کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت

یکی از سوالات مهم مراجعه کنندگان این است که آیا نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو داریم یا نه؟ بهترین کرم ترمیم کننده بعد از هایفو کدام است؟ آیا هایفو واقعا تاثیر دارد؟
در پاسخ به این سوال همین ابتدا می گوییم، نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت نیست؛ تنها در صورتی که فرد دارای پوست بسیار حساس باشد و دچار سوزش یا خارش مختصر پس از هایفو در منطقه نفوذ امواج داشته باشد، در صورت صلاحدید پزشک متخص خود، مجاز به استفاده از کرم‌های ترمیم کننده خواهند بود.

در ادامه قصد داریم تمام نکات درباره کرم ترمیم کننده بعد از هایفو را مورد بررسی قرار دهیم.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت استفاده کنم یا خیر؟

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت استفاده کنم یا خیر؟

یکی از مواردی که جز مراقبت بعد از هایفو صورت می توان به حساب آورد، استفاده از کرم‌ها و محلول‌های پوستی است که توسط فرد متخصص هایفوتراپیست به شما تجویز می‌گردد. اگر پزشک شما استفاده از این کرم ها را برای شما تجویز کرد، حتما باید مصرف کنید.
برخی از افراد به صورت خودسرانه به مصرف کرم ترمیم کننده بعد از هایفو روی می‌آورند، که این اصلا درست نیست؛ چرا که در هایفو امواج صوتی به درون پوست نفوذ می‌کند و هیچ آثار و عوارض نامطلوبی را بر روی پوست شما نخواهند گذاشت و لذا هیچ کرم و محلول ترمیم کننده ای نیاز نخواهد بود و استفاده از این کرم‌ها می‌تواند تا حد زیادی از پیشروی طبیعی این روش در پوست شما جلوگیری کند.

چرا کرم ترمیم کننده بعد از هایفوتراپی نیاز نداریم

قبل از معرفی انواع کرم ترمیم کننده بعد از هایفو شما باید با پروسه هایفوتراپی و نحوه کار آن آشنا شوید.
هایفو با استفاده از انرژی فراصوتی متمرکز، لایه های عمیق پوست را هدف قرار می دهد. سپس لایه های پوست از طریق انرژی اولتراسوند گرم می شوند. هنگامی که سلول های ناحیه هدف به درجه حرارت تعیین شده رسیدند، پروسه آسیب سلولی خود را آغاز می نمایند. این آسیب سلولی کاملا بی خطر است.

کرم ترمیم کننده به طور کلی برای التیام و بهبود زخم ها و آسیب های سطحی پوست در اثر عدم رعایت روتین پوستی وایجاد سوختگی ها یا خراش های سطحی تا متوسط بر روی پوست است. با توجه به ساز و کار هایفوتراپی، اشعه ها از سطح پوست عبور کرده و بر روی بافت عمیق پوست تاثیر می گذارند.

در نتیجه هیچ گونه زخم و یا آثار زخمی بر روی سطح پوست ایجاد نشود و استفاده از کرم‌های ترمیم کننده تاثیری بر نتیجه نهایی هایفو نخواهد داشت. و به صورت معمول ترمیم کننده بعد از هایفوتراپی تجویز نخواهد شد.
در برخی موارد ممکن است به دلیل حساسیت بالای پوست افراد یا هر دلیل دیگر، پزشک برای رفع التهابات ایجاد شده اقدام به تجویز کرم ترمیم کننده برای بیمار نماید.

از آن جایی که التهابات ایجاد شده بر روی پوست در اثر هایفوتراپی بسیار خفیف می باشند، پیشنهاد ما استفاده از ترمیم کننده‌های ایرانی است. زیرا التهابات ممکن در اثر هایفو خفیف بوده و علاوه بر این برندهای ایرانی نیز عملکرد مطلوبی دارند.
استفاده ازکرم‌های مرطوب کننده و آبرسان اصل نیز می‌تواند در بهبود پوستی شما موثر باشد، لذا استفاده از این نوع کرم‌ها را توصیه می‌نماییم.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از هایفو کدام است؟

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از هایفو کدام است؟

ما در این جا سعی کرده ایم بر اساس نیاز و جستجوی کاربران عزیز، مطالبی را آماده کنیم. در زیر، لیستی از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو، را آورده ایم که توسط افراد و سایت های دیگر توصیه شده است و در ادامه می خواهیم با برخی از انواع و برندهای آشنا شویم.

اما نکته بسیار مهم این است که بدون نظر و صلاح دید پزشک خودتان هیچ کدام از این محصولات را استفاده نکنید. حتما با پزشک خود مشورت کنید.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ام کیو (MQ)

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ام کیو یکی از معتبرترین محصولات فرموله شده در لابراتورهای کشور فرانسه است. این نوع کرم با ترکیبات مغذی جای سوختگی یا تخریب سلولی بعد از هایفوتراپی را ترمیم می کند. همچنین برای از بین بردن جای زخم های ماندگار و آثار بریدگی بهترین گزینه است.

بنابراین کرم ترمیم کننده MQ برای بعد از لیزر درمانی، جراحی های سطحی، خال برداری، میکرودرم ابریژن و پیلینگ مناسب است. ناگفته نماند که ترکیبات این ترمیم کنده شامل مرطوب کننده، آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان ضدعفونی کننده می باشد.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو بایودرما مدل Cicabio

کرم ترمیم کننده بایودرما نقش یک ضد آفتاب را برای آسیب های سطحی و جزئی پوست ناشی از قرارگیری در معرض آفتاب ایفا می کند. بنابراین انتخاب مناسبی برای مراقبت های بعد از هایفوتراپی می باشد. این کرم از عملکرد ترمیم کنندگی بسیار قوی برای زخم های غیر ترشحی برخوردار است. همچنین پوست آسیب دیده و جای بخیه را ترمیم کرده و موجب تسکین خارش و کاهش درد می شود. کرم بایودرما برای انواع پوست های هایفو شده مناسب می باشد.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو اریکه مدل Scar Fade

این کرم حاوی عصاره آلوئه ورا بوده و با افزایش جریان خون بعد از عمل هایفوتراپی، موجب تحریک سلول ها و کلاژن سازی پوست می شود. کرم اریکه با خاصیت ضد عفونی مانند یک پانسمان نامرئی روی پوست تخریب شده قرار می گیرد. ترکیبات این کرم شامل نرم کننده و مرطوب کننده بوده که پروسه ترمیم زخم را تسریع می بخشد. همچنین مواد آرام بخش موجود در کرم، سوزش ناشی از هایفو تراپی را کاهش می دهد.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو سینره

کرم ترمیم کننده سینره دارای اثرات محافظت کنندگی، مرطوب کنندگی و ضد التهابی می باشد. این کرم با محافظت از پوست، سرعت فعال نمودن مکانیزم های ترمیم و بازسازی پوست را افزایش می دهد. همچنین با اثرات ضد درد و ضد التهابی، خارش و سوزش محل هایفو را کاهش می دهد تا فرد کمتر احساس ناراحتی کند.

بنابراین وجود درصدی از ضدآفتاب در این ترمیم کننده، پوست تازه شکل گرفته را در برابر اثرات زیان بخش اشعه UV حفظ می کند. کرم ترمیم کننده سینره با خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی جزء بهترین و پرفروش ترین کرم ترمیم کننده در بازار محسوب می شود.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ویتالی مدل CICAVEST

این کرم ترمیم کننده موثر و قوی حاوی ویتامین C بوده که روی محل هایفو شده مثل یک پانسمان نامرئی عمل می کند. سپس با خواص آنتی باکتریال به پروسه ترمیم جای زخم سرعت می بخشد. از دیگر خواص کرم ویتالیر می توان به رفع خارش، التیام بخشی، تسکین درد، کاهش قرمزی و رطوبت رسانی اشاره کرد.

این کرم بعد از جراحی های پوست، روی بخیه، پیلینگ، آبله مرغان، سوختگی سطحی، تاتو، خال برداری، لیزر به کار می رود. همچنین کرم ترمیم کننده ویتالیر از افتادگی پوست جلوگیری می کند. بنابراین بهترین گزینه برای مراقبت های بعد از عمل هایفو و ماندگاری خواص آن است.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو هیدرودرم مدل irritated and damaged

کرم هیدرودرم با خواص ترمیم کنندگی، التهاب و آسیب دیدگی پوست را از بین می برد. همچنین آسیب های ناشی از هایفوتراپی، فتوتراپی، الکترولیز، اپیلاسیون، میکرودرم، لیزر و لایه برداری را درمان می کند. از دیگر خواص این کرم التیام، ترمیم و بازسازی پوست های حساس می باشد.

کرم هیدرودرم دارای کمپلکس ترمیم کننده گیاهی و معدنی بوده که در ترکیبات خود مس، روی و عصاره میموزا را دارد. در نتیجه این کرم درمانی از رشد باکتری و قارچ ها در محل هایفو شده جلوگیری می کند. سپس با ویژگی های فراوان و عملکرد مناسب، عنوان بهترین کرم ترمیم کننده پوست را به خود اختصاص می دهد.

چه افرادی بعد از هایفو میتوانند از کرم ترمیم کننده استفاده کنند؟

با اینکه استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو لزومی ندارد، اما با این وجود به علت تفاوت های پوستی و همچنین تشخیص پزشک مربوطه ممکن است برای افراد زیر نیاز به استفاده از این نوع کرم ها احساس شود:

  • افرادی که دارای پوست های حساس و اصلاحا “آلرژیک” هستند.
  • افرادی که قبلا از روش هایفو استفاده کرده اند و دچار پوست ملتهب شده اند.
  • افرادی که دارای جوش های فعال بر روی پوست محل درمان هستند.
  • افرادی که احتمال بروز تبخال بعد از هایفو دارند.
  • افرادی که به دفعات در معرض نور خورشید قرار میگیرند.
  • افرادی که دچار استرس در مورد بروز قرمزی یا خارش بعد ا زهایفو هستند.
  • افرادی که با صلاحدید پزشک، احتمال تورم و التهاب در پوست آن ها وجود خواهد داشت.

استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو بهتر است یا کرم آبرسان

استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو بهتر است یا کرم آبرسان

این موضوع که چه نوع کرم یا پمادی بعد از انجام هایفوتراپی میتواند برای فرد بهتر یا ضروروی باشد، تا حد زیادی به تشخیص پزشک متخصص و همچنین نوع پوست فرد بستگی دارد. به طور کلی کرم ترمیم کننده معمولا حاوی گلیسرین و هیالورونیک اسید می باشد که وظیفه آبرسانی وهیدراته کردن پوست را بعهده دارند، اما کرم های آبرسان پوست، معمولا فاقد ترکیبات ترمیم کنندگی پوست میباشند.

بنابراین اگر نیاز به استفاده از کرم های ابرسان و یا ترمیم کننده را دارید، پیشنهاد ما استفاده از کرم ترمیم کننده می باشد. اگر استفاده از کرم ترمیم کننده برای پوست شما ضروریتی ندارد، تنها استفاده از کرم های آبرسان درجهت هیدراته نگه داشتن پوست به صورت روتین و روزمره بعد از هایفو توصیه میگردد.

نتیجه گیری در مورد کرم بعد از هایفو

ما در این مقاله به این موضوع پرداختیم که نیازی به استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از هایفو نیست. البته اگر پزشک شما تشخیص بدهد که پوست شما بسیار حساس است، کرم بعد از هایفو را برای شما تجویز خواهد کرد.


در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مراقبت بعداز هایفو را به صورت کامل مطالعه کنید.

سوالات درباره کرم ترمیم کننده بعد از هایفو صورت:

آیا استفاده از ترمیم کننده بعد از هایفو لازم است؟

پاسخ خیر است. شما نیازی به کرم ترمیم کننده بعد از هایفو ندارید. در صورتی که پوست حساسی دارید ممکن است پزشک کرم بعد از هایفو را برای شما تجویز کند.

کرم ضد آفتاب بعد از هایفو مناسب است؟

به صورت معمول کرم ضد آفتاب برای پوست سالم توصیه می‌شود. پس از هایفو نیز به علت حساسیت پوست کرم ضد آفتاب نیز قطعا توصیه می‌شود.

از چه مواردی بعد از هایفوتراپی باید اجتناب کرد؟

از قرار گرفتن در معرض خورشید، نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی و کافئین دار،و استفاده از آب داغ، بلافاصله بعد از هایفو اجتناب کنید.

آیا سطح پوست در هایفو آسیب می‌بیند؟

اشعه هایفو در عمق پوست تاثیر خواهد گذاشت و در سطح پوست تاثیری نخواهد داشت. و آسیبی در سطح پوست نیز انجام نخواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی بهارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *