ورم صورت بعد از هایفو

ورم صورت بعد از هایفو

زیبا جویان بسیاری هستند، که یا شاغل اند و یا به ظاهر صورت خود بعد از انجام عمل زیبایی کاملا حساس هستند و ترجیح میدهند که صورت آنها پس از انجام این روش ها دچار جراحت یا ورم و پف کردگی، کبودی نشود، به همین دلیل همواره دچار شک و تردید در انتخاب و انجام روش های زیبایی در جهت از بین بردن چین و چروک های خود هستند.
باید گفت عوارض هایفوتراپی محدود و معمولاً نادرند. این روش درمانی به حدی سریع و کم‌دردسر است که در کشورهای خارجی به «لیفت وقت ناهار» یا «Lunchtime Facelift» معروف شده است. یعنی انقدر کم دردسر که می‌توانید در یک روز کاری، در زمان استراحت ناهار هایفوتراپی کنید و سپس به محل کار بازگردید.
اما ورم صورت بعد از هایفو که بسیار نادر است، ممکن است در افرادی که دارای پوست های حساس و آلرژیکی هستند، رخ دهد.
البته خیلی نگران نشوید جرا که معمولا ورم احتمالی، حدود چند ساعت پس از هایفو از بین خواهد رفت و با رعایت مراقبت های قبل و بعد ازهایفو، میتوان تا حد زیادی مانع از بروز تورم شد.
در این مقاله بیشتر به ورم صورت بعد از هایفو خواهیم پرداخت.

ورم صورت بعد از هایفو

ورم صورت بعد از هایفو

ورم بعد از هایفو یکی از شایعترین سوالاتی است که در مورد هایفو پرسیده می شود. واقعیت این است که ورم بعد از هایفو، از عوارض جانبی نادر این درمان به حساب می آید. اگرچه به خاطر تفاوت جنس پوست افراد با هم ممکن است برای برخی از مراجعه کنندگان رخ بدهد. اما حتی اگر ورم بعد از هایفو هم اتفاق افتاد باز هم جای نگرانی نیست. چرا که این هم یک عارضه سطحی و زودگذر است که بدون نیاز به درمان خاصی خود به خود از بین می رود.
اگر درمان هایفو در کلینیک تخصصی پوست و مو و یا مراکز تخصصی انجام شود. درمان بسیار ایمن و تقریبا بدون عارضه خواهد بود.
اگر درد و ورم صورت بعد از هایفو تشدید شد و یا چند روز ادامه داشت، حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا هایفوتراپی باعث تورم می شود ؟

یکی از عوارض هایفوتراپی باد کردن یا متورم شدن پوست است که به ندرت مشاهده می‌شود؛ اما از آن جایی که پوست افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی به هایفوتراپی می‌دهند، ممکن است این عارضه برای هرکس رخ بدهد. هرچند احتمال بسیار کمی دارد.
این دست از عوارض هایفوتراپی معمولاً طی چند روز برطرف می‌شوند و سپس می‌توانید از تاثیرات شگفت‌ انگیز هایفوتراپی لذت ببرید. تمامی عوارض ذکر شده در این مقاله به طور کامل و جامع در جلسه‌ی مشاوره توسط متخصصین ما برای شما شرح داده خواهند شد.

علت ایجاد ورم بعد از هایفوتراپی

علت ایجاد ورم بعد از هایفوتراپی

همانطور که میدانید هایفوتراپی یکی از کم عارضه ترین روش های زیبایی است که در میان سایر تکنیک های زیبایی وجود دارد. با اینحال عوارض این روش اجتناب ناپذیر است و در بین افراد مختلف با حساسیت های پوستی متفاوت، دارای واکنش های مختلفی است.

موارد مختلف زمینه ای ممکن است موجب بروز ورم صورت بعد از هایفو شود. این موارد ممکن است شامل:

 • انواع بیماری های زمینه ای افراد از جمله بیماری های نقص ایمنی، بیماری های غدد، بیماری های عروقی گردد. بنابراین در صورت دارا بودن هرگونه بیماری زمینه ای قبل از انجام هایفو با پزشک متخصص درمیان بگذارید.
 • عدم رعایت رژیم غذایی قبل از هایفو، به خصوص مصرف بیش از اندازه از نمک و چاشنی های حساسیت زای غذایی
 • انجام وکس صورت چند روز قبل از انجام هایفو
 • استفاده از داروهای رقیق کنده خون
 • استفاده از اسکراب ها و لایه بردارهای پوست صورت
 • تحریک پوست با برنزه کردن پوست

البته اگر جز افرادی هستید که دارای پوستی حساس هستید، با انجام مراقبت های بعد از هایفو نیز می‌توانید تا اندازه زیادی مانع از بروز تورم بر روی پوست خود گردید.

درمان ورم و درد صورت بعد از هایفو

ورم صورت و همچنین درد صورت بعد از هایفو کاملا موقتی بوده و بعد از مدتی از بین خواهد رفت. با این حال شما می‌توانید با مصرف مسکن‌ها و نوشیدن آب زیاد بعد از هایفوتراپی اقدام به برطرف کردن درد صورت ورم آن بعد از هایفو کنید، که یکی از مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی است.

مراقبت های بعد از هایفو در کاهش ورم صورت

مراقبت بعد از هایفو چیست؟ از آنجا که هایفوتراپی بسیار کم عارضه است و پوست با خطرات چندانی روبه رو نمی شود، لذا مراقبت های خاصی را نیز نمیطلبد و در بسیاری از افراد، هایفوتراپی هیچ عارضه ای ایجاد نکرده و فرد حتی بدون انجام مراقبت های خاصی میتواند شاهد بروز تاثیرات این روش در جوانسازی پوست خود باشد، اما با اینحال به علت تفاوتهای پوستی در افراد مختلف، توصیه میشود موارد زیر را برای کاهش تورم احتمالی پوست رعایت کنید.

 • شستشوی صورت با آب ولرم و بدون مواد شوینده بلافاصله پس از انجام هایفو
 • استفاده کوتاه مدت و مقطعی از کیسه آب یخ درجهت خنک سازی پوست
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی و کرم های تحریک کننده پوستی
 • استفاده ازکرم های ترمیم کننده پوستی
 • عدم استفاده از کرم ها و عطرهای متفرقه
 • عدم استفاده از ادویه ها و چاشنی های غذایی حساسیت زا به مدت 24 ساعت
 • عدم قرار گیری مستقیم زیر نور آفتاب
 • عدم استفاده از استخر و جکوزی و یا انجام فیشال های پوستی

چه افرادی دچار تورم صورت پس از هایفو می‌شوند؟

معمولا افرادی که دارای پوست های حساس و واکنش پذیر نسبت به انجام روش های زیبایی هستند، میتوانند گزینه های مستعدی برای ایجاد تورم بر روی پوست پس ازهایفو گردند. این افراد معمولا پس از انجام اصلاح و وکس صورت نیز دچار التهابات احتمالی  و تورم پوست نیز میگردند. بهتر است اینگونه افراد قبل از مراجعه برای هایفوتراپی، کاملا پوست خود را تمیز کنند و به مدت 24 ساعت پس از هایفو به دقت از پوست خود مراقبت کنند و با انجام اقدامات پس از هایفوتراپی مانع از بروز یا تشدید تورم گردند.
با این وجود این افراد باید بدانند که تورم احتمالی آنها کاملا مقطعی و زودگذر بوده و تنها چند ساعت بعد از هایفو به خودی خود از بین خواهند رفت. اگر تورم به مدت 24 ساعت بعد از هایفو ادامه دار بود، حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

آیا تورم صورت بعد از هایفو خطرناک است؟

داشتن عوارضی همچون تورم، خارش جزیی، درد بسیار کم و احساس گزگز شدن جز مواردی است که احتمال رخداد آنها معمولا پس از انجام بسیاری از روش های زیبایی وجود دارد و موجب نگرانی نمی باشد. ورم صورت بعد از هایفو نیز ممکن است در برخی افراد که دارای پوستهای حساسی هستند و یا مراقبت های قبل از هایفو را به درستی رعایت نکرده باشند، رخ دهد. با اینحال بروز تورم هیچ نگرانی ندارد و تنها حدود چند ساعت پس از هایفو از بین خواهد رفت، اما اگر جز کسانی هستید که تمایل دارید به هیچ عنوان دچار تورم صورت نگردید، میتوانید به انجام اقدامات موثر پس از هایفو بپردازید که پیشتر در همین مطلب به آنها اشاره شد.
بنابراین میتوانید اطمینان داشته باشید که این تورم های کاملا مقطعی بوده و هیچ نوع خطری برای پوست و یا شخص نخواهد داشت. اگر تورم ها به مدت 24 ساعت بعد از هایفو ادامه دار بود و یا وسعت آن بیشتر شد، با پزشک متخصص در میان بگذارید.

سایر عوارض هایفوتراپی

سایر عوارض هایفوتراپی

در این جا به عوارض جانبی دیگر هایفوتراپی اشاره خواهیم کرد که مممکن است برای هر کسی رخ دهد.

قرمز شدن پوست در هایفوتراپی

در پژوهش‌ها و نظرسنجی‌های انجام شده، قرمز شدن پوست شایع‌ترین عارضه در میان عوارض هایفوتراپی است. البته باز هم مثل درد نمی‌توان آن را نوعی عارضه به حساب آورد؛ چرا که قرمزی ناشی از واکنش طبیعی بدن به امواج صوتی است. این عارضه بیشتر زمانی مشاهده می‌شود که بیمار پوست حساس یا مستعد قرمز شدن داشته باشد. احتمالاً دیده‌اید که پوست برخی از افراد به سادگی قرمز می‌شود. اگر پوست شما هم اینگونه است، احتمال قرمزی بعد از هایفوتراپی در شما بیشتر خواهد بود.
قرمز شدن پوست از عوارض موقتی هایفوتراپی به شمار آمده و معمولاً تا چند ساعت بعد از جلسه‌ی درمانی ناپدید می‌شود.

درد هایفوتراپی

هایفوتراپی معمولا بدون درد است اما بیشتر مراجعه کنندگان اندکی احساس سوزن سوزن شدن یا گرمای پوست را خواهند داشت. البته باید بگوییم که برخی افراد که تحمل درد کمتری دارند، ممکن است در طول درمان خود دچار درد شوند اما با اتمام درمان، درد هم متوقف می شود.
گاهی اوقات ممکن است یک متخصص بیهوشی یا بی حسی کنار شما حضور داشته باشد تا از درد احتمالی هایفوتراپی کم کند. اما اصولا درد این روش درمانی آنقدری نیست که آزاردهنده باشد.

پوسته پوسته شدن بعد از هایفو

در یکی از تحقیقاتی که در مورد عوارض هایفو صورت گرفت، پوسته پوسته شدن رایجترین عارضه هایفوتراپی شناخته شد.
وقعیت این است که احتمال دارد نواحی تحت درمان دچار قرمزی و پوسته پوسته شدن بشوند. البته اگر پوست نازک و حساسی داشته باشید. ولی خبر خوب این است که بدانید که این عارضه ها هم جدی و دائمی نبوده و بعد از مدتی خود به خود از بین می روند. گاهی اوقات پزشک بعد از جلسه کرم های مخصوصی را برای شما تجویز می کند تا بتوانید این حالت را هرچه زودتر برطرف نمایید.

بی حسی بعد از هایفو

به دلیل قدرت نفوذ بالای امواج هایفو، در موارد نادر، عوارض هایفوتراپی شامل آسیب‌هایی جزئی به لایه‌هایی از پوست شده که سبب بی‌حسی پوست ناحیه‌ی تحت درمان می‌شود.

امواج اولتراسوندی که در روند هایفوتراپی به عمق پوست تابیده می شوند عمیق ترین لایه های زیرین را هدف قرار می دهند تا با آزادسازی انرژی در آنجا موجب ترشح مجدد کلاژن برای رفع چین و چروک های صورت بشوند. تکنولوژی هایفوتراپی به قدری منحصر به فرد است که عملا تنها روشی است که می تواند با نفوذ به لایه ی اسماس(عمیقترین لایه پوست)، علاوه بر جوانسازی موجب لیفت صورت هم بشود. آن هم به صورت غیرتهاجمی. نحوه اثر گذاری این امواج با تولید انرژی گرمایی و ایحاد یک آسیب کنترل شده است. این اتفاق گاهی از اوقات می تواند موجب بروز بی حسی در ناحیه تحت درمان شود. مخصوصا در نواحی حساسی مانند دور لب و چشم.
چنانچه این بی حسی رخ داد می توانید از بی خطر بودن آن مطمئن باشید. چراکه بدون نیاز به درمان تکمیلی رفته رفته خودش بعد از دو هفته کاملا برطرف خواهد شد.

تغییر رنگ پوست بعد از هایفو

هایفو معمولا خود به خود باعث روشن تر شدن رنگ پوست می شود. چون روند تغییر سلولی باعث ایجاد سلول های جدیدتری می شود که رنگدانه های روشن تری دارند. اما در موارد بسیار نادری ممکن است عکس این اتفاق رخ بدهد که متأسفانه پتانسیل دائمی بودن هم دارد. یعنی باعث تیره تر شدن پوست بشود. اما لازم نیست نگرانی چندانی به خود راه دهید. چراکه تا زمانی که به یک مرکز معتبر و تخصصی مراجعه نمایید پزشک درمانگر با بررسی و ارزیابی دقیق اولیه می تواند احتمال بروز چنین مشکلاتی را پیش بینی کند و اقدامات پیشگیرانه لازم را صورت دهد.

سوالات درباره ورم صورت بعد از هایفو

آیا دوره ی نقاهتی طی این درمان وجود دارد؟

هایفو به عنوان یک روش کاملا غیر تهاجمی، هیچ دوره‌ی نقاهتی ندارد. خیلی زود پس از درمان میتوانید بدون هیچ نگرانی به فعالیت های روزمره رسیدگی کنید.

آیا این روش آسیب میرساند؟

این درمان شامل هیچ برش و یا بیهوشی نمیشود. اما ممکن است حین درمان درد کمی در قسمت های استخوانی حس شود. چندین کارآزمایی بالینی نشان داده اند که هایفو یک روش درمانی امن و موثر برای لیف صورت و رفع چروک است.

چه فردی برای این درمان مناسب است؟

یک کاندیدای خوب برای این درمان فردی است که سنش بالای 30 سال بوده و متوجه شده که پوست صورت و یا گردنش کمی سست شده و خواهان لیفت و سفت کردن نواحی مذکور است. برای بیماران در سن 30 سالگی معمولا از تحریک تولید کلاژن استفاده میشود. افرادی که در سنین 40 و 50 سالگی قرار دارند میتوانند از این درمان استفاده کنید.

آیا هایفو دائمی است؟

برخی از بیماران ممکن است نتایج اولیه را فورا مشاهده کنند اما در نهایت این روند دو تا سه ماه طول میکشد. اکثر افراد ماندگاری نتایج را به مدت 1 تا 2 سال مشاهده خواهند کرد.

5/5 - (9 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *