سن مناسب هایفوتراپی

سن مناسب هایفوتراپی

استفاده از روش هایفوتراپی یکی از روش های مناسب برای زیبایی و جوان کردن پوست، می‌باشد.

در این روش امواجی روی پوست انسان پخش می‌کنند که نه تنها عوارض کمی‌ دارد بلکه این امواج ایمن هستند و موجب رفع شل شدگی پوست شده و هم چنین همه مشکلات سطحی پوست تا قسمت متوسط پوست را درمان می‌کند.
برخی از انسان ها با بالا رفتن سنشان به روش های تهاجمی‌ روی می‌آورند که عمل های جراحی و کشیدن پوست از جمله این روش ها می‌باشند.
در این باره سعی شده که از مهمترین نکات در مورد سن مناسب هایفوتراپی پرداخته شود و هم چنین در مورد اینکه هایفوتراپی برای چه سنی مناسب است توضیح داده می‌شود.

سن مناسب هایفوتراپی

سن مناسب هایفوتراپی

لازم است بدانید از روش هایفوتراپی صورت به منظور جوانسازی و زیبایی پوست انسان استفاده می‌شود.
هم چنین از این روش در لاغر سازی و کاهش وزن و نابود کردن چربی هایی در ناحیه زیر پوست قرار گرفته اند، استفاده می‌شود.

کارشناسان و متخصصین معمولا سن بین سی تا پنجاه سالگی را برای انجام عمل هایفوتراپی پوست مناسب دانسته و این سن را بهترین زمان برای انجام عمل های زیبایی جهت ترمیم پوست و رفع چین و چروک های پوست صورت می‌دانند.

هم چنین جهت پیشگیری از بروز چین و چروک ها از این روش استفاده می‌شود.

هم چنین با استفاده از این روش، ممکن است بسیاری از افراد از جمله خانم ها به خاطر علل گوناگون از جمله زایمان و نیز موارد دیگر، برای رفع این چربی ها که در دوران بارداری زیر پوست تجمع یافته اند و هم چنین برای رهایی از شر چربی های آزار دهنده در دیگر نواحی بدن به راحتی می‌توان از این روش بهره برد.

پس مناسب ترین سن برای انجام عمل های زیبایی از جمله هایفوتراپی، از نظر متخصصان، سن مابین سی تا پنجاه سال می‌باشد که ممکن است در بعضی مواقع تا سن هفتاد و پنج سال هم از این روش های غیر تهاجمی‌ و زیبایی بهره برد.

افرادی در سنین پنجاه تا هفتاد و پنج سالگی قرار گرفته اند، می‌توانند برای استفاده از این روش برای چک کردن پوست خود زیر نظر پزشکان و متخصصان و هم چنین برای چک کردن میزان مشکلات پوستی خفیف و معمولی شان عجله کنند، اگر عجله نکنند روش هایفوتراپی پوست قادر به درمان افتادگی های وسیع پوستی و رفع چین و چروک های عمیق پوستی، نخواهد بود.

کاندید های مناسب انجام عمل هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش ایمن و کم عارضه میان تمام روش های جوانسازی و زیبایی پوست می‌باشد. می‌توان گفت که از این روش جوانسازی و زیبایی پوست همه انسان ها می‌توانند استفاده کنند.

برای اطلاع از سنین مناسب جهت به کار گرفتن این روش، می‌توان به پزشکان و متخصصان رجوع کرده و برای انجام آن اقدام فرمایید.

 همه افراد به غیر از افراد زیر به راحتی می‌توانند از روش هایفوتراپی پوست استفاده کنند.

 • افرادی که دچار بیماری سرطان هستند و در حال انجام شیمی‌ درمانی می‌باشند.
 • افرادی که پوست خشک و اگزما مانند دارند.
 • افرادی که از داروهای کورتیکو استروئید و یا دارو های مهار کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دچار بیماری دیابت هستند.
 • افرادی که به کم کاری تیروئید دچار هستند.
 • افرادی که در نواحی مختلف صورت خود، تزریق ژل یا بوتاکس انجام داده اند.
 • افرادی که دارای ایمپلنت های دائمی‌ در دهان خود هستند.
 • خانم های شیرده یا خانم هایی که باردار هستند.
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.
 • افرادی که روی پوست خود زخم های پوستی یا زخم های بهبود نشده، دارند.
 • افرادی که روی پوست خود جوش های شدید کیستیک دارند.

بهترین محدوده سنی برای انجام عمل هایفوتراپی

برای دانستن این مطلب که روش هایفوتراپی برای چه سنی مناسب است و از چه سنی این روش به کار می‌رود، باید ابتدا به پزشکان متخصص مراجعه کرده و از رنج سنی انجام این عملیات مطلع شویم و اطلاعاتی کسب کنیم.

یکی از این اطلاعات این است که انجام روش هایفوتراپی پوستی برای سنین زیر سی سال توصیه نمی‌شود و علت آن این است که در این سنین نیازی به انجام این عملیات نیست.

به طور کلی انسان از موقعی که به دنیا می‌آید تا زمانی که سن آن به بیست سالگی می‌رسد، پوست به دلیل دارا بودن اوج حرکات و علائم ترمیم پوست و تولید الاستین و کلاژن در پوست، به روش هایفوتراپی جهت جوانسازی و زیبایی پوست نیاز ندارد.

از سوی دیگر از سنین پانزده تا بیست الی بیست و سه سالگی را اوج بلوغ انسان ها و هم چنین اوج بروز جوش های صورت و بیماری های پوستی می‌دانند و معلوم نیست بعد از این دوره برای پوست چه اتفاقی می‌افتد، لذا به همین دلایل انجام عمل های زیبایی و استفاده از روش هایفوتراپی پوست تایید و توصیه نمی‌شود.

استفاده از این روش ها در سن سی سال جهت رفع چربی های زیر پوستی پیشنهاد نمی‌شود بلکه تنها راه، تغییر دادن روش و استایل زندگی، به منظور حفظ و سالم ماندن پوست و اندام های بدن است. بنابراین در سنین زیر سی سال برای از بین بردن چربی های زیر پوست و هم چنین برای رفع مشکلات پوستی به هیچ عنوان استفاده از روش های هایفوتراپی پیشنهاد نمی‌شود.

انجام روش هایفوتراپی در سنین مابین سی تا پنجاه سالگی

انجام روش هایفوتراپی در سنین مابین سی تا پنجاه سالگی

اگر از آن گروه از افرادی هستید که به دلایل مختلفی از جمله وراثت و ژنتیک، بارداری، روش زندگی، برخی بیماری های پوستی و. .. چین و چروک هایی در ناحیه پوست صورت و ناحیه گردن و غبغب و بدن خود دارید و یا به خاطر دلایل مختلف دچار اضافه وزن و چاقی در اندام های خود شده اید، می‌توانید از روش هایفوتراپی پوست جهت جوانسازی و زیبایی هم چنین رفع چربی های اضافه زیر پوست، استفاده کنید.

بنابراین می‌توان گفت بهترین زمان برای انجام عملیات هایفوتراپی بین سنین سی تا پنجاه سالگی است.

در واقع می‌توان این سنین را در رده سنی مناسب برای انجام عمل هایفوتراپی قرار داد و با به کار گیری اشعه های ایمن و هم چنین کم خطر اولتراسوند روی پوست به تحریک تولید سازی کلاژن روی پوست پرداخت.

در نهایت از این طریق علاوه بر رفع مشکلات سطحی تا مشکلات متوسط پوست، از اتفاق افتادن بیماری های پوستی و تجمع چربی ها پیشگیری به عمل می‌آيد.

استفاده از روش هایفوتراپی جهت جوانسازی پوست بعد از سن پنجاه سالگی

بیشتر مواقع بعد از سن پنجاه سالگی به خاطر ایجاد چین و چروک های عمیق بر روی پوست که به وضوح در ظاهر افراد قابل رؤیت است و یا هم چنین این افراد دچار افتادگی و شل شدن پوست شده و دچار تحلیل قوای جسمانی می‌شوند.

به خاطر این عوامل بسیاری از افراد جهت لاغری موضعی و زیبایی پوست به دنبال روش های مختلف از جمله روش هایفوتراپی می‌روند.

هر چه قدر اندازه افتادگی پوست و نیز چین و چروک های پوست بیشتر باشد و به اصطلاح عمیق باشند، استفاده از این روش کمتر نتیجه خواهد داد.

لازم به ذکر است اگر چه بعد از استفاده از این روش اثرگذاری کمتری مشاهده می‌شود ولی این به این معنا نیست که نمی‌توان از این روش هایفوتراپی استفاده کرد.

بعد از اشاره به این سه گروه سنی از افراد به راحتی می‌توان تشخیص داد که کدام رده سنی برای انجام عملیات هایفوتراپی، مناسب هستند و چه افرادی بهترین نتیجه را می‌توانند از این روش بگیرند.

در این رده سنی در صورت انجام هایفوتراپی دچار عوارض خواهید بود.
در افراد که سن آنها زیر سی سال است جهت انجام عمل زیبایی و رفع چین و چروک های صورت و پوست و یا برای انجام جوانسازی نیازی به استفاده از روش هایفوتراپی پوست نیست. مگر در موارد دیگر که فرد به خاطر به ارث رسیدن مشکلات پوستی و ژنتیک به انجام این روش هایفوتراپی پوست نیاز داشته و باید این روش انجام گیرد.
هم چنین در افرادی که سن شان بالای پنجاه سالگی است انجام روش هایفوتراپی پوست زیاد تاثیر نخواهد داشت چرا که در این سنین به دلیل وجود چین و چروک های عمیق و افتادگی شدید پوست این روش با این که عارضه کمی‌ دارد ولی قادر به درمان صد در صدی این مشکل نخواهد بود.

اتفاق های موقع درمان با روش هایفوتراپی پوست

در این روش هایفوتراپی پوست از امواج فرا صوت با شدت زیاد جهت رفع مشکلات پوستی انجام می‌شود.

متخصصان این امواج را به وسیله دستگاه های مخصوص روی نواحی خاصی از بدن که قبلا دکتر آن ناحیه را مورد هدف قرار داده ساطع می‌کنند.

با فرو رفتن این امواج در زیر پوست، پوست شروع به گرم شدن می‌کند که این کم کاری باعث جمع شدن لایه های پوستی می‌شود.

در نهایت تمام مشکلات پوستی از جمله افتادگی پوست به سبب بارداری چین و چروک هایی که روی پوست ظاهر شده اند و همچنین کاهش وزن و افزایش سن رفع خواهد شد.

همینطور از این روش هایفوتراپی پوست می‌توان به منظور لاغری نیز استفاده کرد. در این روش از طریق گرم و تجزیه شدن سلول های چربی واقع در زیر پوست، لاغری اتفاق می‌افتد.

پس از آن این چربی ها به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود و بدن برای همیشه از وجود این چربی ها خلاص می‌شود.

بنابراین می‌توان گفت با این روش هایفوتراپی پوست به اندام ایده آل و مناسب خواهید رسید.

این روش به گونه ای است که به بیهوشی و بی حسی و هم چنین به برش قسمت های مختلف بدن نیازی ندارد و درمان با این روش هایفوتراپی پوست تقريبا بدون درد و یا همراه با درد اندکی است.

آیا اینکه قبل از انجام روش هایفوتراپی پوست، از دیگر روش های جوانسازی استفاده کرده باشیم، مشکل ساز است؟

اگر مدت زمان زیادی از زمان استفاده از روش های دیگر غیر از روش هایفوتراپی پوست گذشته باشد، استفاده از این روش هایفوتراپی پوست مشکلی نخواهد داشت در غیر این صورت مشکل ساز خواهد بود.

به این منظور حتما باید با پزشک مربوطه صحبت شود. مثلا تا دو هفته بعد از تزریق ژل و بوتاکس یا چربی نباید از روش هایفوتراپی پوست استفاده شود، اما بعد از این مدت گفته شده استفاده از این روش مشکلی نخواهد داشت.

باید در صورت استفاده از دیگر روش های زیبایی و جوانسازی پوست، قبل از انجام روش هایفوتراپی پوست به پزشک و متخصص مربوطه اطلاع رسانی شود و نباید در انجام این موضوع سهل انگاری شود چرا که دانستن این موضوع به پزشک کمک می‌کند تا در انتخاب روش درمانی اقدامات لازم صورت بگیرد و در روند تصمیم گیری او تاثیر بگذارد.

آیا استفاده کردن از این روش برای سنین بالای هفتاد و پنج سال غیر مجاز است؟

آیا استفاده کردن از این روش برای سنین بالای هفتاد و پنج سال غیر مجاز است؟

قاطعانه نمی‌توان گفت که از این روش هایفوتراپی پوست برای این افراد نمی‌شود، استفاده کرد.

این چنین افراد باید زیر نظر پزشکان متخصص باشند و پزشکان تصمیم بگیرند که آیا به انجام این روش نیاز است یا خیر و در صورت استفاده آیا خطری بیمار را تهدید می‌کند یا که نمی‌کند که اگر خطرناک باشد از انجام آن خودداری شود.

استفاده از این روش هایفوتراپی پوست برای افراد مبتلا به سرطان و دیابت و افرادی که اختلالات دستگاه لنفاوی دارند و کسانی که دچار بیماری قلبی هستند، ممنوع می‌باشد.

استفاده از این روش هایفوتراپی برای کسانی که افتادگی پوست شدید دارند و چین و چروک های صورت آنها عمیق است به هیچ عنوان پاسخگو نخواهد بود و پزشک در این گونه موارد عمل جراحی را پیشنهاد می‌کند.

نتیجه گیری

خیلی از افراد مایل هستند بدانند که آیا روش هایفوتراپی پوست سن مشخص شده و ایده آلی دارد یا خیر.

لازم به ذکر است پزشکان متخصص بهترین سن برای انجام این روش هایفوتراپی پوست را سنین مابین سی تا پنجاه سالگی را مناسب می‌دانند و این سنین بین آقایان و خانم ها هیچ فرقی ندارد.

برای اینکه بدانید روش هایفوتراپی پوست برای چه سنینی مناسب است باید بدانید معمولا در سنین پایین تر از سی سالگی و هم چنین در سنین بالا تر از پنجاه سالگی بهتر است از روش هایفوتراپی پوست استفاده نشود چرا که در صورت استفاده شدن تاثیر چندانی را روی پوست مشاهده نخواهید کرد.

در سنین بین سی تا پنجاه سالگی به دلیل آغاز ظاهر شدن چین و چروک های پوستی و افتادگی در ناحیه پوست از این روش پوست می‌توان به منظور درمان و ریشه کن کردن چین و چروک ها و افتادگی پوست و هم چنین سایر مشکلات پوستی بهره برد.

هم چنین با استفاده از این روش جوانسازی پوست می‌توان از ایجاد شدن چین و چروک های عمیق پوستی و نیز افتادگی شدید پوستی در سنین بالاتر را پیشگیری کرد.

سوالات درمورد سن مناسب هایفوتراپی

سن مناسب هایفوتراپی چه سنی می‌باشد؟

همانطور که قبلا در این باره بحث شد از روش هایفوتراپی پوست می‌توان به منظور لاغری و زیبایی پوست و جوانسازی نواحی پوست صورت و گردن و دیگر نواحی بدن و هم چنین برای از بین بردن چربی های موضعی بدن استفاده کرد. بهترین سنین برای انجام این روش هایفوتراپی، سنین بین سی تا پنجاه سالگی می‌باشد که موجب رفع چین و چروک و افتادگی پوست هم می‌شود.

آیا انجام عمل هایفوتراپی دردناک است؟

ممکن است درد ک می‌را حین انجام عمل هایفوتراپی احساس کنید.

خانم ها و یا آقایان کدامیک می‌توانند از این روش درمانی بهره ببرند ؟

هم آقایان و هم خانم ها می‌توانند از این روش درمانی برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *