود. خاصیت کشسانی و ناهمواری بافت پوست نیز بهبود می‌یابد.

کاربردهای هایفو‌تراپی ابرو

کاربردهای هایفو‌تراپی ابرو
کاربردهای هایفو‌تراپی ابرو
 • سفت و صاف کردن پوست صورت
 • لیفت گردن و دکلته
 • کاهش چین و چروک پوست صورت
 • بهبود قرارگیری وضعیت خط چانه
 • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست در گردن و غبغب
 • اصلاح طرح لبخند و خط خنده
 • قابل انجام برای تمام رنگ‌های پوست در هر زمان

لیفت گونه‌ها، افتادگی ابرو (لیفت ابرو)، پلک‌ها، خطوط پنجه کلاغی (خطوط ریز دور چشم)، خط لبخند، چین و چروک پیشانی، خطوط مبهم فک

مدت زمان ریکاوری بعد از هایفوتراپی ابرو

روش درمانی هایفوتراپی ابرو دوره‌ی نقاهت خاصی ندارد. بلافاصله پس از انجام عمل هایفوتراپی ابرو می‌توانید به زندگی روزمره خود برگردید. بعد از درمان نیازی به مراقبت خاص مثل دارو، پماد یا موارد مرتبط نخواهید داشت.
یک عمل جراحی برای لیفت ابرو نسبتاً طولانی است که بین ۲ الی ۴ ساعت زمان می‌برد. دوره‌ی نقاهت جراحی لیفتینگ بین ۲ الی ۴ هفته طول می‌کشد.

پس از جراحی ابرو‌ها پانسمان می‌شوند و تخلیه‌ی مایعات از محل جراحی چند روز ادامه داشته و معمولاً ۱ هفته بعد بخیه‌ها کشیده می‌شوند.
درد، التهاب، تورم، کبودی و … از عوارض معمول بعد جراحی هستند که می‌توانند تا چند هفته یا حتی چند ماه ماندگاری داشته باشند اما هیچکدوم از این عوارض را پس از انجام هایفوتراپی ابرو تجربه نخواهید کرد.

مزایای هایفو ابرو

 • بالا رفتن ابرو‌ها، از بین بردن چین و چروک ایجاد شده بر روی اخم.
 • کاهش و رفع چین و چروک‌های پیشانی به دلیل بالا کشیدن پوست صورت
 • تحریک سلول‌های پوست صورت برای تحریک تولید کلاژن و جوان‌سازی پوست
 • کاهش افتادگی پوست اطراف پلک‌ها و دور چشم
 • هزینه مناسب و کم‌تر از دیگر روش‌های لیفت صورت
 • هیچ نوع عوارض پوستی مانند لک، زخم، سوختگی و … روی پوست ایجاد نمی‌کند.
 • ۱ الی ۳ جلسه درمانی برای بدست آوردن نتیجه دلخواه کافی می‌باشد.
 • نتایج هایفوتراپی ابرو حدود ۱ الی ۲ سال ماندگاری دارد.
 • جلسات درمانی و دوره ریکاوریکوتاه مدت است و بطور میانگین بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • روش درمانی هایفوتراپی ابرو بدون جراحی، غیرتهاجمی و کاملا ایمن است.
 • از بین رفتن افتادگی و شل شدگی پوست ابروها و اطراف پلک و دور چشم
 • این روش نیازی به برش و جراحی ندارد و بنابراین پس از انجام این عمل علامتی از برش و یا بخیه روی پوست باقی نخواهد ماند.

ماندگاری هایفوتراپی ابرو

هایفوتراپی ابرو روی هر فرد بسته به جنیست، سن، میزان افتادگی پوست، سلامت عمومی، سبک زندگی، رژیم غذایی و مقدار رشته‌های کلاژن موجود در پوست… با دیگر افراد متفاوت است، اما میانگین ماندگاری لیفت ابرو 2 سال بوده و پس از گذشت مدتی شما دوباره نیاز به لیفت ابروی خود پیدا خواهید کرد که زمان تمدید نیز به همان عواملی که نام برده شد در هر فرد متفاوت است این مقدار نسبت به بی‌خطر بودن هایفوتراپی بسیار مناسب می‌باشد.

نتایج هایفوتراپی ابرو

نتایج هایفوتراپی ابرو
نتایج هایفوتراپی ابرو

نتایج اولیه هایفوتراپی ابرو بلافاصله پس از درمان بصورت لیفت یا کشیده شدن و سفت شدن ابرو قابل مشاهده می‌باشد، اما مشخص شدن نتیجه نهایی بعد از ۲ الی ۳ ماه نمایان خواهد شد، زیرا برای تولید کلاژن و بازسازی پوست، بدن نیاز به زمان دارد.
از آنجایی که هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در بدن افراد می‌شود، ماندگاری نتایج به متابولیسم و شرایط فیزیکی بیمار بستگی دارد.
اگر سالی یک بار هایفوتراپی انجام دهید، هزینه‌ آن در طول ۱۲ سال، تقریباً با جراحی لیفت یکسان خواهد شد. پس از لحاظ هزینه در طولانی مدت، تفاوت چندانی وجود ندارد؛ اما خطرات جراحی به مراتب بسیار بیشتر است.

سن مناسب انجام هایفو ابرو

بستگی به افتادگی پوست صورت خصوصا ناحیه پیشانی و زیر چشم دارد. هدف اصلی از روش هایفو کاهش سرعت پیری است، بنابراین در بیماران جوان‌تر، نتیجه بهتری در درمان شاهد هستیم. اما در کل بیمار بهتر است در بازه سنی ۳۰ الی ۶۰ سالگی باشد تا پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط ابرو و پیشانی و دور چشم رضایت نداشته باشد.

بیمارانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار ۲ الی ۳ بار درمان لیفتینگ از مزایای آن بهره‌مند شوند.
این روش برای افرادی که در ناحیه‌ی هدف درمان دچار زخم، عفونت، آکنه‌های پوستی و ایمپلنت‌های فلزی هستند، پیشنهاد نمی‌شود.

موارد منع انجام هایفوتراپی ابرو

 •  خانم‌هایی که باردار یا شیرده هستند.
 • افرادی که دارای زخم یا تبخال فعال در محل مورد نظر هستند.
 • افرادی که از پروتز فلزی یا دستگاه قلبى هستند.
 • افردای که به بیماری صرع مبتلا هستند.

مراقبت‌های بعد از هایفو ابرو

پس از انجام هایفوتراپی ابرو نیاز به استراحت قابل توجهی ندارید و بلافاصله پس از درمان می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.
استفاده از کرم مخصوص می‌تواند کمک کننده باشد اما ضروری نمی‌باشد و کافی است از همان فراورده‌های معمولی که برای مراقبت از پوست خود بکار می‌برید استفاده کنید. آرایش کردن نیز مشکلی ندارد اما بهتر است تا سه روز اول پس از درمان استفاده نشود.

تفاوت هایفوتراپی با روش‌های جوانسازی دیگر

تفاوت هایفوتراپی با روش‌های جوانسازی دیگر

الف) در روش جوانسازی پوست با لیزر سی او تو بیرونی‌ترین لایه پوست بطور دقیق سوزانده می‌شود و از بین می‌رود تا پوست زیرین آن که صاف‌تر و جوان‌تر است نمایان شود. این روش همچنین باعث فعال شدن کلاژن‌سازی می‌شود که موجب سفتی پوست صورت و گردن خواهد شد.
در این روش حداقل ۳ الی ۴ جلسه نیاز است و پس از هر جلسه بمدت ۵ الی ۶ روز پوست دچار سوختگی موقت می‌شود و نهایتا تاثیر اصلی لیزر سی او تو فراکشنال بر روی اسکار و ناهمواری‌های پوست و جای جوش می‌باشد.

ب) میکرونیدلینگ یک دستگاه فوق العاده ارزان بوده که سوزن‌های ریز را بدون امواج یا اشعه لیزر با سرعت زیاد داخل پوست وارد و خارج می‌کند و باعث تحریک پوست و در نهایت کلاژن سازی می‌شود در واقع مکانیسم آن مشابه آر اف سوزنی و لیزر سی اوتو فراکشنال می‌باشد ولی بدلیل اینکه امواجی از نوک سوزن به داخل پوست فرستاده نمی‌شود تاثیر آن بسیار کمتر است ولی عوارض آن مثل ایجاد لک و تیره شدن پوست همواره بیشتر می‌باشد مگر اینکه پزشک برای افزایش اثر آن بلافاصله پس از میکرونیدلینگ از داروهای مزوتراپی با کیفیت بسیار بالا استفاده کند. 

چرا هایفوتراپی ابرو از لیفت با نخ یا تزریق فیلر پوستی بهتر است؟

مهم‌ترین دلیل از انجام هایفوتراپی به عنوان بهترین روش موجود برای لیفت ابرو در مقایسه با لیفت با نخ و تزریق فیلر پوستی این است که تکنولوژی پیشرفته هایفو باعث این می‌شود که امواج آلتراسوند به راحتی در نواحی عمیق پوست نفوذ کند،
بدون اینکه آسیبی به سطح پوست برسانند و لایه داخلی پوست را تحت تاثیر خود قرار ‌دهد. هایفوتراپی علاوه بر لیفت ابرو می‌تواند به تغییر رنگ پوست از رفع افتادگی پلک و جوانسازی صورت نیز کمک کند.

نتایج لیفت ابرو کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و ۲ الی ۳ سال دوام و ماندگاری دارد. نتایج هایفوتراپی ابرو به مرور زمان باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در لایه های عمیق پوست شده و عوارض جانبی آن نسبت به دیگر روش‌ها به خصوص لیفت با نخ بسیار کمتر می‌شود.
هایفوتراپی ابرو با هدف قرار دادن لایه زیرین پوست که در عمل جراحی زیبایی نیز مورد هدف قرار می‌گیرد می‌تواند بهترین نتیجه را در لیفت ابرو داشته باشد.

عوارض هایفوتراپی ابرو

 • حداقل تا 10 روز بعد از هایفوتراپی ابرو پوست مقداری قرمز می‌شود و ورم می‌کند ولی روز به روز بهبود پیدا می‌کند.
 • قرمزی در اکثر موارد بعد از چند ساعت رفع می‌شود.
 • هیچ آسیبی و عوارضی مثل لک و زخم و … در سطح پوست ایجاد نمی‌شود.
 • بعضی بیماران با ورم، سوزش یا حساسیت به لمس مختصری مواجه می‌شوند که موقتی و زودگذر است.
 • کبودی یا بی‌حسی ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض هایفوتراپی است که موقتی است.
 • مثل هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض وجود دارد که متخصص پیش از شروع درمان آن‌ها را به بیمار اطلاع خواهد داد.

تعداد جلسات هایفوتراپی ابرو

اکثر بیماران با یک جلسه درمان نتیجه دلخواه خود را می‌گیرند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش پوست به انرژی اولتراسوند و مقدار تولید کلاژن سازی در بدن هر بیمار بستگی دارد و در هر فرد متفاوت است؛
به برخی بیماران پیشنهاد می‌شود که درمان را چند بار تکرار کنند در طول سال اول حداقل ۳ جلسه‌ی درمانی انجام شود.

برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال‌های آتی نیز ۱ یا ۲ جلسه‌ی سالیانه توصیه می‌شود. تعداد جلسات با توجه به درخواست بیمار متغیر است، اما تجربه‌ نشان داده است که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتایج را حاصل می‌کنند.
چون پوست دائماً در حال پیر شدن است، هایفوتراپی باید در آینده برای جلوگیری از آثار پیری تکرار شود.

آیا هایفوتراپی ابرو ایمن است؟

نتایج مطالعات و تحقیقات مختلف نشان داده است که هایفوتراپی ابرو کاملا ایمن می‌باشد. در صورتی که هایفوتراپی توسط فرد متخصص با تجربه و با دستگاه های اورجینال انجام شود؛
هیچ آسیبی به رشته های عصبی دور چشم نمی‌رسد و عوارض جانبی شدید مانند تاول زدن یا سوختگی نیز نمایان نخواهد شد.
با این وجود حتی عوارض جانبی جدی هایفو نیز با استفاده از کرم های ضد التهاب و عمل به پیشنهادهای پزشک حداکثر طی ۶ ماه کاملا رفع خواهد شد.

پرسش و پاسخ در مورد هایفوتراپی ابرو

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت ابرو با هایفو هستند؟

هایفو ابرو برای افرادی که به دنبال لیفت ابرو و صاف کردن ناحیه پیشانی و خطوط دور چشم هستند؛ بسیار مفید بوده و کارایی دارد. بیشتر افرادی که دچار افتادگی ابرو یا پلک چشم شده‌اند می‌توانند برای هایفو به کلینیک تخصصی زیبایی که خدمات هایفو نیز انجام می‌دهد مراجعه کنند.

مدت زمان لیفت ابرو با هایفوتراپی چقدر است ؟

مدت زمان لیفت ابرو با روش هایفوتراپی یک جلسه حدودا ۴۰ دقیقه‌ زمان می‌برد، البته باید یادآور شد که این زمان و تعداد جلسات قطعا به نوع پوست افراد و نوع چین و چروک و عمق آن وابسته است.

آیا هایفو ابرو دردناک است ؟

در زمان انجام لیفت ابرو با هایفو گرم شدن پوست، درد و سوزش به مقدار کم کاملاً طبیعی است، هنگام رسیدن انرژی اولتراسوند به پوست، جمع شدن مقادیر اندک انرژی را در عمق معین پوست حس خواهید کرد که در واقع علامتی برای شروع فرایند کلاژن‌سازی است. سطح احساس درد در تمام بیماران یکسان نمی باشد، درهر حال این حس پس از متوقف شدن اعمال انرژی از بین می‌رود. به همین علت درد هایفوتراپی ابرو کاملاً قابل تحمل است.

5/5 - (10 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *